Problemy z FORTAMI (flash player)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser18801
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser18801

Gość
Gość
!!!!!! LINK !!!!!!
Strona w języku polskim.

Ostatnio sporo graczy zgłasza problemy z fortami.
To nie wina "aktualizacji", czy czegoś co zostało zmienione z grze.
Problem jest z najnowszymi zabezpieczeniami jakie występują w najnowszych przeglądarkach.

Proszę pamiętać że również systemy są aktualizowane.
Większość graczy nawet o tym nie wie.
Z naszych obserwacji problemy występują głównie u osób z systemem windows 10 oraz windows XP.
Przeglądarki Chrome i Firefox.

Link na początku, który podałem powinien pomóc.

Zgłoszenia będą rozpatrywane tylko jeżeli gracze wykonali te polecenia, które firma adobe podała.
Wersja flash playera 26.0.0.131 jest najnowszą dla systemów windows.

W linku do edycji chrome zrzuty są troszeczkę inne...ale ważne żeby wpisać właśnie [*.]the-west.pl
Zrobiłem u koleżanki krok po kroku i fort działa.
Powiedziała że napisze poradnik... to upublicznimy go tutaj.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lenka222

Członek obsługi gry
Poradnik autorstwa @bialka
Witam!

Dla tych którzy nadal mają problemy z fortami zamieszczam poradnik. Linki użyte w tym poradniku były już podawane przez Zespół THE WEST, lecz nawet ja osobiście zignorowałam jedną drobną rzecz. Symbol [*.] w linku. I to jedna z głównych przyczyn że poradnik wcześniej podany wam nie pomógł.
Wszystko wczoraj pokazał mi kolega Darius, także na to rozwiązanie wpadł on i chwała mu za to.

Napisze krok po kroku. Większość z was, polecenia w poradniku ma już za sobą i podejrzewam że utknęliście w KROK-u 3. Ale warto się zapoznać z całością.

KROK 1
Otwieramy stronkę https://helpx.adobe.com/pl/flash-player.html
"1. Sprawdzenie, czy wtyczka Flash Player jest zainstalowana na komputerze"
Pod tym napisem mamy ikonkę
Sprawdź. Klikamy na nią i powinno nam się pojawić takie okienko:
http://prntscr.com/gfq0kx
Jeśli mamy już zainstalowaną wersje wtyczki flash 26.0.0.151 pomijamy KROK 2 i przechodzimy do KROK-u 3, jeśli nie to instalujemy.

KROK 2 - instalacja flash
2. Pobranie najnowszej wersji wtyczki Flash Player. Jeśli nie masz najnowszej wersji, pobierz ją ze strony pobierania wtyczki Adobe Flash Player.

3. Zainstalowanie wtyczki Flash Player
Po pobraniu wtyczki Flash Player wykonaj instrukcje instalacji wyświetlane na stronie pobierania.

KROK 3 - włączenie flash
W spoilerze znajdują się odpowiednie instrukcje do każdej z przeglądarek. Ja osobiście mam google chrome i nie próbowałam na innych przeglądarkach tego zmieniać ale myślę że zasada będzie podobna.
Jak już znajdziecie ustawienia Flash to sprawdźcie czy macie kliknięte "zezwól"
Tutaj screeny jak wygląda to na Windows 10 u mnie:
http://prntscr.com/gfq9fn Ustawienia ---> Prywatność i bezpieczeństwo ----> ustawienia treści
http://prntscr.com/gfqbcr ustawienia treści ----> flash
http://prntscr.com/gfqcab strzałka u góry pokazuje że zezwalamy na flasha, zaś strzałka na dole pokazuje jaką strone powinniśmy mieć wpisaną aby nam bitwy działały czyli
[*.]the-west.pl POPRAWNIE
pl1.the-west.pl BŁĘDNIE
4. Włączenie wtyczki Flash Player w przeglądarce
W przypadku przeglądarki Internet Explorer zapoznaj się z artykułem Włączanie wtyczki Flash Player w przeglądarce Internet Explorer.

ie_bullet.png
W przypadku przeglądarki Internet Explorer w systemie Windows 10 zapoznaj się z artykułem Włączanie wtyczki Flash Player w przeglądarce Internet Explorer w systemie Windows 10.

EDGE-icon.png
W przypadku przeglądarki Edge w systemie Windows 10 zapoznaj się z artykułem Włączanie wtyczki Flash Player w przeglądarce Edge w systemie Windows 10.

ff_bullet.png
W przypadku przeglądarki Firefox w dowolnym systemie operacyjnym zapoznaj się z artykułem Włączanie wtyczki Flash Player w przeglądarce Firefox.

saf_bullet.png
W przypadku przeglądarki Safari w systemie Mac OS zapoznaj się z artykułem Włączanie wtyczki Flash Player w przeglądarce Safari.

chrome_bullet.png
W przypadku przeglądarki Google Chrome zapoznaj się z artykułem Włączanie wtyczki Flash Player w przeglądarce Chrome.

opera.png
W przypadku przeglądarki Opera zapoznaj się z artykułem Włączanie wtyczki Flash Player w przeglądarce Opera.


KROK 4 sprawdzenie czy flash działa (animacja z chmurką).
5. Sprawdzenie, czy wtyczka Flash Player jest zainstalowana
Jeśli w poniższej animacji widać poruszające się chmury, oznacza to, że pomyślnie zainstalowano wtyczkę Flash Player. Gratulacje!


UWAGA! Podczas próbowania czy bitwa działa i całej instalacji prosimy o wyłączenie wszelkich skryptów które używacie w grze THE WEST.

Mi forty działają. Mam nadzieje że wam też będą działać.

PS U niektórych należało po tych operacjach ponownie pobrać wtyczkę i ją zainstalować.

Pamiętajcie że większość przeglądarkę używa innej wtyczki, więc instalować ją należy dla każdej a nie tylko dla jednej.
PS2 Chrome mimo że podaje że ma "wbudowaną", to właśnie jest wina tej wbudowanej i należy jednak pobrać ją ze stronę adobe i zainstalować.

// Edycja Darius II
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lenka222

Członek obsługi gry
Wykonajcie proszę jeszcze kroki z poniższej listy:
1. Uruchom wiersz poleceń
2. Wpisz komendę: telnet pl21.the-west.pl 1582 Uwaga - pl21 dotyczy świata Klondike tylko. Jeśli błąd występuje na innych światach, będzie trzeba procedurę powtórzyć.
3. Jeśli otrzymasz informację "telnet' is not recognised...", to czytaj dalej każdy punkt. Jeśli nie, to przejdź do punktu 7.
4. Otwórz Panel Sterowania, kliknij "odinstaluj program" (pod "programy" małymi literami). Po lewej stronie wybierz "Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows"
5. Zjedź do "Klient Telnet" i wybierz odpowiednią opcję. Uwaga: jeśli funkcja ta była nie aktywna wcześniej pamiętaj by wyłączyć ją po teście.
6. Zapisz zmiany i powtórz punkty 1 i 2.
7. Jeśli zewnętrzny program wciąż blokuje Twoje połączenie otrzymasz komunikat: connection refused. Zatrzymaj się na tym punkcie i poszukaj programów, które mogą blokować przepływ połączenia (np antywirus, skrypty...)
8. Po wyłączeniu programów sprawdź ponownie (punkt 1 i 2).
9. Jeśli wszystko jest ok, okno komunikatu zostanie puste, jeśli zaś coś blokuje otrzymasz ponownie informację o problemie: connection refused

Jeśli pomimo to, nadal masz problem z bitwami, zmień DNS na Google DNS server (8.8.8.8).
 
Status
Zamknięty.
Do góry