Seriale, seriale!

DeletedUser

Gość
Gość
Ja polecam Morderstwa w Midsomer i Poirot- z Davidem Suchetem w roli tytułowej. Oba seriale, mają odcinki po jakieś 1,5 h i kolejny nie nawiązuje do poprzedniego, ale mimo wszystko jest dosyć duże urozmaicenie.
 

DeletedUser28058

Gość
Gość
Skoro Wojcieszy pobiłeś temat, to i ja dodam coś do listy serialów, a oglądam/ oglądałem ich całkiem sporo. Chyba jak w punktach będę wymieniał, to będzie okej :gwizd:

- Hoży doktorzy - perełka na liście. Nie można powiedzieć za co lubi się ten serial, bo lubi się tam dosłownie wszystko. Jeśli ktoś wie co oznacza "SCB" albo rozumie dlaczego "jelito wpadło na genialny pomysł" - jestem pewien, że się dogadamy. Widziałem serial z 6 razy i pewnie w przyszłości obejrzę go raz jeszcze.

- Dr. House - serial zajmuje drugie miejsce na mojej prywatnej liście. Jeśli ktoś lubi "oglądać życie" innych osób sprzed monitora, to serial naprawdę wymiata pod tym względem. Najlepiej rozbudowani bohaterowie i ich historie pif paf

- Breaking Bad - uwielbiam te realia, zwłaszcza, że mają wiele wspólnego z tym, czym obecnie się zajmuję. Nie mam tu na myśli wytwarzania "mety", a warunki w jakich pracują, albo inaczej :p Uwielbiam chemie w tym serialu, sam w końcu "eksperymentuję" w laboratorium :eek:j:

- Teen Wolf - takie oderwanie się od rzeczywistości jest bardzo miłe. Serial polecam, jednak nie każdemu może się spodobać. Zjawiska paranormalne, potworki, wilkołaczki etc. Co kto lubi.

- The 100 - absolutna perełka ostatnich dwóch miesięcy. Genialne przedstawienie świata po apokalipsie nuklearnej (jeśli tak to można nazwać), albo jak kto woli, "decyzji sztucznej inteligencji".

- 90210 - teraz pozwalam się śmiać, bo sam się śmieję oglądając ten serial. Serial z 2008 roku, ale daje rade. Takie, genialne przedstawienie życia w Hollywood z perspektywy ludzi, którzy przenieśli się z małego miasta. Skończyłem oglądać 8 odcinek 1szego sezony i jestem w 100% zadowolony.

- Atak tytanów - ktoś napisał, że może być i anime. Serial oglądałem z 3 lata temu i nie żałuję do tej pory. Z ręką na sercu, mógłbym w tym momencie przysiąc, że gdyby pojawiła się druga część, obejrzałbym ją :D

- Jak poznałem wasza matkę - kolejna perełka, której jednak nie skończyłem oglądać. Ktoś zdradził mi koniec i jest to swojego rodzaju manifest, PRECZ ZE SPOILERAMI !

- Spartakus - to chyba nie pełny tytuł, ale ujdzie :p Przeniesienie się w przeszłość, krew, walki i kilka niecenzuralnych słów, czego chcieć więcej ?

- Chirurdzy - rozpocząłem serial sceptycznie, obejrzałem kilka odcinków, a potem zrezygnowałem. Taka poszerzona i gorsza wersja Dr. House'a, jak dla mnie to...

To seriale, które przychodzą mi do głowy. Jest też kilka, do których się nie przyznaję :gwizd: ale każdy ma swoje tajemnice :eek:kul:

Zabrałem się tez kiedyś za grę o tron, ale według mnie ciekawsze jest już wspaniałe stulecie niż to.
Mody na sukces nie oglądałem i jestem z tego dumny :D
Polskie seriale też odpadają, największy chłam jaki jest emitowany w telewizji, chyba, że jest jakiś wartościowy, to chętnie o nim usłyszę :p

Niezła się z tego wypowiedź zrobiła :D

Jak ktoś zna te cytaty z pierwszego serialu, szacun :D
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
Atak tytanów - ktoś napisał, że może być i anime. Serial oglądałem z 3 lata temu i nie żałuję do tej pory. Z ręką na sercu, mógłbym w tym momencie przysiąc, że gdyby pojawiła się druga część, obejrzałbym ją :D
Polecam również :) Jak chcesz troszeczkę więcej SnK to zapraszam- http://www.snk.wbijam.pl/kolejnosc_ogladania.html :D
Anime kiedyś oglądałem więcej...

Może opisze to co oglądałem ostatnio i to co pamiętam? :p

Boku Dake ga Inai Machi trochę takie tajemnicze, takie psychologiczne, takie... fajne :p Opowiada o mężczyźnie, który ma moc cofania się w czasie i chce zapobiec morderstwa swojej koleżanki :)

Rainbow Przyjemne anime, które opowiada o przeżyciach pewnej grupy znajomych, którzy znaleźli się w poprawczaku...

Sword Art Online- jest sobie taka gra, na VRMMORPG (taki oculus, tylko, że jeszcze pod mózg się podpina). Pewnego razu gracze zostają uwięzieni w tej grze (nie mogą się wylogować) a by się z niej wydostać muszą ją przejść. By było ciekawiej, jeśli umrą w grze, to umierają też w realu :eek:kul:

Gun Game Online- kontynuacja SAO. Też ciekawe, chociaż o innej historii.

Overlord- Taka podróba znanego anime SAO ... Przyjemnie się ogląda.

Gate- brama do innego świata, wojna światów itp. itd. :kak:

To są anime, które ostatnio oglądałem (w tym roku może?)... Jest jeszcze wiele typu NARUTO (skończyłem na 300? odcinku drugiej serii), Pupa, booom i wieeeeele więcej :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
To i ja dopiszę co nieco jeszcze raz.

Moja Rodzinka- kiedyś leciało na HBO Comedy- Angielski serial komediowy, opowiada o pewnej rodzince. Angielski humor, którego Polacy zazwyczaj albo nie lubią albo nie rozumieją, ja sam za nim nie przepadam, ale serial przypadł mi do gustu.

MacGyver- jak dla mnie klasyka dzieciństwa, chociaż całego, odcinek po odcinku obejrzałem dopiero będąc w technikum

Zdarzyło się jutro- Główny bohater co rano otrzymuje jutrzejszą gazetę i zapobiega wypadkom które są w niej opisane. Także przypadł mi do gustu po kilku obejrzanych odcinkach.
 
kiedyś za dzieciaka się ogładało: McGywera, Airwolfa, Knightridera, Strażnika teksasu, Dziewczyna z komputera, Dr Quinn

Ale moimi ulubionymi serialami są bezapelacyjnie ALF, Robocop, i Zagubiony w Czasie
Wszystkie to lata 80te. Jakoś może z racji wieku nie mogę się przekonać do tych nowszych współczesnych seriali.
Wyjątkiem były Przygody Merlina, które leciały kiedyśtam na polsacie codziennie rano i ten serial mnie nawet zainteresował
Aaaaa i jeszcze jeden: Tajemnice Smalvile- Chyba tak to się pisze

Teraz to głownie anime, ostatnio "One Punch Man" - opowieść o superbohaterze, który wszystkich ma na tytułowego "Hita" i przez to jest niezwykle sfrustrowany :)
 

DeletedUser28058

Gość
Gość
Też oglądałem Przygody merlina, serial jak najbardziej spoko. Podobny (choć nie do końca) jest też serial czarodziejki.

Uwielbiałem też oglądać serial, w którym kobieta widziała duchy zmarłych osób i pomagała przejść im przez światło, czy coś takiego. Nazwy niestety nie pamiętam, ale powtórki emitowane sa jeszcze na jakiejś stacji.

Jak mogłem zapomnieć o Archiwum X, "postrach dzieciństwa" :p
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
Ostatnio to seriale bardziej komediowe

Różowe lata 80
Teoria wielkiego podrywu - choć coraz słabsze już te odcinki być może dlatego ze i aktorzy się starzeją i nadchodzi koniec pewnie.

Odwróceni -jeden z lepszych Naszych rodzimych serialali 13 odc , ostatnio sobie powtórkę zrobiłem
 

DeletedUser28058

Gość
Gość
Najlepszy polski serial?
Mój jedyny kandydat: "13 posterunek" :D Do tej pory wspominam niektóre sceny i "ich cięty język" :D

picture_4224.gif
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja osobiście polecam Agentów T.A.R.C.Z.Y. Serial oparty w kinowym uniwersum Marvela (Thory, Iron many, Avengersy itp...). Akcja rozgrywa się właśnie po wydarzeniach przedstawionych w Avengers i Iron Man 3. Jednak uprzedzam, że pierwsze odcinki są kasztańskie, aczkolwiek potem cały serial się rozpędza i z sezonu na sezon jest coraz lepszy.

Serio Dawodi "Wspaniałe stulecie" jest ciekawsze od "Gry o tron"?:&: "Wspaniałe stulecie" to jakiś arabski syf puszczony przez polską telewizję dla babeczek po menopauzie.

Faktycznie może pierwsze 2-3 odcinki "Gry o tron" nie są jakoś fascynujące, ale potem nie da się od niej oderwać. (Dowodem może być jej fenomen - każdy czekał na VI sezon, a na "Wspaniałe stulecie"? :nie:). Oczywiście sam polecam przeczytać najpierw książki. No chyba, że "Gra o tron" jest zbyt mainstreamowa i dlatego Ci się nie podoba :p
 
Poza serialami, które wymieniliście polecam również "Wikingowie". Jak sam tytuł mówi, opowiada on o wikingach :D Fajnie przedstawione są ich obyczaje, bitwy o ziemie itp. Do tej pory wyszły 4 sezony (każdy mniej więcej po 10 odcinków o ile się nie mylę). Ale śmiało mogę polecić :I:


PS. Pisanie recenzji nigdy mi dobrze nie wychodziło :D
 
Już któraś z kolei osoba poleca "Wikingów" więc coś w tym serialu musi być

Mi się przypomniał taki serial dość stary "Tajemnicza wyspa" na motywach powieści Juliusza Verne
 

DeletedUser28058

Gość
Gość
Poza serialami, które wymieniliście polecam również "Wikingowie". Jak sam tytuł mówi, opowiada on o wikingach :D Fajnie przedstawione są ich obyczaje, bitwy o ziemie itp. Do tej pory wyszły 4 sezony (każdy mniej więcej po 10 odcinków o ile się nie mylę). Ale śmiało mogę polecić :I:


PS. Pisanie recenzji nigdy mi dobrze nie wychodziło :D

Chciałem kiedyś zacząć oglądać, ale nie znalazłem na to chwili i odstawiłem na jakiś czas, no ale skoro serial jest polecany, to może przyśpieszę ten proces :p

Z tajemniczej wyspy kojarzę tylko film, do tej pory nie wiedziałem, że serial też powstawał.

Dobra, pytanie za 100 punktów, co sądzicie o obecnie emitowanych polskich serialach... typu "szpital", "szkoła" "dlaczego ja" i "ukryta prawda" (jeśli jakiś "odmóżdżacz" ominąłem, to dopiszcie) ?
 

DeletedUser24357

Gość
Gość
Dobra, pytanie za 100 punktów, co sądzicie o obecnie emitowanych polskich serialach... typu "szpital", "szkoła" "dlaczego ja" i "ukryta prawda" (jeśli jakiś "odmóżdżacz" ominąłem, to dopiszcie) ?

Całkowite dno, szkoda że to puszczają bo tylko ludzie głupsi się robią od tego xD


A co do "Wikingów" to choć osobiście zastopowałem na razie tą serię to jak najbardziej polecam.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dobra, pytanie za 100 punktów, co sądzicie o obecnie emitowanych polskich serialach... typu "szpital", "szkoła" "dlaczego ja" i "ukryta prawda" (jeśli jakiś "odmóżdżacz" ominąłem, to dopiszcie) ?

Myślę, że powinieneś dostać bana, za wymienienie tych "znamienitych tytułów" w tym temacie :p Toż to profanacja słowa serial :D


Pamiętacie serial Dwa światy?

Przy okazji znalazłem ciekawą stronkę z listą seriali- http://www.pulpozaur.pl/ wszystkich tutaj pewnie nie ma, ale oprócz zagranicznych produkcji znalazłem "Świętą Wojnę"(pewnie mało znany) kręconą w moim mieście.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry