Seriale, seriale!

DeletedUser28536

Gość
Gość
Stasiu rozwiń swoją wypowiedź ;) O czym to, to jest?

Krzysiek jestem :kak:

Jest to turecki serial opisujący życie Sułtana Sulejmana Hana (Imperium Osmańskie), jego dworu (tak na dobrą sprawę jest tam ok. 30 kobiet :D), rodziny i poddadych.

Serial składa się z ok. 190 odcinków (ciężko załapać co i jak jak się opuści nawet odcinek) i trwa mniej więcej godzinę :kak:

Ciocia ci więcej o nim powie :D
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
Co ja tam ostatnio oglądałem...
Misja Afganistan.
Serial opowiada o Polskim oddziale wysłanym do Afganistanu. Serial ma trochę błędów (np. teren... Pokazuje kraj jako całkowicie płaski, a tak nie jest), ale mi się przyjemnie go oglądało.
Aktualnie oglądam ,,Prokurator". Coś jak Komisarz Alex lecz mówi o pracy prokuratora, a nie policjanta ;)

Czy Anime też wchodzi w tą listę? Czasami obejrzę jakąś serie jak się nudzę ;)
 

Patelkowa

Członek obsługi gry
Aaa w sumie wszystko wchodzi na tą listę ;) Przynajmniej troszkę więcej na forum będzie się działo :)

Jakiś czas temu oglądałam fajny serial o poszukiwaczach złota. Tytuł miał jak nasz najnowszy świat "Klondike" ;) Przyjemnie spędzony czas :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Kiedyś oglądałem serial "Ludzie chudego"

Teraz jedynie co można u mnie nazwać serialem i co oglądam aktualnie to hell's kitchen oraz top szef :)
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
To jeśli chodzi o Anime to aktualnie oglądam-
GATE- anime o połączeniu dwóch światów (zwykłego naszego z fantazy (elfy, czarodziejki, smoki itp)).
OVERLANT- Anime które rozgrywa się w grze MMORPG. Główny bohater nie wiadomo jak ,,dostał się" do tej gry, NPC żyją własnym życiem, on prowadzi gildie i z tego co wiadomo na razie to on jest sam ze zwykłych ludzi.

Gra o tron- bardzo dobry serial ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Z klasyki (już klasyki) polecam "House of Cards" i "True Detective" - szczególnie pierwszy sezon. Jeśli lubisz braci Coen warto zapoznać się też z miniserialem "Fargo". W europejskich klimatach polecam fenomenalny skandynawski "Most nad Sundem", "Forbrydelsen" też daje radę. Południe Europy też ma coś do zaoferowania - a mianowicie "Gomorrę", której co prawda nie udało mi się obejrzeć ale po paru odcinkach szczerze polecam. Co tam jeszcze, "Wikingowie", "Spartakus", "Gra o Tron". No i parę seriali, których nie oglądałem, ale wszyscy wokół polecają - "Breaking Bad", "Sons of Anarchy", "Hannibal" czy "Suits".

PS. To w sumie lista z lat 2010-2015, ale warto zagłębić się też w pierwszą dekadę XXI wieku.
 
o i parę seriali, których nie oglądałem, ale wszyscy wokół polecają - "Breaking Bad", "Sons of Anarchy", "Hannibal" czy "Suits".

"Breaking Bad" oglądałam. Na początku nie miałam przekonania, bo wg. mnie początek był troszkę nudnawy, ale z każdym nastepnym odcinkiem nie mogłam doczekać się kolejnego :)
 

DeletedUser30622

Gość
Gość
GoT nad którym tu się tak ludzie spuszczają jest tak naprawdę słaby :) Nie wiem czemu Martin pozwolił to wyemitować.
Z animków to polecam NgNl i SAO. Bardzo dobre i warte uwagi.
Z seriali , hmm... Ostatnio to Arrow, Wikingowie. I jeszcze jeden taki z 2010 - Pacyfik. Szczerze polecam ;)
 

DeletedUser13128

Gość
Gość
Ja osobiście polecam:
Serial animowany: Gravity Falls może i jest to pewnym sensie kreskówka i jest zwrócona do młodszej części widzów, ale można się pośmiać i jest zawarty w nim wątek z iluminatami ( tajemnicze sprawy, paranormalne zjawiska ).

I także, nie dawno zagościł na antenie, serial prokurator. Jest to serial Polskiej twórczości, emitowany na tvp 2. Osobiście jak na polskie standardy jest okej ( nie jest to produkt hollywood'cki i nie ma wybuchów i pościgów ), wracając serial opowiada o tragicznych zbrodniach, które główni bohaterzy próbują wyjaśnić i uchwycić denatów, pojawiają się wątki poboczne.
 
Z "kreskówek" polecam "Familly Guy", chociaż wydaję mi się, że do tego trzeba mieć specyficzne poczucie humoru ;)
 

DeletedUser31250

Gość
Gość
Ja mogę zdecydowanie polecić takie seriale jak np: Breaking Bad, Skazanego na Śmierć czy też Dr. House'a. Z kolei jeśli chodzi polskie seriale, to lubię tylko Ojca Mateusza, chociaż wcześniej też oglądałem Czas Honoru z racji tego, że bardzo interesuję okresem II Wojny Światowej.
 

DeletedUser32108

Gość
Gość
Czas Honoru super serial :)
Mi osobiście (nie wiem sam czemu) przypadły do gustu takie seriale jak :
Arrow
Flash
Supernatural
 

DeletedUser27499

Gość
Gość
Może coś z naszej rodzimej produkcji:
"Pitbull"
"Krew z krwi"

Pierwszy ciutkę starszy, gra tam i Gajos i Grabowski, w tak cholernie mistrzowski sposób, że klękajcie produkcje z USA, o życiu policjantów, nigdy nie chciałem go oglądać bo nie byłem przekonany, ale jest to majstersztyk.

Drugi- nie będę spoilował, generalnie żona odkrywa brudy męża i stara się je jakoś rozwiązać, mega dobra gra aktorska Kuleszy no i inni.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja osobiście mogę polecić legendarny serial komediowy - Przyjaciele. Dodatkowo Dwóch i pół - też świetna komedia. A z innych seriali uwielbiam Gre o Tron i ostatnio wciągnęli mnie Agenci T.A.R.C.Z.Y
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
Sporo jest dobrych seriali zależy co kto lubi.

Jak wojenne to najlepszy Kompania Braci

Z Sci-fi - Star-trek, battelstar Galactica, Gwiezdne Wrota i Gwiezdne Wrota Atlantyda

Poza tym Dexter, Kości,The Walking Dead, Arrow, Wataha, Teoria Wielkiego Podrywu

Jak ktoś lubi seriale na podstawie Marvela to wyszło ich sporo ostatnio Dardevill, Flash, Agenci Tarczy,

Można by tak wyliczać dosc długo
 

DeletedUser30622

Gość
Gość
Lie to me ;) Jak ktoś ma chwilę to warto pooglądać .
 
Do góry