Powtarzalne zadania sprzed roku

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser12954
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser12954

Gość
Gość
Witam! Chciałbym się odnieść do powtarzalnych zadań, które już były dostępne rok roku (chodzi o te cykliczne jak na Wielkanoc, święta Bożego Narodzenia, Dziękczynienia itp.). Otóż zakładamy sytuację, gdy rok temu ktoś zadanie to rozpoczął, załóżmy, 28 listopada. Zadanie może ponownie ukazać się dopiero za rok. Załóżmy też, że ktoś nie przygotował wcześniej produktów. Więc zanim je zbierze, a później zanim odpracuje 10 godzin rozkładania torów itp to nie zdąży wykonać zadania gdyż dzisiaj upływa termin. To jaki sens ma powtórzenie tego w tak krótkim czasie? A może takie właśnie zadania rozpocząć dla każdego w tym samym dniu, a nie dokładnie po roku?
Ja miałem 2 dni opóźnienia w stosunku do normalnego terminu (jakimi były 20 i 22 listopad - dla mnie 22 i 24 listopad). Rok temu się udało ze znalezieniem produktów, a w tym nie udało mi się wykonać zadania u Henry'ego (utknąłem przy rozkładaniu torów - nie zdążyłem). Tak więc co z osobami, które rok temu przygotowały sobie produkty (zakładam, że ludzie z Bety wiedzieli co i jak) i wykonały zadanie na dzień przed jego zakończeniem? Czy one mają szanse wykonać to zadanie ponownie, nie będąc pewnymi czy i kiedy pojawi się znowu? :traper: A może to jest kara dla leniwych? Jeśli zadanie pojawia dokładnie rok po poprzednim zaakceptowaniu pierwszego z tej rodziny questów to wypadało by wydłużyć termin jego wykonania. Logiczne jest, że zadanie najpóźniej będzie można zakończyć 9 grudnia, jeśli ktoś rozpocząłby 30 listopada dane zadanie (termin nie zbliża się aż tak do świąt następnych). Co administracja na to? Nie jest to propozycja - tylko tekst do poczytania i rozważenia jak te coroczne zadania wyglądają w praktyce. Dodam, że z roku na rok, można zyskiwać dzień-dwa opóźnienia, aż w końcu... o_O
Łudziłem się też, że jak mogłem zacząć dwa dni później to i skończyć dadzą dwa dni później :eek:kul:.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Ograniczenia czasowe są skonstruowane tak, że każdy spokojnie zdąży wykonać zadania w terminie. Jeżeli ktoś nie zdążył w zeszłym roku, to znaczy że nie starał się kompletnie (przegapił, zaspał, itd) i pretensje można mieć wyłącznie do siebie. Nawet bez zbierania wcześniejszego produktów, nawet przy ich niskim droprate (vide indyki) czasu na ich wykonanie jest bardzo dużo.
 

KozaK69

Elitarny Tester
Wymagania zostały zmienione i teraz powtarzalne zadania można przyjąć już po pół roku czekania ;)
Oczywiście data też musi być odpowiednia.
 

DeletedUser12954

Gość
Gość
Wymagania zostały zmienione i teraz powtarzalne zadania można przyjąć już po pół roku czekania ;)
Oczywiście data też musi być odpowiednia.

No tak zostały zmienione, ale kiedy? Ja w tym roku miałem tylko 6 dni na zbieranie tych produktów, a dodam, że nie wiedziałem, iż zadanie pojawi się raz jeszcze. I nie wiem czy zebranie 6 czy 5 pomidorów jest łatwe - ja znalazłem je po niemal 20 godzinach pracy. Podobnie z pomarańczami i kukurydzą (przy pełnym zestawie świątecznym) pif paf.
Do Onufry: Nie chodzi mi o to czy ktoś zdążył rok temu, ale bardziej o to kiedy zadanie przyjął, bo od tego momentu liczy się właśnie ten "rok" od kiedy będzie można raz jeszcze przyjąć to zadanie. No nic - zadań nie dokończonych nie będę anulował, zobaczę czy da się je za rok dokończyć i jednocześnie zacząć drugą turę powtarzalnych zadań świątecznych :ind:.
 

KozaK69

Elitarny Tester
Powinno się dać bo liczy się 180 dni od PRZYJĘCIA poprzedniego zadania ;)

Poza tym tak działają też zwykłe zadania powtarzalne. Przyjmujesz jednego dnia, kończysz drugiego i od razu możesz przyjąć kolejne.
 

DeletedUser12954

Gość
Gość
Toż tłumacze, że mogłem dopiero przyjąć później, miałem opóźnienie związane z tym, że rok temu przyjąłem 2 dni później i trzeba było czekać. Jak się okazało, że 20 listopada ludzie mają zadanie a ja nie to i tak zacząłem zbierać, ale (Patrz wyżej) nie było to takie łatwe. Czyli wniosek: niektórzy mają mniej czasu na wykonanie tego.:kak:
 

KozaK69

Elitarny Tester
Nie ma absolutnie żadnego znaczenia kiedy przyjąłeś zadanie rok temu, bo wtedy nie było jeszcze żadnych zadań powtarzalnych.

Zwykłe questy (ID: 261 - 263 i 620 - 622) pojawiły się 20. i 22. i gdy je skończyłeś to mogłeś zacząć powtarzalne.

POWTARZALNE (ID: 20000 - 20002 i 20620 - 20622) questy na Święto Dziękczynienia każdemu pojawiły się 22. i 24. listopada, bo aktualizacja do wersji 1.33.1 była 21. listopada.
 

DeletedUser12820

Gość
Gość
a ja nie wiedzieć czemu na s12 nie mam tych powtarzalnych zadań Bożonarodzeniowych... Nasuwa się pytanie dlaczego??o_O
 

DeletedUser

Gość
Gość
Trzeba korzystać z targu :traper:

Ja kupuje nawet drogo jak coś potrzebuje i luzik.

Wiekszosc sam zdobywam, ale jak czuje ze moge nie zdazyc to kupuje kilka sztuk tego co akurat bedzie potrzebne i luzik. :ind:
 

DeletedUser5603

Gość
Gość
a ja nie wiedzieć czemu na s12 nie mam tych powtarzalnych zadań Bożonarodzeniowych... Nasuwa się pytanie dlaczego??o_O



Bo pewnie w ubiegłym roku nie skończyłeś zadania na kapelusz. Powtarzalne pojawiają się dopiero po skończeniu tego zadania.
 
Status
Zamknięty.
Do góry