Sprzedaż ulepszonych itemków

Hej
Mam pytanie czy jest coś robione w sprawie ulepszonych itemków aby można było je sprzedawać na targu? lub przywracać je do poprzednich poziomów?? Co z ceną ulepszonych przedmiotów i ubrań czy po ulepszeniu nie powinna wzrastać ich wartość w ekwipunku? Bo ulepszając przedmiot gracz ponosi koszty ulepszenia lub zużywa kilka takich samych przedmiotów a wartość ich jest taka sama jak przed ulepszeniem ;-[
 
Hej
Mam pytanie czy jest coś robione w sprawie ulepszonych itemków aby można było je sprzedawać na targu? lub przywracać je do poprzednich poziomów?? Co z ceną ulepszonych przedmiotów i ubrań czy po ulepszeniu nie powinna wzrastać ich wartość w ekwipunku? Bo ulepszając przedmiot gracz ponosi koszty ulepszenia lub zużywa kilka takich samych przedmiotów a wartość ich jest taka sama jak przed ulepszeniem ;-[

Były już takie pomysły... ze DWIE ANKIETY i większość (w tym ja) była przeciwna.
 
Ja bym była za, ale kosztem jakiejś straty np ściągniecie ulepszenia z ^1 tracisz 1 przedmiot (3 wymagane) z ^2 tracisz np 3 z 9 + można by do tego dołożyć jakieś obligacje za ściągniecie ulepszenia, żeby to było trochę kosztowniejsze i już nie tak opłacalne.
 
Ulepszając dany przedmiot należy liczyć się z konsekwencjami i ograniczeniami, jakie z tego faktu wynikają. Również jestem przeciwny tej zmianie.
Zgadzam się... ta gra jest banalnie prosta.
Posiadamy góry gotówki.
Już nie przesadzajmy, że co po niektórych nie stać na regularne ulepszanie nowych przedmiotów :)
 
Nie chodzi o to czy gra jest prosta czy nie, nawet nie o kasę - przykład wychodzi set bimbrownika - skupujesz wszystko, żeby mieć lepszy zasięg dropa itd itd, ulepszasz na 1,2 albo jak jesteś retard to i na 3 poziom potem mija pół roku i wychodzi set reverera, po drodze wyprzedaż kucharza za bryły a bimbrownik staje Ci się niepotrzebny a na serwerze jest kilka osób, które chętnie by go przytuliła bo wcześniej nie miała okazji bo co bogatszy gracz zbierał wszystko i nie liczył się z wydaną kasą. Teraz kiedy chciały tego bimbrownika sprzedać nawet za jakąś śmieszną część kwoty, którą na nią wydał nie może bo nie :(
 
Nie chodzi o to czy gra jest prosta czy nie, nawet nie o kasę - przykład wychodzi set bimbrownika - skupujesz wszystko, żeby mieć lepszy zasięg dropa itd itd, ulepszasz na 1,2 albo jak jesteś retard to i na 3 poziom potem mija pół roku i wychodzi set reverera, po drodze wyprzedaż kucharza za bryły a bimbrownik staje Ci się niepotrzebny a na serwerze jest kilka osób, które chętnie by go przytuliła bo wcześniej nie miała okazji bo co bogatszy gracz zbierał wszystko i nie liczył się z wydaną kasą. Teraz kiedy chciały tego bimbrownika sprzedać nawet za jakąś śmieszną część kwoty, którą na nią wydał nie może bo nie :(


Zgadzam się z Sami93 bo dużo jest tego typu przykładów ulepszonych setów co zalegają w ekwipunkach bogatszych graczy i nie można z tym nic zrobić a są światy wymierające na których ciężko cokolwiek ulepszyćI;) A co do zasady przy rozpinaniu ulepszonych itemków można wprowadzić np.
1 lev - traci sie 1 przedmiot,
2 lev - traci sie 3 przedmioty,
3 lev - traci się 9 przedmiotów z 27 użytych.
 
Nie chodzi o to czy gra jest prosta czy nie, nawet nie o kasę - przykład wychodzi set bimbrownika - skupujesz wszystko, żeby mieć lepszy zasięg dropa itd itd, ulepszasz na 1,2 albo jak jesteś retard to i na 3 poziom potem mija pół roku i wychodzi set reverera, po drodze wyprzedaż kucharza za bryły a bimbrownik staje Ci się niepotrzebny a na serwerze jest kilka osób, które chętnie by go przytuliła bo wcześniej nie miała okazji bo co bogatszy gracz zbierał wszystko i nie liczył się z wydaną kasą. Teraz kiedy chciały tego bimbrownika sprzedać nawet za jakąś śmieszną część kwoty, którą na nią wydał nie może bo nie :(

Społecznik bogatszy niech kupi w zapasie sety do rozdania ok_:) Jeśli kogoś nie stać, albo nie ma możliwości zakupić danego setu, to zawsze jest wyprzedaż w grudniu, gdzie można doposażyć swój plecak o mnóstwo ciekawych rzeczy.
 
Społecznik bogatszy niech kupi w zapasie sety do rozdania ok_:) Jeśli kogoś nie stać, albo nie ma możliwości zakupić danego setu, to zawsze jest wyprzedaż w grudniu, gdzie można doposażyć swój plecak o mnóstwo ciekawych rzeczy.
haha Jeżeli chodzi o rozdanie starych ubrań to podejrzewam że rozdałem ich znacznie więcej niż Ty. Problemem nie jest kasa bo mam jej tyle że stać mnie aby co miesiąc organizować konkurs fortowy czy rozdać ubrania tylko problem jest w tym że tych ubrań nie ma gdzie zakupić I;) A jeżeli gracze odpowiedzialni za grę opowiadają graczom np w styczniu - sorki nie ma ubrań poczekajcie do grudnia wtedy kupicie stare zestawy, to jak ta gra ma się rozwijać? Może najlepiej nie róbcie eventów czy nie sprzedawajcie ubrań, broni za bryłki bo przecież gracze mają nowe sety zrobione ze starych typu indiańca, meksykanina i konowała hahahaha!
 
haha Jeżeli chodzi o rozdanie starych ubrań to podejrzewam że rozdałem ich znacznie więcej niż Ty. Problemem nie jest kasa bo mam jej tyle że stać mnie aby co miesiąc organizować konkurs fortowy czy rozdać ubrania tylko problem jest w tym że tych ubrań nie ma gdzie zakupić I;) A jeżeli gracze odpowiedzialni za grę opowiadają graczom np w styczniu - sorki nie ma ubrań poczekajcie do grudnia wtedy kupicie stare zestawy, to jak ta gra ma się rozwijać? Może najlepiej nie róbcie eventów czy nie sprzedawajcie ubrań, broni za bryłki bo przecież gracze mają nowe sety zrobione ze starych typu indiańca, meksykanina i konowała hahahaha!

Nie ulepszaj itemku na 3, tylko niech zostanie na 2 i będziesz miał ich całkiem sporo do rozdania :p
 
@Sami93 , to co mówisz generalnie ma sens tylko zobacz.
Istnieje taki anglojęzyczny termin METAGAME, którym określa się zestawy aktualnie najlepszego sprzętu.
W każdej grze gdzie zakładamy ciuchy i ubieramy broń MG ciągle się zmienia zmuszając graczy do ciągłej wymiany gratów.
Ci, którzy gonią metę poświęcają zwykle na grę bardzo dużo czasu. (i prawdziwych pieniędzy)

A teraz przełóżmy to na realia TW.
Ja, wiedząc, że można rozkładać przedmioty zwolniłbym i nie ścigał mety.
Bo na logikę, skoro i tak meta kiedyś przestanie nią być to równie dobrze mogę poczekać.
I później kupić wszystko dużo taniej bo gracze będący na szczycie będą gonić za kolejną metą.
Będąc tuż za nimi paradoksalnie będę w lepszej sytuacji bo ekwipunek nie dużo gorszy a pieniądze w portfelu.
Konkludując: możliwość rozkładania przedmiotów miała by tragiczny wpływ na i tak już słabe zainteresowanie loteriami.
Prędzej czy później większość graczy przestawiłaby się na wygodny i tani tryb "z drugiej ręki"
 
A ja mam odmienne zdanie...


Mamy teraz boom na lasso lucilli i gracz kupuje cześć ich za bryłki i ulepsza np do 3 lev. Teraz przykład za np 2 miesiące inno wprowadzi ponowną sprzedaż broni oficera lub wymyśli zupełnie nowy set i gracz który kupił lasso ma teraz dylemat kupić nowy czy nie kupić bo przecież kilka tysięcy bryłek wydałem na lasso które bedzie leżeć bezużytecznie w ekwipunku. Dając możliwość rozwalania ulepszonych setów gracz pomyśli oki to kupie sobie nowy set za bryłki a lassa sprzedam na targu i mam kasę na inne nowe ubrania lub produkty 'wzmacniacze'. I wtedy gracz jest zadowolony i inno jest zadowolone bo zarobiło kasę. hahahaha!
 
Ja myślę, że IG było by bardziej zadowolone gdyby więcej graczy kupowało mniejsze ilości bryłek niż na odwrót.
Tak samo jest z podatkami. Gdyby były mniejsze to więcej osób byłoby w stanie je zapłacić, dając państwu większy zysk a nie kombinować jak koń pod górę.
 
juz lepiej niech sie zajma odswiezaniem starych setow (a nie po 1-2 co 2 aktualizacje) oraz nagrod za przygody, bo aktualnie jedyna rzecz jaka jest tam przydatna, do pkt weterana na 3 napoje uroku w tygodniu (o ile ktos expi)

ulepszanie dziala dobrze i nie ma co psuc rynku takimi akcjami jak 'rozbieranie' ;)
 
juz lepiej niech sie zajma odswiezaniem starych setow

Z ciekawości, użyłeś kiedyś "odświeżonego" indiańca albo dżentelmena? Bo jak dla mnie to taki odgrzewany kotlet, niby jest ale lepiej zjeść świeżutki, bonusy z tych setów i tak są na tyle kiepskie, że klikając jakieś loteryjki na bieżąco w ogóle nie przyjdzie mi do głowy sięgać po starocie bo nowe sety zwyczajnie biją je na głowę. Jedynie można się nimi pobawić na nowym serwerze ale to i tak z miesiąc - dwa do czasu pierwszej wyprzedaży albo loterii
 
Z ciekawości, użyłeś kiedyś "odświeżonego" indiańca albo dżentelmena? Bo jak dla mnie to taki odgrzewany kotlet, niby jest ale lepiej zjeść świeżutki, bonusy z tych setów i tak są na tyle kiepskie, że klikając jakieś loteryjki na bieżąco w ogóle nie przyjdzie mi do głowy sięgać po starocie bo nowe sety zwyczajnie biją je na głowę. Jedynie można się nimi pobawić na nowym serwerze ale to i tak z miesiąc - dwa do czasu pierwszej wyprzedaży albo loterii

Na Gonzalesie notorycznie, a na Pensylwanii do kilku pracek na srodku indianskie itemki mi poleca, ale nie mam tam wszystkich, wiec ciezko powiedziec ile by mi polecalo faktycznie, zwlaszcza jesli bym je porzadnie ulepszyl, gdyz niektore sa smiesznie tanie (wiekszosc z meks i naszyjnik z dzentelmana). Ponadto taki refresh bedzie napewno bardzo korzystny na nowych swiatach, znow wydropienie paska ala czy isac bedzie oznacza wzrost zasobnosci portfela o +100k. to zdecydowanie krok w dobra strone ;)
 
Do góry