dyskusja Propozycja: każdy nowy świat = kasacja dwóch starych

Dyskusja w 'Propozycje odnośnie gry' rozpoczęta przez użytkownika speedy911, 28. Paź 2018.

Poleć tę stronę

?

Czy jesteś za tym aby kasować dwa (lub wiecej) stare światy podczas startu nowego?

1. TAK

2. NIE

3. Nie mam zdania

Wyniki będą widoczne dopiero po zagłosowaniu.
  1. speedy911

speedy911

Docenione treści:
    6
    "Trump pod koniec stycznia wprowadził zasadę, że każda nowa regulacja wprowadzana przez jego administrację musi zastąpić dwie stare. Posunięcie to miało wyeliminować niepotrzebną biurokrację i pomóc rozwojowi biznesu"

Z Westem jest podobnie, mamy mnóstwo światów, z których może 3-4 jako tako funkcjonują, a reszta co najwyżej wegetuje, a w nich kiszą się starzy, doświadczeni gracze, którym nie chce się już rozpoczynać wszystkiego od nowa na kolejnym "wspaniałym" świecie (który będzie identyczny jak poprzedni, tylko że trzeba znowu klikać te same pracki, żeby osiągnąć coś co już się osiągnęło - NUDY!!).

Nie tylko ja zauważyłem, że mamy tych światów za dużo i większość z nich jest niegrywalna (wystarczy sprawdzić jak dużo osób przychodzi na Gali gdy akurat nie ma eventów)!

Moja propozycja jest prosta, wprowadzamy regułę wedle której uruchamiając nowy świat należy zlikwidować co najmniej dwa stare. Tym sposobem, za jakiś czas będziemy mieli tylko kilka (a nie kilkanaście) mocnych światów, które być może, dzięki większej ilości graczy, znowu pozwolą na czerpanie większej radości z gry (poprzez większą interakcję z liczniejszym gronem graczy).

Twarde dowody na poparcie mojej propozycji:
    - problem z zapełnieniem fortu na większości światów
    - problem z zapełnieniem Gali (nie licząc eventów i paru światów)
    - na Nawaho wystarczyły dwa dni żeby (już) topowy pojedynkowicz nie miał z kim się zmierzyć (wszyscy przeciwnicy omdleni)
    - wymiany handlowe, bez problemu przelejesz środki na stare światy, ale w drugą stronę to już nie bardzo.

Co Wy na to?

2. Suchypl

Suchypl

Docenione treści:
    27
    a kasa za bryłki na tych światach chyba się zgadza skoro ich nie likwidują? przecież nie dokładają do tego biznesu

Ponicz lubi to.
  3. Sheem

Sheem Blada Twarz

Docenione treści:
    0
    Moim zdaniem im większa rywalizacja, tym więcej wydanej kasy na bryłki. Zdecydowanie powinno się łączyć więcej światów ze sobą. Gra jest o wiele przyjemniejsza, gdy graczy jest więcej. Marzeniem byłby powrót do dawnych czasów, gdzie na duży fort stawiały się nadkomplety.

4. Cpt. Bonsai

Cpt. Bonsai

Docenione treści:
    8
    Osobiście odnajduję w tym pomyśle same plusy, po za tym więcej ludzi w jednym miejscu to większa dynamika gry ;-) . Głosuję na TAK!

5. qoqoq03

qoqoq03

Docenione treści:
    29
    Dam tak, bo pomysl swietny.

Ale po ostatnim pomysle, co moderatorowi forum trudno bylo dac "tag" to watpie, by propozycja opuscila polskie forum.

6. speedy911

speedy911

Docenione treści:
    6
    Fusek napisał:
    Oto liczba postaci zapisanych na bitwę o Gallifrey:

ari 200
    bf 176
    chey 102
    dako 140
    iro 196
    jica 208
    klon 228

s1 377
    s10 315
    lui 263
    huron 378
    musco 368
    nawaho 377

Łącznie 3328 postaci.

Moim zdaniem, wszystko co ma mniej niż 250 należy pozamykać i przenieść graczy na inne światy, ja nie widzę innego wyjścia bo w sto osób (patrz chey) raczej frajdy z gry na Gali nie ma (mówimy o Gali eventowym, aż strach zapytać jak to wygląda bez zachęty w postaci aksamitek) :/

7. Fatmag

Fatmag

Docenione treści:
    1
    Sugerowanie się Gali jest dosyć zabawne.

8. speedy911

speedy911

Docenione treści:
    6
    No wiesz, czymś trzeba się sugerować... a zbierać jagody i robić zadania można na każdym świecie, to co za różnica dla Ciebie, czy robisz to na umierającym Dako czy na zaludnionym Musco? A dla ludzi grających w forty, większa liczba graczy już robi różnicę!

9. Napoleon B.

Napoleon B.

Docenione treści:
    27
    Wg mnie bitwy fortowe pokazują aktywność, życie danego świata. Zbieractwo, zadania, pvp są w innych grach, gdzie znacznie lepiej to wygląda, a bitew fortowych w taki czy podobny sposób nigdzie nie znalazłem. Sugerowanie się aktywnością świata poprzez Galifrey jest niewłaściwym patrzeniem, aczkolwiek w jakiś sposób liczba ludzi zapisanych odzwierciedla czy się "opłaca" wysłać jagodziarza na Gali. Właściwym spojrzeniem na aktywność świata są codzienne bitwy i ilość wykonanych pvp. IG powinno przemyśleć rozpoczęcie usuwania starych, tudzież mało aktywnych światów. Z pewnością nie stracą, a jestem przekonany że nawet zyskają.

10. zemyt

zemyt Blada Twarz

Docenione treści:
    4
    Jestem za, więcej graczy i bez konieczności budowania postaci od nowa, kiedy już została raz wyexpiona. Problem tylko z tym, gdy gracz ma na każdym świecie postacie a na nowym może mieć tylko jedną - dać mu do wyboru którą chce zachować, czy też dać możliwość doboru ekwipunku i postaci (bo jedną może mieć bardziej wyexpioną, a na drugiej więcej zainwestował w sety). To myślę stwarza największy problem i jest powodem, dla którego postacie na nowy świat ciężko przenieść.

11. Ponicz

Ponicz Blada Twarz

Docenione treści:
    0
    Osobiście jestem na Nie BOOM!!
    Z czasem skończyły by się serwery i doprowadzilibyśmy do ujemnego stanu serwerów !oooooo! .
    Teraz tak bardziej poważnie , serwer nie zostanie zamknięty jak przynosi zyski .
    Sądzę że Ciekawym rozwiązaniem było by stworzenie listy serwerów do likwidacji , tzn. chodzi mi o to,że była by jakaś przybliżona data kasacji wpisana jakąś statystyką oraz jakieś kryteria kasowania światów ,mała aktywność fortowa(która jest wyznacznikiem aktywności świata),wydane bryłki,zakupione bryłki,ogólny czas spędzony graczy na serwerze itp I;)