Seriale, seriale!

DeletedUser30622

Gość
Gość
Od siebie polecam Sherlocka, tylko tego co BBC tworzy :> Świetny serial. Tylko rzadko wychodzi bo ciężko się ekpie zgrać z czasem. Mimo wszystko polecam.
 

DeletedUser12008

Gość
Gość
Widzę, że niektórzy z Was polecali Wspaniałe Stulecie.
Czy możecie mi powiedzieć, co jest w nim takiego przyciągającego?
Z historią to on za wiele nie ma wspólnego, mądry też nie jest...
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
Narcos pierwszy sezon... Polecam :) Film opowiada o Pablo Escobarze, kolumbijskim przemytniku narkotyków (kokainy) i jego przygodach z polityką ;) Czekam teraz na drugi sezon.

Planuje teraz oglądać Banshee... Czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenie? Do serialu zachęcił mnie ten znaleziony na sadistic filmik-
https://youtu.be/9L7cY8fQv-I
 

DeletedUser

Gość
Gość
Narcos pierwszy sezon... Polecam :) Film opowiada o Pablo Escobarze, kolumbijskim przemytniku narkotyków (kokainy) i jego przygodach z polityką ;) Czekam teraz na drugi sezon.

To nie był jakiś tam przemytnik, to był Narkotykowy Baron. :D
 
Widzę, że niektórzy z Was polecali Wspaniałe Stulecie.
Czy możecie mi powiedzieć, co jest w nim takiego przyciągającego?
Z historią to on za wiele nie ma wspólnego, mądry też nie jest...


Janshi to wy słuchajcie, nikt nie ma lepszego rozeznania w temacie od niej samej :D


Aktualnie zacząłem czwarty sezon House of Cards. Następnie chciałbym zabrać się za Sherlocka, Hannibala i Narcos właśnie. Netflix and chill jak to mówią :D
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
Z racji, że nie ma tematu o filmach to może tutaj podczepię.
Czy oglądał ktoś Warcraft Początek?
Według mnie film ciekawy, a szczególnie pewnie dla graczy WoW'a :kak:
 

DeletedUser32108

Gość
Gość
Ostatnio wyszedł nowy serial
Outcast - Opętanie
Dopiero dwa odcinki , ale obejrzałem i ma strasznie wciągającą fabułę. I nie jest nawet straszny choć o demonach ;) Polecam :D
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
By nie zakładać nowego tematu napisze tutaj :)

Jeśli ktoś ma chwilę wolnego, zapraszam do kin na film Wołyń. Produkcja wyszła wyśmienicie, mimo problemów z gotówką do jej realizacji.
Mimo, że nie ma śmietanki polskiego kina (chyba wszyscy grają w rodzince) to film się udał. Aktorzy dobrani idealnie do ról.
Ojciec Zosi postanawia wydać ją za najbogatszego we wsi wdowca z dwójką dzieci, nie bacząc na to, że córka kocha ukraińskiego chłopca. Wkrótce życie lokalnej społeczności diametralnie zmienia II wojna światowa
Filmweb
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
Przez dłuższy czas od obejrzenia Wikingów, żaden serial nie mógł mnie zaciekawić, aż do dzisiaj. Upadek królestwa <3
 
http%3A%2F%2Fmashable.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2013%2F06%2Fgiphy-2.gif


Wróciłem do jednego z moich ulubionych seriali - Mad Men, opowiadającego o perypetiach pracowników amerykańskiej agencji reklamowej w latach 60-tych XX wieku. Wyśmienite przedstawienie epoki, obyczajów, stylu i zachowań.
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
Hmm... od dawna się tutaj nic nie dzieje :/
Netflix w te wakacje wypuścił serial Atypowy. Jest to opowieść o dorastaniu Sama (Keir Gilchrist), 18-latka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, który poszukuje miłości i niezależności. Chłopak w zabawny i pełen intensywnych emocji sposób próbuje odnaleźć prawdę o samym sobie, co zmusza resztę jego rodziny do stawienia czoła licznym zmianom. W pozostałych rolach: Jennifer Jason Leigh, Michael Rapaport, Brigette Lundy-Paine oraz Amy Okuda.
Opis Netflixa
Ogólnie... Polecam :)
 

DeletedUser33380

Gość
Gość
Sherlocka oglądałem, jest niezły. Nie przepadam za serialami-tasiemcami. Ostatnio oglądałem 11.22.63 i zrobił na mnie dobre wrażenie. Ma nieco ponad 10 odcinków, nie pamiętam dokładnie.
 
Ślepnąc od Świateł - dobra produkcja HBO
Supernatural - 14 sezonów po +/- 22 odcinki - jak przetrwasz 1 sezon to nie skończysz
Chuck
Blue Mountain State
Maniac
 
Castle Rock - dopiero jeden sezon, ale sądzę, że wschodząca perełka
Westworld - 2 sezony, ale za to taki ogień rzadko spotykane, serial, które zawsze będzie mało
Obie produkcje na HBO ;]
 
Witam. Oto mój subiektywny ranking seriali, które polecam:

1. 10/10
- "Breaking Bad" - gdy nauczyciel chemii dowiaduje się, że ma raka, postanawia rozpocząć produkcję metamfetaminy, by finansowo zabezpieczyć swoją rodzinę. Istne arcydzieło, współczesny western, a przemiana człowieka lepiej pokazana niż w wielkich polskich romantycznych dziełach. Dopracowany każdy najmniejszy szczegół, nawet tytuły niektórych odcinków nawiązują do angielskiej liryki, która tematem pasuje do danego odcinka. Must-watch.

2. 9/10
- "True Detective" - serial o detektywach rozwiązujących sprawy kryminalne. Szczególny klimat, którego nie można znaleźć w żadnej innej produkcji. Pierwszy sezon - genialny. Świetnie ukazuje istotę nihilizmu, postać Rustina Cohla grana przez McConaugheya jedną z najlepszych w historii kina i telewizji. Trudno o serial z lepszą obsadą - nie wiem czy jest jakaś seria w której grałoby tylu zdobywców Oscara. Drugi sezon trochę gorszy ze względu na poganianie reżysera przez HBO, obecnie emitowany jest trzeci, który klimatem znów wraca do fantastycznego pierwszego sezonu. 24 odcinki, także warto poświęcić chwilę.
- "Band of Brothers" - znakomity 10-odcinkowy miniserial wojenny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, opisujący losy Kompanii E, 506 pułku piechoty spadochronowej, 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii USA. Dwa ostatnie odcinki powinien zobaczyć każdy człowiek.
- "Planet Earth II" - kontynuacja "Planet Earth" zrealizowana w sposób, w jaki jeszcze nikt nie pokazywał przyrody. Wspaniała muzyka. Końcówka prawie każdego odcinka chwyta za serce. Ukazane zjawiska, o jakich nawet nie śniłem. Niesamowite ujęcia, które można oglądać setki razy, a i tak będą zachwycać.

3. 8/10 - tutaj bez opisów, bo większość chyba już była w tym wątku opisywana
- "House of Cards"
- "Narcos"
- "Fargo"

4/ 7/10 - jak wyżej
- "The Walking Dead" - tutaj tylko dodam, że ocenę bardzo zaniżają ostatnie, wręcz groteskowe sezony. Gdy nad serialem pracował jeszcze Frank Darabont (ten od m.in. "Skazanych na Shawshank", "Zielonej Mili") - wtedy serial był rewelacyjny.
- "Westworld"
- "Pacyfik"
- "Gra o Tron"
- "Sherlock"
- "The Punisher"
 

DeletedUser32220

Gość
Gość
Polecam Shameless, Banshee oraz Better call Saul (jeśli komuś się podobał Breaking Bad). Bym zapomniał Money Heist też kozak ;)
 

DeletedUser33355

Gość
Gość
Na netflix wszedł The Civil War, super dokument o wojnie secesyjnej z 1990 r, Kena Burnsa, dość znanego i rzetelnego reżysera filmów dokumentalnych, który w dużej mierze uformował styl dzisiejszych filmów tego gatunku. Całość składa się z dziewięciu odcinków, które razem mają trochę ponad 11h. Jeśli kogoś interesuje temat albo chciałby się dowiedzieć czegoś więcej niż uczy szkoła, powojenna propaganda USA, czy współczesna banda debili walcząca z symboliką stanów południowych, bardzo polecam bo od początku do końca jest naprawdę świetnie zrobiony, a przez całość przewija się bodajże kilkanaście tysięcy zdjęć z tamtego okresu.
 
Do góry