Prace złote, srebrne i... zielone :)

Czy podoba Ci się pomysł z "zielonymi" prackami

• W sumie głosujących
    17
Status
Zamknięty.
Na specjalne życzenie jednego z graczy, wrzucam kolejną propozycję, tym razem coś dla zbieraczy.

Skrót dla leniwych:
Proponuję wprowadzić do Westa dzienne ankiety, w których będzie można wybrać pracki z zielonym podświetleniem, dającym bonus do znalezienia produktów.

Dłużyzna dla tych co lubią sobie poczytać:

West w wielu aspektach jest grą losową, a na pewne mechaniki gracz nie ma żadnego wpływu. Dobrym przykładem tego są złote i srebrne pracki, które pojawiają się na mapie w różnych miejscach i czasami trzeba się mocno natrudzić żeby takowe znaleźć (albo i nie #pdk).

Nie zamierzam ruszać obecnego systemu (no może trochę). Mój pomysł polega na dodaniu do gry czegoś nowego, poniekąd bazującego na tym co już funkcjonuje w grze.

A może by tak oddać głos w ręce ludu?

Mamy pracki złote i srebrne, a co gdyby pojawiły się jeszcze zielone :D

No dobra, ale o co w tym chodzi, po co to komu, jak ma to działać?

Przedmiotowy pomysł można zrealizować na dwa sposoby: globalnie i/ lub lokalnie (ja skupie się na tym drugim).

Plan jest taki, że codziennie gracze z danego świata będą mogli oddać głos w ankiecie (zautomatyzowanej), w której będzie można wybrać jedną z pracek dostępnych na mapie (BEZ UWZGLĘDNIENIA TYCH ZE ŚRODKA MAPY! - nie ma tak dobrze :p ). Pracka, która uzyska największą liczbę głosów, w dniu następnym zostaje podświetlona na ZIELONO i otrzymuje bonus od 50 do 100% do znalezienia produktu (jagód, bawełny, pił itp.).

Przycisk odsyłający nas do ankiety można umieścić jako tablica ogłoszeniowa w każdym mieście/ lub w saloonie (może być gdziekolwiek, byle można ją było łatwo odnaleźć).

I teraz trzeba się zastanowić jak to ma działać. Nie jestem zwolennikiem opcji globalnej, dlatego opiszę coś bardziej lokalnego.

Jak wiadomo mapa świata jest podzielona na sektory/ hrabstwa. W każdym z nich jest pewna liczba miast, w której żyją sobie gracze (+ ci, którzy grają bez miasta). Jako, że przycisk odsyłający nas do ankiety będzie zlokalizowany w każdym mieście, to pomysł jest taki, aby każde hrabstwo posiadało własną ankietę. Głosy będzie można oddawać tylko przebywając w danym mieście (można oddać tylko jeden głos, nie trzeba tego robić we własnym mieście, trzeba jednak być w jakimś mieście osobiście). W ten sposób codziennie na mapie świata pojawi się 14 "zielonych" pracek z bonusem do znalezienia. W danym hrabstwie może podświetlić się na zielono tylko jedna pracka danego typu (maszyna losująca sama określi lokalizację zwycięskiej pracki w danym sektorze!).

Opcja:
Dodatkowo można wprowadzić motywator w postaci ekstra bonusu za ponadprzeciętną ilość oddanych głosów. Trzy hrabstwa z największą ilością oddanych głosów dostaną pracki z bonusem 100%, trzy następne 80%, następne trzy 65%, a wszystkie pozostałe 50%. Jeżeli w danym hrabstwie nikt nie zagłosuje to niestety żadna pracka nie otrzyma bonusu do znalezienia. (Alternatywny podział może wyglądać następująco: pierwsze miejsce 100%, 2 - 90%, 3 - 80%, 4 - 70%, 5 - 60%, 7 i dalej po 50%).

Wyniki ankiety będą wywieszane na wspomnianej wcześniej tablicy ogłoszeń. Takie rozwiązanie pomoże w odnajdywaniu pracek z bonusem (nie będzie potrzebny skrypt ;) ), wystarczy kliknąć na miasto i pojawią się tam wyniki wszystkich ankiet z poprzedniego dnia wraz z aktualnymi prackami z bonusem!

Obecnie widywane na mapie złote i srebrne pracki mogą zostać bez zmian, gdyż oferują dużo więcej niż te, które są częścią przedmiotowego pomysłu.

A na koniec małe uzasadnienie. Człowiek już od pradawnych czasów stosuje różnego typu "sztuczki", które mają na celu ułatwić mu życie na Ziemi. Nawozimy i nawadniamy pola aby mieć lepsze plony, rozrzucamy przynętę aby pozyskać więcej mięsa, stosujemy technologię aby żyło nam się łatwiej i przyjemniej. Tak samo jest z prackami na mapie. Gdy rzucimy więcej nawozu na pole, otrzymamy lepsze plony. Gdy nakarmimy kury lepszą paszą dostaniemy więcej jajek. Gdy weźmiemy do ręki strzelbę zamiast łuku, dużo prościej będzie nam upolować coś na obiad...

Uwzględniając powyższe uważam, że "zielone" pracki mogą być wypadkową działań rolników, łowców i wynalazców, którzy wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie polepszają swój byt na Dzikim Zachodzie.

Co wy na to?

PS: myślałem też nad prackami czerwonymi (plagi), które działały by podobnie jak złote i srebrne, tyle że w drugą stronę, ale to już zupełnie inna historia...

Pomysł jak najbardziej na plus, ale odnośnie ankiety to według mnie odpada zważywszy na to, że ciągle byłyby jedne i te same pracki :/ Niech już system pracuje jak w przypadku "złotych i srebrnych" ;)

Kolega wyżej wyjaśnił tytułem jakie dalsze losy mogą spotkać ten plan :D

Status
Zamknięty.