Ludobójstwo. Animowany film dokumentalny.

Wojcieszy

Papatki bobaski
Witam.
Dzisiaj film ,,Ludobójstwo" został opublikowany przez autora Arkadiusza Olszewskiego na kanale YouTube. Zachęcam do obejrzenia filmu (1h i 18min), który opowiada o ludobójstwie dokonanych w okresie wojennym i powojennym na ziemiach polskich.

W filmie ukazane są sceny drastyczne więc przeznaczony jest dla osób dojrzałych.
https://www.youtube.com/watch?v=s-dFeHUOLh0

[...]Omawiany okres to tylko mały wycinek naszej tysiącletniej historii. Momenty chwały przelatywały się z chwilami upadku. Rozbicie dzielnicowe, wojny XVII wieku, zabory nie złamały polskiego ducha i jesienią 1918 roku wybuchła Polska. Dwadzieścia lat niepodległości zrodzonej w krwawej wojnie z Bolszewikami, wojnie z Ukraińcami, walkach Ślązaków i Wielkopolan z niemcami, podstępnego ataku Czechów i walkach z Litwinami stworzyło pokolenie ,,niezłomnych kolumbów".[...]
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
Dzięki Wojcieszy za wrzucenie tego. Każdy Polak powinien to obejrzeć.

Dodać trzeba że te ludobojstwo zaczęło długo wcześniej. Przez wieki wymordowano miliony Polaków jak i samych Słowian.
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
Masz racje... Autor skupił się na ludobójstwie wykonanym podczas wojen.
Projekt był finansowany jedynie przez ludzi dobrej woli... Na https://polakpotrafi.pl/projekt/ludobojstwo Niestety... Ministerstwo kultury rzadko wspiera projekty które hmm... poruszają trudne tematy :/

A co się dziwisz . W obecnym czasie gdy na Ukrainie toczy się "wojna" a Polska wspiera Ukraińców to nie za bardzo halo jest aby nagłaśniać taki temat. To samo tyczy się Litwy a raczej Żmudzi.

Oczywiście nie wszystkich Ukraińców i Żmudzinów należy pakować do jednego wora. Winni raczej nie zostaną nigdy osądzeni ale nie można pozwolić żeby Polacy zapomnieli o tym czego doświadczyli ze strony Swoich sąsiadów.
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
Oczywiście, że nie można wrzucać ich do jednego wora... Ale kiedy widzę marsze z flagami gdzie jest flaga i symbol UPA to hmm... o_O

Edukacja to podstawa! I to trzeba nauczać naszej historii od małego... Sam jestem przykładem, gdzie w szkole nauczycielka historii na 1 marca opowiadała jaki to zły był major Łupaszko, a po szkole chodzą osoby które podczas ,,majdanu" na Ukrainie nosiły koszulki z symbolem UPA, a gdy pytałem się co to oznacza, to odpowiadali, że nie wiedzą albo, że to znak solidaryzowania się z Ukraińcami...
 
Nie chcę się wypowiadać w tym temacie ale Wszyscy odczują za kila miesięcy chorą politykę rządu która jak kamikaze zmierza do destrukcji Państwa patrząc jedynie na własne interesy jednostkowe [o_O]
Kolejny zapis historii będzie tak samo zakłamany jak za czasów powojennych2 wojny światowej mimo że dziś ludzie mają dostęp do internetu to i tak media głównego ścieku manipulują ludźmi na potrzeby chorej polityki ,podany link Wojtku jest nawet nie dostępny na serwerach włoskich ,cenzura działa w najlepze możemy zobaczyć tylko to co globaliści uznają za właściwe dla ich interesuI;)
 
Nie chcę się wypowiadać w tym temacie ale Wszyscy odczują za kila miesięcy chorą politykę rządu która jak kamikaze zmierza do destrukcji Państwa patrząc jedynie na własne interesy jednostkowe [o_O]
Kolejny zapis historii będzie tak samo zakłamany jak za czasów powojennych2 wojny światowej mimo że dziś ludzie mają dostęp do internetu to i tak media głównego ścieku manipulują ludźmi na potrzeby chorej polityki ,podany link Wojtku jest nawet nie dostępny na serwerach włoskich ,cenzura działa w najlepze możemy zobaczyć tylko to co globaliści uznają za właściwe dla ich interesuI;)
Po raz pierwszy się z Tobą zgadzam chyba. Ja swego czasu skopiowałem ten film na dysk twardy i zamierzam wypalić sobie go na płycie CD.
Jeżeli ktoś nie widział go a chciałby zobaczyć proszę się kontaktować.
 
Po raz pierwszy się z Tobą zgadzam chyba. Ja swego czasu skopiowałem ten film na dysk twardy i zamierzam wypalić sobie go na płycie CD.
Jeżeli ktoś nie widział go a chciałby zobaczyć proszę się kontaktować.
kiedyś nie uwierzą w to ale może jak pokażesz materiał to przekonasz innych co było i co się działo
zachowaj dla potomnych bo szybko prawdy nie udostępnią!oooooo!
 
Do góry