Kto nie zna historii mej, niech posłucha właśnie tej

  • Rozpoczynający wątek * A *
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Gość
Gość
Kto nie zna historii mej, niech posłucha właśnie tej

Aż narodził się mój mąż
I zaczął grać w te grę
Tak siedział przy niej wciąż
Aż wciągnął w końcu mnie

Dziś rano sobie wstałam
Nad lasem wielka mgła
I Bogusię wytrzepałam
Bo była na niej pchła

Wnet dzwonek mi zadzwonił
Fakturę podpisać trzeba
Facet miło mi się skłonił
Coś bełkotał jak ameba

Ja w szlafroku wyskoczyłam
To się dziwić nie ma czego
I do domu spierniczyłam
Bo zaczęło lać do tego


Pogoda wręcz okropna
Odpalę zatem gre
Odchodzę już od okna
I włączam konto me

A w weście po staremu
Z błędami już żyjemy
I wciąga nie wiem czemu
Mimo tego co nie chcemy

Ja na 13 serwach gram
To stało się tak szybko
I kupę forsy mam
I stać mnie tu na wszystko

Prowadzę światowy deal
To fajna sprawa jest
Nie pytaj mnie o real
I nie bierz mnie pod test

A Mozart sobie siedzi
I na nerwach ludziom gra
Wychowali go chyba szwedzi
Bo wieczne "ale" ma

Partaczem jest z natury
Tak po światach nam serfuje
Raz nakrzyczy z grubej rury
A czasami tylko truje

Dyrygować chciałby wiele
I napluć wszędzie znów
On ma diabła chyba w ciele
Panowie, czapki z głów..
BOOM!!BOOM!!BOOM!!
 

DeletedUser33355

Gość
Gość
ja się chyba zestarzałem bo nie chce mi się dalej pisać tak samo jak tobie tego potem czytać

[...]gwałcisz nasze zmysły estetyczne
[...] te same błędy powtarzają się we wszystkich twoich grafomańskich wypocinach
[...] możesz [...] sprawdzić co to jest "rym częstochowski", na przykład w google.
[...] najbardziej rażące i najczęstsze u ciebie są rymy gramatyczne, które polegają na łączeniu takich samych części mowy, [np.] czasownika z czasownikiem w takich samych przypadkach (i to jest wszędzie)
[...] zazdroszczę ci [...] wolnego czasu

to tak w skrócie, ale muszę cię mimo wszystko pochwalić, bo zmieniłaś układ rymów na nieparzysty i cokolwiek by o tym nie powiedzieć, wygląda lepiej
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dla mnie rym powinien być prostym rymem - i tworzyć rymowankę prostą
Natomiast wiersz powinien być wierszem, w której styl musi być właśnie nieparzysty i nadal powinien być składany prostymi zakończeniami
Natomiast poezja to swoją drogą właśnie wyszukane zdania które wiele wspólnego z rymowanką oraz wierszem rymowanym wspólnego prawie nic nie ma:
w zerach i jedynkach
wieści krążą
między kryształami
żeby okiełznać papier
schwytany w klatki
nieszczelnej chronologii

Ja mam takie fajanse pisać? Poezji nie lubię bo to dział dla filozofów
Z rymu zrobiła się poezja, nagle stała się w całości nieszablonowa, w dodatku obleczona terminologią zdecydowanie rzadszą - czyli spodoba się właśnie tym ludziom co lubią jakieś wyszukane zdania, przerabianie rymu i wiersza coś pod rozum filozoficznego myśliciela przy którym można w najlepsze zasną bo większość ludzi nie lubi takiego fajansu

Całkiem dobre porównanie jest z obrazami - jeden namaluje piękne drzewa, owoce i to śliczne jest - koniec końców skrytykują, że to pospolite dziadostwo i pochwalą TEGO co pierdyknął pół kilo farby na płótno bez ładu i składu stworzył istne arcydzieło po tytułem BOHOMAZ

Zdania są podzielone i ci co chcą się wybić i trafić do kółeczka literackiego to muszą się podporządkować i przerobić swój naturalny rys na taki, którego docenią chyba tylko z samego kółeczka filozofów, bo większość naturalnie po prostu oleje coś takiego, dla większości to się nie trawi, ja np nie cierpię poezji, a umiem pisać doskonale bo takie
wydziwianie dla mnie akurat jest proste, jednak w moim przekonaniu nie będę szła ścieżką wytyczoną przez innych, sama kreuję swoje własne ja
W życiu dało mi to wiele sukcesu, a i w grze nietuzinkowo sobie gram i radzę wręcz doskonale
Samo to powinno dać już wiele do zrozumienia by nie słuchać nikogo i dążyć ponad wszystko do swojego własnego ja i na swoim postawić


"Rymy Częstochowskie" a rymuje cały świat - (pewnie w Indiach też mówią - masz częstochowskie rymy) :D
- Zapisz się do kółeczka literackiego jak szukasz czegoś niesamowitego
- Kup sobie bohomaz z kropką i kreską - bo to dopiero wtedy arcydzieło
- Zrób sobie zdjęcie - koniecznie niech za tobą będzie UFO albo duch
- Kup sobie zegarek za 9 tys zł, po co kupować za 100 zł - przecież to pospolite

Jeśli załapałeś sarkazm, to chyba wiesz na czym stoimy, nie nad brakiem umiejętności, a nad podejściem do pewnych działań, których zmienić nie zmienię


Bez-tytul_qenenrx.jpg

xdxdxdxdxdxd
[o_O]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
by nie słuchać nikogo i dążyć ponad wszystko do swojego własnego ja i na swoim postawić
Jednym się będzie ta rymowanka podobać, innym nie, każdy ma prawo do własnych odczuć, ale grunt, że masz właśnie takie podejście do sprawy i o to chodzi! A ludzie i tak będą zawsze gadać, co się nie zrobi ;) . Rób dalej swoje i nie zważaj na krytykę.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A ja nadal czekam na kolejne odcinki Głosu Zachodu ,a nie na rymowanki ,które ułożyłby 5 latek :{
Tutaj się zgadzam, ja osobiście z chęcią bym oglądnął dalsze perypetie Śnieżki i Bogusi, jest szansa :) ?

edit: Miałem na myśli, że zgadzam się z pierwsza częścią wypowiedzi "Pierwszy Nos".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser33355

Gość
Gość
Nie piszę że nie powinno być rymów, piszę że nie powinno być takich, konkretnych rymów od których boli mnie głowa. Bohomaz z kropką i kreską to właśnie to co tworzysz i tylko ty nazywasz to wyszukaniem. Częstochowskie, znaczy, że banalne. W podstawówce zrymowałabyś czasownik z czasownikiem to dostałabyś 0 punktów za błąd kardynalny, całe szczęście że podstawówka już dawno za nami, a my jesteśmy dorosłymi ludźmi, bo co by to było dopiero.
 
Ehh jak ma sie takie pojęcie o sztuce to lepiej się o niej nie wypowiadac. Nie możesz sobie sama definiować tworów, które zostały wymyślone przez innych. Twoja poezja to nie jest poezja. Twoje wiersze to nie są wiersze. Kropka.
Myślisz, że walniecie pół kilo farby na plotno to bohomaz, i spoko, po prostu gówno się znasz na temacie, więc po co się wypowiadasz? W malarstwie ekspresji przykładowo zrobienie takiego dobrego malunku jest czynem iście trudnym, ponieważ... a co się będę produkował, i tak wiesz lepiej, panienko od księżycowego drewna :)

Robiłem takie rymy w podstawówce, ale dopóki sprawia Ci to frajdę to super, tylko nie pisz proszę takich głupot na temat poezji, że to dla "wyrafinowanych" ludzi jest.
 
Do góry