Muzyka Filmowa

Status
Zamknięty.
Witam forumowiczów, zapewne większość z was widziała jakiś film z ciekawym soundtrackiem bądź słyszała jakiś fragment epickiej muzyki który wpadł mocno w pamięć. Tutaj możemy o nich dyskutować i wymieniać się ciekawymi utworami, jak i całymi ścieżkami dźwiękowymi.
Od siebie powiem, że cała ścieżka dźwiękowa ze Skyrima jest bardzo klimatyczna, warto kiedyś przesłuchać. Poniżej link do Youtube’a z godzinną kompilacją jednych z najlepszych utworów w ścieżce dźwiękowej tejże gry z paroma bonusami, zachęcam do odsłuchania.
https://www.youtube.com/watch?v=em_HdebjK7g
 
Moi ulubieni kompozytorzy muzyki filmowej to Hans Zimmer (Gladiator), Klaus Badelt (Piraci z Karaibów), Harry-Gregson Williams (Królestwo Niebieskie) , Ennio Morricone (Dobry, Zły i Brzydki), Howard Shore (Władca Pierścieni), John Williams (Indiana Jones, Gwiezdne Wojny) i Vangelis (1492) oczywiście, Jeśli chodzi o gry to uwielbiam Jaime Christophersona (Battle for Middlearth I & II)
 
Ostatni Samuraj wprawia we wzruszenie, choć muzykę do słuchania poza ekranem to wolę dynamiczną. A propos Johna Williamsa - nie można zapomnieć o muzyce do pierwszych filmów o Harrym Potterze, taki motyw Hedwigi chociażby, mój kolega umiał go mistrzowsko nucić i zawsze mnie tym rozbraja :D
 
To chyba nie znasz całości.
Linki z przewinięciem na dynamiczniejsze fragmenty.
Pierwszy
Drugi

Cały film polecam, nie wiesz chyba co tracisz.

Film widziałem setki razy, miałem na myśli że w scorze jest trochę spokojniejszych momentów, ale te ze scen walki są wspaniałe


https://www.youtube.com/watch?v=ygNuRpwZqRU

Są tylko dwa filmy, które oglądam za każdym razem, gdy lecą na jakimkolwiek kanale. To jeden z nich :) (drugi to tańczący z wilkami)

Mohikanin moim zdaniem średni, a score'u wgl z niego nie pamiętam, natomiast Tańczącego bardzo lubiłem swego czasu.
 

Podałeś dwa utwory (wielkie klasyki zresztą, które się nie zestarzały i wciąż świetnie brzmią na żywo, polecam) które znalazły się na ścieżce filmowej ale wątek jest poświęcony muzyce pisanej stricte do filmu (z ang. score)

Jeżeli chodzi o rodzimą muzykę filmową to moim ulubionym scorem jest muzyka do Psów skomponowana przez Michała Lorenca, polecam tak film jak i muzykę z niego.
 
Status
Zamknięty.
Do góry