Premium/przelew/wpłata

  • Rozpoczynający wątek Vhaeraun
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Vhaeraun

Gość
Gość
Jak wypisać druk przelewu/wpłaty?

Przede wszystkim, kupując Konto Premium, wybieramy sposób płatności. Musimy kliknąć na Przelew (czasami pojawia się w wersji niemieckiej: "Überweisung") i na „Dalej”:

Przeniesie nas to do takiego okna:

Wpisujemy swoje imię i nazwisko – bardzo ważnym jest, aby się nie pomylić. Klikamy na „Dalej” i widzimy okno z danymi, które musimy wpisac przy przelewie. Spisujemy je gdzieś bardzo dokładnie. I tu zaczynamy zabawę z wypełnianiem druczka.

Na wypełnienie samego druku są dwa sposoby:
Pierwszy, „dla leniwych”:
W internecie dostępna jest masa generatorów druczków – na podstawie podanych przez nas danych, wypełnia druczek, który my musimy wydrukować.
Przykładowy generator jest tutaj.

Drugi sposób, ręczny:

Przede wszystkim musimy mieć w domu druczek przelewu/wpłaty. Wygląda on tak:

Można go pobrać w każdym banku/punkcie kasowym (panie się krzywo patrzą, jak ktoś prosi o więcej niż mu się należy). Jeśli ktoś potrzebuje w większych ilościach, to można zakupić (paczkowane po 250 sztuk).
Jedna kratka przeznaczona jest na jedną literkę. Druk uzupełniamy pismem drukowanym.
W rubrykę „nazwa odbiorcy” (pierwsza linijka) wpisujemy nazwisko osoby, na której konto wpłacamy (lub nazwę instytucji). W naszym przypadku jest to „Global Collect BV”.
W drugiej linijce wpisujemy adres odbiorcy (nie zawsze jest takowa potrzeba, przy zakupie KP nie mamy podanego adresu).
W trzecią linijkę (numer rachunku odbiorcy) wpisujemy numer konta. BARDZO WAŻNYM JEST, ŻEBY NIE PRZEKRĘCIĆ ŻADNEJ CYFERKI – NIE CHCEMY, ŻEBY NASZE PIENIĄŻKI TRAFIŁY NIE TAM, GDZIE POTRZEBA!!!
W przypadku zakupu KP jest to 87105000861000002273624318.
W tej chwili góra naszego druku wygląda tak:

Kolejna linijka zaczyna się kilkoma kratkami, jest to miejsce na dokończenie numeru konta (możliwe, że nie będzie nam potrzebne), dalej wybieramy opcję: ”wpłata pieniężna”[W] lub „przelew”[P] (skreślamy niepotrzebną kratkę) i wpisujemy kwotę cyframi. Ja wybrałam opcję zakupu 200pp za 17.99 (na miesiąc). Bardzo ważnym jest, aby suma była co do grosza taka, jak być powinna. Nie zaokrąglamy do pełnej wartości – może to tylko przedłużyć transakcję Linijkę niżej wpisujemy kwotę słownie (może być pisanymi literami i nie w kratkach), jeśli płacimy gotówką, lub swój numer konta, jeśli zdecydowaliśmy się na przelew. Ja zdecydowałam się na wpłatę gotówkową.

W dalszej linijce (nazwa zleceniodawcy) wpisujemy swoje imię i nazwisko (takie, jak to podane przy zakupie). W rubryczce okreslonej jako „nazwa zleceniodawcy cd.” podajemy swój adres.
Niżej, (przedostatnia kratkowana linijka) wpisujemy tytuł przelewu (taki, jak wyświetlił nam się w oknie z danymi – ja wpiszę szereg losowych cyfr). ZNOWU UWAŻAMY, ŻEBY SIĘ NIE POMYLIĆ.
Druga linijka tytułu używana jest wtedy, kiedy tytuł nie zmieści nam się w pierwszej. Nam nie jest ona potrzebna. Nie wpisujemy swojego nicku i/lub świata gry.
Jeśli podane przez nas wyżej dane są zgodne, nie jest to potrzebne, a może tylko przedłużyć transakcję.
Powinniśmy otrzymać tak wypełniony druczek:

W minimalnym skrócie wygląda to tak:

Pamiętajmy również, za banki naliczają prowizję od wpłat na nieswoje konta (niektóre od wpłat na swoje konta też). Nie jest to jednak ogromna suma – około 3-4zł.
„Czas realizacji zamówienia to ok. 7 dni roboczych przy przelewach dokonywanych z polskich banków. W przypadku przelewów międzynarodowych trwa to ok. 10 dni.”

Tylko na poczcie honorowane są druki, które możemy wypełnić i wydrukować tutaj. Poczta Polska pobiera prowizję w wysokości 2,50zł od wpłaty.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE, czyli co sprawdzić milion razy?
1. Numer konta - czy wszystkie cyferki się zgadzają?
2. Kwota - nie zaokrąglamy. 17.99 to nie to samo, co 18.00.
3. Tytuł, dokładnie taki, jak nam się wyświetlił, jest to szereg cyfr, marna szansa, ze trafimy na "1234564789" :)
4. Imię i nazwisko - musi być takie samo, jak to wprowadzone w system - jeśli np. jakaś Aleksandra w system wpisała Ola, to niech się trzyma skróconej wersji.
5. Nick i świat - nie mogą się pojawić!Życzę powodzenia i dobrej zabawy z Kontem Premium.

Powered by Olciq
 
Status
Zamknięty.