Spotkanie w Poznaniu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3868
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser3868

Gość
Gość
Witam,
kto jest z Poznania i okolic lub kto może do Poznania podjechać?
Chciałem zaproponować spotkanie "w temacie".
Tematem byłyby wszelkiego rodzaju gry planszowe, bitewne, karciane itp.
Mam dość duży lokal w Poznaniu i chyba z 1000 gier
Mógłbym coś zaplanować gdybym wiedział, że są ludzie którzy lubią ten rodzaj rozrywki.
Proszę o informację zwrotną.
Pozdrawiam
Zubra
 

DeletedUser3868

Gość
Gość
Z uwagi na pewne zgryźliwe komentarze chciałbym małe co nieco o grach planszowych napisać. Dziś gry to nie tylko Chińczyk, Warcaby, Eurobiznes czy Poker, wojna i Makao.
Na rynku dostępne są tysiące gier o różnych mechanikach i tematyce, z dopasowaną do fabuły grafiką.
Dużo czytasz? Jesteś zainteresowany twórczością Pratchetta – zagraj w Świat dysku, lubisz twórczość Grzędowicza – zagraj w Pana lodowego ogrodu, lubisz pióro Sapkowskiego – zagraj w Wiedźmina.
Jesteś fanem Gwiezdnych Wojen – jest mnóstwo tytułów opartych na fabule tego filmu. Czytałeś książkę lub czekasz na kolejne sezony Gry o Tron – są gry oparte i na tej fabule. Miałeś dreszczyk emocji przy oglądaniu Cube – zagraj w Pokój 51.
Wizje postapokaliptyczne cię męczą? Zagraj w Martwą zimę, Neuroshime hex czy 51 ST.
Są tysiące gier imprezowych np. Dooble, Jungle Speed, Prosiaki, Speed Cup’s, Times up czy Tabu.
Chcesz zobaczyć czy potrafisz zarządzać surowcem, ludźmi, czasem i ryzykiem. Możesz spróbować gier Małe epickie królestwa, Imperializm, Badacze głębin, Piwne imperium.
Lubisz toczyć epickie pojedynki? Zagraj w Summoner Wars czy karcianego World of Warcraft.

A to wszystko to zaledwie „liźnięcie” tematu. Rodzajów gier jest znacznie, znacznie więcej. Uważam, że nie ma osoby, która by nie lubiła gier planszowych. Kwestą jedynie pozostaje znalezienie odpowiedniej gry dla osoby.
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
To ma być coś w rodzaju autopromocji ?

Z informacji jakie podałeś wynika że prowadzisz albo próbujesz rozkręcić jakiś biznes związany z grami ? Mogę się mylić ale tak to odebrałem.
 

DeletedUser30116

Gość
Gość
Jak dla mnie - świetna inicjatywa! Duże brawa dla tego Pana za próbę pokazania innym, że są alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu w "inny", a jednocześnie bardzo ciekawy sposób.
Gdyby nie odległość, z pewnością bym zajrzała. :)
 

DeletedUser3868

Gość
Gość
To raczej promocja pasji.

Już jetem umówiony na czwartek z pewną grupą ludzi. Jeśli spotkanie dojdzie do skutku, to nie omieszkam umieścić tu o tym informacji.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Fajna inicjatywa Zubra. Ja osobiście jestem fanem takiej serii gier jak Munchkin (pewnie słyszałeś) oraz Gra o tron ( moim zdaniem wybitna strategia dla kilku graczy ). Kiedyś też miałem do czynienia z Wyspą Robinsona (chyba tak to się nazywało) oraz Warhammerem Invasion. Szkoda tylko że do Poznania mam masę kilometrów::(:
 

DeletedUser32137

Gość
Gość
Ja z kolei uwielbiam osadnikow z catanu! Ktos cos tez? :D
I czy teraz faktycznie juz wszyscy musza grac tylko "w komputer" ? Serio? Wpadlabym, gdyby nie odleglosc...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3868

Gość
Gość
Pierwsze bardzo miniminispotkanie graczy TW przy grach planszowych mamy za sobą. Spotkaliśmy się w czwartek - stan liczebny 1+1 :)
Zagraliśmy w Splendor i Speed caps. Później zagrałem jeszcze (ale już w innym, poszerzonym składzie) w Martwą Zimę oraz Legendary Encounters, grze opartej na fabule filmu Obcy.

W tym tygodniu jestem umówiony w środę z kolejnym graczem z TW.
W przyszłym tygodniu prawdopodobnie spotkamy się w czwartek w gronie 1+2+X
Ktoś chce dołączyć? Zapraszam!

Tak grałem w gry, o których piszecie lub o nich słyszałem (Wyspa Robinsona - to gra kooperacyjna z "elementem zdrajcy"? Czy mylę tytuły?).
 

DeletedUser19932

Gość
Gość
Mogę od siebie dodać, że pierwszy raz w życiu grałem w Splendor i wygrałem na dużym farcie (zdobyłem 15 punktów w momencie, w którym dopiero się szykowałem na zdobywanie większej ilości punktów). Speed Cups, czyli zręcznościówka, to ewidentnie nie moje klimaty, ale z przyjemnością walczyło się do końca :D

W czwartek w następnym tygodniu potwierdzam swoją obecność, zaś co do najbliższej środy, to nie mam pewności, czy się pojawię (aktualnie szanse są niewielkie, ale kto wie... ;) )

Co do wyżej wymienionych gier: w Grę o Tron może nie jestem jakimś wybitnym strategiem, ale regularnie kończę grę z 5 zamkami (to chyba aż tak źle nie jest? :D), zaś Munchkina powoli kolekcjonuję (stanęło na podstawce Fantasy + dodatkach 2, 3 oraz 3,5). W Osadników chętnie pogram, chociażby ze względu na chwaloną mechanikę - na razie nie mam okazji.
Sam dodatkowo posiadam Boże Igrzysko: Magnaci, a także kilka innych gier, które są raczej filerami. Mimo to, są one wysoce regrywalne - do tej pory pamiętam, jak piękna była rozgrywka w Sabotażystę na 3 osoby... do ostatniej partii przystępowaliśmy z 6 bryłkami każdy, każdy z Nas był tym dobrym krasnalem i decydował los... cóż, trochę miałem szczęścia w tym, że dostałem 3 bryłki :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Tak grałem w gry, o których piszecie lub o nich słyszałem (Wyspa Robinsona - to gra kooperacyjna z "elementem zdrajcy"? Czy mylę tytuły?).

Jest to gra kooperacyjna, owszem, ale chyba bez elementu zdrajcy. Albo przynajmniej nie w tym scenariuszu jaki graliśmy (bo jest ich kilka). Polega ona raczej na przetrwaniu na wyspie (a sporo czynników to utrudnia).

zaś Munchkina powoli kolekcjonuję (stanęło na podstawce Fantasy + dodatkach 2, 3 oraz 3,5).

Ja obecnie posiadam edycje Zombie, Apokalipsa i Chuthulu. Moi znajomi mają podstawkę z dodatkami. Super gra! Wbijanie noża w plecy kumplom, gdy są o krok od zwycięstwa jest bezcenne :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19932

Gość
Gość
posiadam edycje Zombie, Apokalipsa i Chuthulu. Moi znajomi mają podstawkę z dodatkami. Super gra! Wbijanie noża w plecy kumplom, gdy są o krok od zwycięstwa jest bezcenne :)

Dokładnie! U mnie w akademiku powoli szykujemy się do "Starcia Mistrzów" - blisko 1,5k kart w użyciu ze wszystkich (Fantasy, Cthulhu, Conan, z Karaibów) edycji. Co prawda tylko 6 osób, ale wszystkie z nich ogarniają zasady gry w minimum dobrym stopniu. Zapowiada się interesująca rozrywka :D \
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dokładnie! U mnie w akademiku powoli szykujemy się do "Starcia Mistrzów" - blisko 1,5k kart w użyciu ze wszystkich (Fantasy, Cthulhu, Conan, z Karaibów) edycji. Co prawda tylko 6 osób, ale wszystkie z nich ogarniają zasady gry w minimum dobrym stopniu. Zapowiada się interesująca rozrywka :D \

Powiem Ci szczerze, że nigdy nie łączyłem więcej niż 2 dodatków. Za dużo kart chyba. Ale czekam na relacje jak to wygląda :) Kiedyś graliśmy w 5 osób (najwięcej ile uzbieraliśmy), ale 3 z nich trzeba było uczyć od 0 :p

PS. Życzę miłego tasowania i ustawienia 2 kupek z 1,5k kart :D
 

DeletedUser19932

Gość
Gość
3 kupek kart :D

Swego czasu grałem w 10 osób. Już przy 7 jest wystarczająco dużo zamieszania, a przy 10 gra się zakończyła po 3 godzinach - co nie zmienia tego, że słyszałem o dłuższych partiach :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
3 kupek kart :D

Swego czasu grałem w 10 osób. Już przy 7 jest wystarczająco dużo zamieszania, a przy 10 gra się zakończyła po 3 godzinach - co nie zmienia tego, że słyszałem o dłuższych partiach :D

Nasz rekord to 5h. Ale była masakra, już nam się nie chciało bo każdy był o krok od zwycięstwa :D
 

Patelkowa

Członek obsługi gry
O rany! Nie wiem gdzie jest ten sklep ale chcę tam pojechać! Do teraz grałam tylko w Catana i jakąś prostą karciankę. Ale kusicie, oj kusicie. Chyba trzeba będzie się rozejrzeć za jakąś fajną planszówką.
 

DeletedUser19932

Gość
Gość
Jakby co, to zawsze zapraszam do siebie do akademika, też mam kilka fajnych (w mojej ocenie) gier :D

Aktualnie mam dodatkowo na wypożyczeniu "Splendor" - może trochę dlatego, że splendor spływa na mnie regularnie w tej grze, a może trochę dlatego, że polubiłem tą grę :D

I wpadaj, Patelki zawsze mile widziane :p
 

DeletedUser3868

Gość
Gość
Kolejne spotkanie w czwartek. Zaczynamy około godziny 19:00
Miejsce - te co zwykle :)
 

DeletedUser3868

Gość
Gość
Kolejne spotkanie za nami :kak: i kolejne przed nami :ind:

Umówiliśmy się w kolejny czwartek około godziny 19:00 :mel:


PS. wychodzi na to, że imprezę sponsoruje słowo "kolejne" :)
 

DeletedUser3868

Gość
Gość
Zapraszam graczy The West i wszystkich ich znajomych oraz całą "rodzinę i znajomych Królika" na wieczorne granie w gry planszowe.

Impreza ma charakter cykliczny. Spotykamy się w każdy czwartek (chyba, że akurat jakieś święto wypada w ten dzień) około godziny 19:00 w Poznaniu, ul. Winogrady 10, sala CUBE.
 
Status
Zamknięty.
Do góry