Punkty pracy a zarobek

  • Rozpoczynający wątek Storm
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Zarobek: 120 min (skoro kopanie grobów to 12%) - 88% =14,4$(o pkt pracy nic nie wiem więc może jakoś tam to zwiększa.) - Motywacja na przykład:50% = 7,7$
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mi się ten wzór zgadza jeżeli brac go na godzinę. A wzór na doświadczenie i kasę jest chyba taki sam...
 

DeletedUser994

Gość
Gość
- dośwadczenie = (doświadczenie x 200% x motywacja) x szczęście

na szczęśce wplywa przypadek losowy, wynosi od 70 do 130%, inaczej +-30%

Nie zgadza mi się. Trudno powiedzieć czy wzór czy przedziały szczęścia :)

Wg wzoru dla pracy o doświadczeniu 62% powinienem osiągnąć maksymalnie 161,2pkt doświadczenia (przy maksymalnej motywacji i szczęściu), tymczasem udało mi się zdobyć 167. Co by odpowiadało szczęściu wynoszącemu +35% :cool:
 

DeletedUser

Gość
Gość
już to pisałem ale jeszcze raz napiszę ZAROBEK= %ZAROBKU+(PKT PRACY*%ZAROBKU)*MOTYWACJA
czyli dla kopania grobów będzie to Zarobek= 12%+(3*12%)*100%= 12,36% zarobku ale ile to jest 100% to niewiem
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie zgadza mi się. Trudno powiedzieć czy wzór czy przedziały szczęścia :)

Wg wzoru dla pracy o doświadczeniu 62% powinienem osiągnąć maksymalnie 161,2pkt doświadczenia (przy maksymalnej motywacji i szczęściu), tymczasem udało mi się zdobyć 167. Co by odpowiadało szczęściu wynoszącemu +35% :cool:

No nie będziesz się chyba kłucić o 5 pkt w tą czy w tą. Mniejwięcej wyszło tyle samo więc raczej powinniśmy się cieszyć, że ktoś wkońcu na to wpadł.


A co do tych wzorów, to albo ja liczyć nie umiem, albo mi jakieś kosmiczne liczby wcyhodzą...jak wy tego używacie :p? gdzie tu jest jakieś dzielenie czy cos?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Jeśli wzór daje dane w zakresie plus minus 35% to trudno go w ogóle nazwać wzorem ;)
Czyli coś jest źle obliczone lub pominięte. Albo losowość jest taka że wcale się nie da przewidzieć kasy i doświadczenia...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Moglibyście mi wytłumaczyć jak liczycie xD? Bo nic nie kapuje...JAK, JAK, JAKK! Naprzykład przy handlu - kasa 9%, dośw. 3%
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Moglibyście mi wytłumaczyć jak liczycie xD? Bo nic nie kapuje...JAK, JAK, JAKK! Naprzykład przy handlu - kasa 9%, dośw. 3%

pisalem że nie wszyscy zrozumieją ;)..to są procenty, inaczej sie je liczy:
kasa = 9 x 1,10 x 1
kasa = 9 x 110% x 100% x szczęście (od 65% do 135%)

9 - to wynagrodzenie podane w % przy robocie, jest stale,
1,10 - to inaczej 10 punktów pracy
1 - motywacja (czyli 100%)

_______________________________
Ogólnie to mi sie zgadza. Oczywiście wzór nie jest idealny ale przybliża nam ilośc otrzymanego wynagrodzenia i dośw. Mozna w ten sposób obliczyć która robota jest bardziej dla nas oplacalna. Np jeśli po obliczeniu 2 prac, w jednej mam ~50$, a w drugiej ~70$ wynagrodzenia, to wezmę 2, bez obliczeń jest ciężko zdecydować którą jest bardziej oplacalna.


już to pisałem ale jeszcze raz napiszę ZAROBEK= %ZAROBKU+(PKT PRACY*%ZAROBKU)*MOTYWACJA
czyli dla kopania grobów będzie to Zarobek= 12%+(3*12%)*100%= 12,36% zarobku ale ile to jest 100% to niewiem

Wg tego wychodzi dokladnie takie samo wynagrodzenie jak napisalem wcześniej w poście na 1 stronie. A te 12,36% to jest inaczej 12$.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
A czy ktoś może zna wzór na ilość punktów z rozbudowy miasta? (chodzi o punkty dodane to miasta)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Widziałem w innym temacie że punty rozbudowy to pkt pracy*0,6
 

DeletedUser

Gość
Gość
To niemożliwe. Mając 30 punktów pracy rozbudowałem miasto o 30 punktów w 2h.
 

DeletedUser

Gość
Gość
w innym temacie napisalem to też, powinno być coś takiego:

(105% x Punkty pracy)
---------------------- x motywacja= Ilość wprowadzonych punktów rozbudowy
2

>> 105% dla robotników, z 5% bonusem do rozbudowy miasta,u reszty to 100%
 

DeletedUser

Gość
Gość
nie czytalem poprzednich postow, ale pamietam pewien wzor, w ktorym byly zawarte pp

punkty pracy pracy wprowadzaja mnoznik otrzymanej kasy: [1+ 0,002*punktypracy]

czyli przykladowo za 100pkt pracy dostaniemy 20% wiecej $$
 
kiedys ktos dal na forum stronke, gdzie byly podane prace ktore mozesz wykonywac i ile bys dostal za nie kasy i doswiadczenia :D niestety nie moge jej znalezc :(
 

DeletedUser

Gość
Gość
z tego co ja wiem to ilość pkt nie ma żadnego znaczenia - po prostu musisz mieć określoną ilość żeby w ogóle określoną pracę robić - a ile masz więcej to już gry nie obchodzi (oczywiście oprócz budowania w mieście)

więc lepiej kop groby
a jeszcze lepiej rób w kamieniołomie
a jeszcze bardziej lepiej stawiaj maszty telegraficzne
a jeszcze bardziej lepiej fantastyczniej Ustanawiaj prawo własności
itd ;]

a jeszcze lepiej pracuj jako żołdak nie ?xD

lepiej pracuj w kopaniu grobów, gdy więcej % doś tym więcej wynagrodzenia np.:
wydobycie srebra 1 pkt. pracy
ustanawianie prawa własności 300 pkt. pracy
lepiej pracować przy wydobywaniu srebra...
 
Status
Zamknięty.
Do góry