Ranking - rzemiosło

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser11551
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser11551

Gość
Gość
O co chodzi w kategorii:
różnorodność (rozpowszechnienie wytworzonych przedmiotów)

Jakoś nie mogę załapać tego :)
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
Z tego co się dowiedziałem z czeskiego forum to chodzi o to:
Różnorodność jest sumą kwadratów wytworzonych produktów (każdego oddzielnie). Przykład:
Zaczynamy od 0, robimy pierwszy raz wyciory i to w ilości 100szt. Za to dostaniemy 10pkt w rankingu(10^2=100).
Zaczynamy od 0, robimy pierwszy raz wyciory, żywice, lek na żołądek, krzesiwo i to w ilości 25szt(każde). Za to dostaniemy (5^2=25, a my zrobiliśmy cztery różne produkty, wiec dostajemy 20pkt).
Im więcej jest wytworzonych produktów (np. robimy masowo herbaty), tym trudniej za to będzie dostać punkt do różnorodności.

W rankingu liczy się kolejność:
1. Poznane przepisy
2. Punkty rzemiosła
3. Różnorodność
4. Wytworzone przedmioty
Poproszę o oficjalne potwierdzenie mojej tezy, przez TWT.
Bialka na wiki się postarała, ale chyba specjalnie ominęła aspekt różnorodności :p https://wiki.the-west.pl/wiki/Ranking
 

DeletedUser33271

Gość
Gość
Słyszałam o tym wzorze co podajesz wyżej, ale mam duże wątpliwości czy jest on poprawny dlatego nie zamieszczałam go na wikipedii. Zresztą podstawiając do tego wzoru ranking nie będzie się zgadzał i dlatego uważam że to nie jest poprawny wzór. Są gracze co mają 600 pkt rzemiosła i różnorodność 0.
Aspekt różnorodności na wiki jest pominięty, ponieważ nie dostałam jeszcze wzoru na różnorodność.
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Jest on aktualizowany co jakiś czas, co około godziny.
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
Słyszałam o tym wzorze co podajesz wyżej, ale mam duże wątpliwości czy jest on poprawny dlatego nie zamieszczałam go na wikipedii. Zresztą podstawiając do tego wzoru ranking nie będzie się zgadzał i dlatego uważam że to nie jest poprawny wzór. Są gracze co mają 600 pkt rzemiosła i różnorodność 0.
Aspekt różnorodności na wiki jest pominięty, ponieważ nie dostałam jeszcze wzoru na różnorodność.


Wzór prezentuje się następująco (przy założeniu iż gracz wytwarza trzy przedmioty):
x-liczba wytworzeń przedmiotu x
y-liczba wytworzeń przedmiotu y
z-liczba wytworzeń przedmiotu z
liczbę przedmiotów można dowolnie modyfikować w zależności od liczby wytwarzanych przedmiotów przez gracza.

różnorodność= pierwiastek drugiego stopnia z x + pierwiastek drugiego stopnia z y + pierwiastek drugiego stopnia z z.
Odpowiedź od supportu nadesłana przez Lenkę :)

Czyli chyba miałem racje co do wzoru :)
 

DeletedUser33271

Gość
Gość
Pewnie tak. Wzór został potwierdzony i zamieszony na wiki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry