Jedno łącze a miasto

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser33044
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser32108

Gość
Gość
Pushować możesz tylko i wyłącznie swoją postać :) Jeśli sprzedajesz rzeczy komuś z sojuszu, np. oddajesz po minimalu, nie jest to pushem bo nie masz z tego korzyści ty tylko druga osoba. Jeśli oddajesz przedmioty swojej postaci, cel jest jeden. Większa kasa lepsze eq, to wtedy jest push. Z tematem jestem na bieżąco, czytałem regularnie i większość przykładów uważam za wyssane z palca. Prawda jest parę takich które przyprawiają o niepokój, ale zostały wyjaśnione, radzę jeszcze raz przeczytać wypowiedzi. Ja tam z bratem w tej chwili bez obaw gramy na S1, i raczej o bana się nie martwię ;)
 
Jesteś po prostu tak ograniczony że może nie chcesz tego zrozumieć. Nie obrażaj mnie więcej, grzecznie proszę ;)
To ciekawe bo dla mnie to ty jesteś ograniczony skoro uważasz, że wszystko wyjaśnia ten niesprecyzowany dokładnie punkt regulaminu.
I nie obraziłem Cie tylko dałem do zrozumienia, że nie warto próbować zabłyszczeć na siłę :D

Ale dam Ci szansę. Skoroś taki światły to napisz swoją wersję tego fragmentu regulaminu, o którym mowa.
Żeby te wszystkie ciemniaki z tego forum ze mną na czele wreszcie to zrozumiały :D

Sam grałem z bratem ale to było za czasów Onufrego a to były zupełnie inne czasy...
 

DeletedUser32108

Gość
Gość
To ciekawe bo dla mnie to ty jesteś ograniczony skoro uważasz, że wszystko wyjaśnia ten niesprecyzowany dokładnie punkt regulaminu.
I nie obraziłem Cie tylko dałem do zrozumienia, że nie warto próbować zabłyszczeć na siłę :D

Zabłyszczeć próbuję. Kurcze gdybyś mi tego nie napisał, to w życiu bym nie wpadł na pomysł błyszczeć na forum które i tak mnie nic nie obchodzi :) Nie no w sumie ale fajnie, że robię z siebie taką gwiazdę, dodając tylko post z którym się nie zgadzasz. Dlaczego zawsze na tym forum jest tak, że jeśli z kimś się nie zgadzasz od razu robią z Ciebie czarną owcę, i tego złego niedobrego? :p

Nie powiedziałem że punkt regulaminu wszystko wyjaśnia. Miałem na myśli etriel, która już w kółko pisze to samo, nie mając innych argumentów, które gdy przeczytasz na spokojnie, dokładnie oraz powoli, wydają się dziecinnie proste (Sam byłem zdziwiony). Regulamin nigdy nie był i nie będzie sprecyzowany tak żeby był zrozumiały dla wszystkich. Już nie jedno pytanie padło dotyczące regulaminu i wszystko zostało jak było. Ta wojna na forum i tak nic nie zmieni, jak każda która była wcześniej. Powinieneś się cieszyć że chociaż odpowiedź dostałeś :3 Wracając do meritum uważam że sam zakaz handlowania, pojedynkowania się między postaciami z tego samego łącza jest najprostszym, najskuteczniejszym ale też najbardziej bolesnym sposobem na banowanie multikont. Faktycznie większość boi się grać na jednym łączu, ale zawsze od bana można się odwołać. Ja już ze 2 razy bana za multi dostałem (nie z powodu brata) i nie była to moja wina, wystarczyło normalnie wyjaśnić i blokada została zdjęta. Chcesz czy nie chcesz tego zrozumieć ale nawet jeśli dostaniesz bana przez brata, siostrę czy męża, wystarczy spokojnie napisać do supportu i raczej ta sprawa się wyjaśni. Mam nadzieję że wystarczająco tym ogromnym jak dla mnie postem wysiliłem się i odpowiedziałem Ci dlaczego napisałem wcześniej tak a nie inaczej. Bo jak każesz mi pisać drugi taki, to pierdziele was i całą te dyskusję bo to tylko jak zwykle walenie głową w mur. I tak go nie zburzysz, ale będziesz bił i bił bez sensu...
 

DeletedUser23283

Gość
Gość
Kacper ale weź mi wytłumacz gdzie w regulaminie jest zakaz handlu bądź przesyłania gotówki na jednym ip. Nie ma takiego punktu i żadnymi tłumaczeniami czy długimi czy krótkimi tego nie zmienisz. Piszesz że od bana można się odwołać ale co to da skoro pushing (bo tylko o nim jest mowa w regulaminie) nie jest jednoznaczny i zależy od tego jaki humor będzie miała osoba rozpatrująca sprawę. I po raz kolejny się również powtórzę w kolejnej kwestii. Fragmentu o pushingu nie było w regulaminie na 1000% i nie mam pojęcia kiedy go wprowadzili bo nie ma o tym mowy w żadnym ogłoszeniu co również jest w moim odczuciu kolejnym sposobem na zamydlenie ludziom oczu. Bronisz etriel że w kółko pisze to samo, tylko zauważ że w dalszym ciągu ja nie dostałem odpowiedzi gdzie w regulaminie są te jej zakazy które tak ładnie wypunktowała na początku i stwierdziła że regulamin jest tak czytelny.
Ja tam z bratem w tej chwili bez obaw gramy na S1, i raczej o bana się nie martwię ;)
Widzisz ja gram z żoną od powiedzmy 7 lat i do tej pory się również nie martwiłem ale oto po dyskusji w tym temacie dowiedziałem się że ja praktycznie codziennie łamałem regulamin wg CMa tej gry.
 

DeletedUser32108

Gość
Gość
A ty cały czas czekasz na odpowiedź biedaku.
Nie wiem czy to już wcześniej pisałem czy tylko przemknęło mi przez myśl, ale przypomnę Ci, a pamiętasz to na pewno że każda dyskusja,wojna,rozmowa o regulaminie zawsze kończyła się tym samym (olaniem nas). Ile razy mówiliśmy że regulamin jest niedoprecyzowany, wybrakowany. Nie raz :p Ile dostaliśmy odpowiedzi, co się zmieniło. Nic. I zawsze od nowa wschodzi dyskusja o tym regulaminie, zawsze kończy się tak samo ale ludzie i tak zaczynają wojować na darmo od nowa. Tego akurat ja nie rozumiem, może ktoś mi to wyjaśnić?!?
 
Ta wojna na forum i tak nic nie zmieni, jak każda która była wcześniej. Powinieneś się cieszyć że chociaż odpowiedź dostałeś :3

Chłopie zastanów się jak to brzmi... To oni są dla nas a nie my dla nich... Bo to gra jest dla gracza
A tu dla byłych członków TWT jakieś shadow bany na forum
Brawo! reżim jak za Stalina :D

Widzisz ja gram z żoną od powiedzmy 7 lat i do tej pory się również nie martwiłem ale oto po dyskusji w tym temacie dowiedziałem się że ja praktycznie codziennie łamałem regulamin wg CMa tej gry.

Nie tylko Ty, my swego czasu z bratem wspólnie zbieraliśmy na pas Ala, który był wtedy bardzo drogi i jednym kontem ani ja ani brat byśmy na niego nie uzbierali. Potem go sobie regularnie pożyczaliśmy :D To co nam się wtedy wydawało zwykłą braterską przysługą okazało się być niedozwolone i to jest w tym wszystkim najbardziej chore.

Oczywiście dzisiaj też bym znalazł sposób aby pomagać bratu bo pewne chińskie przysłowie mówi że:
Prawo (regulamin) jest jak płot. Tygrys przeskoczy, szczur się prześliźnie a BYDŁO STOI.

Kacprze, to ile razy się odwoływałeś i musiałeś udowodnić, że z bratem nic nie przeskrobaliście świadczy tylko o niedoskonałości tego punktu w regulaminie. I nie tyle od humoru admina co przez błędne przez niego zrozumienie tego zapisu bo admin tyż czlowiek :)
 

DeletedUser32108

Gość
Gość
Kacprze, to ile razy się odwoływałeś i musiałeś udowodnić, że z bratem nic nie przeskrobaliście świadczy tylko o niedoskonałości tego punktu w regulaminie. I nie tyle od humoru admina co przez błędne przez niego zrozumienie tego zapisu bo admin tyż czlowiek :)

Napisałem przecież że to nie o to chodziło :) Po prostu zwykła ludzka zawiść. Brat wtedy nawet nie wiedział co to za gra ;)
 

DeletedUser32987

Gość
Gość
. I zawsze od nowa wschodzi dyskusja o tym regulaminie, zawsze kończy się tak samo ale ludzie i tak zaczynają wojować na darmo od nowa. Tego akurat ja nie rozumiem, może ktoś mi to wyjaśnić?!?

Może właśnie za mało robimy szumu o to, może trzeba by było wysłać jakąś petycję do centrali, by doprecyzowała/zmieniła niektóre pkt.regulaminu, jeśli dalej biernie będziemy do tego podchodzić to nigdy się nic nie zmieni.

Dla mnie na ten moment sprawa jest oczywista, jeśli nie ma zapisu o handlu na 1 Ip, nie zamierzam się zastanawiać czy mogę coś sprzedać mężowi czy nie, od dziś zamierzam traktować jego postać jak każdego innego gracza, nie ucierpi na tym ani moja postać ani jego.
Jak sama Etriel napisała - mają odpowiednie narzędzia by rozróżnić multikonto od członka rodziny , więc czas nauczyć się z nich korzystać .
 
Jak sama Etriel napisała - mają odpowiednie narzędzia by rozróżnić multikonto od członka rodziny , więc czas nauczyć się z nich korzystać .

Hehehe pamiętam jak jedno małżeństwo wysłało do CM (ale chyba jeszcze nie Etriel) swoje zdjęcie z laptopami itp z udowodnieniem, że ich konta to dwie różne osoby :D Bo oczywiście posypały się bany.
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
@Naaryaa ja już nie wiem o czym jest ten temat przez tą dyskusję, która toczy się wyżej :(
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
@viksonZ nie, nie udaję głupiego, ponoć jestem dość inteligentny, choć szczerze powiedziawszy nie lubię jak tak ludzie o mnie mówią. Mam trochę "oleju" w głowie, ale są ode mnie o wiele mądrzejsi i inteligentniejsi. Po prostu Twoja dyskusja z Kacprem przysłoniła mi nieco temat dyskusji, a ponadto wolałem zapytać czy nadal Wam chodzi o meritum sprawy. Niestety przez ostatni tydzień byłem w praktyce odcięty od neta, więc nie mogłem śledzić dyskusji, ale przeczytałem, postaram się odpowiedzieć.

@Naaryaa

Pushing to bardzo szerokie pojęcie, naprawdę. Rozumiem Was, że nie możecie pomagać osobom z Waszej rodziny (w wypadku Zimy jest to żona, w innych rodzeństwo itd.). Wyobraźcie sobie jednak sytuację, gdybyśmy pozwolili na handel pomiędzy postaciami na jednym adresie IP. Ok, rodziny grające w westa by pewnie skorzystały, jednakże ktoś zrobiłby sobie powiedzmy 10 kont, a potem tłumaczyłby się, że to jest rodzina bo mieszkają w wielkim domu, a korzystają powiedzmy z dwóch komputerów czy tam tabletów telefonów. A byłaby to jedna osoba co ma 2 kompy 2 tablety i 2 telefony. Wtedy taka osoba kosztem brakiem tego punktu regulaminu mogłaby swobodnie sobie handlować pomiędzy tymi postaciami, bo przecież nie byłoby to zabronione. Gracze protestowaliby, bo przecież to jest multikonto, ale nie możemy ukarać bo handlują między sobą co nie byłoby zabronione (cały czas opisuję jakby ie było pkt regulaminu dotyczącego pushingu). Możliwe, że ta osoba wpadłaby z innego powodu.
Nie da się stworzyć idealnego regulaminu, który każdego by zadowalał. Ja to widzę jako wybranie mniejszego zła. Zakaz handlu pomiędzy kontami z tego samego IP ma za zadanie zmniejszenie ilości multikont na serwerach, kosztem niestety osób z tego samego IP, które chcą grać razem. Tak to widzę.
 

DeletedUser23283

Gość
Gość
Fusek ale gdzie u diabła jest ten zapis o zakazie handlu? Nie ma go nigdzie mi się w głównej mierze o to rozchodzi.
Oraz o to że zdanie z pushingiem zostało wprowadzone bez naszej wiedzy i nikt nas o tym nie poinformował ale to sprawa poboczna.
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Same znaczenie i definicja pushu przekreśla handel na tym samym IP.
Co do zmian w regulaminie to nie pamiętam od kiedy to jest, więc nie odpowiem na jakich zasadach to było dodawane itd.
 

DeletedUser31727

Gość
Gość
czyli wg regulaminu można mieć mulciaki, tylko trzeba z nich umieć korzystać :D
 

DeletedUser32987

Gość
Gość
Same znaczenie i definicja pushu przekreśla handel na tym samym IP.


Kiedy jest pushingiem: kiedy za namową jednego gracza, drugi gracz zakłada postać na tym samym świecie, gdzie celem jest wsparcie i rozwój gracza zapraszającego, kosztem gracza zaproszonego. Zazwyczaj (ale nie zawsze) jest to sprzedaż produktów po najniższym koszcie przez postać o niższym poziomie, dla postaci o wyższym poziomie. Celem nadrzędnym NIE jest handlowanie, a wsparcie rozwoju jednego (lub kilku wybranych) kont, kosztem rozwoju konta/kont wspomagających.

Fusek , Etriel tu jasno napisała co jest pushingiem, więc jak to się ma do handlu na 1 Ip ?
Bo dla mnie znaczenie i definicja pushu nie przekreśla handlu z 1 Ip, mało tego nie potrzebne jest wspólne łącze by gracze pushowali.
Jeśli mojemu mężowi zalega w plecaku np 50 .łososi i sprzeda mi je po minimalu, to nie robi to kosztem swojej postaci.
Dalej uparcie twierdze, że push to jedno , a zwykły handel to drugie, i nie ma w tym najmniejszego znaczenia, czy z 1 łącza, czy są to różne ip.
Moim zdaniem, wyłania się z tego jasny obraz, iż mimo tego, że macie niby dobre narzędzia do wykrywania multikont, to albo niestety nie umiecie z nich korzystać, albo one w ogóle się nie sprawdzają, i trzeba było wprowadzić jakiś ogólny zapis, by można było tak naprawdę i według uznania wszystko pod niego podpiąć.
Więc Fusek nie pisz bzdur ,że push jednoznacznie świadczy o zakazie handlu z 1 Ip, wystarczy dodać ten punkt do regulaminu, w przeciwnym wypadku udowodnij mi , że to nie jest przyjacielska/małżeńska/i.t.d przysługa , i moja bądź męża postać przez to się nie rozwija.
 

DeletedUser31727

Gość
Gość
Oni piszą ogólnikami tutaj ;) Każde takie zjawisko interpretują po swojemu, ich decyzje zależą od humorków ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry