Jak najlepiej wykorzystać początek gry? + parę innych pytań

Status
Zamknięty.

Darth RaVeR

Blada Twarz
Cześć.
Nie daje mi spokoju jedna kwestia i przez nią też między innymi zwlekam z rozpoczęciem gry na nowym świecie, dlatego postaram się jak najbardziej sprecyzować moje pytania, przez co może być sporo czytania.
Jeśli któreś z tych pytań już było to wybaczcie, ale nie umiałem znaleźć tego info.

1. Otóż chodzi o początek gry i chyba tylko pierwsze 10 poziomów (może więcej). Chciałbym jak najlepiej wykorzystać to, co daje początkowa faza gry, czyli -energię- i -łatwość w zdobywaniu produktów-.
Zauważyłem, że na początku do 10-ego poziomu jest większa szansa na znalezienie produktów i jest też zadanie, za które dostaje się Premium Większy Zarobek. No i można też dokupić Ratatuj z rybą w Sklepie, ALE za szybko wbijam ten 10 lvl i bonus się wyłącza.

Jak w takim razie i w jakiej kolejności wykonywać zadania i prace, żeby zdobyć jak najwięcej produktów i ogólnie zyskać jak najwięcej z tych początkowych poziomów. Byłbym wdzięczny za jakąś klarowną instrukcję co i jak po kolei.
Speedrunowe expienie raczej zacząłbym później. Najpierw chcę mieć poczucie, że dobrze wykorzystałem ten początek gry. I tak już jestem spóźniony ze startem. :D

2. Zamierzam grać zawadiaką albo żołnierzem, a jako profesję chcę wybrać znachora albo kowala i też do którejś z tych profesji nazbierać sobie produkty na początku gry.
Żołnierza wybierałbym tylko z myślą o pojedynkach i byciu full dowo. Gra z 20k hp mnie nie interesuje na ten moment.
Warto czy nie?

Jeśli wziąłbym zawadiakę to oczywiście z myślą o byciu full dowo i w troszkę mniejszym stopniu pojedynkowiczem.

Nie spodziewam się jednak bym miał wydawać kasę na grę, więc pewnie byłbym przeciętnym full dowo. Robotnikiem i PPkiem już gram, tak że chcę zagrać którąś z pozostałych klas.

Proszę o pomoc, rady i odpowiedzi na pytania. Z góry dzięki. :)
 

Darth RaVeR

Blada Twarz
To nie jest jakieś trudne pytanie, bo wiem, że wiele osób w taki sposób zaczyna.
Wypowie się ktoś spoza kółka wzajemnej adoracji i przyklaskiwania powtarzającego "kiedyś to było", "kiedyś było lepiej/inaczej'? Ja pytam o teraz, nie o kiedyś.
Można liczyć na pomoc i rady na tym forum czy to zbyt wielkie oczekiwania?
 
Na początku do 10 levela zbijasz motywacje na jakiejś łatwej i w miarę lukratywnej pracy np tytoniu i dropisz przez całą energie nie licząc wbijania lvl. Potem punkty full budo i lecisz z levelem chyba, że cię to nie rajcuje.
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
Na początku do 10 levela zbijasz motywacje na jakiejś łatwej i w miarę lukratywnej pracy np tytoniu i dropisz przez całą energie nie licząc wbijania lvl. Potem punkty full budo i lecisz z levelem chyba, że cię to nie rajcuje.
No to jest chyba najlepsza opcja, szybka i łatwa. Zawsze możesz iść z jakieś zakładanie pułapek lub rozdawać umiejętności konkretnie pod dane prace, które będą wymagane w zadaniach, lecz taki sposób będzie zdecydowanie wolniejszy od full budowania. Według mnie najlepiej wbić ok. 100lvl na budowaniu i albo dalej tak ciągnąć do 150lvl, albo zrobić przerwę i porobić sobie zadania, by później znów przebrać się w budowanie i dobić ten 150lvl, a na nim już umiejętności pod pojedynki lub forty.
Co do zbierania produktów na początku gry to chyba taki średni pomysł, bo jeśli sobie to odpuścisz, to zawsze możesz w późniejszym etapie gry kupić/zdobyć z eventu jakiś set pod dropienie produktów i na nim o wiele więcej ich znajdziesz
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser13329

Gość
Gość
To nie jest jakieś trudne pytanie, bo wiem, że wiele osób w taki sposób zaczyna.
Wypowie się ktoś spoza kółka wzajemnej adoracji i przyklaskiwania powtarzającego "kiedyś to było", "kiedyś było lepiej/inaczej'? Ja pytam o teraz, nie o kiedyś.
Można liczyć na pomoc i rady na tym forum czy to zbyt wielkie oczekiwania?

Obrażasz się bo jedna (słownie JEDNA) osoba napisała coś co ci się nie spodobało... jesteśmy w INTERNETACH, przyzwyczaj się, bo wiele osób tak reaguje na świeżych graczy, którzy nie potrafią użyć opcji "szukaj" na forum czy tam w innej wyszukiwarce.

Ten nowy świat nie różni się niczym od poprzedniego i od tego który powstał dwa, trzy, cztery, pięć lat temu... a nawet tego z 2010 r. Wydaje mi się, że jeśli trochę poszukasz to znajdziesz wiele informacji na różne tematy związane z tą grą.

PS: znajdź sobie jakiś ogarnięty sojusz, pogadaj z ludźmi na czacie (miasta/ sojuszu/ ogólnym), to bardzo fajny i szybki sposób na pozyskanie bardzo wartościowych informacji dotyczących mechaniki Westa.

PS2: możesz też utworzyć kilka kont na różnych światach i w ten sposób przetestować, która z taktyk jest najlepsza i najskuteczniejsza (mogłeś to zrobić przed uruchomieniem nowego świata, ale chyba na to nie wpadłeś :p)

PS3: do 10 lvl to się dobija w godzinę, Ty lepiej zacznij się zastanawiać czy chcesz skończyć expienie na 80, 100 czy dopiero na 150 lvl

To pisałem ja, stary zgred sp911
 
Najlepiej nie grać na początku bo dostaniesz bana, potwierdzone info
To w trosce o Twoje zdrowie widocznie.
W krajach azjatyckich zdarzyło się kilka przypadków, że kitajce siedzieli przed komputerem po parę dni bez przerwy i expili.
Potem znajdywano ich martwych przed monitorami. Lineage 2 miał zabezpieczenie, że im dłużej byłeś tam zalogowany tym mniej expa leciało.
Optymalnie opłacało się więc expić jakieś trzy godzinki dziennie :)

Wypowie się ktoś spoza kółka wzajemnej adoracji i przyklaskiwania powtarzającego "kiedyś to było", "kiedyś było lepiej/inaczej'? Ja pytam o teraz, nie o kiedyś.
I tu powstaje problem. Prawie nikt w to nie gra prócz starych wyjadaczy. Lecimy full budowanie do 60 lvla potem reset pod handel i przerzucamy kasę.
A lvl sam se wejdzie za 2-3 lata :) W międzyczasie powstanie kolejny gówniany świat i tak dookoła wojtek.
 
To w trosce o Twoje zdrowie widocznie.
W krajach azjatyckich zdarzyło się kilka przypadków, że kitajce siedzieli przed komputerem po parę dni bez przerwy i expili.
Potem znajdywano ich martwych przed monitorami. Lineage 2 miał zabezpieczenie, że im dłużej byłeś tam zalogowany tym mniej expa leciało.
Optymalnie opłacało się więc expić jakieś trzy godzinki dziennie :)


Nie lineage tylko WoW ma taki system chyba nawet do dzisiaj, ale głowy nie dam. A co do mojego Bana, to administracja stwierdziła, że nie możliwe jest klikanie przez 21 godzin pod rząd. Najśmieszniejsze z tego wszystkie jest fakt, że ja, jako osoba, która nie mogła klikać tyle pod rząd dostałem bana, ale reszta topki (top2,3), która ma ilość prac wykonanych podobną do mnie, różnica około 900-1100, czyli od 4 do 6 godzin różnicy banów nie otrzymali. Także pamiętajcie, 21 godzin pod rząd tylko pierwszego dnia nie można klikać, ale jak zrobicie 17 godzin pod rząd codziennie to już jest lit git fest eluwa.
 
Powiedz, że nie klikałeś 21h pod rząd, bo robiłeś 30 sekundowe przerwy ;)

Myślisz że to coś zmieni? Pan Kristofer1995 od początku świata, to znaczy odkąd zdobyłem spodnie lincolna próbował mnie zbanować, za cokolwiek. Ale no nie miał żadnych konkretów, bo oczywiście nie łamałem regulaminu.
Jak się nie udało tak to wracamy do punktu wyjścia. Ban nałożony, teraz to ja mam udowodnić że nie łamałem regulaminu, bo TWT taką właśnie taktykę podejmuję. To nie jest tak, że oni dają bana jak są czegoś pewni, lepiej wkleić tak profilaktycznie bana i niech gracz się tłumaczy kilka dni, zanim ktoś o iq kamienia zrozumie swój błąd.
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
Rozmowa zbacza powili z tematu, więc go zamykam. Jeśli autor będzie chciał coś dopisać (chociaż porady których chyba jeszcze bardziej tłumaczyć nie trzeba wyszły od graczy) zapraszam do kontaktu przez prywatne wiadomości i wtedy znów temat otworzę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry