dyskusja Propozycja: każdy nowy świat = kasacja dwóch starych

Dyskusja w 'Propozycje odnośnie gry' rozpoczęta przez użytkownika speedy911, 28. Paź 2018.

Poleć tę stronę

?

Czy jesteś za tym aby kasować dwa (lub wiecej) stare światy podczas startu nowego?

 1. TAK

 2. NIE

 3. Nie mam zdania

Wyniki będą widoczne dopiero po zagłosowaniu.
 1. speedy911

  speedy911

  Dołączył:
  30. Cze 2009
  Wiadomości:
  223
  Docenione treści:
  78
  "Trump pod koniec stycznia wprowadził zasadę, że każda nowa regulacja wprowadzana przez jego administrację musi zastąpić dwie stare. Posunięcie to miało wyeliminować niepotrzebną biurokrację i pomóc rozwojowi biznesu"

  Z Westem jest podobnie, mamy mnóstwo światów, z których może 3-4 jako tako funkcjonują, a reszta co najwyżej wegetuje, a w nich kiszą się starzy, doświadczeni gracze, którym nie chce się już rozpoczynać wszystkiego od nowa na kolejnym "wspaniałym" świecie (który będzie identyczny jak poprzedni, tylko że trzeba znowu klikać te same pracki, żeby osiągnąć coś co już się osiągnęło - NUDY!!).

  Nie tylko ja zauważyłem, że mamy tych światów za dużo i większość z nich jest niegrywalna (wystarczy sprawdzić jak dużo osób przychodzi na Gali gdy akurat nie ma eventów)!

  Moja propozycja jest prosta, wprowadzamy regułę wedle której uruchamiając nowy świat należy zlikwidować co najmniej dwa stare. Tym sposobem, za jakiś czas będziemy mieli tylko kilka (a nie kilkanaście) mocnych światów, które być może, dzięki większej ilości graczy, znowu pozwolą na czerpanie większej radości z gry (poprzez większą interakcję z liczniejszym gronem graczy).

  Twarde dowody na poparcie mojej propozycji:
  - problem z zapełnieniem fortu na większości światów
  - problem z zapełnieniem Gali (nie licząc eventów i paru światów)
  - na Nawaho wystarczyły dwa dni żeby (już) topowy pojedynkowicz nie miał z kim się zmierzyć (wszyscy przeciwnicy omdleni)
  - wymiany handlowe, bez problemu przelejesz środki na stare światy, ale w drugą stronę to już nie bardzo.

  Co Wy na to?
   
 2. Suchypl

  Suchypl

  Dołączył:
  20. Maj 2009
  Wiadomości:
  414
  Docenione treści:
  43
  a kasa za bryłki na tych światach chyba się zgadza skoro ich nie likwidują? przecież nie dokładają do tego biznesu
   
  Ponicz lubi to.
 3. Sheem

  Sheem Blada Twarz

  Dołączył:
  29. Paź 2018
  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  1
  Moim zdaniem im większa rywalizacja, tym więcej wydanej kasy na bryłki. Zdecydowanie powinno się łączyć więcej światów ze sobą. Gra jest o wiele przyjemniejsza, gdy graczy jest więcej. Marzeniem byłby powrót do dawnych czasów, gdzie na duży fort stawiały się nadkomplety.
   
  DeeLore lubi to.
 4. Cpt. Bonsai

  Cpt. Bonsai

  Dołączył:
  13. Maj 2018
  Wiadomości:
  61
  Docenione treści:
  122
  Osobiście odnajduję w tym pomyśle same plusy, po za tym więcej ludzi w jednym miejscu to większa dynamika gry ;-) . Głosuję na TAK!
   
  DeeLore i stif32 lubią to.
 5. qoqoq03

  qoqoq03

  Dołączył:
  31. Mar 2017
  Wiadomości:
  159
  Docenione treści:
  39
  Dam tak, bo pomysl swietny.

  Ale po ostatnim pomysle, co moderatorowi forum trudno bylo dac "tag" to watpie, by propozycja opuscila polskie forum.
   
 6. speedy911

  speedy911

  Dołączył:
  30. Cze 2009
  Wiadomości:
  223
  Docenione treści:
  78
  Fusek napisał:
  Oto liczba postaci zapisanych na bitwę o Gallifrey:

  ari 200
  bf 176
  chey 102
  dako 140
  iro 196
  jica 208
  klon 228

  s1 377
  s10 315
  lui 263
  huron 378
  musco 368
  nawaho 377

  Łącznie 3328 postaci.

  Moim zdaniem, wszystko co ma mniej niż 250 należy pozamykać i przenieść graczy na inne światy, ja nie widzę innego wyjścia bo w sto osób (patrz chey) raczej frajdy z gry na Gali nie ma (mówimy o Gali eventowym, aż strach zapytać jak to wygląda bez zachęty w postaci aksamitek) :/
   
 7. Fatmag

  Fatmag

  Dołączył:
  1. Kwi 2011
  Wiadomości:
  105
  Docenione treści:
  37
  Sugerowanie się Gali jest dosyć zabawne.
   
 8. speedy911

  speedy911

  Dołączył:
  30. Cze 2009
  Wiadomości:
  223
  Docenione treści:
  78
  No wiesz, czymś trzeba się sugerować... a zbierać jagody i robić zadania można na każdym świecie, to co za różnica dla Ciebie, czy robisz to na umierającym Dako czy na zaludnionym Musco? A dla ludzi grających w forty, większa liczba graczy już robi różnicę!
   
 9. Napoleon B.

  Napoleon B.

  Dołączył:
  11. Mar 2015
  Wiadomości:
  189
  Docenione treści:
  70
  Wg mnie bitwy fortowe pokazują aktywność, życie danego świata. Zbieractwo, zadania, pvp są w innych grach, gdzie znacznie lepiej to wygląda, a bitew fortowych w taki czy podobny sposób nigdzie nie znalazłem. Sugerowanie się aktywnością świata poprzez Galifrey jest niewłaściwym patrzeniem, aczkolwiek w jakiś sposób liczba ludzi zapisanych odzwierciedla czy się "opłaca" wysłać jagodziarza na Gali. Właściwym spojrzeniem na aktywność świata są codzienne bitwy i ilość wykonanych pvp. IG powinno przemyśleć rozpoczęcie usuwania starych, tudzież mało aktywnych światów. Z pewnością nie stracą, a jestem przekonany że nawet zyskają.
   
  jk377, Martrex, Ponicz oraz 3 innych lubią to.
 10. zemyt

  zemyt Blada Twarz

  Dołączył:
  30. Lip 2017
  Wiadomości:
  3
  Docenione treści:
  4
  Jestem za, więcej graczy i bez konieczności budowania postaci od nowa, kiedy już została raz wyexpiona. Problem tylko z tym, gdy gracz ma na każdym świecie postacie a na nowym może mieć tylko jedną - dać mu do wyboru którą chce zachować, czy też dać możliwość doboru ekwipunku i postaci (bo jedną może mieć bardziej wyexpioną, a na drugiej więcej zainwestował w sety). To myślę stwarza największy problem i jest powodem, dla którego postacie na nowy świat ciężko przenieść.
   
 11. Ponicz

  Ponicz

  Dołączył:
  30. Kwi 2018
  Wiadomości:
  24
  Docenione treści:
  12
  Osobiście jestem na Nie BOOM!!
  Z czasem skończyły by się serwery i doprowadzilibyśmy do ujemnego stanu serwerów !oooooo! .
  Teraz tak bardziej poważnie , serwer nie zostanie zamknięty jak przynosi zyski .
  Sądzę że Ciekawym rozwiązaniem było by stworzenie listy serwerów do likwidacji , tzn. chodzi mi o to,że była by jakaś przybliżona data kasacji wpisana jakąś statystyką oraz jakieś kryteria kasowania światów ,mała aktywność fortowa(która jest wyznacznikiem aktywności świata),wydane bryłki,zakupione bryłki,ogólny czas spędzony graczy na serwerze itp I;)
   
 12. Maqbain

  Maqbain Gość Gość

  Nikt nie każe przecież zaczynać gry na nowym świecie, to gracze migrują bo a nóż się uda być w Top na nowym świecie, bo na starym nie wyszło :p Taka kolej rzeczy w wielu grach. Zamiast wprowadzać jakieś daleko idące zmiany jak kasacja światów to może warto pomyśleć też o nowych graczach, którym te wymarłe pasują, bo można w spokoju poklikać bez parcia na szkło ;) Kolejna rzecz to taka, że zamiast liczyć na "cuda" może zgadajcie się, że wszyscy idą na dany świat i zaczynają od zera, wtedy sami sobie zbudujecie go od podstaw, ale to też pewnie nie realne, bo teraz będzie 100 osób chętnych a jak co do czego to zostanie ze 20, jak to w życiu. Weźmy jeszcze pod uwagę kwestię, że ktoś może grać na każdym świecie i co wtedy ? Ma zakończyć grę ? Wszystko stracić ? Nikt nikogo nie zmusza, żeby zaczynać grę i grać aktywnie na nowym świecie, to sami gracze tak wybierają, bo gdyby nie było chętnych na nowe światy to stare by nie pustoszały, na których tylko garstka tych co im się powiodło zostaje, a reszta znowu fru na nowy, bo może się uda teraz. Oddałem głos na NIE i to mój głos jako gracza, bo mnie osobiście pomysł się nie podoba :) Graczy ogólnie jest mało i tu bym szukał przyczyny a nie to, że otwierają nowe serwery. Wiadomo, że na starcie zawsze więcej kasy idzie niż jak masz rozbudowane konto, dlatego to robi producent :p
   
 13. Mozartgra

  Mozartgra

  Dołączył:
  13. Maj 2018
  Wiadomości:
  156
  Docenione treści:
  44
  Jestem za Tak.
  Podoba mi się nowy wizerunek przedmowcy A=***

  Gram od 25-02-19 13:37 po raz pierwszy w tę grę, skuszony propozycją szybkiego rozwoju konta kupiłem bryłki a za nie pakiety premium na 3 miesiące. Po 2 tygodniach rozpocząłem grę na kolejnym serwerze aby wybrać inną profesję i zawód. Stąd mój temat, ponieważ mimo opóźnienia 2 tygodni między kontami (gram co dzień) nie zauważyłem różnicy z premium i bez premium (mam wszystkie pakiety). Z mojego punktu widzenia prócz kolejki 9 (normalnie 4) nie daje nic.
   
 14. speedy911

  speedy911

  Dołączył:
  30. Cze 2009
  Wiadomości:
  223
  Docenione treści:
  78
  Ci którzy pamiętają Westa z tylko jednym światem (S1), chętnie opowiedzą Ci jak to fajnie się grało w licznym towarzystwie i jak ciężko było się dostać na CODZIENNE bitwy na dużych fortach... a teraz zapraszamy na przezabawne bitwy na niepełnych maleństwach :p
   
 15. Maqbain

  Maqbain Gość Gość

  Co do bitw fortowych to pisałem to w innym wątku już, że nie chodzę na nie, ponieważ się tam nie załapuję, kilka razy chciałem wziąć udział, byłem na czas ale niestety po chwili miałem info, że brak miejsc. Więc dałem sobie spokój. Na początku myślałem, że samo dołączenie i wyruszenie do bitwy daje gwarancję udziału ale niestety nie, ktoś tym zarządza więc jeśli chodzi o mnie to z tego powodu nie biorę udziału. Poszedłem w stronę zbieractwa i misji, żeby podbić swój poziom. Miasto też mam swoje bo cenię sobie niezależność a nie grę pod dyktando. Nie znaczy to wcale, że nie rozumiem Twojego pomysłu, ale dla mnie osobiście jest on nie do przyjęcia, bo to by oznaczało, że mam skończyć grę, skoro np. Dakota i Nawaho zostanie skasowany to po co mam grać od nowa ? Dla mnie to strata czasu. Co innego łączenie światów, to by miało sens, przenieść konta na wybrany i zablokować interakcje między nimi - tymi twoimi - wtedy miało by to sens.
   
 16. qoqoq03

  qoqoq03

  Dołączył:
  31. Mar 2017
  Wiadomości:
  159
  Docenione treści:
  39
  Robić zadanka czy zbierać produkty/przedmioty możesz na każdym wymarłym świecie. Niestety (w obecnych czasach) ta gra jest ustawiona w głównej mierze na kooperację/grę multiplayer -> forty, przygody, pojedynki czy handel, co przez nieróbstwo, brak pomysłu na grę, niechęć do zmian/rozwoju gry (wybierz dowolnie) informatyków czy właścicieli gry ten aspekt bardzo ale to bardzo kuleje. Gracze aktywni rozrzuceni są po wszystkich światach, co przedkłada się na niską frekwencję w kategorii "multiplayer". Najlepszym rozwiązaniem, według mnie, jest połączenie najbardziej wymarłych światów w jeden o wysokiej liczbie graczy on-line. Niestety developerzy TW są ślepi na prośby graczy, póki hajs się zgadza.
   
  speedy911 lubi to.
 17. Zajęcza Łapka

  Zajęcza Łapka

  Dołączył:
  20. Sty 2019
  Wiadomości:
  49
  Docenione treści:
  62
  nA KAŻDYM ŚWIECIE ZAWSZE ZNAJDZIE SIĘ KTOŚ CHĘTNY ŻEBY WYDAĆ BRYŁY NA EVENTÓWKĘ ;)
   
 18. speedy911

  speedy911

  Dołączył:
  30. Cze 2009
  Wiadomości:
  223
  Docenione treści:
  78
  Ello, czy ktoś z TWT przesłał moją propozycję do IG?
   
 19. Kaktus

  Kaktus

  Dołączył:
  1. Kwi 2019
  Wiadomości:
  24
  Docenione treści:
  13
  Gdyby tak się stało pomysł miałby status "zaakceptowany".
   
 20. speedy911

  speedy911

  Dołączył:
  30. Cze 2009
  Wiadomości:
  223
  Docenione treści:
  78