Ogrzewanie w garażu czy robić

Neds

Blada Twarz
Czy w garażu i pomieszczeniu gospodarczym robiliscie ogrzewanie podłogowe także czy tylko grzejnik ?

A i czy robiliście podłogówkę w sypialniach?
 
Czy w garażu i pomieszczeniu gospodarczym robiliscie ogrzewanie podłogowe także czy tylko grzejnik ?

A i czy robiliście podłogówkę w sypialniach?
Podłogówka do garażu bez sensu - po garażu i tak chodzisz w butach, poza tym, do garażu nie dajesz nie wiadomo ile styropianu w podłogdze a wiec i straty ocieplania w grunt by były zbyt duże - zdecydowanie grzejniki, i to na tyle by w pomieszczeniu było max 16 stopni. Co do gospodarczego to już jak wola, mniejsze pomieszczenie to i różnica w kosztach mniejsza.

W sypialniach podłogówka jest ok, wszystko zalezy od preferencji i tego co Ty lubisz. Pamiętaj że domu z podłogówką nie nagrzejesz wybitnie szybko, ani nie schłodzisz szybko, bo podłoga wolno przyjmuje i potem oddaje ciepło.

Pozdrawiam
 

Igmor

Blada Twarz
Nie chodzi o ciepła podłogę tylko o to ze tam gdzie spimy poeinno byc 19 stopni.
Jesli masz sterownik oddzielny na każdy pokój to zrob ale jeśli wspolny to nie rób. W ten 22 stopnie będziesz sie budzic zmęczona i niewyspana a jak beda mrozy i podkrecisz do 25 to nswet nie zasniesz.
Dla dzieci tym bardziej wyzsza tem niz 19 stopni do spania nie jest wskazana.
Dlatego zależy jak będziesz tym ciepłem sterować.
Pomieszczenie gospodarcze zależy moim zdaniem do czego będzie używane bo jeśli np zamrażalnik by tam stal to tez bez ogrzewania (nawet bym z ocieplenia podlogi styropianem zrezygnowala) ogrzewanie podlogowe jaknajbardziej w wiatrolapie/holu czy lazience

Sam nie robiłem przy tym ogrzewania w garażu, jest dobrze ocieplony tak więc nawet jak są mrozy to temperatura w nim zbytnio nie spada. KUpiłem po prostu taki grzejnik olejowy energooszczędny i daje radę.
 
Do góry