Moja Historia

  • Rozpoczynający wątek krskug123
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Hej chciałbym pochwalić się swoją historią którą pisze na swoim profilu od jakiegoś czasu. Napisałem jeszcze niewiele i będe pisał dalej. Piszcie co można by zmienić a co dodać. Pozro



Moja historia

Rozdział 1 "Zjednoczenie"
AKT 1
...była czwarta rano, deszcz padał i padał. Nie miałem schronienia więc szedłem przed siebie łudząc się że znajde je na tym pustkowiu. Doszedłem do znaku z napisem "Stan The West-2 mile". Idąc dalej doszedłem do miasteczka. Wszedłem do baru gdzie panował chaos. Podszedłem do baru gdzie siedział traper donnay11. Zamówiłem whisky. Traper obok mnie przemówił

-Jesteś tu nowy?
-Aż tak rzucam się w oczy?
-Skąd przybywasz?
-Ze stanu Poland z Piotrkowa.

Zrobił wielkie oczy i zamilczał...

Koniec AKT-u 1
^*^*^*^*^*^*^

Rozdział 1 "Zjednoczenie"
AKT 2
...w końcu odezwał się

-Ja też z tamtąd pochodze...
-Cóż za spotkanie

Spytał mnie czy mam tu gdzie mieszkać. Skłamałem że mieszkam w hotelu w miasteczku obok. Poszedłem za bar gdzie ułożyłem się do snu. Rano obudziły mnie odgłosy kul i krzyki ludzi. Podbiegł do mnie mężczyzna który rzekł

-Ratuj się przybyszu

Nagle poczułem ukłucie i upadłem. Wszystko stało się rozmazane i jak we mgle. Zobaczyłem tylko jedno... ...była to jakaś kobieta z długimi blond włosami która zaczęła strzelać ze swojego Colta Peacemakera. Rozstrzelała wszystkich jakby nigdy nic. Obudziłem się w namiocie pierwszej pomocy w jakimś obozie...

Koniec AKT-u 2
^*^*^*^*^*^*^

Rozdział 2 "Poszukiwania"
AKT 1

...dziwnym obozie. Wszyscy chodzili tutaj wkurzeni oraz zmartwieni. Napisałem list do donnay11 bo nie pozwolili mi się z nim zkątaktować


  • Drogi donnay11!!
    Dostałem w brzuch podczas strzelaniny w mieście. To było istne piekło. Kule świstały mi nad głową. Zobaczyłem pewną kobiete leżąc na ziemi lecz tylko jak przez mgłe ale dostrzegłem jej długie blond włosy. Jestem teraz w jakimś dziwnym obozie. Nie znam niemieckiego ale na tabliczce pisze "Klinik für Psychiatrie".
    Pozdrowienia przesyła krskug123

    Czekałem na odpowiedź przez pare dni...

    Koniec AKT-u 1
    ^*^*^*^*^*^*^

    Rozdział 2 "Poszukiwania"
    AKT 2

    ...nagle przyszedł list z odpowiedzią. Na początku nie mogłem go odczytać lecz odkryłem że jest on zaszyfrowany.

    [LIST Z ODPOWIEDZIĄ]

    Jakeicu, ot akpałup "Kinilk Für Eirtaichysp" ot dałkaz ynzcyrtaihcysp!!!
    donnay11

    List był napisany szyfrem tylnim co oznaczało że słowa pisane były od tyłu. Po odszyfrowaniu list brzmiał tak:

    [LIST PO ODSZYFROWANIU]
    Uciekaj, to pułapka "Klinik Für Psychiatrie" to zakład psychiatryczny!!!
    donnay11

    Zacząłem planować ucieczke i znalazłem sposób...

    Koniec AKT-u 2
    ^*^*^*^*^*^

    Rozdział 3 "Ucieczka"
    AKT 1
    ...tym sposobem było zdobycie stroju sanitariusza owego zakładu oraz podrobienie dokumentów. Następnie musiałem zdobyć wóz z koniami którym wyjechałbym. Niestety plan zawiódł ponieważ nie zdobyłem wozu. Dostałem kolejny list lecz tym razem nie od trapera donnay11.

    [LIST OD NIEZNAJOMYCH]

    Słyszeliśmy że zamkneli cię w tej dziurze za niewinność. Pomożemy ci lecz ty pomóż nam. Jeśli się zgadzasz to w namiocie nr 2 mieszka Pershing McHardy. Powiedz mu że już czas na show a wtedy uwolnimy cię w wielkim stylu
    P.S
    Pamiętaj nikt nie może cię zobaczyć
    Pozdrowienia od XxX Squad

    Zrobiłem tak jak kazali i poszedłem do tego namiotu. Okazało się że to grupa bandytów których po napadzie na bank zamkneli tutaj. Niestety Pershinga złapali...

    Koniec AKT-u 1
    ^*^*^*^*^*^

    Rozdział 3 "Ucieczka"
    AKT 2
    ...a reszta uciekła. Pershing miał pod łóżkiem dynamity którymi obłożyliśmy bramę. Pershing podpalił ląd. Brama odpadła po wybuchu i nagle podjechał wóz w którym siedzieli bandyci. Wśród nich była ta kobieta którą widziałem.
    -Widziałem cię w mieście
    -Nie czas na rozmowy!!
    Nagle wybiegli strażnicy i krzychupt złapał mnie za ręke i wciągnął na wóz.
    -Hej jestem krzychupt
    -Dzięki.
    Dojechaliśmy do obozu i tam dowiedziałem się coś więcej o tej drużynie. W liście podpisali się XxX Squad a tak naprawdę nazywali się PT Squad. Podziękowali mi za pomoc a ja im. Zabrałem swoje rzeczy i zacząłem iść na północ...

    Konice AKT-u 2
    ^*^*^*^*^*^*^

    Rozdział 4 "Podróż"
    AKT 1
    ...szedłem i szedłem. Dotarłem do pewnego lasu gdzie mieszkał drwal Kirk Walker. Dał mi pracę więc zarobiłem pare dolarów na życie. Mieszkałem tam przez tydzień. Gdy wyruszyłem w droge idąc na północ zobaczyłem wycieńczonego człowieka. Okazało się że to krzychupt z PT Squad!. Powiedział tylko
    -WoOody...woDy
    Wyciągłem menzurkę z wodą i dałem mu pić...

    Koniec AKT-u 1
    ^*^*^*^*^*^*^

    Rozdział 4 "Podróż"
    AKT 2
    ...rozbilismy obóz, ze starych szmat i kijów namiot w którym opatrywałem mojego przyjaciela bandyte. Nastał ranek usłyszeliśmy tupot koni. Poszukjąc zbiegów z niemieckiego zakładu psychiatrycznego szeryf Lucky Stlucky opowiedział mi o eksperymentach na ludziach w owym zakładzie...

    Koniec AKT-u 2
    ^*^*^*^*^*^

    Rozdział 5 "Chińczyk w potrzbie"
    AKT 1

    ...podobno poddany operacji kości do których wstrzyknięto tytan chińczyk Quan-Chi Wong został omotany przez leki przeciwbólowe roboty dr.Hürhenstera pracownika tego zakładu. Chińczyk ten miał przekazać ważne wiadomośći z chin. Podobno jest pewnien sposób...

    Koniec AKT-u 1
    ^*^*^*^*^*^

    Rozdział 5 "Chińczyk w potrzebie"
    AKT 2
    ...musiałem znaleźć dr.Hürhenstera i przycisnąć go by dał antidotum na ten lek który zabija komórki i omotuje całe ciało. Znalazłem go lecz nie dał mi antidotum. Gdy się odwróciłem wyciągnął swoją broń. byłem szybszy padł strzał. dr.Hürhenster upadł. Z kieszeni wypadła mu kartka pisana po niemiecku

    [KARTKA]
    Gegenmittel gegen die Droge. Pour einen halben Liter Wasser in den Topf, pour Säure vamp mit einem Kaktus und werfen eine Handvoll Beeren, dann gründlich mischen. Bei 2 Milliliter gemessen Spritze langsam in den Blutkreislauf injiziert

    Zaniosłem ją do szeryfa który znalazł tłumacza. Tłumacz szybko przeanalizował tekst i przetłumaczył go

    [KARTKA PO TŁUMACZENIU]
    Antidotum na lek omamiający. Nalej pół litra wody do dzbanka, wlej kapke kwasu z kaktusa i wrzuć garść jagód, następnie wymieszaj dokładnie. Odmierz 2 mililitry na strzykawce i powoli wstrzyknij do krwi

    Zacząłem zbierać potrzebne składniki i przygotowywać antidotum...

    Koniec AKT-u 2
    ^*^*^*^*^*^*^

    Rozdział 6 "Jagodowy Las"
    AKT 1
    ...miałem już trochę kwasu z kaktusa i wodę. Brakowało tylko jagód. Myślałem że znalezienie ich nie będzie trudne lecz się myliłem. Poszedłem do "Jagodowego" lasu. Były tam przróżne jagody. Zielone, niebieskie, czerwone i czarne. Tak wciągneło mnie poszukiwanie jagód że nie zauważyłem kiedy zapadł zmrok...

    Koniec AKT-u 1
    ^*^*^*^*^*^
 

DeletedUser

Gość
Gość
o_O?

Lub w moim stylu Eee?

Co to jest? Nie ten dział.. Poza tym wiesz co to jest akt? Nie, nie chodzi mi o to, o czym większość z Was pomyśli :D Ogólnie te wypociny mają jedną dobrą cechę- można się pośmiać. Weź człowieku usuń posta i zastanów się nad tym co robisz.. przyda się. Te nazwy... może napisz coś o Mengele? (zart). Tematyka kompletnie nie pasuje do The Westa. Nawet nie wiem jak to ocenić. Jak to mawiają córki i synowie(jednym słowem dzieci) zacnej Autostrady(Neostrady?) żal...

I przestań pisać tą historyjkę ;) A raczej nieskładne i bezsensownie-bezmyślne wypociny.

Jasno się wyraziłem?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Hmm Innym się podoba nie wiem jak tobie... Dziwi mnie jedno dziki zachód nie jest tematyką The West?? Pisze o dzikim zachodzie a ty wypalasz że to nie tematyka tej gry człowieku zastanów się co piszesz. Napisz lepszą to pogadamy
 

DeletedUser

Gość
Gość
Napiszę lepszą... do kiedy mam czas? :D

Wyobraź sobie, że myślałem o tym co piszę.


Rozdział 5 "Chińczyk w potrzbie"
AKT 1

...podobno poddany operacji kości do których wstrzyknięto tytan chińczyk Quan-Chi Wong został omotany przez leki przeciwbólowe roboty dr.Hürhenstera pracownika tego zakładu. Chińczyk ten miał przekazać ważne wiadomośći z chin. Podobno jest pewnien sposób...

Dziki zachód... XXI wieku?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Hmm Innym się podoba nie wiem jak tobie... Dziwi mnie jedno dziki zachód nie jest tematyką The West?? Pisze o dzikim zachodzie a ty wypalasz że to nie tematyka tej gry człowieku zastanów się co piszesz. Napisz lepszą to pogadamy

Na razie nikt tu tego prócz mic'a nie ocenił...:D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Gościu wiesz co to emigracja?? Chińczyk padł ofiarą na emigracji TEŻ emigranta niemca. Chyba niemcy istnieli w tamtych czasach. Ja mam 13 lat więc sory ale mam prawo do pomyłek chociaż nie uważam tego za pomyłkę
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dziwne bo wiele osób na S1 z mojego miasta i nie tylko czyta to i pisze do mnie wiadomości co można by dodać a co zmienić.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Czas zadać Ci śmiertelny cios... ja też mam 13 lat... osobiście uważam, że nie usprawiedliwia mnie to w niczym, co piszę/robię na tym forum. I uważam tą "pracę" za kompletną pomyłkę. Nie będę pisał co zmienić, bo musiałbym zmieniać cały tekst... Dalej uważam, że Chińczyk na dzikim zachodzie to pomyłka. Oni tam nie emigrowali. Niemiec ok- ale te jakies transplantacje czy co tam było aż rażą.


EDIT: Ortów też trochę jest.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
no oki może ten chińczyk to pomyłka ale tam nie ma nic o transplantacji!! tylko o doświadczeniach na ludziach. PS skąd wiesz że NIE emigrowali??
 

DeletedUser

Gość
Gość
Chiny w tym czasie były jeszcze cesarstwem. Nie wiem, czy nie mylę okresów, ale nie dało się stamtąd tak łatwo wyjechać. Byli zamkniętym krajem. Nawet w Europie nie było ich dużo. Emigrację do stanów zaczęli w XX w.

AAA tak... doświadczenia na ludziach. To usprawiedliwia dodanie niemca do tekstu ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie byłoby tak źle gdyby nie język jakim jest pisane wiele sformuowań lub słów nie pasuje do tej tematyki.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Hehe, dyskusja o Chińczykach :p
Ja uważam tak jak mic, słabo, z Chińczykiem i jakimiś środkami przeciwbólowymi to nie za bardzo pasuje do tematyki Dzikiego Zachodu. W skali 1-10 oceniłbym na 3.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja Ja Ja Ja Ja Ja Ja Ja Ja Ja Ja Ja Ja Ja Ja Ja Ja Ja Ja !!!! Ja też mam 13 lat :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Super !! 5 gwiazdek :D

ps: Na świecie 1 masz 14 lvl ? ? :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Szczerze powiem, że nie dokończyłam i nie doszłam do Chińczyka po tego się nie da czytać. Po pierwsze wydaje mi się, że akt powinniem być podzielony na rozdziały i rozdziały powinny zajmować co najmniej 3 twoje 'rozdziały'.
Styl masz okropny i te przejścia z ... Przepraszam za tak bolesną krytykę, ale sam się na to zgodziłeś wystawiając to na forum publiczne.
 

DeletedUser13290

Gość
Gość
Akt dzieli się na Sceny :p
Źle się to czyta z dk.. Ale co tam ;) Poświecę się dla Cb :D
Przejścia dobijają.. Stylizacja też, o kompozycji nie wspomnę xD

Pershing miał pod łóżkiem dynamity--> O, proszę :D Niedokładne kontrole, Niemcy raczej dobrze pilnowali swoich "placówek".
Poszedłem za bar gdzie ułożyłem się do snu---> wygodnie było? nie ma to jak "zabarowa" podłoga ;)

Udanej zabawy życzę, pomysł jest dobry, gorzej z wykonaniem.

PS:
W 1858 r. USA zawarły w Tientsin pierwsze porozumienie z Chinami. 10 lat później, w 1868 r. podpisano kolejne porozumienie (Burlingame Treaty). Zawierało ono klauzulę zezwalającą na emigrację chińskich robotników do Ameryki. Wynikało to z potrzeby chwili – w USA poszukiwano wtedy tysięcy robotników-imigrantów, którzy chcieliby pracować przy budowie sieci kolejowej. Chińska imigracja przerosła jednak wszelkie oczekiwania – w latach 1868 – 1882 przyjechało do Ameryki 75 tys. mieszkańców Państwa Środka. Spowodowało to, że w 1882 r. wydano oficjalny zakaz imigracji Chińczyków do USA. Obowiązywał on praktycznie do II wojny światowej. :rolleyes::rolleyes:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nic nie jest idealne :D Fakt Akt i Rozdział dzielą się inaczej. Jesli chodzi o "zabarową" podłogę chodziło o miejsce za budynkiem. Jest dużo rzeczy do poprawki ale ciągle jeszcze nad tym pracuje.
 

DeletedUser10999

Gość
Gość
Hehe :D, mnie tam się to podoba. A może ten chińczyk to cesarz który przyjechał żeby podpisać sojusz?
 

DeletedUser

Gość
Gość
a mnie powaliła długość tekstu i nie doszedłem do końca...
po co to w ogóle wrzuciłeś na tym forum?
 

DeletedUser9629

Gość
Gość
A dowiedziałeś się już co to jest akt?
Niestety nie zdołałem przeczytać całego hm... opowiadania? chociaż nie akty są w dramatacie, ale zaraz przecież opisów za dużo jak na dramat. Sam nie wiem co czytałem
 
Status
Zamknięty.
Do góry