Pan Samochodzik i...

  • Rozpoczynający wątek Śmiechek II
  • Data rozpoczęcia

Co ci się najbardziej podobało?


  • W sumie głosujących
    81
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Co sądzicie o tej serii? Najlepsze tomy to wg mnie "Niesamowity dwór" i "Tajemnica Tajemnic", "Złota rękawica", "Księga Strachów", trochę mniej te najbardziej klasyczne: Wyspa Złoczyńców i Templariusze. Kapitan Nemo ma fajne miejsce akcji, ale fabuła mi sie nie spodobała, Winnetou troche lepiej, Niewidzialni też fajni, a Człowiek z UFO - widać że pisany na siłe, nie ma już tego klimatu. Złota rękawica też trochę na sile, ale klimat się zachował, Fantomas jest bardzo dobry, sprytnie wymyślony sposób kradzieży dzieł sztuki, Zagadki Fromborka są "dobre (5/6)", będę musiał raz jeszcze przeczytać bo już zapominam co w niej było ;-) Czytuję również kontynuacje, ale te to już gorsze niż Nienackiego, chyba spośród kontynuatorów jedynie Niemirski dobrze pisze, Olszakowski trochę gorzej, ale "podśmiesznawo", czuć klimatami Wędrowycza, Szumski zaczął od dokończenia Nieuchwytnego Kolekcjonera, (całkiem fajna książka, ale już zaczynają się klimaty kontynuacji), potem rozwalił wehikuł i usunął p. Tomasza ze sceny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4081

Gość
Gość
Czasami jeszcze sięgam po pana Samochodzika i muszę szczerze nie ma to jak Niecieckie reszta to słaba kontynuacja (chociaż kilka nawet ciekawe) lecz i tak z niego to niektóre po prostu uwielbiam czytać m.in "Tajemnice tajemnic", "Niesamowity dwór", "Fantomas", Templariusze" i parę innych ale część mnie denerwuje a zwłaszcza początkowe książki zanim dostał w spadku samochód. Chociaż i tak najbardziej lubię książkę z Protem.
 

DeletedUser

Gość
Gość
wybrałem niesamowity dwór, Fantomasa, księgę strachów, Winnetou- wg mnie te są najlepsze( jeszcze wyspa złoczyńców, ale zapomniałem jej zaznaczyć)

Pan Samochodzik był jak James Bond- też miał samochód z bajerami:D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Czasami jeszcze sięgam po pana Samochodzika i muszę szczerze nie ma to jak Niecieckie reszta to słaba kontynuacja (chociaż kilka nawet ciekawe) lecz i tak z niego to niektóre po prostu uwielbiam czytać m.in "Tajemnice tajemnic", "Niesamowity dwór", "Fantomas", Templariusze" i parę innych ale część mnie denerwuje a zwłaszcza początkowe książki zanim dostał w spadku samochód. Chociaż i tak najbardziej lubię książkę z Protem.

Kontynuacje rzeczywiście słabe, choć znalazłem kilka całkiem dobrych, a Testament rycerza Jędrzeja i te sprzed Wyspy... to inne książki Nienackiego przerobione pod Samochodzika (Testament przerabiał Szumski i po kontynuacji pt. Szaman jest to wg. mnie najgorsza część Samochodzika, zdołał za to w dwóch tomach zmienić głównego bohatera, zniszczyć wehikuł i dać Samochodzikowi Jeepa)
Ps. Co do kontynuacji, to ogólnie polecam książki NIemirskiego, który zamienia Danca w prawie prawdziwego Samochodzika
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4081

Gość
Gość
Wiem ja właściwie tylko jego jeszcze trawię z tych po Niecieckim ale i tak "młody" Batura mnie wnerwia nie pasije całkowicie do wizerunku swojego ojca ale powoli się dociera i mam nadzieje że dotrze kiedyś.
 

DeletedUser

Gość
Gość
najfajniejsza jest Księga Strachów i Templariusze.przeczytałem prawie wszystkie części...
 

DeletedUser4824

Gość
Gość
Ileż wspomnień! Wychowałem się na tych książkach i chętnie wracam do niektórych pozycji. Przyznam, że czytałem wszystkie napisane przez Nienackiego, lecz kontynuacje są dla mnie nieciekawe - inne. Najlepszy tomy to Templariusze oraz Księga Strachów, które znajdują się w mojej własnej biblioteczce. Dla tych którzy nie czytali, polecam :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Jeśli Pan Samochodzik to tylko Nienacki, kontynuacje to jakaś żenada...

Moje typy to: Wyspa, Templariusze, Dwór, Nemo, Rękawica i UFO. Każda przeczytana po kilkanaście razy, stoją sobie na półeczce obok łóżka :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pan Samochodzik - czołowy ORMO-wiec PRL-u :)
w którejś części łapiąc stopa "pomachał legitymacją funkcjonariusza ORMO"
teraz pewnie byłby w CBA :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Powiem tyle: to świetne książki, kontynuacje też. Już dochodzę do 50 tomu :)
 

DeletedUser10888

Gość
Gość
Ileż wspomnień! Wychowałem się na tych książkach i chętnie wracam do niektórych pozycji. Przyznam, że czytałem wszystkie napisane przez Nienackiego, lecz kontynuacje są dla mnie nieciekawe - inne. Najlepszy tomy to Templariusze oraz Księga Strachów, które znajdują się w mojej własnej biblioteczce. Dla tych którzy nie czytali, polecam :)


no lubimy te same tomy ;) ja najbardziej lubiłem księge strachów i templariusze , najgorsza jak dla mnie wyspa złoczyńców
 

DeletedUser

Gość
Gość
Moja ulubiona seria sprzed 3 lat ;pKrzyżacy zdecydowanie.
P.S.Dobry tytuł ....Pan Samochodzik i...torres70 :)D)
 

DeletedUser1731

Gość
Gość
ja lubiłem Zagadkę Fromborka i Księgę Strachów, a najnudniejsza była Złota Rękawica
ps.czytam aktualnie Fantomasa
 

DeletedUser11849

Gość
Gość
Czytałem Pana Samochodzika i Templaiuszy oraz Fantomasa :) Templariusze moim zdaniem ciekawsi :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
czytałem prawie wszystkie oprócz księgi strachu.Najlepsza książka to było pan samochodzik i templariusze.
 

DeletedUser

Gość
Gość
zaznaczyłem prawie wszystki bo te książki po prostu były genialne.
 

DeletedUser20332

Gość
Gość
templariusze i księga strachów są bardzo ciekawe...zwłaszacza obrazek w księdze sttrachów który przedstawia kościotrupa...w tym ganku gdzie się pan tomasz dostał i wychodził przez chrzcielnicę...
 

DeletedUser

Gość
Gość
JA przeczytałem tylko 3 części i je też zanzaczyłem. Były to PS i Templariusze, Pierwsza Część i Nawiedzony dwór
 

DeletedUser20327

Gość
Gość
najfajniejsze templariusze i zagadki fromborka
 
Status
Zamknięty.
Do góry