Mistrzostwa Bitew Fortowych - dyskusja

Status
Zamknięty.

DeletedUser28193

Gość
Gość
Zajrzałem na forum pierwszy raz od bardzo dawna i już na początku "zwiedzania" znalazłem ten post. Pominę temat bitwy - nie biorę udziału w evencie, więc się nie wypowiadam na ten temat. Lecz wybiorę kilka "kwiatków", którymi drogie TWT próbuje się bronić, ale coś tutaj nie wychodzi.

Tak jak Lenka napisała, nie możemy udzielać informacji na temat kont innych graczy, kar nakładanych na te konta etc. Wiem, że chcielibyście teraz usłyszeć od nas coś w stylu "gracze x, y, z zostali ukarani, daliśmy im po 15 pkt.", ale takich rzeczy mówić nie możemy.

O graczach x, y i z nie musicie mówić dokładnie. Ale w napisaniu "X graczy z drużyny Y zostało ukaranych za swoje zachowanie" nie widzę żadnego łamania polityki prywatności, a i pokazałoby to, że sprawa nie została zamieciona pod dywan.

Nick gracza jest daną osobową i podlega ochronie.

Mój ulubiony cytat z tego posta. Jeśli nick jest daną osobową, to proponuję od jutra aby każdy gracz był opisywany jako XYZ i był w pełni anonimowy. Na czacie będziemy się tylko różnić kolorkiem tekstu, który za każdym logowaniem będzie zmieniany.
No bujda na kółkach. Nick jest właśnie od tego, aby zastępować dane osobowe (np. imię). Nick gracza, który gracz wpisał przy logowaniu, jest publiczny dla innych graczy od momentu rejestracji i sam gracz zgadza się, by być z nim utożsamiany przez resztę społeczności.

Tylko tak przypomnę, że do tej pory my jako GM z gonzalesa przekazaliśmy sprawę wyżej, czyli do Lenk, to Ona zdecydowała czy zostanie nałożona kara (niestety, nie możemy o tym was poinformować, bo takie są zasady),

Moim zdaniem, wszystkich bardzo interesuje rozwiązanie tego tematu i decyzja TWT. Jaki problem napisać coś w stylu "Tak. Bitwa była niezgodna z regulaminem, wobec wszystkich osób obecnych na bitwie, łamiących regulamin, zostaną wyciągnięte konsekwecje", albo "Nie, nie dopatrzyliśmy się żadnych nieprawidłowości", lub chociaż "mamy was w pompie, wy wydajcie bryłki na każdy kolejny event a my se policzymy ile kasy Inno zarobi dzięki nam.".
Nikt nie oczekuje, że zostaną podane nicki. Każdy może wejść na westforts i zobaczyć, kto wtedy grał z kamieniem.

Na podstawie art. 4 RODO:
"„dane osobowe” oznaczają wszelkie informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej („osobie, której dane dotyczą”); możliwa do zidentyfikowania osoba fizyczna to osoba, którą można bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować, w szczególności na podstawie identyfikatora takiego jak imię i nazwisko, numer identyfikacyjny, dane o lokalizacji, identyfikator internetowy lub jeden bądź kilka szczególnych czynników określających fizyczną, fizjologiczną, genetyczną, psychiczną, ekonomiczną, kulturową lub społeczną tożsamość osoby fizycznej;"

Tak jak napisałam wcześniej, z nickiem powiązany jest adres e-mail oraz IP komputerów, z których użytkownik korzysta. Tak jak napisał fusek, Wy tego nie widzicie, ale osoby mające dostęp do narzędzi administracyjnych, widzą.
Dla Was nie umożliwia zidentyfikowanie osoby, ale to dla Was. Spójrzcie też na tych co opiekują się grą.

Wy macie dostęp do tych danych, macie dostęp do decyzji Lenki na ten temat. Ale nie udostępnicie ich, bo zwykli gracze nie mają dostępu do danych.
Dobrze rozumiem?

Jeśli został złamany regulamin, zostały wyciągnięte konsekwencje w stosunku co do osób go łamiących. Analiza konkretnych przypadków możliwa jest tylko i wyłącznie poprzez system support w rozmowie z graczami, których ewentualne złamanie zasad gry dotyczy.

A mi się wydaje, że ta informacja ma bardzo duże znaczenie dla przebiegu rywalizacji w evencie, dlatego powinno być to udostępnione.

@Wojcieszy - nikt nie oczekuje od Ciebie 5 cytatów w spoilerze nie na temat. Wszyscy oczekują jasnej informacji, czarno na białym - czy to było zgodne z regulaminem, czy nie. Jeśli od ponad tygodnia nie umiecie spłodzić posta wyjaśniającego tą sytuację, to ja się dziwię kto Was wziął do tego TWT. Jesteście od rozwiązywania sporów, od ponad tygodnia nie podaliście ŻADNEJ KONKRETNEJ informacji na temat decyzji w tej sprawie.
Jeśli nie możecie podawać nicków, podajcie liczbę graczy ewentualnie ukaranych - chyba, że przez liczbę graczy też można ich zidentyfikować i są danymi osobowymi.
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Skoro zostałem wywołany.
Nie, nie mamy prawa informować czy ktokolwiek został ukarany nawet pisząc że kilka osób otrzymało karę.Tylko osoba/osoby ukarana/ukarane dostaje/dostają od nas informacje.

Co do nicku i tego czy jest daną osobową, proszę przeczytać mój post, o ten https://forum.the-west.pl/index.php...w-fortowych-dyskusja.62559/page-5#post-558448 gdzie logicznie wytłumaczyłem czemu nick może byc daną osobową.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser28193

Gość
Gość
Czyli mamy rozumieć, że nie macie narzędzi aby jasno i logicznie rozwiać wszelkie wątpliwości związane z przebiegiem rozgrywki? Super, o to mi chodziło.
Czyli tak jak pisałem - jeśli nick jest daną osobową to napiszcie od kiedy wszyscy nazywamy się w grze XYZ.
Nick jest daną osobową którą zgodziliśmy się udostępnić, aby reszta społeczności nas z nim utożsamiała. Przez napisanie na forum nicku, nie robicie nic więcej niż tylko posługiwanie się pseudonimami. I też nie wiem jak miałbym znaleźć maila gracza X po poście w którym informujecie, że jest ukarany. Nie wiem jak to wyczarować, wyższa informatyka. Nie wiem, jak znajdę w internecie osobę po fakcie że w danej grze dostała np 15 punktów karnych. Google mi wyświetli po wpisaniu?
Sam fakt, że pytanie o rozgrywkę i jej przebieg, zostało sprowadzone do tematu prywatności w internecie, jest śmieszny.

PS. Proszę usunąć mój nick z wszystkich arkuszów Google, w tym np. mistrzostw fortowych, pojedynkowych sprzed 3 lat, ponieważ, według Waszego rozumowania, jest to złamanie RODO.
(tak to mniej więcej wygląda ;))
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser28193

Gość
Gość
To pisałem, że można by napisać o "wybranych osobach z drużyny X". Na tej podstawie na pewno nikomu nie uda się ustalić danych personalnych tych osób :)
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Nie mamy prawa informować, osób trzecich, że w ogóle ukaraliśmy, że doszło do ukarania w jakikolwiek sposób.
 

DeletedUser28918

Gość
Gość
Nie mamy prawa informować, osób trzecich, że w ogóle ukaraliśmy, że doszło do ukarania w jakikolwiek sposób.
Idealne zdanie. Kwintesencja wszystkich działań Teamu :) Czyli możemy twierdzić, że wszelkie nasze (społeczności TW) zgłoszenia, są przez was zlewane po całości. Odpiszecie na ticket formułką i po temacie.

Jak można ocenić Waszą pracę, skoro nie ma namacalnych argumentów/dowodów, że coś zrobiliście z jakimkolwiek zgłoszeniem dot. łamania regulaminu? Gracze mają Wam dawać dowód, że ktoś łamie regulamin, ale Wy graczom już nie musicie dać żadnego dowodu, że coś zrobiliście w danej sprawie.

Coraz większy cyrk z komikami zamiast zwierząt :) PARODIA!
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
No nie mamy prawa informować osób trzecich o jakichkolwiek akcjach prowadzonych w jakiejś sprawie przeciwko jakiemukolwiek graczowi. Takie są zasady i my ich łamać nie możemy.
 

DeletedUser28918

Gość
Gość
Ja to już nie wiem, jak można do Was dotrzeć. Tylu graczy próbuje, ale to wszystko idzie na marne.
Nikt od Was nie oczekuje, że napiszecie "Gracz West2019 dostał 5 pkt karnych".
Każdy chce wiedzieć, że COŚ zostało zrobione (napisanie formułki się nie liczy). Tym może być wspomniane wyżej: "Bitwa była nieregulaminowa". Uważam, że to nie wszystkim ale choć części wystarczy... a takiego czegoś nawet z Waszej strony nie ma.
Trzymacie się regulaminu, który jest dziurawy jak ser szwajcarski, więc teraz trzymając się regulaminu określcie jednoznacznie czy bitwa była zgodna z regulaminem, jeśli bitwa była zgodna to czy gracze z kamieniem złamali regulamin czy też nie. Jeśli bitwa była niezgodna z regulaminem to wszystko jasne.

Nikt tu się nie dowie, jakie i kto poniósł kary, jedynie wszyscy będą wreszcie wiedzieć, czy takie "ustawki" są dozwolone czy też nie.
Chyba od tego psia mać jesteście? Czyż nie?
 
Jeśli został złamany regulamin, zostały wyciągnięte konsekwencje w stosunku co do osób go łamiących. Analiza konkretnych przypadków możliwa jest tylko i wyłącznie poprzez system support w rozmowie z graczami, których ewentualne złamanie zasad gry dotyczy.

Czyli daje ja, jako uczciwy gracz, nie otrzymałem przejrzystej odwiedzi że w/w zachowanie nie było niezgodne z regulaminem gry więc przepraszam wszystkim graczy z pierwszej drużyny którzy zostali pokrzywdzenie przez moją osobę brzydkim słownictwem.

Moim zdaniem powinniśmy unieważnić event i rozpocząć go od początku wiedząc że można praktykować takie zagrywki i omijając regulamin który ewidentnie jest elastyczny na tyle żeby oceniający go "smerf" mógł użyć go tak jak jest mu wygodnie.
 
To może zrobimy tak. Wy się naradzicie, załóżmy na to przez tydzień. Weźmiecie słownik do ręki, połączycie cały wasz zasób słownictwa który pewnie stworzy oszałamiającą liczbę 2 tysięcy znanych słów
(nie mylić z rozumieniem), burza mózgów i rozkminicie jak przekazać graczom że takie zachowanie, jakie miało miejsce na serwerze eventowym, było lub nie było zgodne z regulaminem.

Dodam że fusialdo ma podobno magisterkę to już powinien umieć czytać całkiem sprawnie więc powinien byc ogromnym wsparciem w kontakcie z graczami.
 

DeletedUser33384

Gość
Gość
To może zrobimy tak. Wy się naradzicie, załóżmy na to przez tydzień. Weźmiecie słownik do ręki, połączycie cały wasz zasób słownictwa który pewnie stworzy oszałamiającą liczbę 2 tysięcy znanych słów
(nie mylić z rozumieniem), burza mózgów i rozkminicie jak przekazać graczom że takie zachowanie, jakie miało miejsce na serwerze eventowym, było lub nie było zgodne z regulaminem.

Dodam że fusialdo ma podobno magisterkę to już powinien umieć czytać całkiem sprawnie więc powinien byc ogromnym wsparciem w kontakcie z graczami.
Z własnego doświadczenia wiem, że chyba jest odwrotnie. Czym człowiek mądrzejszy, tym mniej ,,wychodzi" naprzeciw tłumu.Nawet jeśli potrafi czytać nie koniecznie musi Ci odpowiadać .:))Cierpliwość jest cnotą podobnież ...:))A Ty ostatnio jurny jak byk na pastwisku hahahaha!
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Ja to już nie wiem, jak można do Was dotrzeć. Tylu graczy próbuje, ale to wszystko idzie na marne.
Nikt od Was nie oczekuje, że napiszecie "Gracz West2019 dostał 5 pkt karnych".
Każdy chce wiedzieć, że COŚ zostało zrobione (napisanie formułki się nie liczy). Tym może być wspomniane wyżej: "Bitwa była nieregulaminowa". Uważam, że to nie wszystkim ale choć części wystarczy... a takiego czegoś nawet z Waszej strony nie ma.
Trzymacie się regulaminu, który jest dziurawy jak ser szwajcarski, więc teraz trzymając się regulaminu określcie jednoznacznie czy bitwa była zgodna z regulaminem, jeśli bitwa była zgodna to czy gracze z kamieniem złamali regulamin czy też nie. Jeśli bitwa była niezgodna z regulaminem to wszystko jasne.

Nikt tu się nie dowie, jakie i kto poniósł kary, jedynie wszyscy będą wreszcie wiedzieć, czy takie "ustawki" są dozwolone czy też nie.
Chyba od tego psia mać jesteście? Czyż nie?

To może zrobimy tak. Wy się naradzicie, załóżmy na to przez tydzień. Weźmiecie słownik do ręki, połączycie cały wasz zasób słownictwa który pewnie stworzy oszałamiającą liczbę 2 tysięcy znanych słów
(nie mylić z rozumieniem), burza mózgów i rozkminicie jak przekazać graczom że takie zachowanie, jakie miało miejsce na serwerze eventowym, było lub nie było zgodne z regulaminem.

Ale nie możemy mówić czy cokolwiek zostało zrobione? Przy zgłoszeniu podajecie graczy, którzy wg Was złamało regulamin. Więc jak napiszemy "Część graczy została ukarana", albo "gracze zostali ukarani" to będziecie wiedzieć, że zostali, a tego podawać Wam nie możemy, takie są zasady.


Dodam że fusialdo ma podobno magisterkę to już powinien umieć czytać całkiem sprawnie więc powinien byc ogromnym wsparciem w kontakcie z graczami.

Tak, od 19 czerwca 2018 roku jetem magistrem z historii (tak z historii, jednego z najbardziej znienawidzonego przedmiotu szkolnego, bo źle prowadzonego nota bene). Obroniłem się (ach pochwalę się, "narcyz" ze mnie straszny) na 5. Obroniłem się na podstawie rozprawy pod tytułem: Kodeks honorowy żołnierza polskiego w XVII wieku (gniot jakich mało według mnie, aczkolwiek promotor widział w tym wartościową pracę). To tyle ode mnie, posiadannie magistra to nic wielkiego, obecnie bardzo marginalizowany tytuł, bo można go mieć za 2 tysiące ;)
 
Ale nie możemy mówić czy cokolwiek zostało zrobione? Przy zgłoszeniu podajecie graczy, którzy wg Was złamało regulamin. Więc jak napiszemy "Część graczy została ukarana", albo "gracze zostali ukarani" to będziecie wiedzieć, że zostali, a tego podawać Wam nie możemy, takie są zasady.




Tak, od 19 czerwca 2018 roku jetem magistrem z historii (tak z historii, jednego z najbardziej znienawidzonego przedmiotu szkolnego, bo źle prowadzonego nota bene). Obroniłem się (ach pochwalę się, "narcyz" ze mnie straszny) na 5. Obroniłem się na podstawie rozprawy pod tytułem: Kodeks honorowy żołnierza polskiego w XVII wieku (gniot jakich mało według mnie, aczkolwiek promotor widział w tym wartościową pracę). To tyle ode mnie, posiadannie magistra to nic wielkiego, obecnie bardzo marginalizowany tytuł, bo można go mieć za 2 tysiące ;)


Nikogo nie interesuje czy ktokolwiek został ukarany a o ile został to kto i ile dostał pkt.
Tu chodzi i jasne określenie ze strony "A-D-M-I-N-I-S-T-R-A-C-J-I" gry (+wojcieszego i ebolaka) czy bitwy które się wtedy odbył były zgodne z regulaminem czy nie?
 
Niestety tak to jest jak się dostaje stołki po znajomości - nie znając podstaw komunikacji i szanowania innych osób.

Zobacz że jedynym kto bierze na klatę to jest Fusek i dziwie mu się ze za bandę debili wystawia się przed szereg , a CM tak jak miała to w poszanowaniu tak dalej ma. Na głupią wiadomość odpisuje 5 dzień - myśli chyba że rozejdzie się po kościach , a debil Ebola dalej będzie mógł robić to co robi.

Tutaj zaczeła panować samowolka - CM nad niczym nie panuje a już napewno nie nad bandą prostaków , którym powinna podziekować za współpracę
 
A dzień mija, reakcji brak. Kto wchodził na forum przez te kilka dni widział jak się bawicie w twt a kilka "smerfów" które niszczy atmosferę i zabawę na każdym świecie na którym się pojawią jest już apogeum podejścia twt do gracza. Jasnych, prostych, klarownych odpowiedzi brak. Wszystko wymijająca byle by udzielić danemu graczowi jak najmniej informacji aby tylko użyć wyuczonej formuły.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Gdzie można zobaczyć jakie staty ma zestaw Gonzalesa?
 
Mistrzostwa pokazały że jeszcze można stworzyć jakąś cząstke starego westa... Tylu aktywnych graczy aż się miło robi na serduszku :) Wiadomo gdyby gracze pokazali że tw jeszcze żyje pewnie wróciło by parunastu graczy... może kilkuset kto wie... ?
Ożywiło by to gre która już jest poprostu nudna i monotonna potrzeba "Nowej Krwii" .Dlatego zwracam się z prośbą o migracje Z każdego serwera ! Niech gracze nie grają na trupach tylko grają tam gdzie chcą... Ja wiem wiem "przekażemy dalej informacje" BLA BLA ,zróbcie coś nasza Administracjo przekażcie wiadomość dalej i nie odpuszczajcie jeśli gracze mają dla was znaczenie....
PS1: Dziękuje Drużynie 1 za super czas i świetną zabawe :)
Ps2: Piszę w tym wątku bo nie wiem gdzie :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry