Punk, Oi!, Ska, Rockabilly, Hard Core

  • Rozpoczynający wątek triglav77
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Widząc tematy związane z muzyką reggae, metalem, rapem oraz dźwiękami wydawanymi przez komputery, postanowiłem wybadać, czy tylko tamte gatunki muzyczne dominują wśród graczy The West o_O.
W temacie wymieniłem 5 gatunków muzyki, każdy z nich jest inny, zarówno muzycznie jak i tekstowo, ale łączy je fakt, iż słucha ich określona grupa ludzi. Nie koniecznie wszystkich naraz, ale ogólnie jedni z drugimi żyją w dobrych stosunkach. Ja akurat słucham tego wszystkiego naraz :ind:.
Na początek może podam próbki każdego gatunku pif paf.
Punk - Bulbulators
Oi! - Horrorshow
Ska - Vespa
Rockabilly - Komety - światowa I liga gatunku, ich kawałki pojawiają się na składankach całego świata, mnóstwo zagranicznych tras koncertowych, wydana płyta w Meksyku - no cóż polskie media wolą promować farbowanego Michała W. lub płytką Dorotę R. ::DD:
Hard Core - Schizma

Zapraszam do dyskusji ludzi mających coś do powiedzenia na temat tych gatunków :D.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Osz kurde nareszcie temat o tej wspaniałej muzyce.
A Horrorshow właśnie słucham :)
Ogólnie pancurze się już kilka lat. Punk i Oi! to muzyka przy której doskonale się bawię.
Od siebie polecam: The Analogs, Dzieci z Bullerbyn, The Adicts i moje ostatnie odkrycie- Perkele

Oi! Oi! Punks & Skins Unite and Win!;;)

Przy okazji: mój last fm http://www.lastfm.pl/user/DarkPasion
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ostatnie odkrycie Perkele ? Szkoda, że tak późno :p Perkele wymiata, ich muzykę określił bym jako Patriotic Punk, świetne teksty, genialna muzyka zarówno w wolnych kawałkach jak Moments, tak i w szybszych jak Psychopath.
Adicts, hmm jeśli widziałeś ich na żywo, to nic już nie muszę mówić, a jak nie widziałeś, to żałuj, ich koncerty to nie tylko muzyka, to cały spektakl, Monkey wkłada dużo serca w to by każdy koncert był inny.
Analogs, z przykrością stwierdzam, że z płyty na płytę coraz słabiej, chłopaki się chyba wypalają, tak jakby brak pomysłu na nowe teksty i systematyczne wydawanie płyt. Do tego sam nie wiem, czy Piguła się zestarzał, czy może nie chce już robić takiego zamieszania jak na początku ich działalności, ale to już nie to samo.
Z kolei co do moich ostatnich odkryć, to Booze & Glory - polsko-brytyjska kapelka, dość młoda i jak się okazało po przeczytaniu wywiadu z nimi, znałem ich wokalistę (jeszcze z czasów gdy bębnił w Zbeerze) nim wyemigrował na wyspy.
 

DeletedUser

Gość
Gość
No trochę późno, ale lepiej późno niż wcale. Rzeczywiście są świetni, szczególnie pierwszy album. Takie kawałki jak Visitors czy Smash The Scum to fenomeny.
Adictsów niestety na żywo nie widziałem a bardzo bym chciał. Z Twoją opinią o Analogsach też się zgodzę, z płyty na płytę gorzej. Oi! Młodzież była najlepsza ale i Street Punk Rulez daje radę.
Wspomniałeś jeszcze nazwę ZBEER. Też fajna kapela. Podoba mi się ich gra.
Punk Rock Story, Skinhead Girl... :)

Może jeszcze Tower Blocks. Niemiecki zespół punkowy.
A jeśli chodzi o Hardcore Punk to bez wątpienia najlepsze w Polsce jest a raczej było (niestety) Post Regiment. Teksty + głos Niki. Jak dla mnie nie można do nich porównywać żadnego zespołu z polskiej sceny HC

All Bandits. Grają dość wesoło, w sam raz do poskakania w pogo. Nieskomplikowane teksty... ale taki właśnie jest Oi! :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Może jeszcze Tower Blocks. Niemiecki zespół punkowy.
Tak, miałem okazje dwa razy ich widzieć, raz u mnie w Będzinie i raz chyba w Zabrzu, kapela świetna, ale jeśli mowa o niemieckich kapelach, to może słyszałeś nieistniejący już Oxymoron (i znowu będę szpanował :p, bo byłem na ich chyba jedynym koncercie w Polsce w 2002 w Krakowie). Co prawda nie istnieją już, ale główny prowodyr całego zamieszania Sucker prowadzi teraz zespół o nazwie: Bad Co. Project (wspiera go koleś z Tower Blocks, gitarzysta z Frontkick i perkusista z Mad Sin). Grają głównie kawałki Oxymorona, ale i mają kilka świetnych swoich utworów, z samych okładek można wywnioskować ich nastawienie do Emo pif paf. Grali w Zabrzu 2 lata temu prawie, na urodzinach mojej kumpeli.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Oxymoron słyszałem, slyszałem :) Też przyjemna kapela.
Jeszcze przypomniałem sobie o zespole, od którego zaczynałem moją Oi!'ową przygodę. Konkretnie szczecińskie The Junkers.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Coś ten temat podupadł. Czyżby tylko ja i Triglav słuchamy tutaj takiej muzyki? :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry