Rozmowy z CM

Status
Zamknięty.

DeletedUser13329

Gość
Gość
Lenka nie możesz cytować wiadomości? Przecież twoich odpowiedzi się czytać nie da xD.

Da się to przeczytać, ale łatwo nie jest ;)
===========================================
PS: może trzeba dać jakiś kolorek, pogrubienie, podkreślenie, albo wcześniej wpisać charakterystyczną serię znaków?!

PS2: tylko nie @#$$@#$%#$^&^& bo Wojcieszy uzna to za łamanie regulaminu ;)
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Lenka nie możesz cytować wiadomości? Przecież twoich odpowiedzi się czytać nie da xD.
da się już czytać, wcześniej się nie dało, dlatego poprosiłem o wyodrębnienie jakoś pytania od odpowiedzi. Jednakże cytowanie byłoby najlepsze, ale dla mnie wystarczy jak pytanie będzie pogrubione/podkreślone/kursywą i oddzielone przerwą od odpowiedzi.

Możecie używać dozwolone skrypty. Obecnie żaden nie jest dozwolony, więc nie można ich używać. Tabela kar nie jest widoczna od wejścia nowego regulaminu, więc nie odpowiem na pytanie dotyczące kar.

Skoro tak, to pytanie. Skoro wszystkie są zakazane, gdyż żaden nie jest dozwolony to czy osoby używające skryptu, który daje JEDYNIE możliwość pisania na czacie w różnych kolorach, a to można sprawdzić wiadomo w jaki sposób dla osoby mającej dostęp do supportu, czy też sprawdzającego affronty, to czy takie osoby będą karane za używanie skryptów? Skoro wszystkie są zakazane to wedle chłodnej logiki karane być powinny, czyż nie? Proszę o odpowiedź: TAK lub NIE. Nie chcę odpowiedzi typu: "Każdy przypadek jest prawdzany indywidualnie". Taką odpowiedź nie będę traktował jako odpowiedzi tylko jako mydlenie nam oczu.
Tak jak z wracaniem z bana permanentnego z którego ponoć powrotu nie ma, co nie zawsze jest prawdą, o czym gracze doskonale wiedzą. Proszę zająć jasne stanowisko w tej sprawie. Jeśli wszystkie to wszystkie, jeśli są wyjątki powinny być one ujęte w regulaminie gry, a także w OWH, które de facto skryptów zakazuje w ogóle. A wedle zasad jeśli są rozbieżności pomiędzy regulaminem, a OWH to nadrzędne jest OWH.
Jeśli niektóre skrypty będą legalne, albo są legalne, bo oczywiście dla mnie idiotyzmem byłoby karanie osób za skrypt dający tylko kolorową czcionkę, to według mnie powinna nastąpić zmiana w regulaminie i OWH. Na jaką? W regulaminie jak i w OWH powinien być zapis:
Skrypty są zakazane, jeśli łamią następujące zasady (i tu odnośnik do osobnego postu w temacie z regulaminu gry, a w OWH może być rozpisane od razu pod tym, i tak OWH jest strasznie długie)

Regulamin wtedy i tak jest przejrzysty, a gracze mają dostęp do tego co jest zakazane, a twórcy skryptów wiedzą co mogą, a czego nie mogą robić.

Ponadto mowa o Elvenarze... że tam są nie zabronione multikonta. Brawo... bo według tego co wiem to OWH zabrania posiadania multikont. No ale to nie temat o Elvenarze, ale tylko takie moje spojrzenie na sytuację jak to IG respektuje swoje wlasne zapisane przez siebie zasady. Weźcie tam prawnika, który przeczyta Wam OWH, a następnie zaznajomi sie z regulaminami poszczególych gier, niech sprawdzi gdzie są nieścisłości, bo jak widać są. A tak jak pisałem, jeśli regulamin i OWH jest ze sobą sprzeczne, to zasady z OWH są brane pod uwagę, a nie regulaminu gry.

/połączono posty - Wojcieszy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
czy Planujecie w tym Roku na Sylwestra i na Wigilie Bitwę o Gallifrey z Nagrodami

czy w tym Roku będą lepsze Sety na Event,Loterię Walentynkową a nie takie słabe jak Rok Temu

czy Planujecie podobny lub związany Event ,,Loterie tak jak Walentynkowa lub jak Wyprzedaż świąteczna

czy Planujecie wprowadzić Ranking Najlepszych Sojuszy na każdym świecie

czy można zgłaszać siebie lub innych Graczy którzy chcą zostać Adminami TW lub CM TW w tym Roku

czy będzie Nowy Moderator na Forum TW oprócz Wojcieszego

i kiedy Dziennik TW przejdzie zmiany,gruntowną Renowacje

czy macie już kolejnych Graczy którzy Udzielą Wywiadu dla Dziennika TW typu Cpt.Bonsai,Presnelberg,Arczi,Dbanita,Toro Rosso luellie ,bo polecam zrobić z nimi Wywiady


czy Planujecie Spotkanie TW z Graczami w Zakopanym,w Warszawie na PGE Narodowym lub w Krakowie na Tauron Arenie w tym Roku lub w Przyszłym

kto oprócz Ciebie Lenko może Przeprowadzać Wywiady Do Dziennika TW
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Tak zostało to przetłumaczone podczas wprowadzania do gry rankingu rzemiosła. Różnorodność czyli jak różnorodne przepisy wytwarzasz w rzemośle. Rozpowszechnienie czyli jak rozpowszechniasz swoje rzemiosło, jeśli wytwarzasz jeden produkt to w małym stopniu rozpowszechniasz rzemiosło oraz jego możliwości. Im więcej ich tworzysz, tym bardziej rozpowszechniasz rzemiosło.

To tłumaczenie w mojej ocenie jest błędne. Rozpowszechnianie to... ok inaczej... przedstawię to tak. Na jednym przykładzie pokażę Ci co to różnorodność, a co to rozpowszechnianie, polecam przeczytać historyjkę, wyszła całkiem zacnie.

Jest sobie powiedzmy pączkarnia w jednym z polskich miast, ale znajduje się tylko w jednym punkcie miasta (załóżmy że jest to miasto duże, a sam punkt znajduje się bardziej na obżerzach, no powiedzmy właściciel miał mało hajsu na wynajem punktu). Sprzedaje jak nazwa wskazuje pączki i to początkowo zwykle pączki z różanym nadzieniem. Jednakże słysząc od klientów, że spróbowaliby pączków z innymi nadzieniami postanowili rozszerzyć swoje "menu" o pączki z innymi nadzieniami, powiedzmy kolejne pięć rodzajów. I to jest wlaśnie RÓŻNORODNOŚĆ, czyli produkcja wiele rodzajów jakiś tam produktów przez daną firmę/osobę (do przyładu gry musiałem użyć przykładu osoby).
Po jakimś czasie pączkarnia staje się popularna i ludzie z odległych rejonów miasta przyjeżdżają specjalnie by kupić te pączki, z tej jednej pączkarni ulokowanej w jednym punkcie. Klienci dodatkowo mówią, że mają daleko, szkoda, że jest tylko jeden punkt i szkoda, że tylko na jedno miasto działają, bo nawet w okolicznych miejscowościach słyszano o tej pączkarni. Wlaściciel pączkarni posłuchał klientów, gdyż to oni przynoszą mu zysk i postanowił otworzyć kolejny punkt w tym mieście, co przyniosło mu kolejne zwiększenie zysków i to takich, że otworzył następny punkt w mieście pierwotnym, ale również założył mały punkcik w miejscowości pod miastem pierwotnym. Dzięki czemu mógł zbadać rynek i sprawdzić czy opłaca się tam ulokować kolejny lokal. I to jest ROZPOWSZECHNIANIE. (choć już sama pierwsza część opowiadania pokazuje też rozpowszechnienie, ale wolałem posłużyć się kolejnym przykładem).

Także w mojej skromej opinii należy to zmienić, bo W MOJEJ SKROMNEJ OPINII jest to mylące (podkreślam to w mojej skromnej opinii by nie wyjść na wszystkowiedzącego, ani na takiego który narzuca swoje zdanie innym).

Ponadto kolejne pytanie mi się nasunęło przez tą historyjkę:


Czy CM musi tłumaczyć ściśle teksty które dostaje? W sensie na powyższym przykładzie widać (powtórzę się: w mojej ocenie), że nie do końca zawsze należy tłumaczyć dokładnie tak jak idzie tekst pierwotny tylko przemyśleć dwa razy i użyć innego wyrazu/frazy/inaczej zbudować zdanie by po przetłumaczeniu nie wyszły takie jak powyżej rzeczy, ale nadal zachować sens.

Czy wróci poker na tw ?
Jak by nagrody były zacne to coś starego na dzikim zachodzie by było .

Do czasu jak byłem w TWT to mówiono, że nie wróci, bo jakieś ustawy antyhazardowe, tak wiem nawet na wirtualne pieniądze do których nie mamy i tak dostępu (w sensie nie ożey wymienić na realną walutę). Może jednak coś się zmieniło, tu już trzeba poczekać na CM'a.
 
Czy serwery są przeglądane w sprawie wyszukiwania multi- kont w grze w jakichś określonych odstępach czasowych, czy jedynie gdy któryś z graczy zgłosi naruszenie regulaminu? Pytam gdyż w czasie eventów powstaje dziesiątki nowych postaci.
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Wielokrotnie nam mówiono, czy wmawiano jak kto woli, że polski market jest bardzo ważny dla IG, istotny. Zatem pytanie:
Z jakich KONKRETNIE powodów polski market gry The - West jest dla IG tak istotny? Skoro jest istotny to chyba możemy wiedzieć z jakich powodów IG tak nas ceni?
(proszę konkretnie wypunktować powody czemu Polacy grający w westa są istotni dla IG).
 
Czy beda dodane nowe elementy w edycji naszego avataru(tworzenie postaci).Niby duperelki, ale uwazam ze tu na spokojnie macie duze pole do popisu by tu pododawac rozne ciekawe rzeczy.Wiem ze podczas eventow sa czasami dodatki do akcesoriów, ale nie o to mi chodzi.Chcialbym moc lepiej spersonalizowac swoj avatar :p
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Czemu wszystkie gry przeglądarkowe IG (nie sprawdzałem bo nie miałem jak tych co są aplikacjami) prócz The Westa mają kompletnie inną koncepcję strony startowej? Wszystkie gry prócz Grepolis i The Westa mają rozbudowaną stronę gdzie można przeczytać trochę o grze, Grepolis tego nie ma, ale i tak układ graficzny ma kompletnie inny, a west wygląda biednie. Nie będę rzucał screenami, można sobie to zobaczyć. Przy ich stronach nasza wydaje się jakby była sprzed 10 lat. Dodatkowo we wszystkich grach z tego co widzę prócz naszego westa jest logowane przez fb czy google+ (czy co to tam jest). Czemu tak jest?

Przejrzałem kilkanaście większych portali w Polsce bez ad blocka (to był koszmar) i nie znalazłem ŻADNEJ reklamy produktów tworzonych przez InnoGames, czemu? Aż tak zaniedbany jest dział marketingowy (o ile w ogóle taki jet w IG, ale to korpo i to korpo ściśle usługowe de facto, więc powinien takowy być)?


Bylo mówione, że fanpage mają ustalone odgórnie posty, które mogą się tam pojawiać (z tego co rozumiem zabrania się jakiejkolwiek formy dyskusji z graczami tworząc luźny post pogadankowy - jak dla mnie tragedia). Jako, że miesiąc dobiega końca postanowiłem sprawdzić jak się ma reklamowanie gier IG na ich fanpage:

The West Polska (w sumie nie muszę sprawdzać anglojęzycznej skoro posty maja być te same): 21 września reklamują Grepolis, 8 września Plemiona i to tyle. Dwie reklamy od 1 września do dnia 26 września pojawiły się na polskim fanapge The Westa. (dopisek) skoro zacząłem pisać o filmikach na inych fanpage to i tu muszę to zrobić, sprawdzilem oficjalny fanpage westa: filmik o oktoberfeście.

Grepolis Polska (ciekawe czy nam się odwdzięczą za zareklamowanie ich): 21 września Plemiona, Warlords of Aternum 8 września, i ciekawy post na 10 urodziny cytuję "nowe wydarzenia i prezenty w każdy weekend" - to drugie przykuło moją uwagę. Ponadto trzeba zaznaczyć, że Grepolis nie wrzuca codziennie postów, ciekawe czemu? Każda gra miałaby inne zarządzenia odnośnie ilości wrzuconych postów miesięcznie? Jeśli tak to to jest naprawdę dziwne. Tu też tylko dwie reklamy
My mieliśmy to: Jak już wiecie, mamy 10 lat! :uuu)
Z tej okazji mamy dla Was jeszcze jeden prezent. Od 23 maja od godziny 02:00 do 28 maja do godziny 01:00 będzie mieć: zwiększoną regenerację energii o 20%, zwiększoną regenerację zdrowia o 20%, zwiększony zarobek o 15%, zwiększone szczęście o 15% (jeśli coś jeszcze było proszę o informację, cytuję za ogłoszeniem o 10 lat westa pt "świętowania ciąg daszy" od razu mowię świat classic mnie nie interesuje). Od razu napomknę że chyba te prezenty bym wolał bardziej ;)
No ale trzeba wrócić do meritum:

Tribal wars 2 - 21 września warlords of aternum, 6 września post odnośnie 5 urodzin i uwaga konkurs na fanpage: 5x 3000 koron (pewnie coś jak nasze bryłki) podkladki pod myszki i szpilki (przypinki?). Wow, dają namacalną rzecz podczas konkursu na FANPAGE! 5 września - grepolis. Znowu dwie reklamy gier.

Plemiona - 18 września Warlords of aterum, 8 września THE WEST lo jeju. Znowu tylko dwie reklamy gier.

Elvenar - brawo dla Elvenara bo prowadzą livestreamy na fb... oczywuście to międzynarodowy fanpage (25 września, 3 września), 21 września Warlords of aternum, 8 września Forge of Empires, plus dwa filmiki we wrześniu. Znowu dwie reklamy gier IG, ale do tego livestreamy i to dwa.

Forge of Empires - livestream (17 września), plus z tego co widzę mają profil na instagramie, jakiś filmik 18 września o robieniu przez chyba osoby zajmujące się grąą jakiś tortów, pwnie nawiązanie do eventu który był/jest na FoE, 10 września też jakiś śmieszny filmik, ale ŻADNEJ REKLAMY INNEJ GRY

God Kings - 2 września jakiś filmik, ŻADNEJ REKLAMY INNEJ GRY

Warlords of Aternum -
tu od razu plusem jest stworzenie przez nich grupy na fb która gromadzi graczy, ba sama zapraszała grających, a także kanału na youtube. 25 września filmik reklamujący gry, chyba jakiś nowy, filmiki na temat taktyki w grze i jak walczyć lepiej (super sprawa dla początkujących), a 31 sierpnia byl konkurs na walutę premium ( to tylko takie nawiązanie, żadna inna gra prócz tribal wars takiego nie miała) ŻADNEJ REKLAMY INNEJ GRY.

(WNIOSKI BĘDĄ ZA CHWILĘ)

Kolejne pytanie:
Czy Innogames współpracuje z twórcami internetowymi jak YouTuberzy?
Może dla Was to zabawnie zabrzmi, ale wystarczy, że podam Wam przyklad.
Polski YouTuber - Gimper, ponad milion subskrypcji jest ambasadorem gry Shakes&Fidget, ba dostal swoj własny nazwany jego ksywką serwer w grze! Nawet dostał spersonalizowany avatar w grze. Jego zadaniem jest reklamowanie gry poprzez wrzucanie filmików z niej na swoj kanal co robi co jakiś czas (pewnie zawarty w umowie). Inny twórcy internetowi też reklamują gry nawet jeśli ich kanały nie są stricte "gamingowe". Ostatnio nawet ten Gimper zawiązał wspólpracę bodajże z Kinder... Wielu Youtuberów współpracuje z grami, dostając coś od nich w tej grze na start, dostając dla swoich fanow jakieś kody bonusowe, a oni reklamują produkt. I tak Ci Youtuberzy dostają za to pieniądze, no ale chyba jak taki Gimper z ponad milionem subskrypcji zacząłby reklamować westa to by pewnie trochę ludzi się zarejestrowalo do gry, czyż nie?
Dlatego ponawiam pytanie: Czy InnoGames współpracuje z twórcami internetowymi? Jeśli nie to czemu? Toć to można wykorzystać co podałem w przykladach... Czyżby IG myśli o reklamowaniu tak samo jak w chwili, gdy wchodzili na rynek gier przeglądarkowych? Wiele marek wspólpracuje z twórcami na Youtube bo wiedzą jakie zasięgi potrafią mieć Ci ludzie i jakie dzięki temu można generować zyski.


Wniosek dla mnie jest jeden:
IG nie potrafi w reklamowanie. Na Fanpage powinien być minimum 1 post miesięcznie każdej z gier IG. Z tego co wiem można zaplanować i datę i godzinę przy planowaniu postów na Fb. Czy to naprawdę taki problem by zaplanować więcej reklam WŁASNYCH PRODUKTÓW? Nawet na niektórych fapage pojawia się mniej postów niż przykladowo u nas, nasz jest chyba najbardziej ogarnięty (o dziwo). A trzeba Wam chyba powiedzieć, że ilość postów, reakcji i dyskusji wpływa na to czy posty będą się częściej pojawiały na "news feedzie" danego użytkownika Fb czy nie. Mam polubione oba fapage westa (polski i międzynarodowy) nigdy przeglądając fb nie widziałem od ich postu, bo są ukrywane przez algorytm Fb, bo za mało się tam dzieje, proste, częściej pojawia mi się Warlords of Aternum.
Nie wiem jak jest na innych mediach społecznościowych jak Twitter czy Instagram, ale skoro na Fb jest tragedia (wg mnie jest tragedia) to nie wiem co by było na innych mediach.

Maksymalnie dwie reklamy gier w ciągu prawie miesiąca, gdzie gier IG jest osiem... W tym trzy "fanpejdże" które w ogóle nie reklamują swoich "Siostrzanych produktów".

Czy będzie możliwe (albo jak jest to proszę mi pokazać gdzie) dwupoziomowe logowanie do westa? Jeśli ktoś nie wie to chodzi o to by bardziej zabezpieczyć nasze konta przed kradzieżą, po zalogowaniu się należy też podać kod ze specjalnej aplikacji, którą połączyliśmy z daną stroną za pomocą kodu QR. Takie rozwiązanie jest np. na Facebooku, czy IG planuje wprowadzić je też dla graczy jako dobrowolną opcję (nie, nie musi wymuszać, kto chce niech nie ma teo, ale jeśli ktoś chce mieć bardziej zabezpieczone konto niech ma opcję włączenia tegoż).

/połączono posty - Wojcieszy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Czy byłoby możliwe zrealizowanie ankiety na temat migracji? Przestawiłem swoją propozycję po czym post został usunięty. Wojcieszy napisał że prośba o włączenie migracji jest na bieżąco przekazywana do IG. Utworzenie ankiety + umieszczenie jej jako temat na Salonie na poszczególnych światach (jeśli nie ma na to zgody umieszczenie jej na forum) tak aby ludzie o niej wiedzieli pozwoliłoby zebrać opinię dość dużej liczby osób - wyniki ankiety mogłyby zostać przekazane wyżej.
 

DeletedUser1404

Gość
Gość
Co do rozmowy z CM ,,,a tu nowe eq za pasem bo święto za pasem ..co nowego będzie znowu ?Może jakąś ploteczke ?
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Co do rozmowy z CM ,,,a tu nowe eq za pasem bo święto za pasem ..co nowego będzie znowu ?Może jakąś ploteczke ?
To już prędzej pytaj się czy będzie dia de los muertos w tym roku i jeśli tak to czy możemy się czegoś nowego podczas tego święta spodziewać (prócz rzecz jasna nowych zestawów).
 

DeletedUser13329

Gość
Gość
To już prędzej pytaj się czy będzie dia de los muertos w tym roku i jeśli tak to czy możemy się czegoś nowego podczas tego święta spodziewać (prócz rzecz jasna nowych zestawów).

Ty się lepiej zapytaj czy rzeczy z muertos będą na wyprzedaży pod koniec roku :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry