OFICJALNY TEMAT OFFTOPOWY v2

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4691
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Gość
Gość
Przypomni mi ktoś jak to jest z modlitwą we Wigilię/ Boże Narodzenie- nie pamiętam dokładnie który to dzień. Ile razy trzeba się pomodlić i czy co roku dostajemy nagrodę?
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Jest to jednorazowe, gdzie jest po prostu napisane by pomodlić się w Święta Bożego Narodzenia, chyba że The West ma gdzieś niespodziankę za większą ilość modlitw :D Żeby dostać sanie trzeba pomodlić się 10 razy.
Wesołych Świąt :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jest to jednorazowe, gdzie jest po prostu napisane by pomodlić się w Święta Bożego Narodzenia, chyba że The West ma gdzieś niespodziankę za większą ilość modlitw :D Żeby dostać sanie trzeba pomodlić się 10 razy.
Wesołych Świąt :)

Dziękuje, o to mi chodziło :)
Wesołych!!!
 

DeletedUser30622

Gość
Gość
Oczywiście, ze nocka przy tw, całonocne klikanie pracek po 15 ! Herbatki i prymki już kupione !
 

DeletedUser31250

Gość
Gość
Ja na sylwestra jadę do rodziny i czuję, że...poleje się sporo % :D
 

DeletedUser30622

Gość
Gość
Olimpus zapuść im klasyk. klasyków, przeklasyk muzyki na pewno wszyscy będą się cieszyć :

 

DeletedUser31248

Gość
Gość
Mam pytanie z innej bajki
Czytałem sobie regualmin forum
i ...
§3. Surowo zabrania się umieszczania treści
- zakładania tematów oraz pisania postów dotyczących pracy administracji
To bardzo wygodny pkt regulaminu, ale idąc tym tropem pkt inny ...

- nawołujących do łamania polskiego lub innego obowiązującego prawa bądź takich, których umieszczenie samo w sobie stanowi złamanie prawa, w szczególności prawa własności intelektualnej
a teraz

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. Oznacza to, że każdy z nas ma prawo do wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania uzyskanych informacji ( kolejny pkt reg forum :§12. Zabronione jest upublicznianie całości lub części korespondencji z obsługą gry i forum (support/moderatorzy/administratorzy), bez zgody osób biorących udział w tej korespondencji.. Wolność wypowiedzi gwarantuje zakaz cenzury środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy. Każde demokratyczne państwo gwarantuje swoim obywatelom wolność słowa

Wolność wypowiedzi gwarantuje wolność wyrażania swoich poglądów za pomocą wszelkich dostępnych środków ich uzewnętrzniania. Do takich środków możemy zaliczyć:
  • gesty,
  • dzieła sztuki,
  • prasę,
  • plakaty,
  • telewizję,
  • radio,
  • sieć komputerową (np.Internet),
  • płyty,
  • wystawy,
  • odczyty.
Wolność słowa w Polsce
Wolność wypowiedzi przede wszystkim została unormowana w najważniejszym akcie prawnym obowiązującym w Polsce, czyli w Konstytucji. Ponadto znajduje regulacje w wielu innych aktach prawnych.

Regulacji wolności wypowiedzi możemy szukać :

  • Międzynarodowym Pakcie Praw Obywatelskich i Politycznych,
  • Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności,
  • Kodeksie cywilnym,
  • Kodeksie karnym,
  • Ustawie o ochronie tajemnicy państwowej,
  • Prawie autorskim,
  • Prawie prasowym.
Dostane pewnie odpwoeidz ze firma Ig nalezy do Niemiec wiec obowiazuje ich prawo niemieckie, lecz Niemcy naleza do UE jak i podpisali Traktat Konwecji Genewskiej m.in dotyczace praw czlowieka

Czyli prawo tez ich diotczy jak widac wyżej
j.w Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności

Ja nie oceniam tutaj nikogo , lecz jeden pkt reg , wyklucza drugi, a czy regualmin wewnetrzny moze byc sprzeczny z Konstytucja lub innym prawem np UE ??

Kasacja tego postu narusza moje prawa
Wolność słowa gwarantuje art. 14, 25, 49, 53 oraz 54 Konstytucji RP.

Umiejscowienie w systemie prawa
Prawo konstytucyjne
Prawa człowieka


Aktualny stan prawny
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. nr 78, poz. 483, ze zm.)


Opis
Wolność wypowiedzi została zagwarantowana w Konstytucji RP w rozdziale „Wolności i prawa osobiste” w art. 54. Zgodnie z tym przepisem każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Ten sam przepis zakazuje cenzury prewencyjnej środków społecznego przekazu oraz koncesjonowania prasy. Dopuszcza jednak możliwość obowiązku uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

Wolność wypowiedzi gwarantuje także m.in. Europejska konwencja praw człowieka w art. 10. Wolność wypowiadania poglądów należy do istotnych gwarancji zapewnionych w społeczeństwie demokratycznym.

Wolność słowa należy rozumieć szeroko, przy tym nie jest pojęciem jednolitym. Można więc mówić o np. wolności wypowiedzi w debacie publicznej, wolności wypowiedzi artystycznej, wolności wypowiedzi komercyjnej, czy wolności wypowiedzi prasowej itd. Szczególnie istotne znaczenie w demokratycznym społeczeństwie ma wolność wypowiedzi prasowej (wolność mediów), ponieważ wiąże się z działalnością mediów. Gwarancję wolności mediów - wolność prasy i innych środków społecznego przekazu, zakłada Konstytucja RP w art. 14, o czym poniżej.

UWAGA ADMINI
Cenzura w Polsce została zniesiona po zmianach ustrojowych w 1990 r. w wyniku przyjęcia ustawy z dnia 11 kwietnia 1990 r. o uchyleniu ustawy o kontroli publikacji i widowisk, zniesieniu organów tej kontroli oraz o zmianie ustawy - Prawo prasowe (Dz. U. nr 29, poz. 173 ze zm.). Wcześniej kwestie cenzury regulowała ustawa z dnia 31 lipca 1981 r. o kontroli publikacji i widowisk (Dz. U. nr 20, poz. 99 ze zm.). Instytucją odpowiedzialną za sprawy cenzury był Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk oraz okręgowe urzędy kontroli publikacji i widowisk.

Cenzura oznaczała interwencję organów publicznych w działalność twórczą, naukową itp., sankcjonowała możliwość ograniczania wyrażania poglądów obywateli, niezgodnych z obowiązującą oficjalną ideologią państwa socjalistycznego.
 
Aleś się rozpisał..... Zapomniałeś o jednym: "Administracja" + ta cała gra to "państwo w państwie" a to oznacza, że te wszystkie zasady, o których wspomniałeś tu po prostu nie obowiązują :)
//usunięto obraźliwe treści - lubrzan
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9432

Gość
Gość
Przykro mi, ale w całym swoim wywodzie CiapCiaRapCiap nieco wymija się z prawdą. Nieznajomość prawa szkodzi, lecz częściowa jego znajomość wcale nie pomaga ;) Domyślam się, że samo "wymija się z prawdą" może nie być zbyt przyjaźnie przyjętą repliką, dlatego pozwolę sobie wytłumaczyć pewne kwestie (swoją drogą interesujący temat):

Po pierwsze i najważniejsze: regulamin nie jest sprzeczny z Kontytucją :) czym innym jest wolność słowa w przestrzeni publicznej, a czym innym prywatnej. Intuicyjnie można nazwać "wolność słowa" prawem do żądania od państwa zaprzestania ustanawiania ograniczeń w sferze wypowiedzi, ale nie jest to prawo do żądania od innych obywateli, aby Ci ją umożliwili / ułatwili.

Wolność wypowiedzi... ehhh... Owszem, jest ona gwarantowana przez Konstytuję RP, ale nie obowiązuje w tej samej formie w przestrzeniach prywatnych. Forum jest przestrzenią prywatną z uwagi na fakt, że zostało przez kogoś założone, jest przez kogoś utrzymywane i ktoś nim zarządza - w każdym z tych przypadków nie chodzi o instytucję państwową. Obrazowe porównanie:

Zaprosiłeś do swojego domu (który również jest przestrzenią prywatną) kilku znajomych, ale jeden z nich zaczął (mniejsza o powód) krzyczeć, przeklinać, obrażać Ciebie, Twoją rodzinę i kolegów. Masz prawo go wyprosić, czy też byłoby to pogwałceniem jego "wolności"?

Inny przykład: jestem weganem (nie jestem, to tylko przykład!) i zakładam forum o wegańskim sposobie odżywania, więc siłą rzeczy nie chcę czytać na nim tematów w stylu "Jak zrobić soczyste skrzydełka w miodzie". Pomimo odpowiednich wpisów w regulaminie, znalazła sie osoba o nicku MięsnyJeż, która napisała temat o domowym sposobie przygotowywania schabu w śmietanie... Kasuję jego temat i banuję IP. Czy ktokolwiek uważa, że ograniczyłem jego "wolność"? Przecież może dalej pisać o swoim schabie - po prostu nie na moim forum.

Zasady są jasno ustalone - rejestrując się na forum zobowiązujesz się do ich przestrzegania. Jeśli Ci nie odpowiadają, zawsze możesz iść na inne forum (lub założyć własne) i pisać o czym tylko zechcesz (oczywiście tylko wtedy, gdy będzie to zgodne z regulaminem nowego forum i obowiązującymi regulacjami prawnymi). Z resztą... podobne tematy były niejednokrotnie poruszane na forach prawnych i za każdym razem kończyły się tymi samymi wnioskami - polecam poczytać, gdyby ktoś naprawdę był tym zainteresowany.

PS: "Kasacja tego postu narusza moje prawa" - nie, nie narusza :)
 

DeletedUser32323

Gość
Gość
Dozwolone są groźby dotyczące wyłącznie życia jakie prowadzi postać w grze.

xD
 
Tak już będąc całkiem obiektywnym to uważam, że na tym forum panuje obszerna wolność wypowiedzi. Admini są całkiem tolerancyjni co do moich poglądów, (wiem co mówię bo miałem dwa czasowe bany forum i mnóstwo karniaków w samej grze a mimo to wciąż piszę z tego samego konta)
A ciapuś jest niekonsekwentny i komiczny gdyż najpierw skarży się do systemu na mój sposób wypowiedzi w grze naruszając moją wolność słowa
A następnie tutaj domaga się tej samej wolności (tak przeczytałem te twoje nocne wypociny i powiem ci tyle - żal mi ciebie)
//usunięto obraźliwe treści - lubrzan
 

DeletedUser32323

Gość
Gość
Kto prowadzi FanPage PLTW? Zmuszają Cię do takiego sztywnego pisania czy jak xD?
 

DeletedUser22095

Gość
Gość
Nie wolno upubliczniać rozmów z supportem, gdyż zakończyłoby się to kompromitacją wiadomej strony. Co ciekawe mi wielokrotnie usuwano z tematu offtopowego cytaty moich własnych wypowiedzi z forum oraz linki do tego tematu https://forum.the-west.pl/index.php?threads/zdrajca-zabójstwo-jesseigo-jamesa.59559/. Przy okazji ciekawe, kiedy etriel zbierze się na odwagę zasięgnąć opinii prof. Bralczyka w sprawie rzekomej obrazy fuska i naaryii. Mogła po prostu przyznać się do błędu i mieć to z głowy, a tak podejrzenie o stronniczość będzie się za nią ciągnęło do końca adminowania tej gry. Jej wybór. Może mnie oskarżyć na tym forum o wszystko, ale nie o wulgarność ani obrażanie innych.
 

DeletedUser27499

Gość
Gość
Łomatko ale Ty jesteś pamiętliwa. Szczerze to nawet ja nie pamiętam już co masz na myśli.

To forum to "piaskownica" Jeden szczekający pseudo inteligent wytykał mi ostatnio, że posługując się językiem polskim używam podwójnego przeczenia. "Nikt cie nie lubi" Gość nie zna zasad gramatyki języka, którym się posługuje. A co najlepsze domaga się ukarania mnie za nazwanie go "polaczek"

A Panią Magdę zdecydowanie przeceniasz :)

Co wy sie tak czepiacie Etriel? ma przepraszać za każdą nadgorliwość Miss Anny i za każdą uszczypliwość Twoją czy innych walczących "o dobro the westa". Przecież powinniście się nauczyć, że najlepszą bronią Teamu TW to ignorowanie Waszych wypowiedzi i opinii.
Czasem jak czytam te wypociny i bule i rzale to się nie dziwię... Viksonz weź już daj na luz bo tylko się ośmieszasz, czy to na Dakocie czy na forum.
 
Do góry