Raport The West 12/2013

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1170
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser5603

Gość
Gość
Chcecie zmieniać pojedynki? Bardzo proszę. Wspaniała koncepcja była opisana w mapie drogowej 2012 chyba. Niestety nie mogę tego znaleźć na forum. Idźmy w tym kierunku bo pomysł z ochroniarzem jest tak idiotyczny że szkoda nawet roztrząsać tematu.


Chociaż nie, nie jest idiotyczny. Będzie miał sens jeśli tygodniowa opłata za ochroniarza będzie wynosiła 100k dolarów. Zlikwidują się wtedy samoczynnie multikonta do przewalania kasy między światami co wyjdzie grze na zdrowie bo INNO będzie musiało pozamykać większośc serwerów zostawiając 2-3. W takiej formie jestem za.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser25646

Gość
Gość
ochroniarz jako żywy człowiek a nie npc ma rację bytu..skoro można za kogoś wystawić nagrodę to i można kogoś wynająć. Ma to odwzorowanie w historii dzikiego zachodu gdzie bogaci potentaci zatrudniali osoby chroniące dyliżansy i ich samych
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
Tylko żę cena za taką ochronę też musi być jakaś rozsądna.

Poza tym tak pvp ochroniarz nie musiałby nic robić a exp by mu leciał i kaska też. Wystarczy że załączał by sobie pracki w stroju pod pvp i nic nie musi już robić bo po co jak jest mocny i tak wygra obronę.

Inna sprawa to taka że taki ochroniarz musiałby być w pobliżu swojego klienta.

Bo przecież jak ja jestem w widmie a on po drugiej stronie mapy to jak ma mnie obronić.
 

DeletedUser5603

Gość
Gość
O dokładnie o to Onufry mi chodziło. Dajcie spokój z tymi ochroniarzami ( choć w wersji "żywej" to nawet interesująca koncepcja) i idźcie w tym kierunku. Po wprowadzeniu takiego modelu pojedynków gwarantuje że odżyją błyskawicznie. A jeśli jeszcze udałoby się dodać jakiś sensowny system nagród ( UOP, exp, minimalna szansa na jakiś atrakcyjny drop) to pojedynki znowu stałyby się głównym elementem gry.
 

DeletedUser16467

Gość
Gość
To i ja się wypowiem.

Po pierwsze, będzie on pobierał 25% całej gotówki, którą zarabiasz w trakcie gry jako opłatę, a dodatkowo kwota ta będzie musiała wynosić przykładowo przynajmniej 500$ tygodniowo.

Jak już tutaj było pisane pieniądze na targ i nic nam nie pobierze :D Chyba że aktywacja ochroniarza wyniosła by za uruchomienie go pewną ilość kasy przykładowo 100k Jednorazowo za aktywację a następnie zabierałoby z prac 25% zarobku czyli zarobimy 1000 dolców za 1h pracy to dostaniemy tylko 750$.

Dlaczego ?? Kązdy ogarnięty gracz jak moja skromna osoba idzie sobie do pracy jak ma czas to przed końcem pracy wyłączy ochroniarza dostanie 100% zarobku i znów go aktywuje :D ( można limit czasowy czyli wyłącze go to dopiero po pewnym czasie znów mogę go aktywować np po 2 dniach itp.)

Rozumiem że za walke z Ochroniarzem dostajemy takie same exp jak za jego Pana ??

Walka z botami to raczej nie dobry kierunek, pytanie czy Wyłączą 48h ?? Bo tak zbieracze lub byli pojedynkowicze będą się usypiać jak kiedyś czyli krzycza ubić mnie podbiega ziomuś z koalicji wali 1 cios i amm spokój :D

Jeśliby wyłączyli nam 48h to wtedy były pojedynkowicz i to z top wstałby dostał lanie bo w koeljce pod maistem 20 stoi na łatwe exp ubija trace hp energie, spie wstaje i znów atak i tak w kółko ?? Co wtedy ma grcz zrobić ?? Olac forty i iść w poje albo zakończy grać :D Wiem bo kilku graczy którzy byli np w pojach dostawało 48h co 2 dni aż podziękowali za grę bo sensu nie było :D

Kolejna sprawa sporo graczy full hp było w pojach więc wiadomo gracz XXX nie podleci do typa pojedynkowicza tylko wybeirze łatwe exp i zaatakuje fortowca , gdzie tu dreszczyk emocji ??

Popatrzcie się jak teraz jest mało kto atakuje większość czeka na atak, lub atakuje słabych graczy. Ja jak biegałem top 1 to zdobywałem 300exp a jak wtopiłem to gracz dostwał 4000exp za co ?? Za stanie i wyczekiwanie ?? A ja za aktywność dostaje mniej ?? Będac top 1 co z tego mam ?? NIC, same problemy bo zamiast widzieć 200 graczy wdize 8 :D Raczej takiej nagrody za aktywność w TW nie powinno być że bycie top się nie opłaca.

Ja top 1 a top 100 mamy 120 lvl obaj mamy ten sam set pewnie te same um ilość tylko że ja gram aktywnie bijąc kogo się da a on dopiero wlkroczył do pojów, więc szanse na wygraną obaj mamy 50% więc czemu ja mam dostać 10exp a on 5k exp ??

Tutaj IG powinno pomysleć żeby to wyeliminować bo poziom pojedynków to minus i to duży, pojedynki opłacają się jak zaczynamy z pojami a zczasem już nie warto w nich siedzieć.

Oczywiście osoba agresywna czyli atakująca powinna dostawać więcej exp niż za stanie w obronie, bo nie sztuką jest nabicie pojów bycie w top zrobienie sie pod defa zabrać nawet bron wystawic angrode za siebie i czekać na jelenii którzy mi exp nabiją :D
 

DeletedUser30913

Gość
Gość
oglonie pomysł z ochroniarzem do kitu bo co jak ja aktakuje gracza na 1 koncu mapy a jego ochroniarz jest na 2 koncu mapy??

ten pomysl powinien pojsc do kosza
 

DeletedUser16467

Gość
Gość
oglonie pomysł z ochroniarzem do kitu bo co jak ja aktakuje gracza na 1 koncu mapy a jego ochroniarz jest na 2 koncu mapy??

ten pomysl powinien pojsc do kosza

Raczej to tak nie działa, że Ochroniarz chodzi własną drogą , tak jak w życiu jak masz ochroniarza to nie że on w Syrii a ty w Polsce :D
 

DeletedUser30913

Gość
Gość
Raczej to tak nie działa, że Ochroniarz chodzi własną drogą , tak jak w życiu jak masz ochroniarza to nie że on w Syrii a ty w Polsce :D

padl pomysl zeby ochroniarzami byli gracze (ci ktorzy sa dobrzy w pojedynkach) wiec co raczej nie bedzie za nim biegal po mapie...

a jak ochroniarzem ma byc npc wiec po co to? juz mamy pvp z NPC ... pomysl tak dobry jak .....
 

DeletedUser

Gość
Gość
"Ochroniarze będą mieli umiejętności i ekwipunek wynajmującego ich gracza,..."
Więc taki ochroniarz jest bezsensu ponieważ przykładowa pp full handel ma 1200 hp i 0 unik więc ochroniarz wystarczy na jeden pojedynek. Sens będzie wtedy gdy ochroniarz zachowa swoje umiejętności.
 

DeletedUser16467

Gość
Gość
padl pomysl zeby ochroniarzami byli gracze (ci ktorzy sa dobrzy w pojedynkach) wiec co raczej nie bedzie za nim biegal po mapie...

a jak ochroniarzem ma byc npc wiec po co to? juz mamy pvp z NPC ... pomysl tak dobry jak .....

Jesli chodzi o pomysł żeby inny gracz był ochroniarzem to z góry mówię że to nie przejdzie :D

Dlaczego ?? np ja zostane ochroniarzem jakiegoś znajomego więc tak: mam wybór chronić własne hp żeby móc obronić koelge co powoduje że pojedynkować się nie będę mógł bo jak pójde w kilka pojów strace hp musze odespać, więc kolega zostaje bez ochrony :D Więc co to za ochrona ??

Kolejna sprawa tak czy siak wyda się kto jest ochroniarzem danego gracza więc zamiast do mnie pójda do kolegi ja będąc w innym sektorze robiac poj dostane nagle 5 ataków niespodzianki :D

Teraz mam możliwośc sprawdzenia czy ktoś nie atakuje mnie czy nie dostaje ataku w meijsca w ktorym wczesniej stałem.

Jesli chodzi o ochronairzy boty to jesli ktoś za mnie ma np 4000exp a jestem full hp to ochroniarz ma te same hp czyli najpierw nabijają sobie exp z bocie a następnie na mnie :D To lepiej nie mieć ochroniarza zjechac hp zjechac energie na 15 sekudnowych pracach i isc spac :D
 

DeletedUser25646

Gość
Gość
nikt tu nikomu nie karze biegać po mapie ( wystarczy żeby ochroniarz był w tym samym sektorze co wynajmujący). Jeśli już bierze za coś pieniądze to do czegoś zobowiązuje.

Jeśli ktoś omdli ochroniarza to wynajmujący również omdlewa (ryzyko zawodowe) lub też osoba która omdliła ochroniarza nie może zaatakować wynajmującego jakiś czas( jest podatna na ataki innych graczy)

to w obowiązku ochroniarza jest pilnowanie swojego hp i decydowanie się lub też nie na ataki na innych graczy.

ja osobiście bym chętnie wziął jakiegoś fortowca pod ochronę za symboliczne 5-7 obligacji dziennie :D a za wywiązanie się z ochrony danej osoby przez określony czas jakąś premię.
 

DeletedUser5603

Gość
Gość
ja osobiście bym chętnie wziął jakiegoś fortowca pod ochronę za symboliczne 5-7 obligacji dziennie :D a za wywiązanie się z ochrony danej osoby przez określony czas jakąś premię.

Mam nadzieje że z równym entuzjazmem będziesz wypłacał odszkodowanie ochranianemu za straty jakie poniesie gdy trafi się ktoś z lepszym buildem niż Ty i zmasakruje Was obu brutalnie :)
 

DeletedUser16467

Gość
Gość
No i zacznie się płacz, ja mu płaciłem a on mnie olał :D
 

DeletedUser25646

Gość
Gość
Mam nadzieje że z równym entuzjazmem będziesz wypłacał odszkodowanie ochranianemu za straty jakie poniesie gdy trafi się ktoś z lepszym buildem niż Ty i zmasakruje Was obu brutalnie :)
Jeśli od 10 do 10 nastepnego dnia go ochronilem dostaję wypłatę jeśli padlem nic nie dostaję płatności były by po a nie z góry ;p
 
To i ja się wypowiem.
Będac top 1 co z tego mam ?? NIC, same problemy bo zamiast widzieć 200 graczy wdize 8 :D Raczej takiej nagrody za aktywność w TW nie powinno być że bycie top się nie opłaca.

Hmmm nie lepiej usunąć większość światów i zostawić 2-3 żeby było więcej graczy? Jak się uzbiera z 5-6 światów po 8 osób to już masz 40-48 graczy więcej z topki i masz się z kim lać :)

Jeśli ktoś omdli ochroniarza to wynajmujący również omdlewa (ryzyko zawodowe).

To czy w takim razie ochroniarz ma sens? On ma zapobiegać okradaniu i dawaniu 8 godzin snu ;)
 

DeletedUser16467

Gość
Gość
Hmmm nie lepiej usunąć większość światów i zostawić 2-3 żeby było więcej graczy? Jak się uzbiera z 5-6 światów po 8 osób to już masz 40-48 graczy więcej z topki i masz się z kim lać :)



To czy w takim razie ochroniarz ma sens? On ma zapobiegać okradaniu i dawaniu 8 godzin snu ;)

Po 1 nikt nie zostawi 3-4 światów, a to nie rozwiązanie problemu tylko odłożenie na pewny czas bo jak idąc twoim pomysłem połączyć światy i mając na kim nabijać lvl pojów znów odskocze to problem znów się pojawi :D
 

DeletedUser29812

Gość
Gość
Może trochę offtop ... jeśli nie pasuje tu to proszę przekleić tam gdzie pasuje (np.dział propozycje dotyczące gry). Poza tym, skoro Onufry rezygnujesz z prowadzenia dyskusji z przedstawicielami, nie wiem czy pisanie tego ma sens...

Co do pośpiesznej aktualizacji dodającej masę nowych przedmiotów ...
Wiadomo że tzw. niemiecka solidność i precyzja to bujda na resorach, ale można się było spodziewać lepszego doboru uzupełnień przedmiotów. Liczyłem na bardziej dopracowaną wersję.

Zaczynając od kapeluszy:
- wszystkie uzupełnione zestawy, od opasek do statsonów, mają różne grafiki, nawet nie próbujące naśladować starych ... porównajcie meloniki stare (np. szary) z nowymi (np. zielony). Wszystkie nowe zestawy mają oczywiście jednolite grafiki. Inna sprawa że unikatowe mają po części "grube" aureole, inne "cienkie", mało widoczne.
- Prawie wszystkie komplety mają po 8 sztuk w zestawie...
- tylko czapek i cylindrów jest po 9 ... niedoróbki!
- Zestawów kapeluszy mamy 13.

Naszyjniki:
- to co powyżej, czyli różne grafiki do starych i nowych, z tym że tu wszystkie komplety mają po 9 sztuk (!).
- Zestawów naszyjników mamy 14.

Odzież:
- słabsze sety mają po 9 części, mocniejsze po 8 ...
- wszystkie zestawy z 8 sztukami mają kolory: szary, żółty, niebieski, zielony, brązowy, czarny, szlach i unikat, oczywiście musi być i tu wyjątek - w płaszczach nie ma zielonego, za to jest czerwony ...
- lniana koszula wygląda jak kurtka posz. przygód,
- indiańskie ubranie, szata pielgrzyma - wyalienowane ze swoich zestawów, wyglądają tak samo ale nie należą do żadnego zestawu.
-Zestawów odzieży mamy 15.

Buty.
- brązowe buty sznurowane wyglądają jak z zestawu szarlatana
- brązowe buty pielgrzyma - są już tego dwie różne wersje ... (1 z zestawu pielgrzyma, 2 tylko dla robotnika)
- buty pielgrzyma z kompletów pielgrzyma (damskie i męskie) nijak się mają do zestawu butów pielgrzyma
- Brązowe mokasyny i Brązowe Mokasyny - jedne z zestawu mokasynów, drugie ze skrzynki premium ... wygląd ten sam, różne bonusy i ... nazwa
- plus za jednakowe grafiki uzupełnianych przedmiotów,
- nazwa walonki ... jak powszechnie wiadomo każdy szanujący się "kałboj" chodził w walonkach ...
- wszystkie zestawy butów są po 8 sztuk - rzadka regularność
- Kompletów butów jest 13.

Dotyczące wszystkich:
Poza tym dobrze by było żeby wszystkie przedmioty miały swoje pozycjonowanie - przeglądanie np kamizelek starych na stronie w 2-3 w odzieży, i nowych na 5 jest mało praktyczne ...
Część zestawów jest nieciekawie rozróżnialna - np mundury, może macie dobre oczka ale po co je wyślepiać na przyglądanie się kolorom kołnierzyków, można przecież dać całe różnokolorowe mundury ...
Albo wszystkiego po 8, ciągle takich samych kolorów i grafik albo po 9 ... do ładu i porządku.

Zobaczymy co przyniesie nam aktualizacja z podniesieniem lv, czy kolejne niedopracowane systemowo zestawy czy coś jeszcze, np. zwiększenie ilości broni fortowych i dodanie do nich unikatów (jedyna grupa przedmiotów która nie ma swoich unikatów).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry