Strony

  • Rozpoczynający wątek kamil3212
  • Data rozpoczęcia

Kim byś był/była ??

  • A. Unistą

    Głosy: 75 23,1%
  • B. Konfederantem

    Głosy: 64 19,8%
  • C. Meksykaninem

    Głosy: 43 13,3%
  • D. Indianinem

    Głosy: 104 32,1%
  • Nikim z wymienionych

    Głosy: 38 11,7%

  • W sumie głosujących
    324
Status
Zamknięty.

DeletedUser20454

Gość
Gość
ja byłbym Indianem chociaż żaden z wymienionych nie jest ciekawy
 

DeletedUser5455

Gość
Gość
Ja byłbym konfederatem (chociaż gdyby była taka możliwość to wybrał bym teksykańczyka) .
 

DeletedUser

Gość
Gość
A ja bym był wolnym kowbojem. Nie podlegał nikomu i robił co chce:D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Oczywiście byłbym konfederatem Jakoś tak jestem do nich podobny i przywiązany do południa z reala:cool: ale przeprowadziłem się na północ:(
 

DeletedUser19794

Gość
Gość
Konfederantem, bo mieli najfajniej. M berta masz coś do północy?
 

DeletedUser5455

Gość
Gość
Jak przeczytałem wszystkie posty w tym temacie to niektórzy piszą,że konfederaci to ludzie zajmójący się rozbojami.Rzeczywistość była trochę inna a poza tym jankesi wprowadzali terror po wojnie secesyjnej w stanach południowych.
 

DeletedUser23220

Gość
Gość
A pozatym nie podlegał bym tak bardzo nikomu, ale pomagałbym UNISToM!
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja również nie byłbym żadnym z nich... Byłbym kimś w rodzaju El Mariachi , podróżował za paroma zaufanymi towarzyszami i zabijał złych kolesi...
 

DeletedUser

Gość
Gość
No raczej, że mieszkańcem stanów północnych (unia). Byli najbardziej rozwinięci i uprzemysłowieni. Konfederacja to byli rolnicy. Byli zacofani. Nie wiem co fajnego jest w byciu meksykaninem. Teraz chciałby być ktoś meksykiem? No i indianin. Największa porażka. Chciałby teraz ktoś być mieszkańcem jakiegoś plemienia w Afryce? Do tego indiańce mieli słabe głowy.hmpf
 

DeletedUser

Gość
Gość
No raczej, że mieszkańcem stanów północnych (unia). Byli najbardziej rozwinięci i uprzemysłowieni. Konfederacja to byli rolnicy. Byli zacofani. Nie wiem co fajnego jest w byciu meksykaninem. Teraz chciałby być ktoś meksykiem? No i indianin. Największa porażka. Chciałby teraz ktoś być mieszkańcem jakiegoś plemienia w Afryce? Do tego indiańce mieli słabe głowy.hmpf

Nie zapominaj, że to nie tylko rolnicy, ale i wielcy bogaci właściciele ziemscy, posiadający do pracy niewolników, więc nie generalizuj, bo wygląda to tak jakby po jednej stronie był raj, a po drugiej wiocha ::DD:. A co do słabych głów u Indian, to też nie wiem skąd takie wnioski.
Wracając do tematu, wolał bym jednak być rodowitym Amerykaninem (Indianinem), niż najeźdźcą z europy :ind:.
 

DeletedUser26432

Gość
Gość
Gdybyś mógł/mogła wrócić do XIX wieku, kim byś był/była??

A. Unista

Unia - określenie używane dla amerykańskich stanów, które pozostały w składzie USA podczas domowej wojny secesyjnej 1861-1865. Stany Unii określane są też jako Stany Północne lub kolokwialnie – Jankesi


Flag_of_the_United_States.svg

B. \]Konfederant

Skonfederowane Stany Amerykipołudniowe stany USA, potoczne zwane Konfederacją, próbujące dokonać secesji i biorące udział w wojnie secesyjnej. W latach 1861-1865 stworzyły one własne państwo.

Confederate_National_Flag_since_Mar_4_1865.svg




C. Meksykanem

Wojna Meksyk-Unia
W marcu 1845 Kongres USA przychylił się do wielokrotnie ponawianej prośby mieszkańców Teksasu i proklamuje Teksas jako 28. stan USA. Amerykanie wysłali do Meksyku negocjatorów, którzy mieli zaproponować wykupienie Kalifornii i Nowego Meksyku za 30 mln dolarów. Meksykanie odmówili przyjęcia delegacji.
W obronie terytorium prawnie meksykańskiego wystąpił gen. Santa Anna i wkroczył do Teksasu z wojskiem. Stany Zjednoczone w odpowiedzi na to wysłały do Teksasu gen. Zachary'ego Taylora. Incydent pomiędzy żołnierzami obu armii na wiosnę 1846 r. zapoczątkował wojnę. Po początkowych sukcesach Meksykanie ulegli wojskom generała Taylora, który wyparł armię meksykańską za rzekę Rio Grande

Flag_of_Mexico_(1823-1864,_1867-1968).png

D. Indianinem

Indianie – najliczniejsza i pierwsza z grup ludzi zamieszkujących oba kontynenty amerykańskie, obejmująca – zarówno dawniej, jak i dziś – setki ludów, plemion i grup o bardzo różnym charakterze i stopniu rozwoju.


Ja konfederatem pif paf
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja z pewnością Jankesem, nie jestem za niewolnictwem. Po wojnie zostałbym łowcą nagród :p Ktoś wcześniej pisał, że wprowadzali terror w stanach południowych po wojnie. Jeżeliby wygrali Konfederaci, to pomyślcie, co by zrobili północy? Oczywiście, że to samo.
 
Status
Zamknięty.
Do góry