Seria Gothic

  • Rozpoczynający wątek Joe Buffalo
  • Data rozpoczęcia

Którego Gohtica najbardziej lubisz?


  • W sumie głosujących
    186
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Gra ktoś w tą wciągającą grę RPG? A jeśli tak, to którego Gothica najbardziej lubicie? Ja uwielbiam Noc Kruka i jedynkę, dwójki nie lubię z prostego powodu: Noc Kruka zawiera dwójkę+dodatki, więc opłaca się grać w Noc Kruka. A trójka nie ma klimatu i zbyt banalną fabułę, tak samo Zmierzch Bogów.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dla mnie najlepszy jest gothic II: noc kruka

najlepsza z wszystkich fabuła
grafika najlepsza jak na czas powstawania gry
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ajj w końcu temat o najznamienitszej serii gier RPG w historii :). Wybieram Gothica II z prostej przyczyny. Fabuła opcykana, smoki, rycerze itp. itd., ale miało to swoją urodę i klimacik. Dlaczego nie wybrałem Noc Króka? Ponieważ fabuła mi się nie podobała i była zbyt krótka. Nie wspominając już o III serii, bo to już totalna klapa. Wychowałem się na Gothicu I oczywiście i był on także fenomenem, ale wybrałem II ponieważ przeczytałem wszystkie księgi w tej grze i poznałem tajniki wszelakich magii ! XD

@
grafika w tego typu grach nie jest najważniejsza więc wstrzymam się komentarzami na ten temat
 

DeletedUser

Gość
Gość
A ja przeszedłem G2 24 razy i znam WSZYSTKIE kody i wiem o gothicu II WSZYSTKO więc jakby ktoś potrzebował pomocy to proszę do mnie ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja też gram w gothica i tak jak wy najbardziej lubię dodatek "Noc Kruka".W 3 nie grałem ale podobno taka sobie.Gothic 4 ma mieć doskonałą grafikę ale podobno to badziew zresztą nie kierujemy już bezimiennym bohaterem.W końcu bezimienny zostaje w Gothic 3 Zmierzch Bogów królem Myrtany.No to w g4 chyba król nie będzie chodził do rolnika i pytał czy ma dla niego zadanie(hehe).Zresztą jest forum poświęcone g4 które tak jak nasze jest w stylu vBulletin.Adresu nie znam ale jak poznam to tu zapiszę!Grałem w 1,2,2Noc Kruka i wszystkie przeszedłem co prawda z kodami ale jednak.Moją ulubioną postacią jest Diego dlatego tak nazwałem swoje konto.Gonzales dodałem ponieważ takie nazwisko nosi w przeróbce pt. Gothic Prawdziwa Historia.Film ten( a także kontynuację zwaną alternatywną)można obejrzeć na you tube.
 

DeletedUser12008

Gość
Gość
G2, bo to jedyny, na którego poświęciłam jakikolwiek czas.
Chociaż Zmierzch Bogów jest ciekawy. Bugi powalają na kolana :p
Po usłyszeniu Bezimiennego mówiącego głosem orka odpadłam.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Każdy gra jak lubi! Ja też czasami gram na kodach.
A wracając do tematu: Najbardziej lubiłam Gothica II razem z dodatkiem i chciałabym bardzo, bardzo, bardzo zagrać w Risena, ale muszę sobie kupić nowy komputer.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Gothic III jest za łatwy.
Gothic II to jest coś (oczywiście NK)

Po za tym nie pasuje mi rozmowa z orkami.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mi również najbardziej do gustu przypadł Gothic 2 NK, choć przyznam, że Gothic 1 nie jest dużo za nim, może to z powodu sentymentu do tej gry :rolleyes:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Oczywiście ,że G1 jest najlepszy jak na tamte czasy w których wychodził grafa była dobra a zadania były innowacyjne nie polegały na "przynieś, podaj, pozamiataj" To od G1 zrodziła się moja pasja do całej serii i to właśnie pierwsze zapamiętuje się jako najlepsze, najświeższe :p
Chodziarz na G2 i G2 NK się nie zawiodłem były również zrobione na poziomie. W G3 nie grałem wiec trudno określić ale podobało mi się to ,że można samemu z kuszy celować a nie jak dotychczas postać sama wybierała cel.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Każdy gra jak lubi! Ja też czasami gram na kodach.
A wracając do tematu: Najbardziej lubiłam Gothica II razem z dodatkiem i chciałabym bardzo, bardzo, bardzo zagrać w Risena, ale muszę sobie kupić nowy komputer.

Ja Risen posiadam i według mnie bije kazdego gothic'a na głowę

co do tematu to najlepszy wedlug mnie jest NK
 

DeletedUser

Gość
Gość
Gothic II ale bez dodatku ''Noc Kruka'' , ponieważ w tym dodatku jest wiele bugów.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Gothic I - bez kodów, czas gry - 24h (za krótki, albo zbyt łatwy)
Gothic II Noc Kruka - z kodami 25 h i piąty rozdział. Bez kodów rozdział drugi
i chyba 12h gry
Gothic III - nie grałem. Wg mnie Gothic upadł po tym, jak stracił Pirania Bytes
 

DeletedUser

Gość
Gość
Gothic I miał świetny klimat ale niestety był bardzo liniowy.
Gothic II przeszedłem na wszystkie sposoby. Nałłatwiej się gra magiem. Potrafiłem zrobić maga który potrafi z każdego klifu polecieć i przeżyć (bez kodów)
Gothic III moim zdaniem był niezły chociaż:
- za duże puste przestrzenie
- zmieniony system walki który był o WIEELE mniej ciekawy

W Risen nie grałem - tylko screeny widziałem. Może zagram kiedyś.

PS. Na kodach lubię zagrać jeśli gra jest ciekawa i już ją przeszedłem bez kodów. Wtedy można się pobawić :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry