Star Trek Online

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser182
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser182

Gość
Gość
Jutro 02.02.2010 / 05.02.2010 (Europa) rusza STO. Ktoś zamierza grać? Troszkę drogie 49,99 euro. Abo jak abo w cenie innych mmo. Wymagania trochę z kosmosu jak na mój sprzęt, ale może na min. pociągnie :p
 

DeletedUser

Gość
Gość
no cóż, większość graczy woli gry bezpłatne

ale chętnie się czegoś dowiem, tematyka?
jak sie spodoba to namówię starszą, bo moje finanse są pod kluczem władzy absolutnej :)
 

DeletedUser182

Gość
Gość
To jest mmo o tematyce science fiction, ale jeżeli nie jesteś fanem ST, no powiedzmy chociaż sympatykiem, to szkoda pieniędzy :)

Latasz sobie stateczkiem po galaktyce, złazisz na planety na misje różne.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Czekałem kiedyś na STO, ale potem już o nim zapomniałem. Niestety nie mam dwurdzeniowego procesora, a ogromny obszar gry, modyfikowanie statków zapowiadało się takie fajne. To może ja podam te wymagania:


The minimum system requirements are:

OS: Windows XP SP2 / Windows Vista / Windows 7 (32 or 64-bit)
CPU: Intel Core 2 Duo 1.8 Ghz or AMD Athlon X2 3800+
Memory: 1GB RAM
Video: NVIDIA GeForce 7950 / ATI Radeon X1800 / Intel HD Graphics
Sound: DirectX 9.0c Compatible Soundcard
DirectX: Version 9.0c or Higher
HDD: 10GB Free Disk Space
Network: Internet Broadband Connection Required
Disc: 6X DVD-ROM

The recommended system specifications are:
OS: Windows XP SP2 / Windows Vista / Windows 7 (32 or 64-bit)
CPU: Intel E8400 Core 2 Duo or AMD Athlon X2 5600+
Memory: 2GB RAM+
Video: NVIDIA GeForce 8800 / ATI Radeon HD 3850+
Sound: DirectX 9.0c Compatible Soundcard
DirectX: Version 9.0c or Higher
HDD: 10GB Free Disk Space
Network: Internet Broadband Connection Required
Disc: 6X DVD-ROM
 

DeletedUser182

Gość
Gość
No więc tak, wymagania wymaganiami, ale mi się udało gierkę odpalić na moim wypasionym kompie, P4 HT 2,6 (albo 2,8 nawet nie pamiętam). GF 7600 GT, 2 giga ramu. Chodzi płynnie, nawet przy sporej liczbie innych graczy w okolicy.

Jedyny kruczek to taki że ustawienia mam na minimum. Gra nawet sprytna i sama zauważyła na początku że mam słaby sprzęt i zaproponowała ustawienia minimalne. Ja dodatkowo powyłączałem jeszcze parę opcji i jest OK, można pograć czekając aż fundusz remontowy komputera osiągnie kwotę wystarczającą na zakup jakiegoś I7 :p

No problemy małe mieli z serverami. Wczoraj wyłączyli na parę godzin na emergency maintenance, ale to chyba każde mmo ma tak na początku. Później już jest z górki.

Pograłem w sumie może 2h, robię jakieś misje tutorialowe, gdzie pokazują jak chodzić, gadać z NPC, walczyć, kierować statkiem, walczyć statkiem, ustawiać osłony itd.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Będzie nowy komp to pewnie zagram... Troszkę to drogie bo 200zł, ale w sumie nie musimy płacić abonamentu. A gierka zapowiada się bardzo fajnie.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Będzie nowy komp to pewnie zagram... Troszkę to drogie bo 200zł, ale w sumie nie musimy płacić abonamentu. A gierka zapowiada się bardzo fajnie.

Musimy płacić abonament co miesiąc.
Preoder najtańszy jaki znalazłem (sam klucz + link do pobrania gry) kosztował 30 funtów (na allgro jakiś jest chyba za 160 obecnie). Oczywiście w tym 30 dni grania jest. Później trzeba płacić:

miesiąc - 15 USD, 9 GBP albo 13 EURO.
3 miesiące - 42 USD, 25,17 GBP albo 36 EURO.
pół roku - 78 USD, 46,14 GBP albo 66 EURO.

dożywotnia 240 USD ( z tym że to chyba trzeba było kupić wersję gry taką... nie wiem, nie wnikałem zbytnio, kwota poza moim zasięgiem :p)

na ebay są karty 60 dni po 30 USD, pewnie z czasem i na allegro się pojawią jakieś.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Matko, to jest krejzi. Nie dość, że wymagania z kosmosu (dosłownie) to jeszcze wartość gry na całe życie wynosi tyle, ile mój piecyk, czyli:

AMD Sempron 2800+ 1,6 GHz (OC do 1,65 GHz)
NVIDIA GeForce NX-7800 GS 256 MB DDR3
512 MB RAM
1,7 GB HDD (tak, wysprzątałem)

Nie mówiąc o monitorze itp., czyli przymuli czasem nawet na minimalnych, chociaż nie wiem, jak to by wyglądało.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
E, przesadzasz. Miesięczna cena abonamentu jest porównywalna do innych gier mmo (wow, L2... na L2 teraz promocja była coś 8 euro, ale to promocja na jeden miesiąc :p)

240,00 USD to jest bardzo dobra cena IMHO (zakładając że ktoś ma żeby tyle wyłożyć na stół). Zobacz, za grę + 30 dni grania dałem 30 funtów, miesiąc abo to 9 funtów, czyli gra około 20 funtów (i tak zaniżam, bo za 240 jest pudełko itd, ale olejmy to). 20 funtów to około 30 dolarów, czyli na okrągło licząc za 210 dolarów masz abonament na zawsze. Jakbyś płacił co miesiąc*, to masz za to 14 miesięcy grania. Może endgame byś osiągnął, chociaż na nowej grze to ciężko, bo nie wiesz co i jak. Pewnie ten rok z hakiem akurat zejdzie na stworzenie jakiejś w miarę dobrej postaci :)

* kupując półroczne wyjdzie taniej, czyli te 210 byś wydał w 16 a nie 14 miesięcy :)

Tak czy owak w tego typu gry gra się latami (rok to jest żeby grę poznać. Nie mówię o nolifach co siedzą 24/7 :p )
 

DeletedUser

Gość
Gość
Musimy płacić abonament co miesiąc.
Preoder najtańszy jaki znalazłem (sam klucz + link do pobrania gry) kosztował 30 funtów (na allgro jakiś jest chyba za 160 obecnie). Oczywiście w tym 30 dni grania jest. Później trzeba płacić:

miesiąc - 15 USD, 9 GBP albo 13 EURO.
3 miesiące - 42 USD, 25,17 GBP albo 36 EURO.
pół roku - 78 USD, 46,14 GBP albo 66 EURO.

dożywotnia 240 USD ( z tym że to chyba trzeba było kupić wersję gry taką... nie wiem, nie wnikałem zbytnio, kwota poza moim zasięgiem :p)

na ebay są karty 60 dni po 30 USD, pewnie z czasem i na allegro się pojawią jakieś.

Szkoda ;/ To nie zagram, co miesiąc płacić trochę głupio... a 240$ to troszkę dużo. Chociaż powiem Wam że dla przeciętnego Amerykańskiego gracza 240$ to nie jest dużo. Ale wszyscy wiemy jest, jak jest.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry