Możliwość swobodnego przemieszczania się między światami

Jesteś za czy przeciw?

• W sumie głosujących
    28
Witam, kolejny dzień i kolejna propozycja. Tym razem temat tabu, czyli migracje ;)

Pomysł polega na tym, że każdy gracz* będzie miał możliwość przemieszczać się swobodnie* między prawie wszystkimi światami tego samego typu.

Na mapie umieszczamy budynek dworca, z którego odchodzą tory aż do krańca mapy, najlepiej jakby były na przestrzał przez całą mapę (może być to zalążek dla kolejnych pomysłów na zadania).
Spostrzeżenia: a może dać graczom możliwość wybudowania takiego budynku, coś jak rozbudowa fortu, połączona z cyrkiem. Oczywiście budowa powinna być czaso i praco chłonna. W pewnym stopniu pobudzi to do działania graczy z wymarłych światów (chcesz z takiego świata uciec, to sobie zapracuj na bilet do bardziej atrakcyjnego regionu).

Ilość przejazdów w ciągu roku powinna być ograniczona (max 2 razy w roku), zaś bilet nie powinien być tańszy niż milion dolców. Ponadto przejazd powinien trwać nie krócej niż 8 godzin.

Gracz nie będzie mógł udać się do świata, na którym ma już swoją postać.

Ja osobiście nie zwracam uwagi na to czy dany świat jest światem z opcjami premium czy bez, ale jak komuś to przeszkadza to można wprowadzić obostrzenie, że przejazd między takimi światami jest niemożliwy.

Najnowszy świat z założenia nie powinien mieć połączenia z linią kolejową. Takowe powinno pojawić się nie wcześniej niż po dwóch latach od uruchomienia serwera. Dodatkowo, przez co najmniej rok, powinna być ustawiona tam kosmiczna cena za bilet (10 milionów?).

Dodatkowe obostrzenia: przejazd koleją będzie dostępny dopiero po osiągnięciu odpowiednio wysokiego poziomu postaci (proponuję 130 lvl i wyżej). Ograniczy to nieco nadużywanie opcji podróżowania przez jagodziarzy).

Spostrzeżenia: a gdyby zrobić z tego pomysłu całkiem osobne wydarzenie, cały event? Nie wiem jak wy, ale ja mam już dość robienia w kółko tych samych eventów.

Stapler

Gość
Gość
Witam, kolejny dzień i kolejna propozycja. Tym razem temat tabu, czyli migracje ;)

Pomysł polega na tym, że każdy gracz* będzie miał możliwość przemieszczać się swobodnie* między prawie wszystkimi światami tego samego typu.

Na mapie umieszczamy budynek dworca, z którego odchodzą tory aż do krańca mapy, najlepiej jakby były na przestrzał przez całą mapę (może być to zalążek dla kolejnych pomysłów na zadania).
Spostrzeżenia: a może dać graczom możliwość wybudowania takiego budynku, coś jak rozbudowa fortu, połączona z cyrkiem. Oczywiście budowa powinna być czaso i praco chłonna. W pewnym stopniu pobudzi to do działania graczy z wymarłych światów (chcesz z takiego świata uciec, to sobie zapracuj na bilet do bardziej atrakcyjnego regionu).

Ilość przejazdów w ciągu roku powinna być ograniczona (max 2 razy w roku), zaś bilet nie powinien być tańszy niż milion dolców. Ponadto przejazd powinien trwać nie krócej niż 8 godzin.

Gracz nie będzie mógł udać się do świata, na którym ma już swoją postać.

Ja osobiście nie zwracam uwagi na to czy dany świat jest światem z opcjami premium czy bez, ale jak komuś to przeszkadza to można wprowadzić obostrzenie, że przejazd między takimi światami jest niemożliwy.

Najnowszy świat z założenia nie powinien mieć połączenia z linią kolejową. Takowe powinno pojawić się nie wcześniej niż po dwóch latach od uruchomienia serwera. Dodatkowo, przez co najmniej rok, powinna być ustawiona tam kosmiczna cena za bilet (10 milionów?).

Dodatkowe obostrzenia: przejazd koleją będzie dostępny dopiero po osiągnięciu odpowiednio wysokiego poziomu postaci (proponuję 130 lvl i wyżej). Ograniczy to nieco nadużywanie opcji podróżowania przez jagodziarzy).

Spostrzeżenia: a gdyby zrobić z tego pomysłu całkiem osobne wydarzenie, cały event? Nie wiem jak wy, ale ja mam już dość robienia w kółko tych samych eventów.

Czemu się ograniczać, pójdźmy na całość. Swobodne przemieszczanie się pomiędzy wszystkimi grami Inno. To by było coś:uuu)

Chłop gra pare lat gry, zdycha w środku od nudy i jeszcze ma się męczyć żeby przemigrować XDDDD.
Chyba nie wyraziłem się dość jasno.

Pomysł ten daje prawie całkowitą SWOBODĘ PRZEMIESZCZANIA SIĘ po całym WEŚCIE. Nie trzeba czekać 10 lat na decyzję IG, nie trzeba prosić Lenki o zgodę, nie trzeba się bać, że coś nas ominie bo akurat mamy włączony urlop. Możesz sobie przeskoczyć tam gdzie ludzie chętnie klikają w pracki i gdzie coś się jeszcze ciekawego dzieje. Do tego rozwiązuje się problem z marudami z wymarłych światów, jak im źle, to wsiadają do pociągu i jadą narzekać komuś innemu :p Liczba graczy na Weście jest nadal taka sama, a i kasa w skarbonce IG będzie się zgadzać.

A co do wysokich cen za bilet, to chyba jakoś trzeba jagodziarzy odstraszyć od częstego nadużywania tej formy transportu.

MackoKox

Blada Twarz
Migracja światu jest dostępna jeśli świat będzie miał mniej niż 300 aktywnych graczy,
Aktywny gracz to ktoś kto zalogował się na postać w w ciągu miesiąca.

Migracja światu jest dostępna jeśli świat będzie miał mniej niż 300 aktywnych graczy,
Aktywny gracz to ktoś kto zalogował się na postać w w ciągu miesiąca.
A kiedy jest zakończenie migracji wiesz coś może? Ilu graczy z tych 300 aktywnych musi już migrować aby serwer został zamknięty? Pytam z ciekawości czy wiesz coś więcej, bo nie znalazłem nigdzie takich informacji

Wbiłem na Chey i jest 299 osób w ranku ;D A co do broni z eventu to podobno nadal są bryłkowane (informacja od gracza na 2 pozycji - różnica ponad 60 punków - raczej nie możliwa do osiągnięcia bez bryłek - według tego gracza (nie chcę ujawniać nicku bo nie wiem czy sb tego życzy czy nie ))

Abstrahując od twoich hmm "dziwnych" pomysłów Speedy to tak sie zastanawiam po co cokolwiek chcesz wprowadzać skoro ta gra jest martwa i rok góra dwa zamkną serwery

Abstrahując od twoich hmm "dziwnych" pomysłów Speedy to tak sie zastanawiam po co cokolwiek chcesz wprowadzać skoro ta gra jest martwa i rok góra dwa zamkną serwery
Bo grałem w Westa jak Ty jeszcze w pieluchach chodziłeś <żart> i pamiętam co gracze pisali jak jeszcze spodni nikt w tej grze na oczy nie widział (sporo osób odchodziło z gry w ramach protestu przeciwko opieszałości IG, sam tak zrobiłem).

Być może, za jakiś czas IG podejmie jakieś większe działania i dadzą nam długo wyczekiwaną aktualkę do wersji 3.0. Może będzie to za rok, albo za 5 lat... ja tego nie wiem, ty tego nie wiesz, nawet Lenka nie ma takiej wiedzy.

Obecnie mamy stagnację i nudne eventy. Liczę na to, ze kiedyś się to jeszcze zmieni. Być może mnie już w tej grze wtedy nie będzie... ale zapewne wrócę i znowu będę się dobrze bawił przez jakiś czas :)

PS: bo gra "w forum" też jest całkiem fajna :D

Autor tego tematu jest wybitnym trollem i płaczkiem. Obawia się on, że nikt nie będzie grał na swoim świecie i wszyscy odejdą, a sam będzie grał, bang.

Co do komentarza:

XDDDD

Major.Tom

Blada Twarz
Już kilka miesięcy o temu o tym pisałem ale powtórzę się.
Jak wiadomo na żadnym świecie forty nie przypominają juz fortów sprzed roku czy dwóch. Może trzeba spróbować umozliwić graczom uczestnictwo w fortach na innych światach niż na tym na którym maja rozwinięta postać. Czyli gram na jicy ale widzę wszystkie forty na wszystkich światach i decyduje gdzie ide. Nie potrzebna byłaby migracja . Oczywiście to jest tylko rzucenie pomysłu do dalszej dyskusji ponieważ nie mam tego dopracowanego w szczegółach.