Możliwość rozdzielenia ulepszonych przedmiotów

Czy jesteś za możliwością rozdzielania ulepszonych przedmiotów?

• W sumie głosujących
    20
Status
Zamknięty.
Generalnie pomysł jest prosty i wydaje mi się, że powinien funkcjonować od początku wprowadzenia ulepszeń. W grze powinna być możliwość rozdzielania za $$$ ulepszonych przedmiotów, aby powrócić do ich wersji podstawowej (handlowej), którą da się wystawiać na targu.

Nie jest to pierwszy pomysł odnośnie tego tematu, ale dodam coś od siebie :D Do ulepszenia na ^1 poziom 3 sztuk produktu natomiast po rozdzieleniu powinno uzyskać się tylko 2, czyli 1/3 ilości na dany stopień ulepszenia ulegałaby zniszczeniu przy rozdzieleniu ;) Taki "myk" byłby jak najbardziej fair według mnie :)

Neon, powinno być, szczególnie jeśli IG zarzuca nas w ciągu ryoku taka ilością setów, ale nie zrobią tego, przynajmnirej takie jest moje zdanie, ale jestem pesymistą, więc lepiej mnie nie słuchać ;)

jeśli stwierdzasz że powinna być to pewnie warto napisać dlaczego ci się tak wydaje

Neon, powinno być, szczególnie jeśli IG zarzuca nas w ciągu ryoku taka ilością setów
jeśli dobrze zgaduję i chodzi o to, że wychodzi jeden set, załóżmy że na forty pod hp, a potem w ciągu roku wychodzi nowy, lepszy od poprzedniego, również na forty pod hp i nie ma co wtedy zrobić ze starym, to nie wiem czy to dobra droga, każdy kto ulepsza set liczy się z tym że nie będzie on topowy przez więcej niż rok/dwa i że topi tak swoje pieniądze, dzięki temu targ się jako tako sam reguluje, liczba dostępnych itemów stopniowo zmniejsza przez ulepszanie przedmiotów jedni wydali wirtualne pieniążki dobrze, inni źle, inni w ogóle nie ulepszali bo wydumali że 10% lepsze statystyki nie są tego warte przy ich budżecie i wolą później odsprzedać, wszyscy jako tako są zadowoleni

gdyby dać możliwość rozbijania ulepszonych przedmiotów, zdjęto by z graczy odpowiedzialność za to co z nimi robią, jak zarządzają pieniędzmi i swoim ekwipunkiem, tylko po to wyrównać szanse graczy którzy nie potrafią myśleć i planować z tymi którzy potrafią, robią to i dlatego idzie im lepiej

jeśli stwierdzasz że powinna być to pewnie warto napisać dlaczego ci się tak wydaje
totalne głupoty piszesz, Twoje przemyślenia na temat tak błahej sprawy są po prostu totalnie zbędne. Te argumenty związane z myśleniem i planowaniem przez graczy to chyba jakiś żart. Aktualnie wszystko opiera się na tym ile kasy w grze wydajesz, a nie na planowaniu czegokolwiek przez graczy, więc darujmy sobie rozważania w tym zakresie. Co się tyczy gospodarowania pieniędzmi to zarówno ulepszanie, jak i ich rozdzielenie następcze powodowałoby po stronie gracza koszty. W dalszej kolejności warto wskazać, że jeżeli ktoś ulepszył przedmioty a następnie chce je rozdzielić i sprzedać, bo wyszedł nowy set to przecież i tak na tym straci, bo po pierwsze nie wiadomo czy w ogóle jeszcze ktoś będzie chciał taki set po rozdzieleniu kupić a po drugie na pewno nie zapłaci tyle ile osoba, która zapłaciła przed ulepszeniem, kiedy jeszcze set był "na topie".
Poza tym ograniczanie możliwości rozdzielania przedmiotów nie ma żadnego sensu, poza jedynie takim, że osoby które wydają kasę na bryłki i z tego mają full dolarów w grze wykupują większość lepszych rzeczy z setów, ulepszają je do 3 czy 4 poziomu i tym samym czyszczą targ, uniemożliwiając zdobycie fajnych itemków z targu graczom, którzy nie bryłkują i takiej ilości dolarów nie mają. Możliwość rozdzielania przedmiotów dałaby możliwość zdobycia, chociażby do kolekcji w późniejszym czasie takim graczom przedmiotów.

To jest po prostu tak oczywista kwestia, która od zawsze powinna być w grze, że trudno to uzasadniać. Przynajmniej dla mnie, jako weterana, być może dla dzieciaków z pokolenia "dzwonienia telewizorem" to nie jest takie oczywiste, pzdr.

Na nie, jak dla mnie to cały sens jest w tym, że ulepszając przedmiot tracimy bezpowrotnie możliwość późniejszej odsprzedaży.

totalne głupoty piszesz, Twoje przemyślenia na temat tak błahej sprawy są po prostu totalnie zbędne. Te argumenty związane z myśleniem i planowaniem przez graczy to chyba jakiś żart. Aktualnie wszystko opiera się na tym ile kasy w grze wydajesz, a nie na planowaniu czegokolwiek przez graczy, więc darujmy sobie rozważania w tym zakresie. Co się tyczy gospodarowania pieniędzmi to zarówno ulepszanie, jak i ich rozdzielenie następcze powodowałoby po stronie gracza koszty. W dalszej kolejności warto wskazać, że jeżeli ktoś ulepszył przedmioty a następnie chce je rozdzielić i sprzedać, bo wyszedł nowy set to przecież i tak na tym straci, bo po pierwsze nie wiadomo czy w ogóle jeszcze ktoś będzie chciał taki set po rozdzieleniu kupić a po drugie na pewno nie zapłaci tyle ile osoba, która zapłaciła przed ulepszeniem, kiedy jeszcze set był "na topie".
Poza tym ograniczanie możliwości rozdzielania przedmiotów nie ma żadnego sensu, poza jedynie takim, że osoby które wydają kasę na bryłki i z tego mają full dolarów w grze wykupują większość lepszych rzeczy z setów, ulepszają je do 3 czy 4 poziomu i tym samym czyszczą targ, uniemożliwiając zdobycie fajnych itemków z targu graczom, którzy nie bryłkują i takiej ilości dolarów nie mają. Możliwość rozdzielania przedmiotów dałaby możliwość zdobycia, chociażby do kolekcji w późniejszym czasie takim graczom przedmiotów.
totalne głupoty piszesz, twoje przemyslenia są totalnie zbędne, te argumenty to chyba jakiś żart

widzisz tez tak umiem

To jest po prostu tak oczywista kwestia, która od zawsze powinna być w grze, że trudno to uzasadniać.
no właśnie widze że trudno, ciekawe dlaczego

Przynajmniej dla mnie, jako weterana, być może dla dzieciaków z pokolenia "dzwonienia telewizorem" to nie jest takie oczywiste, pzdr.
ok boomer

Kolejny temat o tym samym. Stoi tyle tego syfu na targach za śmieszne pieniądze tylko graczy brakuje.

Poza tym i tak nikt nie łazi w setach, które wyszły już z użytku.

Ja skończyłem grę kilka lat temu, w zasadzie to wraz z odblokowanie migracji na s7 przestało mi zależeć na czymkolwiek tutaj a teraz jedynie dryfuje sobie i od czasu do czasu zbieram przedmioty i okazjonalnie jakieś inne aktywności robię. Czytając te Wasze wypowiedzi po prostu dziwię się, że wspieracie takie postępowanie IG, które zabiło tą grę, czyli wspieracie "grę za kasę". Generalnie na NIE zagłosowało większość bryłkowców, którzy nabijają sobie kasę kupując za bryłki kolekcjonerskie, unikatowe przedmioty i sprzedając je potem za kilka milionów $$$ Za starych czasów to byłoby oszustwo i byście bany dostali. Za czasów obecnych możecie sobie zagłosować, a admini Wam przyklasną, zaś Niemcy sobie zacierają ręce. Pomysł, nad którym głosujecie w rzeczywistości sprowadza się do tego czy wspieracie finansowanie niemieckiej firmy czy wspieracie wyrównywanie szans dla graczy (minimalnie, bo nigdy normalny gracz nie wygra z graczem, który kupuje sobie grę). Pomyślcie czasem trochę, tyle. Pozdrawiam

Z pewnością osoby bryłkujące kupują sety tylko po to żeby nachapać się bezużytecznych $$ za które można sobie kupić co najwyżej produkty. Masz zbyt wąskie spojrzenie na całą grę. Nazywasz siebie weteranem i chcesz ułatwienia" rozgrywki gdy ta gra przed 2012 czy nawet 2014/2015 była dużo trudniejsza.

Od złej strony ugryzłeś temat wyrównania szans i sprowadzenia rozgrywki do normalnego poziomu. Z Twojej perspektywy to kwestia niedostępności setów, a niestety tak nie jest. Główną przyczyną jest balans rozgrywki oraz brak jej urozmaicenia :)

Pozdrawiam,
Także weteran
nie od 7 boleści.

Bryłkowcy bogacą się na sprzedaży unikatów kupionych za bryłki, a gdy wychodzą nowe sety - "lepsze i bardziej użyteczne"- wykorzystują $ i wykupują większość nowych setów z targu, ulepszając je ile się da. Inni gracze zgarniają potem ochłapy, bo nie stać ich, aby kupić nowe sety po cenach targowych w momencie, gdy sety są na topie.
Pomysł rozdzielenia przedmiotów generalnie jest mocno neutralny (skoro można je ulepszyć, to nie widzę powodu dlaczego nie można ich rozdzielać), zwłaszcza, że z czasem dawałoby to szansę "mniej zamożnym" graczom uzyskania sporej ilości w miarę aktualnych setów do ulepszenia, w momencie gdy potentatom się one znudzą i rzucą się na najnowsze sety.

I oczywiście zgodzę się, że gra przed 2012 r. była dużo trudniejsza, bo realna kasa nie pozwalała sobie zrobić zbyt dużej przewagi w grze. Skoro twierdzisz, że teraz jest prosta, to tak jest prosta, jeśli za nią płacisz. Ci co nie płacą raczej nie mają szans na zbyt wiele, o ile jeszcze komukolwiek z takich graczy się chce rywalizować z bryłkowcami. Forty - przyjdzie bryłkowiec w najlepszym eq ulepszonym do^5 i z unikatami z szopów za bryłki. Na przygodach jakieś bronie eventowe za najwięcej wydanych bryłek albo inne "szopowe" bronie poulepszane. Konta premium non stop włączone itp. Stworzenie ogromnych dystansów pomiędzy graczami, którzy wydali kupę realnej kasy na grę a pozostałymi po 2011 roku spowodowało, że jakieś 70% graczy zrezygnowała z TW na przestrzeni lat, albo wygasiła swoją aktywność. Teraz mamy co mamy, czyli dno.

Pozdrawiam,
Także weteran
nie od 7 boleści.
A Tobie kolego na przyszłość radzę trochę więcej szacunku, zwłaszcza, że nie wiesz z kim masz do czynienia po drugiej stronie ekranu. Raz w grze jesteś na szczycie, potem odchodzisz w cień. To tylko gra i kiedyś się skończy a o Tobie, mnie i innych co tutaj grają nikt nie będzie pamiętał. Polecam merytoryczną krytykę wypowiedzi, a pogardliwe uwagi wobec innych zostaw na spotkania oko w oko z kimś. Tutaj na Twoje szczęście obchodzi się to pewnie zwykle bez odczuwalnych konsekwencji :(

A Tobie kolego na przyszłość radzę trochę więcej szacunku, zwłaszcza, że nie wiesz z kim masz do czynienia po drugiej stronie ekranu. Polecam merytoryczną krytykę wypowiedzi, a pogardliwe uwagi wobec innych zostaw na spotkania oko w oko z kimś.
no, pierwszy nosie szacunku troche gnoju nie jesteśmy w internecie żeby być na 'ty', co ty sobie wyobrażasz w ogóle

Tutaj na Twoje szczęście obchodzi się to pewnie zwykle bez odczuwalnych konsekwencji :(
a co weteranie merytorycznej i kulturalnej dyskusji, kolegów z klubu kombatanta byś nasłał czy sam mu łomot spuścił że takie szczęście ma xd

To ja tylko dodam od siebie że moje koszta całkowite wydane na westa to 20zł aby mieć 2 darmowe gry na loteriach. A jakoś nigdy nie brakowało mi waluty do obkupienia się na targu ani nie miałem problemu z dostępnością itemów na rynku. A z resztą po co będę się rozpisywał jak PVP w tej grze aktualnie dla mnie nie istnieje. A przepaść między setami płatnymi a loteryjnymi jest ogromna. Rozbijanie ulepszonych setów to kolejna gloryfikacja graczy premium, ostatnie sety za bryłki które wyszły są możliwe do wystawiania na targ więc fajne te wasze propozycje xD. Questy z omdleniami za trudne. Nie chce aby moja inwestycja w ulepszenie setu nie była nieodwracalna. Może wam jeszcze wiadro podstawiać, bo niepełnosprytni jesteście xDDD

Ale czego się spodziewać co po niektórych, gdyby dali im gówno do zjedzenia to by jeszcze szefa kuchni pochwalili xD

Czasy się zmieniają, ale dzieciaki na forum jak zwykle dają radę ;) personalne zaczepki serio radzę sobie darować, bo średnio mnie interesują a do dyskusji niewiele wnoszą. W zakresie tematu swoje napisałem, wydawało się to prostym, przydatnym i naturalnym usprawnieniem w grze, no ale jak zwykle znajdzie się banda, która wie lepiej :) pozdrawiam i znikam stąd

Wojcieszy

Papatki bobaski
A se zamknę temacik, bo już spam i offtop się robi... kto chce to zagłosuje, a temat już był wałkowany kilka razy.

Status
Zamknięty.