Migracja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser182
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

KozaK69

Elitarny Tester
Jeżeli masz ukończone jakieś studia w tym kierunku (licencjat chociaż? lub nawet inny kierunek, ale chociaż z semestrem przynajmniej statystyki i ekonometrii) to oficjalnie i publicznie przepraszam. Jeżeli nie masz, to jesteś analitykiem od 7 boleści i trzeba się z tym pogodzić.

Wcześniej jakoś to przeoczyłem (może to i lepiej).
Przeprosiny przyjęte.
 

DeletedUser31449

Gość
Gość
tyle próśb o "statystyki". To ja jestem ciekaw jednej, dużo łatwiejszej do zmierzenia niż aktywność graczy - Czy s11 przynosił straty Twórcom? Jeśli tak, to nie mam problemu z migracją. Ale jeśli nie... to w czym problem? Wy zarabiacie, my mamy zabawę z gry na 11 (a przynajmniej spora większość z nas, bo zawsze się znajdzie jakiś maruda). Rozumiem, że docelowo wszyscy mamy skończyć na światach z pełnym premium, żeby maksymalizować zyski, ale czy sama potrzeba migracji przez spadek aktywności ludzi, nie ukazuje, że aktualna polityka Twórców bardziej odstrasza graczy niż przyciąga? Zwłaszcza tych najstarszych i najpoważniej biorących udział w rozgrywce (czyli najpodatniejsze na dojenie z $$$ krowy - w języku nieco bliższym IG).

W ogóle to co ci zależy? Migruj gdzieś, zczituj bryłki i będzie OK.

n1
 

DeletedUser29579

Gość
Gość
Z zamykaniem światów bez pełnej opcji premium jest ten problem ze s1 i s10 są raczej nie do ruszenia bo tam był by dopiero lament. Poza tym ilość zakupionych bryłek pewnie się nie różni za mocno inne tylko cele ich wydawania.
PS. zapraszam na s1 :p
 

DeletedUser23856

Gość
Gość
hmmm każdy pyta o statystyki a ciężko jednemu z drugim chwycić za kalkulator czy ruszyć mózgownicą. na s11 jest 2000 graczy w tym tylko 1700 powyżej 10 levelu.

Na forty z tego co sprawdziłem aż do stycznia udało sie max zebrać czasem na bitwie 200 osob i to ostatnia taka chyba organizowana przez adminów na początku maja.

a więc trochę statystyk
1700 osob to 100% "aktywnych" graczy 200 osob na fortach to tylko w porywach 11% aktywnych graczy 89% graczy hmmm aktywnie zbiera jagody? nie wydaje mi się :)

nie ma co płakać macie opcje migracji to korzystać :) nas na s5 bylo przy włączaniu migracji grubo ponad 3k ludzi aktywnych z kontami ponizej 10 lvl cos prawie ok 3,9k. bitwy byly co dziennie czesto komplety na duzych i co? i ktoś płakał ze mozna sie przeniesc na swiat ze wszystkim co do tej pory sie udalo zdobyc i powalczyc z nowymi przeciwnikami? NIE bo to sprawa oczywista więc nie wiem po co wy tu w ogóle dyskutujecie na ten temat. W wielu grach jak konczy sie swiat to kasują wszystko i konczy sie przygoda a Wy macie okazje ruszyc z miejsca i poznać nowe mozliwosc i nową przygode z dotychczasowym dorobkiem jakim udało wam sie zdobyc wiec nie marudzic i przenosic a komu sie nie podoba niech zbiera dalej jagody w lesie i niech nie robi hałasu bo jak każdy wie w lesie trzeba zachowywać sie cicho :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Witam
Pozwolę sobie również zabrać głos w tej owocnej dyskusji.
Decyzje adminów zawsze były kontrowersyjne i nieodwracalne o czym przekonałam się na własnej skórze (nie raz). Czy zawsze słuszne...bez komentarza.Najprostszą odpowiedzią na wątpliwości co do decyzji było zawsze przytaczanie regulaminu ,co niejednokrotnie nie miało żadnego związku .Ale nie o tym mowa w tym temacie.

Kasowanie dobrze zorganizowanego świata,który po migracji osób z s7 nabrał kolorów i życia jest bez sensem. Takie decyzje demotywują do gry.Ciągle trzeba się przeprowadzać chcąc grać dalej i od nowa budować to co się znowu udało.To nie jest zwykłe kliknięcie >>migruj,to jest znowu ciężka praca zaangażowanych osób w tworzenie i bycie w nowej ,nie znanej nam rzeczywistości.Tam są ,,starzy'' gracze i mają swoje przyzwyczajenia i scenariusze gry ,a my wchodzimy tam jako element napływowy.

Warto czasem zapytać ,zrobić jakąś ankietę,po ludzku podejść do graczy i liczyć się z nimi.To My utrzymujemy Wasze serwery przy życiu i My jesteśmy Waszymi pracodawcami.Wy jesteście dla Nas pracownikami którzy mają Nas chociaż wysłuchać i rozważać Nasze posty a nie od razu być na z góry upatrzonej pozycji.>>typu>>Niech sobie piszą co chcą a my zrobimy i tak co chcemy.Troszkę szacunku ...bo bez Nas ,Was nie będzie....i na ,,kuroniówce'' wylądujecie.
 

DeletedUser23856

Gość
Gość
Witam
Pozwolę sobie również zabrać głos w tej owocnej dyskusji.
Decyzje adminów zawsze były kontrowersyjne i nieodwracalne o czym przekonałam się na własnej skórze (nie raz). Czy zawsze słuszne...bez komentarza.Najprostszą odpowiedzią na wątpliwości co do decyzji było zawsze przytaczanie regulaminu ,co niejednokrotnie nie miało żadnego związku .Ale nie o tym mowa w tym temacie.

Kasowanie dobrze zorganizowanego świata,który po migracji osób z s7 nabrał kolorów i życia jest bez sensem. Takie decyzje demotywują do gry.Ciągle trzeba się przeprowadzać chcąc grać dalej i od nowa budować to co się znowu udało.To nie jest zwykłe kliknięcie >>migruj,to jest znowu ciężka praca zaangażowanych osób w tworzenie i bycie w nowej ,nie znanej nam rzeczywistości.Tam są ,,starzy'' gracze i mają swoje przyzwyczajenia i scenariusze gry ,a my wchodzimy tam jako element napływowy.

Warto czasem zapytać ,zrobić jakąś ankietę,po ludzku podejść do graczy i liczyć się z nimi.To My utrzymujemy Wasze serwery przy życiu i My jesteśmy Waszymi pracodawcami.Wy jesteście dla Nas pracownikami którzy mają Nas chociaż wysłuchać i rozważać Nasze posty a nie od razu być na z góry upatrzonej pozycji.>>typu>>Niech sobie piszą co chcą a my zrobimy i tak co chcemy.Troszkę szacunku ...bo bez Nas ,Was nie będzie....i na ,,kuroniówce'' wylądujecie.

z lekka przesadziłaś co do tego że my jesteśmy ich pracodawcami :D oni mają firmę mają produkt zwany The west a my jesteśmy konsumentami :D tylko i wyłącznie :D jak padnie TW to zrobią co innego i nikt na kuroniówce nie wyląduje ;D jak kupujesz cukier w sklepie to też cukrownie należą do Ciebie? :D

co do robienia ankiet co do wysłuchiwania graczy to czy własnie tego nie robią? on roku chyba wałkuje się tu i na czatach gry że swiaty upadaja ze ludzie chca migracji a teraz jak włączają to nagle każdy budzi sie i zglasza swoje niezadowolenie. pytanie do Was - gdzie byliscie przez ten caly czas gdy ludzie narzekali i narzekają dalej ze s11 i s12 upada. Byly migracje z 2-9 na te swiat i co? i po 2 latach są bardziej puste niż byly przed pierwsza migracją. Też przeżyłem migracje i pewnie nie jedną jeszcze przeżyje bo taka jest kolej rzeczy
 
Traper o czym Ty w ogóle piszesz, wytrzeźwiej, w ogóle nie rozumiesz istoty dyskusji, jak masz zamiar się na wszystko zgadzać to w burdelu się zatrudnij, tam pracownice mają podobne podejście...

jak to nazwałeś, jesteśmy konsumentami, a więc mamy prawo wymagać pewnych rzeczy, zwłaszcza, że od pewnego czasu nie nazwałbym tej gry darmowej... nikt tutaj nie mówi, że nie chce migracji... migracje robione z głową mogą się przyczynić do zwiększenia aktywności światów, ale nie takie na odwal się... rozwalanie świata s11, gdzie organizacja jest całkiem niezła, a zostawianie światów, gdzie jest burdel totalny jest w moim odczuciu zupełnie nieprzemyślane... lepiej połączyć kilka mniej aktywnych światów, niż znów dać możliwość ludziom ładowania się na s10, który jest przepchany po prostu zlepkami koalicji z wielu światów...
 

DeletedUser14107

Gość
Gość
wlasnie , my z s10 tez chcemy migracji :D , kto nam ja da ? :gwizd:

+1

Na s10 jest około 3,2k kont z minimum 10 lvl [ale to żaden wyznacznik aktywności], komu trzeba zapłacić by móc przenieść się gdzieś indziej?
Pomyślcie jakby nas upchali na 2ch serwerach, to byłby największy chaos od czasu wejścia fortów, taka zabawa jak kilka lat temu :)
 

DeletedUser343

Gość
Gość
Traper o czym Ty w ogóle piszesz, wytrzeźwiej, w ogóle nie rozumiesz istoty dyskusji, jak masz zamiar się na wszystko zgadzać to w burdelu się zatrudnij, tam pracownice mają podobne podejście...

jak to nazwałeś, jesteśmy konsumentami, a więc mamy prawo wymagać pewnych rzeczy, zwłaszcza, że od pewnego czasu nie nazwałbym tej gry darmowej... nikt tutaj nie mówi, że nie chce migracji... migracje robione z głową mogą się przyczynić do zwiększenia aktywności światów, ale nie takie na odwal się... rozwalanie świata s11, gdzie organizacja jest całkiem niezła, a zostawianie światów, gdzie jest burdel totalny jest w moim odczuciu zupełnie nieprzemyślane... lepiej połączyć kilka mniej aktywnych światów, niż znów dać możliwość ludziom ładowania się na s10, który jest przepchany po prostu zlepkami koalicji z wielu światów...

jeśli chodzi o wymaganie jako konsumenci to nie , nie możemy, moglibyśmy gdyby była konkurencyjna gra o 'kowbojach' ale takiej nie ma więc jest albo grasz w to i się przystosujesz albo wgl

ps Koniu ktoś cię nieźle robi w wała na czejnie ja mam 5 osób od wymiany na s1 1:1 , ale spoko dawaj im 1:2 ,1:4 xD
 

DeletedUser

Gość
Gość
jak kupujesz cukier w sklepie to też cukrownie należą do Ciebie? :D

Oczywiście Chłopcze że nie ,ale jak przestane go kupować to cukrownia padnie:) I potentaci cukrowniczy pójdą na zieloną trawkę.Oczywiście jest to wolny skrót myślowy...jeśli wiesz o czym pisze;)
 

DeletedUser23856

Gość
Gość
Traper o czym Ty w ogóle piszesz, wytrzeźwiej, w ogóle nie rozumiesz istoty dyskusji, jak masz zamiar się na wszystko zgadzać to w burdelu się zatrudnij, tam pracownice mają podobne podejście...

jak to nazwałeś, jesteśmy konsumentami, a więc mamy prawo wymagać pewnych rzeczy, zwłaszcza, że od pewnego czasu nie nazwałbym tej gry darmowej... nikt tutaj nie mówi, że nie chce migracji... migracje robione z głową mogą się przyczynić do zwiększenia aktywności światów, ale nie takie na odwal się... rozwalanie świata s11, gdzie organizacja jest całkiem niezła, a zostawianie światów, gdzie jest burdel totalny jest w moim odczuciu zupełnie nieprzemyślane... lepiej połączyć kilka mniej aktywnych światów, niż znów dać możliwość ludziom ładowania się na s10, który jest przepchany po prostu zlepkami koalicji z wielu światów...

no to przeczytaj temat w całości bo widać że nie wiesz o czym piszę. Nie nazwałbyś tej gry darmowej? a co przy każdym logowaniu nalicza Ci sie koszty wystawia rachunek? grasz za free nie wydajesz kasy na bryłki więc c tracisz? nic jedynie czas płynący z rozgrywki. Inno traci czas na robienie gry traci kase na utrzymyanie serwerów na wypłaty i setki innych rzeczy ktore nikt im za darmo nie da, więc skoro nie oplaca się im trzymac serwera to kasują a to że dają nam mozliwosc gry dalej to tylko opcja na + bo jak juz pisalem w wielu grach nie ma takiej opcji. Otwórz firme stwórz produkt, rozdaj za darmo wysłuchaj wszystkich konsumentów i popraw produkt tak by wszyscy byli zadowoleni.

Ale wracając do migracji a nie istnieniu firm, kasy i wysluchiwania konsumentów


napisałeś ze "odwala się takie akcje jak kasowanie s11 gdzie jest to swiat zorganizowany i że lepiej połączyć kilka mniej aktywnych swiatów niż ładować sie na s10" :D a czy na tym wlasnie nie polega migracja? czy migracja to nie wlasnie łączenie mało aktywnych swiatów? czy swiat gdzie jest 1700 graczy ma istniec dalej a skasowac czy tez wlaczyc migracje na s10 czy s1 by gracze przeniesli sie na s11?

ilość graczy spada na wszystkich swiatach i nie dzis nie jutro ale pewnie za rok na s10 tez włączą migracje i na wielu innych swiatach tez a za 3-4 lata i tak spotkamy sie wszyscy na jednym swiecie bo tyle pozostanie aktywnych graczy. Jest to wizja pesymistyczna i oby do takiej nie doszlo ale jak najbardziej realna.

Oczywiście Chłopcze że nie ,ale jak przestane go kupować to cukrownia padnie:) I potentaci cukrowniczy pójdą na zieloną trawkę.Oczywiście jest to wolny skrót myślowy...jeśli wiesz o czym pisze;)

pójdą na zieloną trawke Ci co nie potrafią się dostosować do rynku i sytuacji tak jak Wy siedzący na s11 :D przemigrujecie i bedziecie dalej cieszyc sie zabawa nie przemigrujecie to "zostaniecie na zielonej trawce"

ps. starsza jak mniemam po nicku a już patrzy naubliżać bo ktos mlodszy zwrocił uwage:) typowe :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
no to przeczytaj temat w całości bo widać że nie wiesz o czym piszę. Nie nazwałbyś tej gry darmowej? a co przy każdym logowaniu nalicza Ci sie koszty wystawia rachunek? grasz za free nie wydajesz kasy na bryłki więc c tracisz? nic jedynie czas płynący z rozgrywki. Inno traci czas na robienie gry traci kase na utrzymyanie serwerów na wypłaty i setki innych rzeczy ktore nikt im za darmo nie da, więc skoro nie oplaca się im trzymac serwera to kasują a to że dają nam mozliwosc gry dalej to tylko opcja na + bo jak juz pisalem w wielu grach nie ma takiej opcji. Otwórz firme stwórz produkt, rozdaj za darmo wysłuchaj wszystkich konsumentów i popraw produkt tak by wszyscy byli zadowoleni. (...)

generalnie, aż mi się nie chce odpisywać, bo ewidentnie nic nie wnosisz do dyskusji, tylko posty nabijasz... gra jest jak najbardziej komercyjna. Każde Twoje wejście na stronę to kasa dla INNO. teraz jest o tyle bardziej odpłatna, że pojawiło się oglądanie reklam za jakieś tam bonusy w grze, pomijam już te niby darmowe bryłki za wypełnianie jakiś ankiet i innych cudów i reklamy m. in facebooka na stronie głównej... ale nie będę rozmawiał o dojeniu graczy z kasy, bo to temat na dłuższą dyskusję...
 

DeletedUser23856

Gość
Gość
generalnie, aż mi się nie chce odpisywać, bo ewidentnie nic nie wnosisz do dyskusji, tylko posty nabijasz... gra jest jak najbardziej komercyjna. Każde Twoje wejście na stronę to kasa dla INNO. teraz jest o tyle bardziej odpłatna, że pojawiło się oglądanie reklam za jakieś tam bonusy w grze, pomijam już te niby darmowe bryłki za wypełnianie jakiś ankiet i innych cudów i reklamy m. in facebooka na stronie głównej... ale nie będę rozmawiał o dojeniu graczy z kasy, bo to temat na dłuższą dyskusję...

wejscie na strone to kasa dla inno :D pewnie Ty im opłacasz nasze logowania :D

reklamy, ankiety, połączenia z innymi portalami itp to sie nazywa marketing dla Twojej świadomości i to nie Ty za to płacisz tylko firmy które umieszczają swoje reklamy w tej grze.

Sam nabijasz posty pisząc o kasie o tym ze ta gra nie jest już darmowa a komercyjna. w Twoim ostatnim poscie nie piszesz nic o migracji.

Jesteś w sojuszu na s11 gdzie jest dobrze zorganizowany to masz o wiele większą szanse zaistniec i zawojować inny swiat gdzie jak sam napisales jest burdel i zlepek sojuszy bez ładu i składu po poprzednich migracjach.

Jeśli nie chcesz bawić sie w przejmowanie rozsypujących sie swiatów gdzie nie znajdziesz równego sobie rywala to przejdz z sojuszem na s1 lub s10 gdzie na bank znajdziesz rownych sobie dobrze zorganizowanych rywali.
 

DeletedUser

Gość
Gość
ps. starsza jak mniemam po nicku a już patrzy naubliżać bo ktos mlodszy zwrocił uwage:) typowe :)

A co starszego widzisz w moim nicku?:)Jakiś zapleśniały Ci się wyświetla?Czy że 73 to mam 73 lata?:p
Ogarnięty ,czy młody, czy dojrzały mężczyzna ,nie rozmawia o wieku kobiety vel dziewczyny...ogłady troszkę;)A po drugie ja Ci w niczym jeszcze nie ubliżyłam:nie: uwierz mi że nie ;)
 
wejscie na strone to kasa dla inno :D pewnie Ty im opłacasz nasze logowania :D

reklamy, ankiety, połączenia z innymi portalami itp to sie nazywa marketing dla Twojej świadomości i to nie Ty za to płacisz tylko firmy które umieszczają swoje reklamy w tej grze.(...)

sorry ale podstaw biznesu to ja tutaj nie będę wykładał i tłumaczył co to jest zarabianie pośrednie i bezpośrednie...

o migracji co miałem napisać, już dawno napisałem w pierwszym swoim poście tutaj i nie widzę potrzeby, żeby tego powielać
jak mi zapłacisz w złotówkach to mogę przyjść na s10 i pokierować Ci koalicją, w przeciwnym razie jakiejś większej motywacji do "zawojowania" innych światów raczej nie będę miał
 

DeletedUser30240

Gość
Gość
jeśli chodzi o wymaganie jako konsumenci to nie , nie możemy, moglibyśmy gdyby była konkurencyjna gra o 'kowbojach' ale takiej nie ma więc jest albo grasz w to i się przystosujesz albo wgl

ps Koniu ktoś cię nieźle robi w wała na czejnie ja mam 5 osób od wymiany na s1 1:1 , ale spoko dawaj im 1:2 ,1:4 xD

Rozumiem że nie będziesz miał problemu z załatwieniem mi wymiany kilkuset tysięcy skoro masz takie mega znajomości???

Neon,Edysia świetne wypowiedzi,podpisuję się rękami i nogami.

p.s
Jeszcze kilkudziesięciu chętnych jest na wymiany z czajnika,właśnie pisałem z ludźmi.Czekam na kontakt z twojej strony,dostaniesz za pośrednictwo nawet napiwek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser23856

Gość
Gość
A co starszego widzisz w moim nicku?:)Jakiś zapleśniały Ci się wyświetla?Czy że 73 to mam 73 lata?:p
Ogarnięty ,czy młody, czy dojrzały mężczyzna ,nie rozmawia o wieku kobiety vel dziewczyny...ogłady troszkę;)A po drugie ja Ci w niczym jeszcze nie ubliżyłam:nie: uwierz mi że nie ;)

a czy ja wnikam czy masz te 41 czy 18? zwracasz do mnie się "chłopcze" a pod moim nickiem jak wół napisane jest wiek:25 lat więc drogą dedukcji wychodzi na to że starsza być musisz skoro tak do mnie się zwracasz.

jedno jest pewne :) skoro tak zapatrzeni jesteście w swój 11 świat to lepiej na nim pozostańcie a ja wnioskuje do onufrego by włączył nam migracje z s10 na s11 :D pewnie wielu niemniej zorganizowanych jak Wy tam przejdzie i powalczy na fortach :p

sorry ale podstaw biznesu to ja tutaj nie będę wykładał i tłumaczył co to jest zarabianie pośrednie i bezpośrednie...

o migracji co miałem napisać, już dawno napisałem w pierwszym swoim poście tutaj i nie widzę potrzeby, żeby tego powielać
jak mi zapłacisz w złotówkach to mogę przyjść na s10 i pokierować Ci koalicją, w przeciwnym razie jakiejś większej motywacji do "zawojowania" innych światów raczej nie będę miał

marnujesz się aż czekam z niecierpliwością by dostać sie pod Twoje skrzydła i wreszcie nauczyc się w to grać :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser343

Gość
Gość
Rozumiem że nie będziesz miał problemu z załatwieniem mi wymiany kilkuset tysięcy skoro masz takie mega znajomości???

Neon,Edysia świetne wypowiedzi,podpisuję się rękami i nogami.

p.s
Jeszcze kilkudziesięciu chętnych jest na wymiany z czajnika,właśnie pisałem z ludźmi.Czekam na kontakt z twojej strony,dostaniesz za pośrednictwo nawet napiwek.

jestem sknera i się nie dzielę nawet w mieście :p
 

DeletedUser29473

Gość
Gość
... a ja wnioskuje do onufrego by włączył nam migracje z s10 na s11 :D pewnie wielu niemniej zorganizowanych jak Wy tam przejdzie i powalczy na fortach :p

jedyne stwierdzenie które coś by mogło wnosić do sprawy...
Jednak jak zobaczyłem swiat pod Twoim nickiem przestałem się dziwić Neonowi o ludzi tam grających...

więc trochę statystyk
1700 osob to 100% "aktywnych" graczy 200 osob na fortach to tylko w porywach 11% aktywnych graczy 89% graczy hmmm aktywnie zbiera jagody? nie wydaje mi się"

policz statystyki na innych światach potem porównaj z naszym światem skoro tak bardzo lubisz procenty, bo ja po loteri z sercami mogę w ciemno strzelić że najmniej aktywni to my nie jesteśmy...
 
Status
Zamknięty.
Do góry