Tutoriale.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5501
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
circle tag
circletag.png
Mam problem zamiast tych kółek wychodzi mi takie coś:

Pomocy zróbcie coś!
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ale ja wszystko robiłem według reguły!Promień-2,poziom czerni-1,poziom bieli 256.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jak Ci nie wychodzi z odplamianiem, to albo zacznij wszystko w ogóle od początku, albo kup Vanish.

Różowa siła na trudne plamy!

.

.

.

.

I nie zawiera chloru!

Z resztą ten tutek akurat ma moim zdaniem brzydki outcome.
 

DeletedUser

Gość
Gość
ale jest dość prosty i to wystarczy:p
Neo, może Ty jakiegoś tuta zrobisz?:)
@Frytek, a zaznaczyłeś "adaptywne" w odplamiaczu?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Zrobiłem u Menevesa.

Poza tym nie wyślę go, bo boję się o transfer. Jak ja bym zrobił tuta takiego zwykłego, w jednym obrazku, miałby on wysokość 50000 px. Raz jednego tak robiłem i zaczął mi mulić komp lekko jak było 20000 pikseli wysokości, więc rzuciłem to wszystko w diabły, bo byłem dopiero w połowie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jak Ci nie wychodzi z odplamianiem, to albo zacznij wszystko w ogóle od początku, albo kup Vanish.

Różowa siła na trudne plamy!

.

.

.

.

I nie zawiera chloru!

Z resztą ten tutek akurat ma moim zdaniem brzydki outcome.

Co?????O czym ty mówisz?A tutek moim zdaniem jest super bo jest łatwy i szybko go się robi.Możesz mi pomóc co się stało?


Mogę napisać teraz tutka jak zrobić obrazek rangi na forum.
Wygląda ona mniej więcej tak:
21370_04_09_09_6_59_16.png

Tylko można inny napis i inny kolor.:D
Na początku ściągamy skórkę Visitor TT2 BRK.
1.Zaczynamy od utworzenia nowego obrazu (Plik -> Nowy… [Ctrl+N]) o wymiarach 94x17 px z przezroczystym tłem.
2.Od góry do dołu przeciągamy grandient liniowy(kolor pierwszoplanowy dowolny kolor drugoplanowy biały)
3. Następnie wybieramy narzędzie Tekst,czcionkę ustawiamy na Visitor TT2 BRK, rozmiar na 13 px, kolor na biały i odznaczamy wygładzanie. Następnie klikamy na obrazie i piszemy jakiś tekst – w moim przypadku był to „administrator”. Teraz pozostało nam tylko wyśrodkować warstwę z tekstem.
4. Teraz zajmiemy się dodaniem obrysu do tekstu. W tym celu klikamy PPM na warstwie tekstowej -> Kanał alfa na zaznaczenie. Tworzymy nową warstwę (Warstwa -> Nowa warstwa…) i nazywamy ją obrys tekstu. Warstwę obrys tekstu przesuwamy pod warstwę tekstową. Ustawiamy kolor pierwszoplanowy na taki, którego mamy więcej na obrazku (w moim przypadku jest to niebieski) i wchodzimy w: Edycja -> Rysuj wzdłuż zaznaczenia z ustawieniami:

* Szerokość linii: 1,0

5.Następnie usuwamy zaznaczenie (Zaznaczenie -> Nic). Teraz zajmiemy się ramką. Łączymy wszystkie warstwy w jedną poprzez PPM na warstwie -> Połącz widoczne warstwy….
6. Zaznaczamy wszystko (Zaznaczenie -> Wszystko) i zaokrąglamy je (Zaznaczenie -> Zaokrąglenie z ustawieniami:

* Promień (%): 50
7.Następnie ustawiamy kolor pierwszoplanowy na biały i rysujemy wzdłuż zaznaczenia (Edycja -> Rysuj wzdłuż zaznaczenia…) z ustawieniami:

* Szerokość linii: 5,0
8. Następnie (wciąż nie usuwając zaznaczenia) zmieniamy kolor na niebieski i rysujemy wzdłuż zaznaczenia (Edycja -> Rysuj wzdłuż zaznaczenia…) z ustawieniami:

* Szerokość linii: 1,0
9. Teraz, aby zaokrąglić rogi odwracamy zaznaczenie (Zaznaczenie -> Odwróć) i czyścimy je (Edycja -> Wyczyść).
Miłego GIMP-owania :).
Pzdr frytek10.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Co?????O czym ty mówisz?A tutek moim zdaniem jest super bo jest łatwy i szybko go się robi.Możesz mi pomóc co się stało?

Chyba nie jest łatwy, skoro masz trudności z jego wykonaniem? Hę? :)
Drobna hipokryzja, nie uważasz?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Tylko mam 1 problem.Nie mogę zrobić tych kropek:mad:.Pomocy!!!!!!!!!!!!:(:oops:
 

DeletedUser

Gość
Gość
sprobuj od poczatku, a jak nie to zapytaj damonera... z tym, że jego już chyba nie ma na forum
@down- to, ze ma profil, nie znaczy, ze na forum wchodzi, bo profilu sie usunac chyba nie da
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
zrestartowałem kompa.zrobiłem od nowa.a to samo mi wyskakuje!
Edit:Damoner jeszcze jest na forum
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
Do zrobienia na gimp-
tivzdobrze.gif



Wybieramy 2 obrazki których będziemy używać

Ustawiamy je jako warstwy
Jak to zrobić ?
Otwieramy w gimpie 1 obrazek. Potem otwieramy znowu gimp i otwieramy w nim 2 obrazek. Na 2 obrazku robimy-
Edycja ----> skopiuj

Potem na 1 obrazku klikamy
ctr+v
A następnie
Warstwa ---> Duplikuj Warstwę
Jeśli się nie da to
Warstwa ---> nowa warstwa
Zamykamy 2 obrazek.

Potem klikamy ctr+L

Potem wyskakuje nam okno na którym są warstwy
http://imageshack.us/photo/my-images/824/forumme.png/
Następnie klikamy PPR (prawym przyciskiem myszy) na 1 warstwę ( w moim przypadku to tło) i klikamy duplikuj warstwę.
Robimy to 4 razy
Tak samo z 2 obrazkiem (w moim przypadku to Wklejona warstwa)

Powinno to wyglądać tak
http://imageshack.us/photo/my-images/84/forum2ru.png/
Później łączymy je w pary (przeciągamy warstwy)
Powinno to wyglądać tak
http://imageshack.us/photo/my-images/21/forum3q.png/

1 oryginał na dole a 2 na górze.

Potem PPM klikamy na (w moim przypadku czarny obraz) i połącz w dół

Powinno to wyglądać tak
http://imageshack.us/photo/my-images/96/forum4w.png/
I to koniec

Jeśli chcemy zobaczyć jak wygląda nasza animacja klikamy
filtry ----> Animacja ----> odtwórz

Jeśli chcemy by obrazek 1 (w moim przypadku to tęcza) to klikamy PPM na 1 oryginał i klikamy Nowa Warstwa

Dokładniej jest to napisane tutaj-

http://www.gimpuj.info/index.php/topic,1078.0.html


Myślę że się przydało
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie ma to jak zerżnąć perfidnie tuta z gimpuj, nie?
Wstawiamy tylko własne tutoriale, nie czyjeś (czyt.RIP) .
Pierwszy post w temacie, jak byk stoi..
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
Ja to sam napisałem. Dopiero od kolegi się dowiedziałem że jest te gimpuj. I wstawiłem bo myślałem że ktoś mnie może nie rozumieć.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Skoro to Ty napisałeś tamtego tuta, to powiedz mi, czego inny obrazek użyłeś? Poza tym, wątpię, że w wieku 6 lat już na tyle ogarniałeś gimpa, żeby tutoriale pisać...
 

DeletedUser

Gość
Gość
FAIL
Gościu, jeśli nie Ty zrobiłeś tego tuta na gimpuj, to jest to rip. Czaisz?
 
Status
Zamknięty.
Do góry