Story evet -> WestApokalipsa dyskusja

Status
Zamknięty.
Nie urażając nikogo, z własnego doświadczenia niestety powiem, że Polski TWT za duże wymagania daje w eventach. Minimum frajdy, minimum zabawy, maksimum rywalka, wyścig i niesmak.. Pamiętam jak gonzales robiono na becie. Graczy było duuużo więcej, a mimo to zabawy było więcej. Wymagania były mniejsze, można było się pobawić zamiast poddawać terroryzmowi kolejnych zadań, typu ulepsz broń na ^3 (minimum 70 poziom) W KILKA DNI MASZ TO ZROBIĆ gdzie koszt na jednego gracza to około 2kk? Jak ktoś miał lenia w teamie, musiał zbierać 4kk, 6kk, w chyba 5 dni... na prackach.. bez bonusów.. bez zestawów... Czułem się terroryzowany na tym gonzales, i raczej wątpię bym w następnych polskich gonzalesach wziął udział. Ale na międzynarodowych, bardzo chętnie. Chociaż nic do naszego TWT nie mam, to jednak napisać to by wypadało, nie odczułem żadnej przyjemności z gry na tym gonzales no i cóż,
zawiodłem się.
Pozdrawiam.

Zbyt łatwe zadania nie stworzyły by żadnych różnic w klasyfikacjach :/
 

zartas

Członek obsługi gry
Nie urażając nikogo, z własnego doświadczenia niestety powiem, że Polski TWT za duże wymagania daje w eventach. Minimum frajdy, minimum zabawy, maksimum rywalka, wyścig i niesmak.. Pamiętam jak gonzales robiono na becie. Graczy było duuużo więcej, a mimo to zabawy było więcej. Wymagania były mniejsze, można było się pobawić zamiast poddawać terroryzmowi kolejnych zadań, typu ulepsz broń na ^3 (minimum 70 poziom) W KILKA DNI MASZ TO ZROBIĆ gdzie koszt na jednego gracza to około 2kk? Jak ktoś miał lenia w teamie, musiał zbierać 4kk, 6kk, w chyba 5 dni... na prackach.. bez bonusów.. bez zestawów... Czułem się terroryzowany na tym gonzales, i raczej wątpię bym w następnych polskich gonzalesach wziął udział. Ale na międzynarodowych, bardzo chętnie. Chociaż nic do naszego TWT nie mam, to jednak napisać to by wypadało, nie odczułem żadnej przyjemności z gry na tym gonzales no i cóż,
zawiodłem się.
Pozdrawiam.

Przykro jest czytać takie słowa, ale z drugiej strony tak jak Ken pisze zadania nie mogą być zbyt łatwe, no i nie może być ich nieskończona liczba, bo by się to mijało z celem. W każdym razie gdybyś miał pomysły na jakiś event to zawsze możesz pisać :) Istnieje naprawdę duża szansa, że jeżeli będą możliwości to zostanie zorganizowany ;)
 
Możecie mi wierzyć, że istnieje szeroki wachlarz opcji, które można dać jako zadania.
np. Zdobycie najwyższej liczby punktów osiągnięć np. @zartas mi też było przykro, bo na prawdę się starałem.
Ale nie jestem robocopem. Powiem tylko tak: Były potki, kto wiedział, poszedł do rudego, wymieniał bodajże 2, 3 potki na 300 obligacji. Za te obligacje były sety, nie było trudno to ogarnąć, problem zaś leżał w tym, że nie każdy wiedział jak i gdzie, się kupowało skrzynki albo itemki, i sprzedawało za dolary. - Stąd (i tylko stąd) gracze mieli kasę na ulepszenie dwóch broni 70+ na ^3 Nie było takiej możliwości, by zarobić tyle z samej pracy. Reskille też nie były tanie, były w normalnej cenie.

Pomysł na event?

Każdy otrzymuje 10 zielonych potek reskillu. (jak je zużyje i ile zużyje, jego sprawa)
Każdy otrzymuje identyczne 3 zestawy:
1 fortowy
1 pod pojedynki
1 pod prace

Exp, kasa i szybkość na serwerze zostaje zwiększona o 900%

każdy gracz otrzymuje vip (premium do wszystkiego na czas trwania serwera)
serwer trwa x miesięcy, przynajmniej 3 miesiące by warto było w ogóle zaczynać..

Każdy otrzymuje te same zadania które nie wymagają niemożliwego, ale są stworzone z poszanowaniem praw człowieka.

Jeśli daje się np 5 dni na to, żeby ktoś wykonał ulepszenie dwóch broni na 70 poziom minimum, każda ma mieć ^3 i jeszcze daje się całkiem trudne,
inne zadania do tego, no to równie dobrze, mogę dać np tobie @Ken Block 100 milionów dolarów, i masz 12 godzin na to, aby wybudować dla mnie śmigłowiec zaprojektowany tak jak na obrazku który Ci wręczam... Piszesz się na to? haha To nie są jakieś głupie argumenty, tak po prostu jest.

Jakby dać tak serwer na 3 miesiące, no może 4... Wygrałby ktoś, kto ma tak:
najwięcej punktów osiągnięć.
najlepszy wynik fortowy
najwyższy poziom pojedynkowy
wbił panteon jako pierwszy
itd.
Za takie rzeczy byście punktowali, i kto miałby najwięcej, wygrałby.
Nie zagrałbym dla topki wtedy, a dla samej przyjemności.
Bo tak jak tutaj, miałem gdzieś te bronie gringo, mam lepsze xd
liczyła się dla mnie rozgrywka, chwila przyjemności, gdzie niestety tutaj jej zabrakło.

Wiecie dlaczego mój pomysł na event jest tak śmieszny, wydaje się zbyt prosty?

Bo jest realny i jest do zrobienia! Taki właśnie event, na globalu kilka lat temu.
I podobne miał warunki.
Nie było tam zestawów, również tych w sklepie, tj żołnierza itd.
A jednak było miło, przyjemnie, gdzie ja noob nawet nie ogarniałem expa a topkę wbiłem!
nie top 1, ale w top 10 byłem na pewno. A pracki zbijałem z motywacji do zera!
haha Tak! nie wiedziałem za bardzo jak się to odnawia, ale dało się i pobawić, i było śmiechu sporo, jarałem się berlin w 45 gdy jako poszukiwacz nikt nie mógł mnie trafić, bo byłem full dowo, absorpcji nie było, maksymalny poziom, > 120.

Jeśli uważacie, że nie możecie zrobić przyjemnego eventu bo wam ktoś z góry tak napisał, to zrobił was w konia!
Tak! Oni jak robią coś na becie u siebie, jakiekolwiek eventy, to dają różne miłe rzeczy.

Dopóki będziecie traktować graczy jak pijawki, jak bezduszne istoty, traktować jak wrogów..
Dopóty będziecie odczuwać negatywne skutki swoich decyzji. I zamiast pochwał, gratulacji, będzie kpina i złość.

Nie bądźcie jak nasz rząd..
Niech wam władza nie zaślepia serc, bo łatwo kogoś zdeptać będąc od niego większy,
ale trudno pozyskać serca ludu, jeśli ma się do niego podejście nie jak brat, lecz jak kat.


Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia.
 
Nie urażając nikogo, z własnego doświadczenia niestety powiem, że Polski TWT za duże wymagania daje w eventach. Minimum frajdy, minimum zabawy, maksimum rywalka, wyścig i niesmak.. Pamiętam jak gonzales robiono na becie. Graczy było duuużo więcej, a mimo to zabawy było więcej. Wymagania były mniejsze, można było się pobawić zamiast poddawać terroryzmowi kolejnych zadań, typu ulepsz broń na ^3 (minimum 70 poziom) W KILKA DNI MASZ TO ZROBIĆ gdzie koszt na jednego gracza to około 2kk? Jak ktoś miał lenia w teamie, musiał zbierać 4kk, 6kk, w chyba 5 dni... na prackach.. bez bonusów.. bez zestawów... Czułem się terroryzowany na tym gonzales, i raczej wątpię bym w następnych polskich gonzalesach wziął udział. Ale na międzynarodowych, bardzo chętnie. Chociaż nic do naszego TWT nie mam, to jednak napisać to by wypadało, nie odczułem żadnej przyjemności z gry na tym gonzales no i cóż,
zawiodłem się.
Pozdrawiam.

Zdecydowana przesada, Koszt takich ulepszen to bylo ok 600k na glowe. Robisz sie w handel i w jeden dzien (lub w 3 wieczory) jestes w stanie tyle wyklikac - zakladajac, ze totalnie nie przewidziales jakiejkolwiek przydatnosci $ w evencie i jestes golasem startujacym od 0$.
Medale mielismy z kłosów (nie potrzebowales nawet bryl), a energia byla niemal nieograniczona z racji wymian napojow madrosci na pudelka energii, plus do tego ratatuj i zestaw poszukiwacza a drop leci jeden za drugim (znacznie wiekszy zarobek niz same $$ za prace). Tylko oczywiscie trzeba bylo pomyslec o tym wczesniej, a nie wyklikac na szybko 50 lvl postaci, wypic wszystkie potki na sto lvli i byc w d... dziurze z postacia na 150lvl bez zadnej energii, setow i pola do manewru.

Ten event byl za prosty i zle zaprojektowany od podstaw. Moze niebawem wypowiem sie w tym temacie szerzej.
 
Zdecydowana przesada, Koszt takich ulepszen to bylo ok 600k na glowe. Robisz sie w handel i w jeden dzien (lub w 3 wieczory) jestes w stanie tyle wyklikac - zakladajac, ze totalnie nie przewidziales jakiejkolwiek przydatnosci $ w evencie i jestes golasem startujacym od 0$.
Medale mielismy z kłosów (nie potrzebowales nawet bryl), a energia byla niemal nieograniczona z racji wymian napojow madrosci na pudelka energii, plus do tego ratatuj i zestaw poszukiwacza a drop leci jeden za drugim (znacznie wiekszy zarobek niz same $$ za prace). Tylko oczywiscie trzeba bylo pomyslec o tym wczesniej, a nie wyklikac na szybko 50 lvl postaci, wypic wszystkie potki na sto lvli i byc w d... dziurze z postacia na 150lvl bez zadnej energii, setow i pola do manewru.

Ten event byl za prosty i zle zaprojektowany od podstaw. Moze niebawem wypowiem sie w tym temacie szerzej.
Oj cicho tam panie biznesmenie xd Daj pan ponarzekać :D
 
Ten event byl za prosty i zle zaprojektowany od podstaw. Moze niebawem wypowiem sie w tym temacie szerzej.

Tylko jedna drużyna wykonała poprawnie wszystkie zadania bez straty punktów, więc nie powiedział bym, że aż taki prosty. Nie mniej jednak zgadzam się z tym co pisałeś o potkach :p Na początku wspominałem, że nie ma co na starcie ładować potek w poziomy, bo mogą się jeszcze przydać.
 

Kristofer1995

Członek obsługi gry
Przykro jest czytać takie słowa, ale z drugiej strony tak jak Ken pisze zadania nie mogą być zbyt łatwe, no i nie może być ich nieskończona liczba, bo by się to mijało z celem. W każdym razie gdybyś miał pomysły na jakiś event to zawsze możesz pisać :) Istnieje naprawdę duża szansa, że jeżeli będą możliwości to zostanie zorganizowany ;)
Zgadzam się w pełni ok_:)
 

zartas

Członek obsługi gry
Zdecydowana przesada, Koszt takich ulepszen to bylo ok 600k na glowe. Robisz sie w handel i w jeden dzien (lub w 3 wieczory) jestes w stanie tyle wyklikac - zakladajac, ze totalnie nie przewidziales jakiejkolwiek przydatnosci $ w evencie i jestes golasem startujacym od 0$.
Medale mielismy z kłosów (nie potrzebowales nawet bryl), a energia byla niemal nieograniczona z racji wymian napojow madrosci na pudelka energii, plus do tego ratatuj i zestaw poszukiwacza a drop leci jeden za drugim (znacznie wiekszy zarobek niz same $$ za prace). Tylko oczywiscie trzeba bylo pomyslec o tym wczesniej, a nie wyklikac na szybko 50 lvl postaci, wypic wszystkie potki na sto lvli i byc w d... dziurze z postacia na 150lvl bez zadnej energii, setow i pola do manewru.

Ten event byl za prosty i zle zaprojektowany od podstaw. Moze niebawem wypowiem sie w tym temacie szerzej.

Wypowiadaj się, oczywiście, wszystko co tutaj napiszecie zostanie wzięte przy organizacji przyszłych eventów, a możliwe, że i sugestie zadań zostaną w przypadku niektórych z nich wcielone w życie. Łatwo jest narzekać, trudniej coś wymyślić samemu i sprawić, ażeby ludzie byli szczęśliwi, a już niestety niemożliwym jest zadowolenie wszystkich niestety, ale za to można dążyć do uzyskania jak najwyższego procenta tych zadowolonych :)
 

netru

Blada Twarz
Nie ma takiej opcji, żeby ktoś był zadowolony :) - nie jestem w stanie czytać wszystkiego, bo praca - pewnie jak większość - LEPIEJ małymi krokami - Browar
 
Okej, mam chwile, wiec wypowiem sie na temat calosci tego eventu. Minelo tez troche czasu, emocje opadly - wiec bedzie w tym napewno wiecej obiektywnosci :)

Plusy:
+ zamknięty serwer, ochrona przed mulciakami czy też "kolegami" byla niezbedna do zachowania sprawiedliwej rywalizacji
+ nagrody. poprostu było o co się bić, pomimo wieku (wydane w 2018) itemki gringo to wciaz sztos, zwlaszcza zestaw broni

Minusy:
-
losowe drużyny, wywołało to masę komplikacji takich jak zmiana składu druzyny, wyrzucanie nieaktywnych, sklejanie druzyn. Przez to, ze zarzadzeniem z gory byly losowe druzyny, pozniej admini musieli 'pilnowac sprawiedliwosci' i dokonywac roznych manipulacjach w skladach druzyn, jedne byly 3-osobowe inne 4-ro. Strwarzalo to rowniez pole do naduzyc, bo mozna bylo ogolocic eq jednego ze swoich mniej aktywnych czlonkow, a nastepnie zglosic go jako nieaktywnego i wciaz otrzymac max punktow, a pozniej grac w 3. Gdyby druzyny tworzyli gracze, to nie dosc, ze znacznie uprosciloby to prace administracji (musieliby pilnowac tylko przekazywania hajsu w pojkach/listach gonczych miedzy miastami), to i byloby bardziej sprawiedliwie, gdyz jesli jeden z czlonkow druzyny nie chce grac, to jest to problem druzyny, a nie adminow, ktorzy staraja sie połatać sklady robiac mixy z juz pozostałych
- przekazywanie informacji graczom czyli napisanie czegos na saloonie (tak, @Lenka222 , @Ken Block i @Kristofer1995 - do Was wszystkich mowie) czy to w topicu czy piszac sobie swobodnie, to nie jest wlasciwe miejsce na opisywanie czy ustalanie zasad. Tu na forum byl topic z regulaminem, na Gonz mielismy forum wspolne z adminami i to powinny byc 2 miejsca, w ktorych oglaszacie i precyzujecie takie informacje.
- obecnosc adminow na serwerze oraz odpowiedzi na PW graczy. Niestety ale po pierwszych kilku dniach Lenka po prostu sie ulotniła i jej nie bylo (poza jednodniowym wyjatkiem przez caly event). W opisach zadan/wynikow mielismy napisane aby sprzeciwy kierowac do konkretnego admina, i niektore PW napisane do nich nie zostaly nigdy odczytane. Ewentualnie po miesiacu bez odpowiedzi. Skonczylo sie na tym, ze od 3 zadania event samodzielnie prowadzil ceniony i uznany w srodowisku graczy admin KenMultiBlock
- punktualnosc adminow. od graczy wymagano pilnowania terminow, natomiast admini bardzo wiele zadan publikowali z kilkugodzinną obsuwą, a na poczatku w ogole nie pomysleli zeby podawać nam terminy (publikacji kolejnych zadan)
- zadania. Na jedno kopyto, powtarzalne czynnosci, zadnych zagadek (poza jedną, banalną chyba w 2 zadaniu). Ponadto, wiele z nich bylo tak zbudowanych, ze nie dało sie w nich zbytnio pomoc, tym mniej aktywnym czlonkom druzyny (np zdobadz 5000 punktow weterana, ukończ serie zadan XXX), co w polaczeniu z losowymi skladami druzyn sprawialo, ze druzyna byla zawsze skazana na oczekiwanie, az ten najwolniejszy ukonczy zadanie i wtedy dopiero mozna bylo oddac zadanie teamowo. to rowniez sprawialo, ze druzyny powstałe ze sklejek mialy latwiej, gdyz tam byli juz tylko sami aktywni gracze, a nie np: 2 aktywnych i 2 mniej, ktorych ci aktywni próbują (o ile mozna) ciagnac na plecach. Event mial byc druzynowy, podczas gdy w rzeczywistosci kiedy aktywna osoba ukonczyla swoje zadania, to bardzo czesto bywalo tak, ze nie miala zadnej mozliwosci, aby pomoc tym, ktorzy nie ukonczyli. Dobrym przykladem zadan, ktore mozna wzajemnie uzupelniac są: rozbudowy, zbieranie $$, zbieranie zwyciestw pojedynkowych/omdlen w sumie, zbieranie okreslonej ilosci produktow. Wszystko to, w czym da sie pomagac.
- brak zroznicowania zadan. 3x zadanie na hajs, 3 lub 4x zadanie z przygodami. 3 lub 4x rzemioslo, 3 serie zadan, przy ktorych nalezalo byc na tw co 30 minut (wiec wymagaly zarywania nocki, a nie wykazania sie w innych aspektach umiejetnosci, sprytu czy znajomosci gry), 0 pojedynkow z graczami, 0 fortow, 0 rozbudowy fortow, 1 banalna zagadka.
- ochronka pojedynkowa po odmdleniu. Nie dosc, ze wiele zadan (tych najdluzszych) bylo zrobione tak, ze nie dalo sie pomagac czlonkom druzyny (co opisalem wyzej) to rowniez nie dalo sie przeszkadzac rywalom, bo po omdleniu mieli 24h spokoju. Ten event byl tak druzynowy jak druzynowe skoki narciarskie - 4 skacze solo, zadnej interakcji pomiedzy, a suma ich not daje wynik. No spoko... ale NIE Z LOSOWYMI SKLADAMI
-
brak przejrzystosci w ocenie zadan i uznaniowosc w punktacji. admin sprawdzil, admin ocenil, a gracze musza zaufac na slowo. Takie praktyki sa niejasne i budza kontrowersje. Znacznie bardziej transparentnymi formami sa: opublikowane raporty ze zdobycia osiagniec, rankingi, ktore udostepnia nam gra nt: expa, pojkow, przygod itd

Neutrale:
(nie jest źle, ale można było zrobić lepiej)
- event nie był dostatecznie dobrze ogłoszony. Nagrody były kozackie, a chętnych do aktywnej gry (spośród tych, co sie zgłosili) było maksymalnie 20-25 osób. Troszkę mało jak na fakt, ze codziennie na fortach (w tym samym czasie na roznych swiatach) jest po +100 osob online, zainteresowanych zabawą. Wiele osob na samej Pensyl pytalo mnie skad mam te itemki, aktywnych osob i byly one zaskoczone, ze jakis event na Gonz w ogole sie odbył.

Pewnie jeszcze cos dopisze. O ile mi przyjdzie do glowy jakis pominiety, a istotny fakt !oooooo!
 
Znacznie bardziej transparentnymi formami sa: opublikowane raporty ze zdobycia osiagniec, rankingi, ktore udostepnia nam gra nt: expa, pojkow, przygod itd

Gdyby o poprawności zadań miały decydować osiągnięcie, to jedna osoba od was nie skończyła by zadania z powodu wyboru innej opcji. Z tego co pamiętam, to zajęlibyście wtedy trzecie miejsce :p
 
Gdyby o poprawności zadań miały decydować osiągnięcie, to jedna osoba od was nie skończyła by zadania z powodu wyboru innej opcji. Z tego co pamiętam, to zajęlibyście wtedy trzecie miejsce :p

To slabo pamietasz, bo to zadanie bylo za 0,5 punktu na glowe, a nasz przewaga byla wieksza. Naprawde komentarz godny admina prowadzacego event - biorac pod uwage do ilu rzeczy sie tu odnioslem.

Swoja droga to znaczace, ze ja majac mase personalnych pretensji do organizatorow, tu zebralem tylko te ogolne, a admin pierwsze (i jedyne) co robi, to zamiast sie do nich odniesc ogolnie - wali prywate przeklamujac w dodatku jeden przypadek, dotyczacy jednej druzyny.

A pozniej zaloguj sie na Pensylwanie i prowokuj graczy na saloonie, "zastępco szeryfa". dno i metr mułu.
 
To slabo pamietasz, bo to zadanie bylo za 0,5 punktu na glowe, a nasz przewaga byla wieksza. Naprawde komentarz godny admina prowadzacego event - biorac pod uwage do ilu rzeczy sie tu odnioslem.

Możliwe, że było to za mniej punktów, jednakże pamiętam, że przez chwilę wirtualnie spadliście na trzecie miejsce, więc może stąd ta pomyłka :p
 
xDDDD
Nie musialem werbowac, kto chcial to sobie zagral.Ciekawe dlaczego skonczyliscie giereczke na gonza kiedy wasi "KOLEDZY" zostali poblokowani :uuu)
Może szanowali swój czas, i gdy drugiego zadania nie zrobili wiedzieli że dalej nic nie osiągną z lenką nieodczytującą telegramów przez półtorej miesiąca.
No tak lepiej było grać przez dwa miesiące robić każde zadanko i nic z tego nie mieć xDD
 
Status
Zamknięty.
Do góry