Kto nie zna historii mej, niech posłucha właśnie tej

Dyskusja w 'Wasza Twórczość' rozpoczęta przez użytkownika * A *, 18. Lip 2018.

Poleć tę stronę

1. * A *

* A *

Docenione treści:
    13
    Kto nie zna historii mej, niech posłucha właśnie tej

Aż narodził się mój mąż
    I zaczął grać w te grę
    Tak siedział przy niej wciąż
    Aż wciągnął w końcu mnie

Dziś rano sobie wstałam
    Nad lasem wielka mgła
    I Bogusię wytrzepałam
    Bo była na niej pchła

Wnet dzwonek mi zadzwonił
    Fakturę podpisać trzeba
    Facet miło mi się skłonił
    Coś bełkotał jak ameba

Ja w szlafroku wyskoczyłam
    To się dziwić nie ma czego
    I do domu spierniczyłam
    Bo zaczęło lać do tego

Pogoda wręcz okropna
    Odpalę zatem gre
    Odchodzę już od okna
    I włączam konto me

A w weście po staremu
    Z błędami już żyjemy
    I wciąga nie wiem czemu
    Mimo tego co nie chcemy

Ja na 13 serwach gram
    To stało się tak szybko
    I kupę forsy mam
    I stać mnie tu na wszystko

Prowadzę światowy deal
    To fajna sprawa jest
    Nie pytaj mnie o real
    I nie bierz mnie pod test

A Mozart sobie siedzi
    I na nerwach ludziom gra
    Wychowali go chyba szwedzi
    Bo wieczne "ale" ma

Partaczem jest z natury
    Tak po światach nam serfuje
    Raz nakrzyczy z grubej rury
    A czasami tylko truje

Dyrygować chciałby wiele
    I napluć wszędzie znów
    On ma diabła chyba w ciele
    Panowie, czapki z głów..
    BOOM!!BOOM!!BOOM!!

Cpt. Bonsai, viksonZ oraz Szafranolo lubią to.
  2. Maval

Maval Blada Twarz

Docenione treści:
    0
    Sami93 ratuj nas :(

3. julo8

julo8

Docenione treści:
    41
    ja się chyba zestarzałem bo nie chce mi się dalej pisać tak samo jak tobie tego potem czytać

to tak w skrócie, ale muszę cię mimo wszystko pochwalić, bo zmieniłaś układ rymów na nieparzysty i cokolwiek by o tym nie powiedzieć, wygląda lepiej

4. * A *

* A *

Docenione treści:
    13
    Dla mnie rym powinien być prostym rymem - i tworzyć rymowankę prostą
    Natomiast wiersz powinien być wierszem, w której styl musi być właśnie nieparzysty i nadal powinien być składany prostymi zakończeniami
    Natomiast poezja to swoją drogą właśnie wyszukane zdania które wiele wspólnego z rymowanką oraz wierszem rymowanym wspólnego prawie nic nie ma:
    w zerach i jedynkach
    wieści krążą
    między kryształami
    żeby okiełznać papier
    schwytany w klatki
    nieszczelnej chronologii

Ja mam takie fajanse pisać? Poezji nie lubię bo to dział dla filozofów
    Z rymu zrobiła się poezja, nagle stała się w całości nieszablonowa, w dodatku obleczona terminologią zdecydowanie rzadszą - czyli spodoba się właśnie tym ludziom co lubią jakieś wyszukane zdania, przerabianie rymu i wiersza coś pod rozum filozoficznego myśliciela przy którym można w najlepsze zasną bo większość ludzi nie lubi takiego fajansu

Całkiem dobre porównanie jest z obrazami - jeden namaluje piękne drzewa, owoce i to śliczne jest - koniec końców skrytykują, że to pospolite dziadostwo i pochwalą TEGO co pierdyknął pół kilo farby na płótno bez ładu i składu stworzył istne arcydzieło po tytułem BOHOMAZ

Zdania są podzielone i ci co chcą się wybić i trafić do kółeczka literackiego to muszą się podporządkować i przerobić swój naturalny rys na taki, którego docenią chyba tylko z samego kółeczka filozofów, bo większość naturalnie po prostu oleje coś takiego, dla większości to się nie trawi, ja np nie cierpię poezji, a umiem pisać doskonale bo takie
    wydziwianie dla mnie akurat jest proste, jednak w moim przekonaniu nie będę szła ścieżką wytyczoną przez innych, sama kreuję swoje własne ja
    W życiu dało mi to wiele sukcesu, a i w grze nietuzinkowo sobie gram i radzę wręcz doskonale
    Samo to powinno dać już wiele do zrozumienia by nie słuchać nikogo i dążyć ponad wszystko do swojego własnego ja i na swoim postawić

"Rymy Częstochowskie" a rymuje cały świat - (pewnie w Indiach też mówią - masz częstochowskie rymy) :D
    - Zapisz się do kółeczka literackiego jak szukasz czegoś niesamowitego
    - Kup sobie bohomaz z kropką i kreską - bo to dopiero wtedy arcydzieło
    - Zrób sobie zdjęcie - koniecznie niech za tobą będzie UFO albo duch
    - Kup sobie zegarek za 9 tys zł, po co kupować za 100 zł - przecież to pospolite

Jeśli załapałeś sarkazm, to chyba wiesz na czym stoimy, nie nad brakiem umiejętności, a nad podejściem do pewnych działań, których zmienić nie zmienię

xdxdxdxdxdxd
    [o_O]

Ostatnio edytowane przez moderatora: 5. Sie 2018
  5. Pierwszy Nos

Pierwszy Nos

Docenione treści:
    4
    A ja nadal czekam na kolejne odcinki Głosu Zachodu ,a nie na rymowanki ,które ułożyłby 5 latek :{

6. Cpt. Bonsai

Cpt. Bonsai Blada Twarz

Docenione treści:
    4
    Jednym się będzie ta rymowanka podobać, innym nie, każdy ma prawo do własnych odczuć, ale grunt, że masz właśnie takie podejście do sprawy i o to chodzi! A ludzie i tak będą zawsze gadać, co się nie zrobi ;) . Rób dalej swoje i nie zważaj na krytykę.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tutaj się zgadzam, ja osobiście z chęcią bym oglądnął dalsze perypetie Śnieżki i Bogusi, jest szansa :) ?

edit: Miałem na myśli, że zgadzam się z pierwsza częścią wypowiedzi "Pierwszy Nos".

Ostatnio edytowane przez moderatora: 5. Sie 2018
  7. julo8

julo8

Docenione treści:
    41
    Nie piszę że nie powinno być rymów, piszę że nie powinno być takich, konkretnych rymów od których boli mnie głowa. Bohomaz z kropką i kreską to właśnie to co tworzysz i tylko ty nazywasz to wyszukaniem. Częstochowskie, znaczy, że banalne. W podstawówce zrymowałabyś czasownik z czasownikiem to dostałabyś 0 punktów za błąd kardynalny, całe szczęście że podstawówka już dawno za nami, a my jesteśmy dorosłymi ludźmi, bo co by to było dopiero.