zakończony Odkryj nowe ziemie!

Dyskusja w 'Archiwum konkursów' rozpoczęta przez użytkownika Etriel, 15. Kwi 2017.

Poleć tę stronę

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. Etriel

  Etriel Zespół The West

  Dołączył:
  13. Lis 2012
  Wiadomości:
  1.264
  Docenione treści:
  96
  Drodzy gracze,

  Mamy zaszczyt ogłosić, że planowane jest otwarcie nowego świata. Dokładna data startu nie jest jeszcze znana, ale jak się domyślacie, Nowy Ląd będzie potrzebował interesującej nazwy. Chcielibyśmy, by nazwa była nie tylko ciekawa, ale także związana z Dzikim Zachodem, wzbudzająca chęć do gry, a może nawołująca fortowców lub rewolwerowców do udziału w fascynujących przygodach.
  Ogłaszamy konkurs na nazwę nowego świata!


  Konkurs odbędzie się w 3 etapach. pif_paf
  Etap 1:
  Etap pierwszy będzie polegał na składaniu pomysłów nazwy wraz z uzasadnieniem. Pomysły piszecie w temacie poniżej, dodając kolejne posty. Każdy użytkownik forum może wziąć udział w konkursie.
  Etap 2:
  The West Team wybierze kilka najciekawszych nazw (maksymalnie 7 nazw). Oznacza to, że Wasze uzasadnienia z etapu 1 muszą nas przekonać do wyboru Waszej nazwy.
  Etap 3:
  Głosowanie. Na forum, założony zostanie temat z ankietę służący do głosowania na wytypowane przez The West Team nazwy. Każdy użytkownik forum będzie mógł złożyć tylko jeden głos. Głosy graczy, którzy w trakcie głosowania złamali 8, 9 i 10 punkt regulaminu forum nie będą liczone. Twórcy nazw mogą reklamować i zachęcać do głosowania na swój pomysł.

  Czas trwania: :uuu)
  Etap 1 - od teraz do 19 kwietnia do godz. 20:00
  Etap 2 - od 19 kwietnia do 20 kwietnia do godz. 20:00
  Etap 3 - od 20 kwietnia do 22 kwietnia do godz. 18:00

  Nagroda: ok_:)
  Dla zwycięzcy przewidujemy kopertę zawierającą 100 obligacji, 100 bryłek złota oraz wywiad lub artykuł w naszym dzienniku. Oczywiście będzie też wzmianka na Wiki The West.

  Regulamin: <<:-]
  1. Udział w konkursie może brać każdy gracz posiadający konto na naszym forum.
  2. Nazwa świata musi zaczynać się na literę "M" oraz musi być związana z Dzikim Zachodem.
  3. Uzasadnienia muszą być pisane samodzielnie, nie mogą być kopią artykułu zamieszczonego w sieci, lub linkiem do strony internetowej.
  4. Pomysły na nazwy nie wolno powielać. Oznacza to, że przed dokonaniem wpisu należy sprawdzić poprzednie wpisy w tym temacie.
  5. W pierwszym etapie konkursu zabronione jest komentowanie w tym temacie.
  6. Zakończenie etapu oznacza jednocześnie rozpoczęcie kolejnego etapu konkursu.
  7. Etap drugi jest tajny. Dostęp mają tylko członkowie The West Team.
  8. Etap trzeci - głosować może każdy użytkownik forum.
  9. Koniec etapu trzeciego nie wyznacza daty otwarcia świata. Data startu zostanie ogłoszona w odpowiednim czasie.
  10. Każdy gracz może złożyć tylko jedną propozycję.
  11. Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu w każdym momencie, bez wcześniejszych uprzedzeń.
  12. Biorąc udział w konkursie akceptujesz jego zasady.

  Zachęcamy do dyskusji: KLIK.

  Dla ułatwienia kopiujemy nazwy już podane, aby uniknąć powtórzeń:

  • Miami
   było to indiańskie plemię :)
  • Montana.
   Kraina gór, Indian, kowbojów, Wielkich Równin.
  • Mohave
   Plemię Indian żyjące nad rzeką Kolorado na terenie dzisiejszych stanów Arizona i Nevada.
  • Miringo
   Z racji, że w tym temacie padły propozycje nazw dosyć słabo kreatywne, ja rzucę pomysłem kreatywniejszym.
   Jak wiadomo, Ringo, a w zasadzie Johnny Ringo to był rewolwerowiec na Dzikim Zachodzie. Z racji, że potrzebna jest nazwa na "M", dorzucimy sylabę "Mi". Miringo to jest odpowiednia nazwa na nowy świat, a w przede wszystkim nietypowa ;)
  • Milwaukee
   Jest to miasto w USA, leży w stanie Wisconsin nad jeziorem Michigan.
   Jak podaje wikipedia, nazwa miasta pochodzi od indiańskiego słowa Millioke, oznaczającego tyle co dobra ziemia. Myślę, że "dobra ziemia" to dobry omen na przyszłość dla nowego świata. :)
  • Missouri
   jako że nazwy światów to nazwy stanów także stąd moja propozycja. Jest to stan w regionie Midwest na obszarze równin. Swoją 'dominacje' miała tam jedna z legend przestępczych dzikiego zachodu, tj Jesse James który przewodził co najmniej 25napadom w tym stanie. :p
  • Migracja
   W obecnym społeczeństwie, jak również w dawnych pojawia się termin Migracja . Zastanawiam się czy to nie byłaby dobra nazwa dla nowego serwera? Powstał by z pożytkiem dla ludzi, którzy czekają na wyludnionych serwerach, aż suport/innogames podejmie jakąś rozsądną decyzję połączenia światów. Czemu by nie wykorzystać tej okazji? :)
  • Missisipi
   Największa rzeka Ameryki Północnej. To właśnie za nią rozciągał się legendarny Dziki Zachód.
  • Montgomery
   - stolica stanu Alabama, dawniej ośrodek rozwoju uprawy towarowej bawełny i ważny port kupiecki. Współczesne Montgomery zostało wybudowane w miejscu, w którym w przeszłości istniały dwa miasteczka: Ikanatchati („Czerwona Ziemia”) i Towassa . Pierwsi Europejczycy, tj. ekspedycja Hernando de Soto (pewnie go kojarzycie z jedną z broni w grze :D), dotarli na te tereny w 1540 r.
  • Manhattan
   Wyspa leżąca na wschodnim wybrzeżu USA. Obecnie na wyspie znajduje się Nowy York wcześniejsza kolonia holenderska która nazywała się Nowy Amsterdam i w wyniku wojny Brytyjsko -Niderlandzkiej chyba w 17 wieku przeszła pod panowanie Brytyjskie oprócz tego przed epoką kolonialną znajdowało się tam plemię indiańskie Manhattanowie skąd wzięła się wyspy
  • Minnesota
   - nazwa jednego ze stanów w Stanach Zjednoczonych. Żyły tam plemiona rdzennych mieszkańców Ameryki oraz stan ma bardzo ciekawą historię.
  • MATOAKA
   Na cześć nowego setu i wprawdzie jest na literkę M.
   Poza tym jest to małe miasteczko w zachodniej Virginia, znane z odwiedzin starożytnych Kosmitów w ówczesnych czasach Dzikiego zachodu.
  • Meksyk
   Meksykanie mieli ogromny wpływ na kulturę i życie Dzikiego Zachodu. Tereny Nowego Meksyku to miejsce konfrontacji interesów amerykańskich i meksykańskich, nie zawsze załatwiane w cywilizowany sposób. Trzeba pamiętać, że Meksyk był strategicznym producentem tequili, bez tego Dziki Zachód nie byłby taki sam!
  • Mohicans
   Kto z nas nie słyszał o tym plemieniu indiańskim, kto z nas nie czytał książki lub oglądał filmu Ostatni Mohikanin?
  • MOŻE
   wreszcie czas na migrację z paru światów, a nie otwieranie kolejnego żeby kolejne bryły wycisnąć z ludzi ?
  • Marshall
   Nazwa oznacza stróża prawa, który będzie panował na chaosem występującym po otwarciu nowego serwera.

   Niestety Ostry wyprzedził mnie z pomysłem Migracji :/
  • May Karl
   Były juz nazwy Indian, wrecz wpada to w rutyne. Tak samo stany USA
   A kto z nas nie zna pisarza, autora wielu ksiażek o Dzikim zachodzie
   May Karl.
   chyba kazdy z nas w dziecinstwie czytał jego ksiazki i chcial byc jak slynny Winetou lub Old Shatterhand

   Karl Friedrich May – powieściopisarz niemiecki, znany głównie z powieści przygodowych o Dzikim Zachodzie. Jeden z najpopularniejszych i pierwszy pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy pisarzy w historii literatury niemieckiej. Wikipedia

   Data i miejsce urodzenia: 25 lutego 1842, Hohenstein-Ernstthal, Niemcy
   Data i miejsce śmierci: 30 marca 1912, Radebeul, Niemcy
   Filmy: Winnetou: Złoto Apaczów, Winnetou i Old Shatterhand
  • Morose
   Mimo, iż podoba mi się nazwa Missisipi bo poniekąd związana z Dzikim Zachodem oraz nazwami innych światów uważam, że można odejść od obecnej formy. Co sądzicie o nazwie "Morose"? Jest to tak jakby 'zangielszczenie' polskiego nazwiska Mróz. Mowa o przestępcy - rewolwerowcu mniej znanym, a jednakże z polskimi (śląskimi) korzeniami - Martin Mróz. Zachęcam do lektury. Miło by było zobaczyć w tej grze i polski akcent ;)
  • Monterey/Monterrey
   Monterey lub bardziej po meksykańsku Monterrey. Dobrze brzmi a po za tym Meksykowi się należy hahahaha!
  • Muscotah
   rezerwat Kickapoowców;plemię Indian Ameryki Północnej
  • MITOWISIZM
   zaproponuję nazwę trochę z innej beczki MITOWISIZM i każdy następny świat może się tak nazywać .
  • Mustang
   A może tak dla odmiany zaprzestaniemy tego słabego cyklu "nowy świat, kolejna litera alfabetu" i zaczniemy nadawać światom nazwy które coś znaczą w świecie całego szerokiego tematu jakim jest "Western i Dziki Zachówd" dlatego proponuję by oddać cześć komuś kto jest legendą kina o dzikim zachodzie, a mianowicie John Wayne. Niech nowy świat będzie nazwany jego nazwiskiem, nazwa dla nowego świata to Wayne. A jeżeli chcemy iść już tropem liter to niech będzie Mustang
  • Manassas
   Dzisiaj Jest to miasto w stanie Wirginia natomiast kiedyś było to pole bitwy dwóch ważniejszych potyczek wojny secesyjnej oraz kawałek ziemi na której Konfederacja odniosła ogromne zwycięstwo nad siłami Jankesów.

   Myślę że nazwa związana z wojną secesyjną przyciągnie graczy interesujących się historią Ameryki a co za tym idzie dzikiego zachodu, w szczególności miłośników pojedynków i walk fortowych.

  • Mohave
   (Mojave, Yuma, nazwa własna: Pipa Aha Macav (Ludzie znad rzeki/wody))
   plemię z południowego zachodu USA .
   Plemię obchodzi swoje święto w marcu jako Mohave Day więc będzie okazja do eventu:))
  • Muscogee
   dawna konfederacja Indian Ameryki Północnej, obejmuje 13 grup, liczących od 66,5 tys. do zaledwie kilku osób i zamieszkujących kilka stanów w Stanach Zjednoczonych głównie Oklahomę, Alabamę, Georgię i Florydę.
  • M300
   XD Przecież to najlepszy sojusz jaki kiedykolwiek powstał na tw trzeba ich uhonorować :uuu)
  • Michigan
   Zwykle wybierane są nazwy stanów. stan Stanów Zjednoczonych Ameryki, leżący w części regionu Midwest nazywanej regionem Wielkich Jezior.Michigan leży na dwóch półwyspach – Półwysep Dolny/ Półwysep Górny, oddzielony od Półwyspu Dolnego cieśniną Mackinac łączącą jezioro Huron z jeziorem Michigan
  • Mescalero
   jest szczep Apaczów, który zamieszkuje obszar Nowego Meksyku. A ich nazwa wzięła się od... meskaliny, która występuje w kaktusie. Zażywali go, aby wywołać wizje i transy. Nazwa niezbyt polska, utrzymująca klimat Dzikiego Zachodu.
  • Massachusetts
   - jeden ze stanów USA. Jedno z zalążków rewolucji Amerykańskiej. Miała tam również miejsce ratyfikacja konstytucji.
   Ale tak ogólnie to jestem za nazwą Migracja :v Wpasowywuje się idealnie w aktulną sytuację gry. Z tego też powodu będzie wręcz idealna.
  • Maralinga
   ponieważ wył już taki serwer i nazwa ta bardzo mi się spodobała :D
  • Mabahane
   A jeżeli musi być na M, o czym nie doczytałem, ale widzę wszystkie nazwy są na M, to proponuję Ma bahane, lub razem Mabahane - od słów ale przygoda, oczywiście też w Nawaho
  • MOHAWK
   - Mohawkowie– Północnoamerykańscy Indianie należący do ligi Irokezkiej, mieszkający w dolinie rzeki Mohawk we wschodniej części stanu New York, pomiędzy dzisiejszymi miastami Albany i Utica.
   Wydaje mi się to odpowiednią nazwą :)
  • Malaga
   bez sensu jest nowy świat, ale jak już ma być to niech kojarzy się z dobrymi cukierkami ;)
  • Mexico
   oficjalnie Meksykańskie Stany Zjednoczone – państwo w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi, z Oceanem Spokojnym, Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim oraz z Gwatemalą i Belize. (Wiadomo, że meksyk to było jedno z kluczowych miejsc wielu przygód w historii dzikiego zachodu, fabularnie przedstawia nam to western z Clintem. Eastwoodem "Za Garść dolarów" lub "Za kilka dolarów więcej".Tyle co wymyśliłem, osobiście proponuję nr. 4 czyli "Mexico", "Wild Mexico" lub "New Mexico", ponieważ jak do tej pory nie mieliśmy świata związanego z Meksykiem.
  • Marmaton
   Rzeka Marmaton wzrasta w Kansas, na północnym wschdzie od Moran na wschodzie Allen County i płynie na wschód przez Bourbon County w Kansas i Hrabstwo Vernon w stanie Missouri, za miastami Uniontown, Redfield i Fort Scott w Kansas i Deerfield w stanie Missouri.
  • Mauzoleum
   Jest to miejsce gdzie chowano zmarłych. Myślę, że nazwa odpowiednia dla nas graczy - żywych trupów skoro i tak gramy już w większości na "cmentarzach"
  • MONEY
   idealnie obrazuje politykę IG
  • Momostenango
   miasto w Gwatemali w departamencie Totonicpan, liczące ok 50 tys osób populacji "Maya Kiche" - tłumacząc z tubylczego języka majów "wiele drzew", położone w górach Sierra Madre de Chiapas ponad 2200 m n.p.m. sąsiaduje z Malacatancito. Rozwija się tam głównie przemysł spożywczy, włókienniczy.
  • Maverick
   nazwa brzmi zachęcajaco, pozatym dla fanów kina i pokera to jeden z lepszych filmów :) nawołuje do dzikiego zachodu, dodam że to słowo znaczy osobę nie zależną, a w zasadzie każdy z nas do tego dąży
  • Mityczny Ląd
   Wszyscy podają "amerykańskie nazwy", a może najprościej w świecie stworzyć świat którego nazwa będzie tejemnicza? Którego nazwa będzie zachęcała do odwiedzenia nowych i nieznanych a zarazem legendarnych mistycznych lądów ? Dla mnie nazwa idealna , odbiegająca od konwencji wcześniejszych nazw wielu światów , wyznaczająca nowe drogi, nowe horyzonty ! "Mityczny Ląd" - to świat na którym chciałby zagrać każdy i każdy chciałby go odkryć ! Mityczny Ląd to legendarna kraina - oby i świat ten stał się legendą odrodzenia i przebudzenia TheWesta ! Niech stanie się legendą ! Dlatego "Mityczny Ląd" - to idealna nazwa dla nowego , miejmy nadzieje LEGENDARNEGO świata w polskiej edycji The West !
  • "Mohegan"
   czyli wilk, od tej nazwy powstało plemię Moheganów zamieszkujące pierwotnie dolinę rzeki Thames w stanie Conneticut. Prawdopodobnie wywodzili się z okolic dzisiejszej miejscowości Mohegan w stanie Connecticut. W tym samym stanie istnieje miejscowość nazwana na pamiątkę ich wodza Unkasa – Uncasville.
  Pozdrawiamy,
  Wasz The West Team
   
  Ostatnio edytowane: 19. Kwi 2017
 2. lares szkodnik

  lares szkodnik Stażysta

  Dołączył:
  19. Lut 2016
  Wiadomości:
  35
  Docenione treści:
  18
  Miami - było to indiańskie plemię :)
   
 3. Tropiciel Pumy

  Tropiciel Pumy

  Dołączył:
  8. Sie 2014
  Wiadomości:
  84
  Docenione treści:
  0
  Montana. Kraina gór, Indian, kowbojów, Wielkich Równin.
   
 4. lucky.lluke

  lucky.lluke Blada Twarz

  Dołączył:
  5. Lis 2016
  Wiadomości:
  6
  Docenione treści:
  0
 5. KozaK69

  KozaK69 Elitarny Tester

  Dołączył:
  21. Lut 2009
  Wiadomości:
  563
  Docenione treści:
  5
  Mohave - Plemię Indian żyjące nad rzeką Kolorado na terenie dzisiejszych stanów Arizona i Nevada.
   
 6. Cherry1991

  Cherry1991

  Dołączył:
  27. Sty 2011
  Wiadomości:
  72
  Docenione treści:
  10
  Z racji, że w tym temacie padły propozycje nazw dosyć słabo kreatywne, ja rzucę pomysłem kreatywniejszym.

  Jak wiadomo, Ringo, a w zasadzie Johnny Ringo to był rewolwerowiec na Dzikim Zachodzie. Z racji, że potrzebna jest nazwa na "M", dorzucimy sylabę "Mi". Miringo to jest odpowiednia nazwa na nowy świat, a w przede wszystkim nietypowa ;)
   
  Olimpus35 i miringo lubią to.
 7. stefanRTS

  stefanRTS

  Dołączył:
  30. Lip 2010
  Wiadomości:
  28
  Docenione treści:
  8
  Moja propozycja to "Milwaukee"

  Jest to miasto w USA, leży w stanie Wisconsin nad jeziorem Michigan.
  Jak podaje wikipedia, nazwa miasta pochodzi od indiańskiego słowa Millioke, oznaczającego tyle co dobra ziemia. Myślę, że "dobra ziemia" to dobry omen na przyszłość dla nowego świata. :)
   
 8. TurboDylan

  TurboDylan

  Dołączył:
  20. Paź 2012
  Wiadomości:
  134
  Docenione treści:
  18
  Missouri - jako że nazwy światów to nazwy stanów także stąd moja propozycja. Jest to stan w regionie Midwest na obszarze równin. Swoją 'dominacje' miała tam jedna z legend przestępczych dzikiego zachodu, tj Jesse James który przewodził co najmniej 25napadom w tym stanie. :p
   
 9. Ostry..

  Ostry.. Blada Twarz

  Dołączył:
  17. Mar 2017
  Wiadomości:
  12
  Docenione treści:
  18
  W obecnym społeczeństwie, jak również w dawnych pojawia się termin Migracja . Zastanawiam się czy to nie byłaby dobra nazwa dla nowego serwera? Powstał by z pożytkiem dla ludzi, którzy czekają na wyludnionych serwerach, aż suport/innogames podejmie jakąś rozsądną decyzję połączenia światów. Czemu by nie wykorzystać tej okazji? :)
   
 10. BogusKa

  BogusKa

  Dołączył:
  13. Lut 2013
  Wiadomości:
  49
  Docenione treści:
  2
  Missisipi
  Największa rzeka Ameryki Północnej. To właśnie za nią rozciągał się legendarny Dziki Zachód.
   
 11. TheVix

  TheVix

  Dołączył:
  5. Kwi 2017
  Wiadomości:
  16
  Docenione treści:
  2
  Montgomery - stolica stanu Alabama, dawniej ośrodek rozwoju uprawy towarowej bawełny i ważny port kupiecki. Współczesne Montgomery zostało wybudowane w miejscu, w którym w przeszłości istniały dwa miasteczka: Ikanatchati („Czerwona Ziemia”) i Towassa . Pierwsi Europejczycy, tj. ekspedycja Hernando de Soto (pewnie go kojarzycie z jedną z broni w grze :D), dotarli na te tereny w 1540 r.
   
 12. blazej3

  blazej3

  Dołączył:
  21. Maj 2012
  Wiadomości:
  289
  Docenione treści:
  49
  Manhattan - Wyspa leżąca na wschodnim wybrzeżu USA. Obecnie na wyspie znajduje się Nowy York wcześniejsza kolonia holenderska która nazywała się Nowy Amsterdam i w wyniku wojny Brytyjsko -Niderlandzkiej chyba w 17 wieku przeszła pod panowanie Brytyjskie oprócz tego przed epoką kolonialną znajdowało się tam plemię indiańskie Manhattanowie skąd wzięła się wyspy

  Nazwanie tak nowego świata będzie uczczeniem mniejszych plemion indiańskich o których większość osób nie wie
   
 13. adr1998

  adr1998

  Dołączył:
  17. Wrz 2010
  Wiadomości:
  58
  Docenione treści:
  0
  Minnesota - nazwa jednego ze stanów w Stanach Zjednoczonych. Żyły tam plemiona rdzennych mieszkańców Ameryki oraz stan ma bardzo ciekawą historię.
   
 14. Szafranolo

  Szafranolo

  Dołączył:
  25. Lip 2009
  Wiadomości:
  63
  Docenione treści:
  0
  MATOAKA
  Na cześć nowego setu i wprawdzie jest na literkę M.
  Poza tym jest to małe miasteczko w zachodniej Virginia, znane z odwiedzin starożytnych Kosmitów w ówczesnych czasach Dzikiego zachodu.
   
 15. pawpawpawel

  pawpawpawel

  Dołączył:
  14. Lut 2013
  Wiadomości:
  69
  Docenione treści:
  4
  Meksyk
  Meksykanie mieli ogromny wpływ na kulturę i życie Dzikiego Zachodu. Tereny Nowego Meksyku to miejsce konfrontacji interesów amerykańskich i meksykańskich, nie zawsze załatwiane w cywilizowany sposób. Trzeba pamiętać, że Meksyk był strategicznym producentem tequili, bez tego Dziki Zachód nie byłby taki sam!
   
 16. *KONIU*

  *KONIU*

  Dołączył:
  15. Lut 2013
  Wiadomości:
  76
  Docenione treści:
  0
  Missisipi
  Jako pierwsi Europejczycy przybyli do Missisipi w 1540 Hiszpanie z ekspedycji Hernanda de Soto.
  Miejsce licznych i istotnych bitw z udziałem indian i kolonizatorów.
   
 17. Lucky Luke

  Lucky Luke

  Dołączył:
  26. Wrz 2008
  Wiadomości:
  24
  Docenione treści:
  0
  Mohicans

  Kto z nas nie słyszał o tym plemieniu indiańskim, kto z nas nie czytał książki lub oglądał filmu Ostatni Mohikanin?
   
 18. Tom Horne

  Tom Horne

  Dołączył:
  3. Lut 2011
  Wiadomości:
  29
  Docenione treści:
  2
  MOŻE wreszcie czas na migrację z paru światów, a nie otwieranie kolejnego żeby kolejne bryły wycisnąć z ludzi ?
   
  SiedzącyByk55 i Xxmati4xX lubią to.
 19. HondzianNs1

  HondzianNs1

  Dołączył:
  30. Kwi 2015
  Wiadomości:
  294
  Docenione treści:
  13
 20. Wojcieszy

  Wojcieszy

  Dołączył:
  29. Gru 2010
  Wiadomości:
  722
  Docenione treści:
  88
  Marshall
  Nazwa oznacza stróża prawa, który będzie panował na chaosem występującym po otwarciu nowego serwera.

  Niestety Ostry wyprzedził mnie z pomysłem Migracji :/
   
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.