Leworęczność czy praworęczność

  • Rozpoczynający wątek Skamon
  • Data rozpoczęcia

Jaki jesteś

  • Leworęczny

    Głosy: 55 12,6%
  • Praworęczny

    Głosy: 321 73,5%
  • Obie ręce :D

    Głosy: 61 14,0%

  • W sumie głosujących
    437
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
A ja opiszę jak czują się leworęczni (a przynajmniej ja :D)
Odkąd pamiętam to babcia zawsze mnie zmuszała żebym pisał prawą ręką :D
a ja jak na złość nauczyłem bawić się lewą ręką. Obecnie robię wszystko lewą ręką poza najprostszymi rzeczami (oczywiście nie mówię że używam przy nich tylko prawej :p) m.in. jedzenie, mycie, kozłowanie (choć oczywiście bardziej precyzyjnie wychodzi mi robienie tego lewą ręką, ale już się przyzwyczaiłem)... Cóż czuję: Wydaje mi się że w lewej ręce mam baaaardzo dużo siły, a prawą nie umiem dobrze koordynować, jakby słabe "odrętwienie" i wątpię żebym nauczył się nią pisać (owszem, umiem ale bazgrze xD)... Jak złamałem 3x lewą rękę, to zawsze pisałem lewą, mimo gipsu który mi siedział na łapie :D...
I myślę że "lewusów" jest mniej niż 15%, coś koło 10%
Aha :D, dodam że posługiwanie się obiema rękami zależy od przyzwyczajenia... Dajmy przykład: mam myszkę po prawej stronie i korzystam z niej prawą ręką... Gdybym bawił się nią lewą ręką, oczywiście potrafiłbym zrobić wszystko to co prawą, ale zawsze korzystałem prawą i lepiej mi to wychodzi (no i szybciej)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dodam pewną informację :D

Leworęczni są największą mniejszością na świecie - stanowią 10% całej populacji na Ziemi.

Od 1992 r. leworęczni mają swoje święto, które przypada 13 sierpnia - Międzynarodowy Dzień Leworęcznych. Organizuje je światowa organizacja Klub Leworęcznych, której siedziba znajduje się w Wielkiej Brytanii. Co roku osoby leworęczne mają swój zlot organizowany w londyńskiej dzielnicy Soho.

Tak więc WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO WSZYSTKIM LEWORĘCZNYM OSOBOM (w tym również mnie :p)!!!
 

DeletedUser

Gość
Gość
ja tam jestem leworęczny ;p... najgorzej jak piszę test a koło mnie jest kumpel i trochę sobie przeszkadzamy :D

Mam tak samo z tym, że ja jestem praworęczna a moja przyjaciółka leworęczna ;P

Tu jest ciekawa rzecz na temat prawo/leworęczności chociaż moim zdaniem z tym obrazkiem to są lekkie banialuki, ale co tam (mnie się on obraca w obie strony na przemian) :
http://www.gadu-gadu.pl/5351240736791781846/ktorej-polkuli-mozgu-uzywasz

A jeszcze z obserwacji moich i wyżej już wspomnianej przyjaciółki wynika (to jeszcze teoria), że osoby leworęczne szybciej piszą na komputerze i piszą litery z ogonkami oraz robią znacznie mniej błędów ortograficznych. Proszę leworęcznych o wypowiedzenie się w tej sprawie ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
A ja dodam jeszcze CIEKAWOSTKĘ :D

Leworęczni do pisania używają prawej półkuli, a praworęczni-lewej...
Potwierdzono badaniami :D

P.S. Nie wiem czy ta kobieta działa, mnie obraca się w prawą stronę :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
ja pisze prawą ale wszystko inne wykonuje lewą a mam dominujacą lewą półkule mózgu w ogóle ja to jestesm dziwny z tym moim mózgiem
 

DeletedUser

Gość
Gość
ja nie umiem pisać prawą ręką , więc piszę lewą (w the westa gram lewą)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja normalnie jestem praworęczny ale kiedyś się próbowałem nauczyc pisac lewą ręką ale nijak mi to wychodziło więc zostałem przy lewej. mi ciocia mówiła ze osobom leworęcznym trudniej jest posługiwac się nożyczkami. Czy to prawda?
 

DeletedUser7000

Gość
Gość
Jak miałem prawą rękę zwichniętą to równie szybko potrafiłem lewą grać na kompie. :D Ale w reszcie praworęczny. :p
 

DeletedUser

Gość
Gość
takie czasy :D
Nie no, troszkę przesadziłem, może nie zmuszała ale starała się żebym się nauczył pisać prawą... A że jestem niesforny to nauczyłem się lewą :p
Aha, dodam że klikam myszką prawą ręką (po przełożeniu do lewej,a jestem leworęczny, czuję się dziwnie) więc to zależy od przyzwyczajenia :p
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jestem praworęczny, ale kiedy trzeba posłużę się lewą bez większych problemów :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
osobom leworęcznym trudniej jest posługiwac się nożyczkami. Czy to prawda?
tak, są nawet specjalistyczne nożyczki np. dla leworęcznych chirurgów do operacji i szycia

ponieważ tak na prawdę nożyczki nie ściska się z góry na dół tylko zawsze lekko po skosie. Gdy "normalne" nożyczki ściska osoba praworęczna to dociska obie części, a gdy leworęczna - to rozchyla. Można to oczywiście opanować, ale leworęczny zawsze będzie miał np. problemy z cięciem czegoś śliskiego (p. początek)

PS. Dzięki dla Razera za Diamondbacka :D:):D
 

DeletedUser11430

Gość
Gość
mi to tam obojętne najważniejsze aby na najwyszym biegu zasuwać:D
obie rączki
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jedyne, co robię lewą ręką to odkręcanie korka od butelki, częściowo pisanie na klawiaturze oraz kierowanie gałką od kontrolera do PS3 :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jak złamałem prawą rękę to musiałem się przestawić na lewą i od tej pory każdą czynność potrafię wykonywać dowolną ręką. Nie potrafię powiedzieć, której używam częściej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry