Seria TOTAL WAR

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5455
  • Data rozpoczęcia

Którą grę z serii Total War lubisz najbardziej?

  • Rome Total War

    Głosy: 2 33,3%
  • Medieval 2 Total War

    Głosy: 2 33,3%
  • Empire Total War

    Głosy: 0 0,0%
  • Napoleon Total War

    Głosy: 1 16,7%
  • Shogun 2 Total War

    Głosy: 1 16,7%

  • W sumie głosujących
    6
Status
Zamknięty.

DeletedUser5455

Gość
Gość
Przeszukałem forum i nie znalazłem. Dziwie się dlaczego nikt do tej pory nie poruszył tematu tej gry! Nie wierzę, że nie ma tu ludzi którzy nie grali w którąś z tych serii.

Oto wszystkie gry Total war:
1. Shogun 1 Total War
2. Rome Total War
3. Medieval Total War
4. Medieval 2 Total War
5. Empire Total War
6. Napoleon Total War
7. Shogun Total War (+ dodatek Fall of the samurai)
8. Rome 2 Total War - w przyszłości (2013r.)

Ja grałem w Rome i Medieval.
Rome do dziś uważany jest za grę, która zaraz po wydaniu zrobiła największą furrorę w dziejach strategii. Podobno jest najlepsza na multiplayer. Kampanię grałem i naprawdę mogę ją pochwalić. Taktycznie gra najbardziej z całej serii przypomina szachy - jest najbardziej taktyczna.
Medieval 2 też jest fajny, ale czasem gra zaczyna nudzić. Często powstają dwa tzw. "bloby" i to nie jest za ciekawe. Gra jest bardziej statyczna.
Empire - nie grałem ani nie oglądałem filmików gameplay.
Napoleon - nie grałem ale oglądałem gameplayery. Naprawdę polecam w grze moim zdaniem bardzo dużą rolę odgrywa altyleria - to niestety może odciągać. Kampania podobno bardzo wciągająca.
Shogun 2 - nie grałem ale oglądałem gameplayery. To jest niewątpliwie najlepsza gra z serii. Przenosi do czasów średniowiecznej Japoni. Kluczowym elementem są morale jednostek. W tym roku powstał niezależny dodatek "Fall of The Samurai" - Japonia w XIX w. Oglądałem masę filmików i ten dodatek przyćmiewa wszyskie inne gry Total War (nawet Shogana 2). Najlepsza gra na multilayer, genialna grafika, nowoczesne technologie (np. kartaczownice gatliga). Można nawet ostrzeliwać wrogą armię, z którą walczymy w polu, z okrętów stojących przy brzegu. Chciałbym zagrać, marzę o tym, ale mam za słaby komputer.
Proszę o wypowiedzi i recenzje forumowiczów, którzy grali z którąś z tych gier.
 

DeletedUser18469

Gość
Gość
No to może i ja wypowiem się na ten temat ;]

Grałem w wszystkie gry z tej serii oprócz Shogun'a 1 i 2, oraz Napoleona (który jest bodajże dodatkiem do Empire). Stwierdzam, że najbardziej podoba mi się Medieval TW.
Jest to druga gra z serii TW. Naprawdę godna gra do polecenia. Może o tym świadczyć fakt, że gram w tego stratega do dzisiaj! Oczywiście z biegiem lat grafika się zmieniła, upodobania graczy zresztą pewnie też, mi jednak kolejne odsłony coraz mniej
przypadają do gustu. W "jednyce" została zastosowana niezbyt skomplikowana mapa, co dodaje przejrzystości gry, oraz pozwala nieco przyspieszyć rozgrywkę(w późniejszych odsłonach wszystkie czynności zajmują więcej czasu).

Pozdrawiam wszystkich fanów tej serii, oraz graczy, których być może udało mi się zaciekawić gierką :]
 

DeletedUser

Gość
Gość
mi się podobają te gry nawet mam jeszcze zainstalowane medival 2 co prawda grafiką nie zaskakuję ale jeżeli chodzi o dynamikę i różnego typu strategie to jest zajefajna :I: :D podoba mi się również strategia Król Artur.
 
Status
Zamknięty.
Do góry