Który raper? [PL]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5501
  • Data rozpoczęcia

Który raper?


  • W sumie głosujących
    124
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Oj kolego jeżeli uważasz że amerykański rap jest bardziej skomercjalizowany od polskiego to jesteś w błędzie :p I nie mów że tylko 2Pac, może tylko jego znasz, ale dobrych raperów było więcej np. Notorious, kiedyś Snoop Dogg, Junior Mafia, Big L, Dr Dree kiedyś też byl dobry... A w Polsce komercjalizm jest jeszcze gorszy, bo łatwiej znaleźć dobrego rapera w ameryce niż dobrego rapera w Polsce :/
Są dobrzy raperzy w Polsce, ale zazwyczaj są albo mało znani, albo są w podziemiu. Bo z polskich raperów wyróżniam Abradaba, Paktofonikę (Rahim, Magik, Fokus), Rahima, Eldo też ma niektóre teksty fajne, 52Dębiec (Hans, Deep), Grubson też ma swój urok (powiedzmy że to raper :p) i oczywiście Ostry . Jest jeszcze ich napewno dużo więcej, ale to są głownie tacy których slucham ja :)
Pozdrawiam
 

DeletedUser7565

Gość
Gość
Większość to fajni raperzy :):) ale ja najbardziej to lubię Tede´go :)


 

DeletedUser

Gość
Gość
Oj kolego jeżeli uważasz że amerykański rap jest bardziej skomercjalizowany od polskiego to jesteś w błędzie :p I nie mów że tylko 2Pac, może tylko jego znasz, ale dobrych raperów było więcej np. Notorious, kiedyś Snoop Dogg, Junior Mafia, Big L, Dr Dree kiedyś też byl dobry... A w Polsce komercjalizm jest jeszcze gorszy, bo łatwiej znaleźć dobrego rapera w ameryce niż dobrego rapera w Polsce :/
Są dobrzy raperzy w Polsce, ale zazwyczaj są albo mało znani, albo są w podziemiu. Bo z polskich raperów wyróżniam Abradaba, Paktofonikę (Rahim, Magik, Fokus), Rahima, Eldo też ma niektóre teksty fajne, 52Dębiec (Hans, Deep), Grubson też ma swój urok (powiedzmy że to raper :p) i oczywiście Ostry . Jest jeszcze ich napewno dużo więcej, ale to są głownie tacy których slucham ja :)
Pozdrawiam

Co do amerykańskich raperów to tylko 2pac'a z tych nie komercyjnych znałem.
A no i snoopa ale snoop już się sprzedał.
Polscy raperzy nie wszyscy są komercyjni po za ; Tede,liber,doniu nikogo więcej sobie nie przypominam na tą chwile ::(:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ogółem to komercja jest teraz w całej muzyce. I w wszystkich krajach jak w Ameryce tak w Polsce, a dobrzy raperzy zostali i tam i tu. Więc nie ma co mówić że tam wszyscy są "bee" oprócz Tupaca, nieznając nawet innych dobrych. Peace ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Zgadzam się z Yoshimoon na liście są grupy zespołowe choć to ankieta o najpeszym wg. nas raperze. Wybrałem Eldo, Trzeci Wymiar.Jeśli jednak wliczamy w grę grupy zespołowe to brakuje mi tu już nie istniejącej Molesty, Magika oraz Fabuły która nadal nagrywa wspaniałe kawałki :)
 

DeletedUser7299

Gość
Gość
Zagłosowałem na Peję, pezeta,onara,piha.
Peja od zawsze robi dobry rap. Niektóre kawałki ma słabsze, ale ogólnie jest ok.
Pezet-poje uznanie zdobył dzięki albumowi któy nagrał z Małolatem
Onar- Ma parę tekstów z przekazem.
Pih-mimo, iż coraz mniej osób go słucha wg.mnie nagrywa mądrze i miło się słucha.
Wymieniłeś też zespoły "Hemp gru"- ich kiedyś słuchałem, ale oni mają wielkie nastawienie na JP czego nie lubię aż w takim stopniu.
Jeżeli chodzi o zespoły, to jak ktoś wymienił Bezimienni, i ostatnio, po tym jak peja ich wypromował, wysłuchałem kawałka colegium elemete. Super sie słucha i ogólnie są ok:)
Parę tekstów paktofoniki(ale nie mam na nich mani jak niektórzy-zazwyczaj dopiero zaczynających przygodę z rapem), słonia.
Oraz wielu innych, których nie wymienię, bo słucham ich paru kawałków lub coś.


I jeszcze 52dębiec trochę oczywiście ;)


A z tych nielubianych przeze mnie to tede-moje buty, moje nike, airmaxy...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie wiem, czy potrafiłbym wymienić najlepszego polskiego rapera (na chwilę obecną).

Słucham wielu, większość szanuję.
Paktofonika (Fokus, Rahim, Magik), Ry23, HiFi Banda, DGE, Sheller, Słoń, Pih, Chada, K.A.S.T.A, Fokus (jego własne albumy), Karamba (szanuję go za starsze albumy, teraz się sprzedał, poleciał na hajs. Szkoda go, dobry rap robił. Np : Karamba - Vatos Locos Klan), Pezet (stare albumy), O.S.T.R, 52 Dębiec (nie wszystko), Fabuła, Kobra, Gandzior, Małolat, Młody M, Kaliber 44, GrubSon (on wbrew pozorom robi Rap, tylko słabszy. Częściej robi coś pod rodzaj 'reggae'), Wzr, YYY (Yez Yez Yo), Eldo, Peja (szanuje go, dorobił się tego co ma, zaczynając na ulicy. Pisze kawałki z przekazem, niektórzy mogą uważać, że poleciał teraz na hajs, ale po prostu takie czasy), Abradab.

Nie przypominam sobie więcej. Możliwe, że o kimś zapomniałem, mam dzisiaj mętlik w głowie.

Natomiast ci, których nie lubię : Firma, Hemp Gru (kiedyś może i mieli trochę przekazu, ale ostatnio to już tylko nastawienie na JP i kawałki o jaraniu, nic ciekawszego), Tede (sprzedaje się chłopak, nie nagrywa rapu, on robi bardziej w gatunku 'Hip Hopolo').
Jest jeszcze wielu, nie chce mi się ich wymieniać.
 

DeletedUser

Gość
Gość
A gdzie grubson sobota co to moi ulubieni raperzy i DGS lubie
 

DeletedUser14107

Gość
Gość
Zaznaczyłem WWO, aczkolwiek teraz bardziej przemawia do mnie muzyka Łony. Ma styl i werwę, bez zbędnego jechania policji. W tym miesiącu wychodzi jego nowy krążek.
 

DeletedUser27906

Gość
Gość
a gdzie Sokół, Rafi, Grubson? Moje głosy poszły na DGE i Eldo.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pezet, Pih, O.S.T.R, Fu, Trzeci Wymiar, Eldo.
Gdyby jeszcze można było dodać: Rahim, Fokus, AbraDab, Kaliber 44, Hans, 52 Dębiec, Fisz
 

DeletedUser

Gość
Gość
Teraz to ja bym dodał jeszcze Buke mało znany raper ale polecam go :I:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Rozwinę swoją poprzednią wypowiedź do słuchania:
Peji, starych kawałków HG, niektórych(też tych starszych) Firmy, Chady, WSRH mi z bitami nie podchodzi ale teksty mogą być:), Waldka Kasty, PiHa, niektórych kawałków Gurala, Kaczora, Rafiego, PTP, Małolata, RY23, HiFi Bandy, Gandziora, Pezeta i Kaliego.

ps.Żurom rlz:p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Ja osobiście najbardziej lubię Hempa Grupif paf
 
Status
Zamknięty.
Do góry