Nowy w grze

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser33750
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser33750

Gość
Gość
Hej, cześć,

Dopiero co trafiłem na serwer, poczytałem nieco forum, ale dużo tematów jest po prostu starych i nie jet łatwo wyrobic sobie pogląd na pewne tematy.
W związku z tym, mam parę pytań i proszę dobre dusze o iluminację ;)

1. jak wygląda zaludnienie światów, który wymiera, itd itp?
2. czy niektóre światy są lepsze do jednych profesji a drugie do innych? - odniosłem wrażenie, być może mylne, że nie wszędzie to samo musi być opłacalne
3. na czym polega pracowanie na jednym świecie dla postaci na drugi?
4. czy punkt 3 jest fikcją? :)

Dzięki wielkie
 

DeletedUser13329

Gość
Gość
To tak na szybko od kogoś kto też gra zaledwie od kilku miesięcy.

1. i 2.
Graj na najnowszym Świecie bo tam się najwięcej dzieje, polecam też s1 (najstarszy, najszybszy) i s10, Huron, Muscotah, no może jeszcze Arizona. O inne światy pytaj graczy z większym doświadczeniem i stażem.
Profesje wybierasz według własnego uznania, warto się dobrze zastanowić co chcesz robić, można też na jednym świecie wypróbować jedną profesję a na drugim inną :)
3. i 4.
Możesz grać na jednym świecie czynnie, a na innych zbierać przysłowiowe jagody czy tam inne produkty. Następnie sprzedajesz je na rynku innym graczom. Jak już uzbierasz trochę kasy piszesz na czacie, że dasz tutaj kasę za kasę na innym świecie, ktoś się odzywa, dogadujecie się i następuje wymiana - zapytaj na czacie gry o * A *, ta taki nasz globalny handlowiec, wszystko Ci wyjaśni ;)
 
Do grania wybierz najnowszy serwer. Wymiera, każdy, niektóre szybciej, niektóre wolniej. Jeśli przez profesję masz na myśli klasę postaci to każda jest potrzebna i każdą da się zrobić dobry wynik. Jeśli masz na myśli rzemiosło to również wszystkie 4 pozwolą coś zarobić. Jeśli zamierzasz je rozwinąć na wysoki poziom, warto zobaczyć którego rzemiosła jest najmniej w topce rankingu i wybrać właśnie to.
Załóż inne postaci na światach: 1, 10, huron, muscotah, zrób tam poszukiwacza przygód, zbieraj produkty, losuj w loteriach. Możesz znaleźć gracza, który to samo robi na twoim głównym świecie i wymienić się rzeczami, produktami lub kasą z ich sprzedaży.
 
Ja jeszcze dodam od siebie - UWAŻAJ NA OSZUSTÓW PRZY WYMIANACH
Bo takie wymiany to umowy "na gębę" czyli osoba co cie zrobi na kasę nie zostanie ukarana
Najlepiej nigdy nie wysyłaj/nie wystawiaj niczego jako pierwszy, no chyba, że kogoś znasz.
 
Prawie wszystko zostało już powiedziane, pamiętaj jednak o najważniejszym - o dobrej zabawie :DDD ! Czy skupisz się na fortach, pojedynkach, przygodach, zadaniach czy zbieractwie, a może na wszystkim po trochu to nie ma większego znaczenia dopóki sprawia Ci to radochę ::P .

Ps. Jak grasz, czy zamierzasz grać na Nawaho to możesz pisać śmiało w grze do mnie, w razie pytań czy wątpliwości, pomogę jak umiem. Nick ten sam.
A więc... ahoj przygodo i do boju Vbanks :D !

Pozdrawiam
 

DeletedUser33750

Gość
Gość
dzięki za zaangażowanie i odpowiedzi :) ...
jak tylko ogarnę sie w pracy, zacznę eksploracje świata :d
 

DeletedUser33750

Gość
Gość
chyba popelnilem błąd, bo czytałme poradniki - wbrew pozorom, ma to sens.
napakowalem głowe wiedzą, ktora mi nic nie daje, bo nic nie wiem nadal, mimo, iż tak wiele przeczytałem :)

prostem pytanie mam zatem:
znachor czy bob? a moze to sie da pomiescic dwa w jednym? a może znachor to inna bajka i tylko rzemiosło do wyboru, a bob to sposób budowania postaci?

pomocy, ktos cos ...

a przy bobie - kościoły sie buduje w nowych miastach czy w aktualnych?
 

Patelkowa

Członek obsługi gry
Budowniczy - klasa postaci ;) Oprócz tego masz żołnierza, zawadiakę i poszukiwacza przygód. Poczytaj o klasach postaci https://wiki.the-west.pl/wiki/Klasa_Postaci

Znachor - rzemiosło. do wyboru jeszcze kowal, kucharz i rymarz. Każdy z nich wytwarza inne produkty, zajrzyj tutaj https://wiki.the-west.pl/wiki/Rzemiosło

Co do budowania kościoła - praktycznie każda klasa może kościół budować. Kwestia rozłożenia cech i umiejętności. W starych miastach możesz mieć na początku problem z ilością punktów potrzebnych do rozbudowy. Dlatego najlepiej na początku skupić się na rozwoju postaci jak masz sporo czasu polecam siła+budowanie i praca 15 sekundowe związane z budowaniem typu budowa kasyna, domu misyjnego, albo pojedynki, w sumie nigdy tego sposobu nie praktykowałam, ale podobno też w miarę szybko idzie nabić poziom.
 

DeletedUser33692

Gość
Gość
Vbanks ,podziwiam takich ludzi jak Ty ,szukanie odpowiedzi na pytania to podstawa nauki jak wspomniales przeczytales wiele porad na temat dzikiego zachodu :))
Wiekszosc ludzi nigdy nie czyta regulaminu pozwalajacego na rozsadne granie i dobra zabaweOUD
przeczytales kilka poradnikow i nadal nic,moze za wiele czytasz poradnikow ekwizytora i na sile chcesz wmowic innym ze pierwszy raz grasz na dzikim zachodzie flame!!
od zacmienia slonka i klimatow na pustyni mamy pogodynke ,,,,::}
 

DeletedUser33750

Gość
Gość
Dziękuje Patelkowa, :), klasy i rzemiosła mi się pokiełbasiły czytając wpierw poradniki, a dopiero potem Wiki. Mądra blada twarz po oskalpowaniu ... <:)

Mozartrga - nie znam Cie, nie znasz mnie, temat był prośbą o pomoc, a nie o wylanie Twoich paranoi. Nie spamuj nie na temat (Netykieta się kłania) i zatrzymaj je dla siebie "detektywie", skoro nie chcesz pomóc. [o_O]
 
Vbanks, gdzie zamierzasz grać główną postacią? Zgaduję, że albo Huron albo Nawaho?

BTW: Dzięki za zjechanie Mozartgra :D
 

DeletedUser33750

Gość
Gość
viksonZ - sam nie wiem, dwa razy rzucałem monetą, i dwa razy staneła na kancie ... no nie idzie mi :)....
 

DeletedUser32656

Gość
Gość
Ja zapraszam na HURONA zagdaj znajdzie sie jakis secik pod expa.
 
Status
Zamknięty.
Do góry