Migracja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser182
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser182

Gość
Gość
W porządku Onufry, ciekawi mnie to, jak wytłumaczysz się przed swoimi pracodawcami w sprawie tegoż bana. Jak mówiłem wyżej, sprawa, wraz ze stosownymi screenami została zgłoszona do InnoGames. Wielka szkoda, iż Jaffar swoich słów nie przemienił na czyny, Ty wiesz o co chodzi :)

Nie mam pojęcia kto jest Jaffar, sorry.
Gdybym nie był pewny, że złamano regulamin to bym nie banował.

Proponuję wrócić do tematu migracji, zanim posypią się kolejne kartki za offtopic (oczywiście niesłuszne, bo mamy wolność słowa a regulamin nie jest istotny i nie należy się z nim liczyć w ogóle. )
 

DeletedUser16467

Gość
Gość
Nie chciałbym się wtrącać ale liczby chyba nie kłamią:p

Bitwy Eventowe ( o nagrody które mniej więcej moga pokazać aktywnośc fortową).

Cheyenn: http://www.westforts.com/pl15/battles/fort/2548

s11: http://www.westforts.com/pl11/battles/fort/2561 ( 1 maja ponad 120 online na bitwie)

Mi tam wygląda że s11 bardziej aktywne niż Cheyenne ( które na swoim forum na FO w tamtym roku upominało się o migrację ).

Kilka dni temu można było przeczytać posta Onufrego że w najbliższym czasie migracje nie są planowane, a tu już migracja :D To samo chyba miało miejsce z s12, gdzie niby cisza , a w czasie zebrania przedstawicieli nagle migracja.

Więc zasadnicze pytanie kto tak naprawdę o tym decyduje i jakie wymogi trzeba spełniać ??
 

DeletedUser29473

Gość
Gość
tiki taka

wolność słowa, każdy ma prawo do swojego zdania i jakoś do tej pory nikt tu nie urażał twojej osoby, ale w drugą stronę to bym nie powiedział ale niczym nie potwierdze bo oczywiście czystki już były zrobione i śladów nie ma ::):

co do migracji "nie rozeznałeś się w terenie" rozwalając serwer ze swojego stołka więc szczere kondolencje, bo nie będe gratulował wybitnie złej decyzji. Mówię migracja to dla mnie zło i jak ktoś chce gdzieś iść niech zaczyna od nowa jak inni gracze danego serwera... To jest dziki zachód czy co...
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Nie chciałbym się wtrącać ale liczby chyba nie kłamią:p

Bitwy Eventowe ( o nagrody które mniej więcej moga pokazać aktywnośc fortową).

Cheyenn: http://www.westforts.com/pl15/battles/fort/2548

s11: http://www.westforts.com/pl11/battles/fort/2561 ( 1 maja ponad 120 online na bitwie)

Mi tam wygląda że s11 bardziej aktywne niż Cheyenne ( które na swoim forum na FO w tamtym roku upominało się o migrację ).

Kilka dni temu można było przeczytać posta Onufrego że w najbliższym czasie migracje nie są planowane, a tu już migracja :D To samo chyba miało miejsce z s12, gdzie niby cisza , a w czasie zebrania przedstawicieli nagle migracja.

Więc zasadnicze pytanie kto tak naprawdę o tym decyduje i jakie wymogi trzeba spełniać ??

Plany migracji powstają z dnia na dzień. Dziś nie ma, jutro jest.
Po bitwach eventowych nie oceniaj bo tam są wysokie nagrody i idą na nie ludzie, którzy zalogują się tylko na tę bitwę z nadzieją, że się dostaną losowo i zgarną nagrodę dla przegranych nawet a potem ich nie ma przez tydzień.

Uwierz mi na słowo, że ja naprawdę się porozumiewam z osobami decyzyjnymi w IG, które mają dostęp do szerokich statystyk (ja mam tylko do wąskich) i bez ich zgody migracji nie włączam.

co do migracji "nie rozeznałeś się w terenie"

Rozeznałem się i nie tylko ja, ale rozumiem, że niektórzy mogą być niezadowoleni z migracji. Światy starsze wymierają i to naturalna kolej rzeczy (no poza s10 :p )
Nowe powstają raz na rok, więc nie można powiedzieć, że za szybko i uważam, że jest to dobry interwał. Raz do roku faktycznie nowi gracze mają szansę zacząć rywalizację od zera.
Kiedyś pewnie dojdziemy do zamykania tych światów z pełnym premium też, akurat tak się składa, że światy od 1 do 11 to są stare "klasyki" bez pełnej premki. To że one wymierają najszybciej to po prostu mechanizm starzenia się gry. Czemu S1 nigdy nie padnie? Bo to S1, pierwszy świat i zawsze będzie miał aktywnych graczy. To również wynika z cyklu życia gry. Czemu ja migrowałem z s4 na s1? Właśnie temu :) Poza tym chciałem wrócić do korzeni, bo zostałem brutalnie usunięty z s1 :p
 

DeletedUser16467

Gość
Gość
Plany migracji powstają z dnia na dzień. Dziś nie ma, jutro jest.
Po bitwach eventowych nie oceniaj bo tam są wysokie nagrody i idą na nie ludzie, którzy zalogują się tylko na tę bitwę z nadzieją, że się dostaną losowo i zgarną nagrodę dla przegranych nawet a potem ich nie ma przez tydzień.

Uwierz mi na słowo, że ja naprawdę się porozumiewam z osobami decyzyjnymi w IG, które mają dostęp do szerokich statystyk (ja mam tylko do wąskich) i bez ich zgody migracji nie włączam. Trochę wiary w to, że nie jestem kompletnym idiotą i wiem co mogę zrobić a co nie.

Jednak róznica jest miedzy s11 a Cheyenne nawet w takiej bitwie, jest to jakaś statystyka.

To kto podjął tą decyzję IG czy ty ?? kto dał temta migracji s11 do rozpatrzenia ??

A jak było z s12, decyzje podjęto na zebraniu jak się nie mylę bez rozmowy z IG, była to chyyba co podkreślam twoja decyzja.
 

DeletedUser29002

Gość
Gość
Onufry, nie wiem czy to Ty czy inny Admin sobie teraz banuje ludzi z S11.

Ja z tym światem mam mało do czynienia, ale postępujecie trochę nie fair teraz.
Ogłosiliście migrację z dnia na dzień, bez poinformowania wcześniej o takiej możliwości, powołujecie się w powyższych postach że nigdy nie informowaliście o takich sprawach.
Jednakże można wziąć pod uwagę, że kierujecie swoje decyzje do osób, które z grą są związane kilka dobrych lat. Kierujecie swoje decyzje do osób, które setki godzin poświęciły dla gry, które włożyły sporo chęci, serca i kasy.
Dygresja - zwykłe zasady współżycia społecznego nakazywały by w podobnej sytuacji mieć trochę szacunku dla tych ludzi i poinformowanie ich wcześniej o możliwości migracji, tak żeby mogli sobie tą sprawę "poustawiać"...

Do czego zmierzam, zapędziliście aktywnych graczy w kozi róg, wprawiliście ich w skrajne emocje, jedni są zadowoleni, inni zrozpaczeni, niektórzy pewnie myślą w ogóle o kasacji konta, może inni właśnie piją bo złamałeś im życie. Zapewniając im palpitacje serca odnosisz się do wypowiedzi z forum, które pisane są pod wpływem skrajnych emocji. Wyluzuj, lepiej przemilczeć te sprawy i dać szansę ludziom s11 ochłonąć.

Ban dla Neona 777 to kwestia interpretacji tego co napisał, któryś z adminów zinterpretował tak czy inaczej jego słowa. Jednakże gdyby ktoś tak gorliwie i literalnie interpretował wszystkie słowa wypowiedziane w internecie, pewni pół polski teraz miałoby grzywny, kary ograniczenia wolności czy też pozbawienia wolności.
Poza tym moim zdaniem słowa Neona zostały całkowicie błędnie zinterpretowane, chociażby powołując się na wpływ emocji na wypowiadanie słów.

Dajcie więc trochę luzu ludziom s11 i nie wydawajcie pochopnych decyzji bo zniechęcacie graczy do TW.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
To kto podjął tą decyzję IG czy ty ?? kto dał temta migracji s11 do rozpatrzenia ??

A jak było z s12, decyzje podjęto na zebraniu jak się nie mylę bez rozmowy z IG, była to chyyba co podkreślam twoja decyzja.

Wybacz, ale to są sprawy poufne pomiędzy mną a IG.
 

DeletedUser16467

Gość
Gość
Wybacz, ale to są sprawy poufne pomiędzy mną a IG.

Rozumiem że poufne jest kto zadecydował o migracji s11 ??

Rozumiem że poufne jest nazwa gracza/admina itp który dał do rozpatrzenia IG migracje s11

Uwierz mi na słowo, że ja naprawdę się porozumiewam z osobami decyzyjnymi w IG, które mają dostęp do szerokich statystyk (ja mam tylko do wąskich) i bez ich zgody migracji nie włączam.

Czy tak też było w przypadku s11 oraz co najważniejsze s12 ( na zebraniu ) ??

Bo jednak relacje z zebrania przedstawicieli mamy rozmawialiśmy i o decyzji IG na temat odpalenia im migracji ani słowa nie było, tylko zdania że decyzje podjąłeś ty , czyli nie konsultowałeś się z IG ??

Oraz czy gracze mogliby poznać warunki odpalenia migracji jakie tzreba spełniać jakie to statystyki ??
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Ogłosiliście migrację z dnia na dzień, bez poinformowania wcześniej o takiej możliwości, powołujecie się w powyższych postach że nigdy nie informowaliście o takich sprawach.

Pytanie: co by dało napisanie 7 dni wcześniej "Za 7 dni rusza migracja z s11"?
Decyzja została podjęta tak czy owak. Powiedz mi, czy coś by to zmieniło. Ja nie widzę różnicy. Świat póki co nie jest zamykany jak już pisałem i raczej w tym roku nie będzie, więc czasu jest sporo, co zmieniłby ten tydzień Twoim zdaniem?

Jednakże można wziąć pod uwagę, że kierujecie swoje decyzje do osób, które z grą są związane kilka dobrych lat. Kierujecie swoje decyzje do osób, które setki godzin poświęciły dla gry, które włożyły sporo chęci, serca i kasy.

Na tym polega właśnie migracja, zapraszamy do kontynuowania gry na innym świecie. Doceniamy wkład, zaangażowanie i chętnie powitamy ich na innym świecie. Ktoś tutaj (kozak?) pisał, że powinno się zostawić max 5 światów. Zobacz na s10 po migracji z s12. Dało to ożywienie dla świata? Moim zadaniem dało.

Dygresja - zwykłe zasady współżycia społecznego nakazywały by w podobnej sytuacji mieć trochę szacunku dla tych ludzi i poinformowanie ich wcześniej o możliwości migracji, tak żeby mogli sobie tą sprawę "poustawiać"...

Jak wyżej, co by dało poinformowanie 7 dni wcześniej. Dla mnie nie jest problem wyłączyć migrację, napisać "Drodzy gracze, 3 czerwca zostanie włączona migracja z tego świata". Pytam co to da?


Do czego zmierzam, zapędziliście aktywnych graczy w kozi róg, wprawiliście ich w skrajne emocje, jedni są zadowoleni, inni zrozpaczeni, niektórzy pewnie myślą w ogóle o kasacji konta, może inni właśnie piją bo złamałeś im życie. Zapewniając im palpitacje serca odnosisz się do wypowiedzi z forum, które pisane są pod wpływem skrajnych emocji. Wyluzuj, lepiej przemilczeć te sprawy i dać szansę ludziom s11 ochłonąć.

To co? Zrobimy migrację może za 14 dni, 10 czerwca, uprzedzimy wcześniej i ich życie nie legnie w gruzach? Jeżeli ktoś ma zrujnowane życie z powodu migracji w grze internetowej to jest szczęśliwym człowiekiem, że nie ma większych problemów.

Ban dla Neona 777 to kwestia interpretacji tego co napisał, któryś z adminów zinterpretował tak czy inaczej jego słowa. Jednakże gdyby ktoś tak gorliwie i literalnie interpretował wszystkie słowa wypowiedziane w internecie, pewni pół polski teraz miałoby grzywny, kary ograniczenia wolności czy też pozbawienia wolności.
Poza tym moim zdaniem słowa Neona zostały całkowicie błędnie zinterpretowane, chociażby powołując się na wpływ emocji na wypowiadanie słów.

Jesteś prawniczką, więc powiedz mi co niezrozumiałego jest dla Ciebie w zapisie, że zabrania się:

poruszania na forum spraw dotyczących blokad i innych kar nakładanych na graczy; zgłaszania na forum wszelkich nadużyć, jakich mogli dopuścić się gracze; takie sprawy mogą być rozwiązywane tylko za pomocą pomocy w grze
Dajcie więc trochę luzu ludziom s11 i nie wydawajcie pochopnych decyzji bo zniechęcacie graczy do TW.

Właśnie to czynisz, pewnie świadomie, bo jako prawniczka zapewne pierwsze co zrobiłaś to zapoznałaś się z regulaminem forum :p
 

DeletedUser29473

Gość
Gość
tiki taka

Rozeznałem się i nie tylko ja, ale rozumiem, że niektórzy mogą być niezadowoleni z migracji. Światy starsze wymierają i to naturalna kolej rzeczy (no poza s10 :p )

pewnie ze nie są, zamiast dać znać ludziom że może być możliwość włączenia migracji tak zawsze można przygotować plan ale gdzie tam, "dziś mi się tak chce robie tak innego dnia co innego... "
 

KozaK69

Elitarny Tester
Na tym polega właśnie migracja, zapraszamy do kontynuowania gry na innym świecie. Doceniamy wkład, zaangażowanie i chętnie powitamy ich na innym świecie. Ktoś tutaj (kozak?) pisał, że powinno się zostawić max 5 światów. Zobacz na s10 po migracji z s12. Dało to ożywienie dla świata? Moim zadaniem dało.
Nie, to nie ja ;) Chyba neon, ale głowy nie dam ;)
 

DeletedUser16467

Gość
Gość
Zobacz na s10 po migracji z s12. Dało to ożywienie dla świata? Moim zadaniem dało.

Jako weteran s10 nie zgodzę się z tobą :D Przejście s12 nic nam nie dało tylko kolejnych statystyków i niby ,,aktywnych graczy". Przed migracją s12 na s10 walczylismy na takich samych ilościach/wielkościach fortów co teraz po migracji :D s12 Legiony były jednym wielkim nie wypałem ale to tylko kwestia zmieniania władz tam na kogoś z jajami :D
 

DeletedUser182

Gość
Gość
pewnie ze nie są, zamiast dać znać ludziom że może być możliwość włączenia migracji tak zawsze można przygotować plan ale gdzie tam, "dziś mi się tak chce robie tak innego dnia co innego... "

Ponawiam pytanie, co by dało, jeżeli dziś bym napisał, że migracja zostanie włączona za 7 dni?
 

DeletedUser16467

Gość
Gość
Ponawiam pytanie, co by dało, jeżeli dziś bym napisał, że migracja zostanie włączona za 7 dni?

Ja napisze na koniec tylko tyle, że dałoby info 7 dni wcześniej co ?? Zwykłą informację dla graczy, zwykły gest zbliżających się zmian które ich będą dotyczyć. Zwykły gest.
 

DeletedUser

Gość
Gość
nic by nie dało,przestancie narzekać,każdy ma prawo się cieszyć z gry,a nie wegetować,bardzo dobrze ze zostala otwarta migracja,nikt wam nie każe migrować,a tym którzy chca odejść pozwolcie
 

DeletedUser29473

Gość
Gość
tiki taka

Dlatego też jest zapis o próbie dokonania.
jak świetnie czasem rozumiesz ironie a jak przychodzi do rzeczy pierwszy szukasz haka na ludzi, którzy mają coś do twojej decyzji dotyczącej migracji.

Co by dało? Nie byłeś na czacie s11 zamiast migracji ludzie się mnie pytają czy zdążą skasować konto na innym świecie by zdążyć się wynieść z s11, taka wasza super przejrzystość przekazywania informacji...
Tydzień czy dwa wcześniej dałoby szanse zdecydować czy zostajemy u siebie czy się wynosimy a jeśli tak to gdzie i wraz z rozpoczęciem migracji się wynosimy wszyscy razem a tak to wyszła panika której ty nie zobaczysz
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
Ale się rozpętało piekiełko.

Gracze się wzburzyli , admini prężą muskuły ( banują ).


Najpierw napisze o regulaminie krótko i zwięźle a mianowicie - jest do bani.
Ktoś go tak skonstruował że gracze praktycznie nic nie mogą i nie chodzi mi tu o grę tylko o samo to forum.
Prośba do adminów więcej dystansu do tego regulaminu, jak dla mnie to dla Was najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby forum sobie istniało ale żeby nikt tu nie zaglądał, a przecież forum to gracze a bez tych graczy Wy nie bylibyście adminami, moderatorami bo i po co.

Nie karzcie kogoś że napisał " chcę sprzedać konto " . Dopóki nie podejmie próby to nie możecie być pewni czy to zrobi. Przecież od tego macie tam te szpiegowskie wynalazki żeby wiedzieć czy z kontem coś się dzieje wbrew regulaminowi.

Co do migracji to czy informacja by się pojawiła 2 tygodnie , tydzień czy jeden dzień wcześniej nic nie zmienia bo świat nie jest zamykany zaraz po niej.
Jest mnóstwo czasu żeby się skonsultować w sojuszach i podjąć decyzję gdzie się przeniesiecie .

Ja ze swojej strony zapraszam ten świat na Blackfoot gdyż możecie pomóc go ocalić, z drugiej strony najrozsądniej byłoby Wam się przenieść na Irka. Stosunkowo świeży świat który zbyt szybko nie zostanie zamknięty.
 

DeletedUser21834

Gość
Gość
Onufry, wyjadacz ma racje, nie wiesz co się dzieje na 11, statystyki statystykami a co innego grać na 11. Może ciężko nawet ze składem na średniaki ale wszyscy i tak się świetnie bawili na 11. To że eme chce się przenosić, to niech idzie. Ten świat to zabytek tak jak i świat 1.

Prawda jest taka że nie ma gdzie się przenosić, przynajmniej mi staremu dziadowi sie tak wydaje. Wieczna umieralnia św.1? czy może zlep wszystkiego co złe na 10... nie mówiąc o reszcie która też się sypie i rosnącej liczbie oszustów na tamtych światach. (fajnie by było gdyby inno sie tym zajęło, precyzując chodzi o wymiany pomiędzy światami. Wszyscy wiedzą że to się dzieje więc dopracujcie to)

Kończąc ten bezsensowny post 11 była i przez jeszcze kilka dni będzie jednym z najporządniejszych światów na polskim weście. Teraz już za późno nawet na zamknięcie migracji. Rozwalając 11 raczej już miejsca nie znajdę, pozostaje kasacja konta lub wieczne urlopy.

Nie pozdrawiam Kizior55 hmpf
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Ja napisze na koniec tylko tyle, że dałoby info 7 dni wcześniej co ?? Zwykłą informację dla graczy, zwykły gest zbliżających się zmian które ich będą dotyczyć. Zwykły gest.

Przecież ta migracja nie jest włączona na kilka dni. Ogłoszenia o zamknięciu świata nie ma a są one dawane na 2 tygodnie wcześniej. Każdy kto będzie chciał zdąży się spokojnie przenieść, więc nie widzę problemu. Nikt nie musi się przenosić pierwszego dnia migracji, może to spokojnie zrobić np. za miesiąc.
 

DeletedUser16467

Gość
Gość
Przecież ta migracja nie jest włączona na kilka dni. Ogłoszenia o zamknięciu świata nie ma a są one dawane na 2 tygodnie wcześniej. Każdy kto będzie chciał zdąży się spokojnie przenieść, więc nie widzę problemu. Nikt nie musi się przenosić pierwszego dnia migracji, może to spokojnie zrobić np. za miesiąc.

Ja to wiem i inni też, bardziej chodzi o kwestie komunikacji między Adminami a Graczami.

Nie raz były sytuacje że syf się robił na FO bo błedy były itp w grze itd itd a ja i pewnie nie tylko ja pisałem wystarczy proste info, jak teraz jest info na stronie głównej o migracji to takie same na FO tym na stronie głównej. To zajmuje kilka chwil żeby dać jedno proste info nam graczom że coś się szykuje itp.

Pamiętam jak sporo graczy dostało bany za wykorzystanie buga w queście, a wystarczyło dać info że jest błąd żeby nie robić zadania itd. ale po co ?? Cisza a potem ban ban ban :D

Z kanuto się zgodze że Regulamin jest nie dopracowany bo daje dużą możliwośc interpretowania pzrez Admina regulaminu jak mu na daną chwile wygodnie.
--------------------------------------------------------------------------

Wracając do tematu nie samej migracji s11 a sposoby odpalania tej migracji przypominam posta poprzedniego mojego :p

Wybacz, ale to są sprawy poufne pomiędzy mną a IG.

Rozumiem że poufne jest kto zadecydował o migracji s11 ??

Rozumiem że poufne jest nazwa gracza/admina itp który dał do rozpatrzenia IG migracje s11

Uwierz mi na słowo, że ja naprawdę się porozumiewam z osobami decyzyjnymi w IG, które mają dostęp do szerokich statystyk (ja mam tylko do wąskich) i bez ich zgody migracji nie włączam.

Czy tak też było w przypadku s11 oraz co najważniejsze s12 ( na zebraniu ) ??

Bo jednak relacje z zebrania przedstawicieli mamy rozmawialiśmy i o decyzji IG na temat odpalenia im migracji ani słowa nie było, tylko zdania że decyzje podjąłeś ty , czyli nie konsultowałeś się z IG ??

Oraz czy gracze mogliby poznać warunki odpalenia migracji jakie tzreba spełniać jakie to statystyki ?? ( ilośc wydanych bryłek w danym dniu / miesiące, przez ilość logowań w danym dniu ??)

Czy etapy migracji wyglądają np tak : Przychodzi Niemiec do biura ( IG) odpala kompa sprawdza statystyki widzi że na s11 w tym tyg/dniu/miesiącu ilośc logowań spadł oraz ilość wydanych bryłek , pisze do Onufrego z prośbą lub poleceniem migracji świata bo według niego ( rozumiem że są min wymagania jakieś których nie poznamy poufne :p) świat wymiera a od ciebie zależy w którym dniu itp włączysz migracje ??

Czy jednak to ty CM Onufry piszesz z prośbą o migrację danego świata bo według twoich statystyk świat już nie funkcjonuje ,a IG sprawdzając swoje statystyki i się zgadza lub nie na migracje ??

Raczej tajemnicą to nie jest.
 
Status
Zamknięty.
Do góry