Opłacalność gry pepekiem

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser6549
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser6549

Gość
Gość
Tak jak w temacie chciałbym byśmy dyskutowali o pepeku, czy w dzisiejszych czasach w ogóle opłaca się nim grać.
Czemu? Według mnie jest to klasa najbardziej pokrzywdzona w grze. Zapytacie czemu. Otóż pozwolę sobie przytoczyć moje słowa z innego tematu:

Porównam bonusy pepka z innymi istniejącymi w grze (slash oznacza jaką wartość ma bonus przy posiadaniu premium postaci):

Spanie w hotelu za darmo do 2/4 poziomu, jeśli nie jest to hotel Twojego miasta.

Czy ktoś w ogóle jeszcze korzysta z tego bonusu? Czy ktoś w ogóle korzysta z sypiania w hotelu przy istniejących bonusach do regenerowania hp i energii tak w shopie jak i z rzemiosła? Mi się zdarza to robić bardzo rzadko, kilka razy w miesiącu.

Bonus do znajdywania produktów 10/20%

Niszczy to ratatuj który daje 40%, oraz amerykański set, czy inny hancock.

Bonus do znajdowania przedmiotów 10/20%

Tu tak samo ratatuj, który daje oba bonusy naraz, a taże sety np. elfa.

Taka mała uwaga do tych dwóch ostatnich bonusów. Obydwa są dostępne w przedmiocie ratatuj. Więc czemu tak nie ma w bonusach pepeka?



Bonus do zmniejszenia szansy na zranienie 10/20%

Przy obecnych setach nie jest trudno o minimalizowanie obrażeń z prac do minimum, choć oczywiście nadal otrzymuje się obrażenia, więc mógłby zostać, ale niekoniecznie.

Bonus fortowy

Poczynając
(ważne słowo mówiące o tym, ze równie dobrze moze to wejść i po 10 trafieniu, przynajmniej tak to rozumiem) od drugiego trafienia w rundzie ma się 25/50% szans na to, że się do końca rundy nie otrzyma obrażeń. Wow, extra, tylko porównajmy to z bonusami innych klas:

Bob- zwiększony unik i celowanie
Zawa - kryty
Żołnierz - dowodzenie i to jego nieszczęsne hp, choć miał je od początku gry to i tak trzeba ten bonus uznać za fortowy.

Coś widać? Tak, bonusy tych trzech klas wpływają na ostateczny wynik danej postaci podczas bitwy, natomiast bonus pepeka jet drużynowy, nic de facto z tego typowy pepek nie ma.

Dla mnie jako pepka grającego już ponad 10 lat ta klasa jest najbardziej w grze pokrzywdzona. Conajmniej jeden bonus zbędny, dwa które można połączyć w jeden (do tego zboostować), kolejny też zboostować lub zmienić, no i ostatni fortowy tak samo do zmiany.

A co Wy sądzicie? Co byście zmienili? Zapraszam do dyskusji.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6549

Gość
Gość
Nie kumam tego zdania? "Peleryna niewidka" jest drużynowa? Jak to?

Dobrze to napiszę to inaczej:
Bonus fortowy pepeka nic nie daje pepekowi do końcowych statystyk bitew. Jest drużynowy, bo blokuje sektor, a jak premka pepekowi wejdzie to pepek po prostu stoi, nic więcej. Premka pepeka daje mu tylko to, że ewetualnie wystoi dłużej, ale nic więcej, dlatego nazywam go drużynowym, a nie indywidualnym.
 
Chodzi Ci o to, że po bitwie w tabelce nie ma uwzględnionych wszystkich jego uników?
Przez co jest pokrzywdzony w walce o topkę z takim np. żołnierzem czy ostatnio bobem?

To jest de facto iście krzywdzące
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Chodzi Ci o to, że po bitwie w tabelce nie ma uwzględnionych wszystkich jego uników?
Przez co jest pokrzywdzony w walce o topkę z takim np. żołnierzem czy ostatnio bobem?

To jest de facto iście krzywdzące
I premka pepeka nie daje mu uników, jeśli chcemy zachować ścisłość, a staje się on niewidzialny dla reszty przeciwników, ewentualne uniki zbierają inni, gdy premka pepeka się wlączy.
I tak, dla mnie jest to krzywdzące.
 

DeletedUser33505

Gość
Gość
zgadzam się z fuskiem w całości. pepek jest po prostu najgorszą klasą z wszystkich i nawet do zawadiaki mu daleko bo daje chociaż jakieś krytyki na fort ( 500 razy lepsza i uwzględniana w tabeli umiejętność) daje wygode w pvp i ogólnie wydaje się bardziej uniwersalny. a porównując go do boba a tym bardziej żołnierza to tak jakbym porównywał wieże Eifla do średniowiecznych wychodków. po prostu zastąpić bonus na forty czymś lepszym (np bonus do chowania i zakładania pułapek) a cała reszta boostów albo wywalić bo są useless albo ulepszyć aby miały jakikolwiek sens
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
To może po prostu zmienić ten bonus w taki sposób aby uwzględniał wszystkie uniki?
No i chodzi mi o to by ten bonus coś pepekowi dawał. Właśnie dlatego stworzyłem tę dyskusję.

Zacytuję Wiki:


Obligacje Union Pacific
  • 1 OUP za uczestnictwo w bitwie.
  • 1 OUP za wygraną twojej drużyny.
  • do 9 OUP za uzyskanie w konkretnej statystyce największej liczby.
  • do 10 OUP za osobiste osiągnięcia:
    • 0.1 OUP za celne trafienie,
    • 0.1 OUP za wykonany unik,
    • 0.0005 OUP za każdy zadany punkt obrażeń,
    • 1 OUP za każdego przeciwnika, u którego spowodujemy omdlenie.
  • 0.1 OUP za każdą rundę online, maksymalnie 5 OUP.
Trzecia kropka:
jak pepek ma zdobyć topkę skoro bonus do dowodzenia ma żołnierz (można przy nim stać, spoko, ale sam z siebie żołnierz daje sobie bonus), bonus do celnych i uników ma bob, strzały krytyczne ma zawa, czyli wygrywa w dmg. Zatem w każdej kategorii za którą można dostać dodatkowe obligacje pepk stoi na straconej pozycji.

Tak samo za celne, uniki, zadane obrażenia w indywidualnych statystykach tak czy siak przegrywa z resztą klas, z uwagi na ich bonusy klasowe, bo w podstawie i patrząc czysto teoretycznie to bob zawa i żołnierz mają większe szanse na zadanie większej ilości obrażeń, na celniejsze strzelanie niż pepek i na lepsze unikanie niż pepek.

Dlatego wg mnie jest to niesprawiedliwe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6549

Gość
Gość
To dawaj ankietę :)
Zobaczymy co z niej wyniknie...
Chcę by najpierw były wyklarowane nasze pomysły, dlatego stworzyłem ten temat w dziale inne, a potem dopiero propozycje. Powiedzmy zatanowimy się tutaj nad każdą z premek, a potem każda z nich będzie miała osobny temat w dziale propozycje. Jeśli ktoś czuje się na siłach to może założyć takie same tematy odnośnie innych klas. Sam aż tak się nie znam by się wypowiadać na temat innych klas i ich bonusów, lepiej by była to doświadczona osoba która gra już jakiś czas daną klasą.
 
To powiedzmy ja proponuję wywalić całkowicie bonus hotelowy
(bo kto z niego dziś korzysta?)
W zamian za to zmniejszyć o połowę ilość produktów potrzebnych pepkowi do craftingu.
Co w połączeniu z większym dropem da mu przewagę w rzemiośle

A jeśli idzie o forty to uwzględnić wszystkie uniki do końcowej tabelki - nie widzę innej opcji
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
To powiedzmy ja proponuję wywalić całkowicie bonus hotelowy
(bo kto z niego dziś korzysta?)
W zamian za to zmniejszyć o połowę ilość produktów potrzebnych pepkowi do craftingu.
Co w połączeniu z większym dropem da mu przewagę w rzemiośle

A jeśli idzie o forty to uwzględnić wszystkie uniki do końcowej tabelki - nie widzę innej opcji
Czyli to co by dostał uznać za uniki do jego portfolio, spoko, to może dla mnie być.
A co sądzisz o bonusach do dropu produktów i przedmiotów. Zostawić w takiej opcji i wielkości jaka obecnie jest?
 
Na wstępie nie ma co kombinować z samym bonusem "znikania" z tego względu, że jest on niezwykle ważny podczas bitew i stanowi ich nieodłączny element.

Mam wrażenie, że większość osób nie rozumie działania bonusu PPka. Nie można mu dać/uwzględnić uników do końcowego rezultatu bitwy, ponieważ w praktyce te uniki/przyjęte strzały otrzymał ktoś zupełnie inny.

Moim zdaniem dobrym pomysłem byłoby danie PPkowi po włączeniu się bonusu stałych bonusów na napad/obronę/abso(coś lub wszystko) do końca bitwy, mogłoby to działać na zasadzie skalowania(jako stały lub % bonus)- odpali Ci się premka 1 raz dostaniesz 5 napadu/obrony, odpali Ci się 2 razy dostaniesz 7,5 napadu/obrony. Nie jest to coś wielkiego aczkolwiek wprowadza trochę inną mechanikę i w jakimś stopniu rekompensuje danemu poszukiwaczowi braki wynikające ze znikania.
 
Mam wrażenie, że większość osób nie rozumie działania bonusu PPka. Nie można mu dać/uwzględnić uników do końcowego rezultatu bitwy, ponieważ w praktyce te uniki/przyjęte strzały otrzymał ktoś zupełnie inny.
To stan na dzisiaj - wszystko da się przecież zmienić/przebudować.
A co sądzisz o bonusach do dropu produktów i przedmiotów. Zostawić w takiej opcji i wielkości jaka obecnie jest?
Ja bym zostawił tak jak jest bo dzisiaj mamy hancoka przecież
Poza tym moim zdaniem teraz większość setów będzie miała stały bonus do dropu produktów.
Do Edisona i hancoka niebawem dołączą inne zestawy ubrań o takich samych/podobnych bonusach - to nieuniknione.

Co do przedmiotów to nie mam zdania...
 

DeletedUser33505

Gość
Gość
jak dla mnie drop przedmiotów wywalić bo w sumie teraz się je tylko sprzedaje (no czasami ubiera bo quest wymaga ale szansa na dropnięcie odpowiedniego ubranka jest znikoma) i dać w zamian za to lepszy drop produktów
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
jak dla mnie drop przedmiotów wywalić bo w sumie teraz się je tylko sprzedaje (no czasami ubiera bo quest wymaga ale szansa na dropnięcie odpowiedniego ubranka jest znikoma) i dać w zamian za to lepszy drop produktów
A dla mnie niech będzie tylko zboostowany, jednakże potrzebna jest też przebudowa systemu dropu, gdyż wycisnąć można jakieś 14-15k (dokładnie nie wiem ile, ale coś koło tego) a mamy w grze takie które warte są nawet i 60k, także coś pokombinować by ten drop zmienić i wtedy drop przedmiotów można zostawić, zawsze to więcej hajsu za sprzedaż będzi e;)
 
zamiast bonusu hotelowego dac ppkow 50 abso - 100 abso z premką + 25% do zakładania pułapek / chowania się z bonusem 50% - coś na zasadzie taktyki
 
zamiast bonusu hotelowego dac ppkow 50 abso - 100 abso z premką + 25% do zakładania pułapek / chowania się z bonusem 50% - coś na zasadzie taktyki
ja bym dodał do tego +20% hp z premką +20% obrażeń z premką + 20% szybkości na mapie + 1 lvl za każdy wbity + adamsa do plecaka na start
 

DeletedUser1404

Gość
Gość
1kk stawiam na fuska
oby tak dalej
dobra robota fusek
 

DeletedUser33867

Gość
Gość
Ja proponuję usunąć dla PPka darmowy hotel i zamiast tego dać 100% prędkości po mapie(z premką 200%).

Drop produktów i itemów podnieść do 20% (40% z premką).

Obecny bonus blokowania sektorów zostawić jak jest.

Dać drugi bonus fortowy - 0,4 abso na poziom postaci (0,8 z premką).

Jakby PPk miał takie bonusy, to moim zdaniem nie byłby już pokrzywdzony i z drugiej strony w żadnym przypadku przesadzony.
 
Status
Zamknięty.
Do góry