sprawdzane TW My Button

Wojcieszy

Papatki bobaski
Witam.
Brakowało Wam kiedyś opcji szybkiej zmiany ekwipunku? Oto jest TW My Button :)
Link do pobrania: https://greasyfork.org/en/scripts/31287-tw-my-button
Poradnik do skryptu:

Skrypt dodaje 4 przyciski, które umożliwią nam szybką zmianę ekwipunku. Jak przypisać przyciski do odpowieniego zestawu?
1. Musisz mieć zapisane już 3-4 zestawy, które chcesz przypisać do odpowiedniego przycisku.
2. Kiedy już mamy zapisane zestawy, musimy znaleźć ich ID, w Mozilli jest to łatwe do zrobienia (nie wiem czy na wszystkich wersjach, oraz czy na innych przeglądarkach jest taka opcja). Robimy to najerzdżając kursorem przycisk ,,Załóż" w menadżerze ekwipunku, który odpowiada za wybrany przez nas zestaw. Wtedy pojawia w dolnym rogu ekranu ID zestawu.
NWvan06.jpg
Jeśli go nie widzimy, możemy użyć opcji pokazanej na filmie od autora, czyli zbadać element i w odpowiedniej linijce kodu znaleźć te ID.
3. Jeśli już znamy ID zestawu przechodzimy do edycji skryptu. Jak to zrobić? Opisałem w innym poradniku https://forum.the-west.pl/index.php?threads/instalacja-skryptów.60804/ (taaa... wiem, że obrazki wygasły, kiedyś to poprawię :p). W odpowiedniej linijce kodu wpisujemy nasze ID. Ważne by przypisać zestaw do odpowiedniego serwera.
4. Zapisujemy skrypt i odświeżamy grę :).
 

DeletedUser28536

Gość
Gość
Czy da się również ustawić składaka, jako zestaw?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Przepraszam za double posting, ale jakoś nie widzę opcji edytuj, a po za tym chcę aby inni zobaczyli ten post. :p

Jakoś mnie tak mnie naszło, jak zobaczyłem ten skrypt, żeby troszkę przy nim pogrzebać, bo działał tylko do 20 serwera a ja gram na 24, po za tym był po włosku, więc przetłumaczyłem go i dodałem brakujące światy do 24 włącznie, jak jest więcej dajcie znać dodam jeśli będzie z tym kłopot.

Oto gotowy skrypt po moich modyfikacjach, sprawdzałem, działa super. Nie ważne co dasz do zestawu, bo tak naprawdę to chodzi jedynie o ID kieszeni w jakiej ów zestaw jest ;) W skrypcie w miejsca pomiędzy ' ' wpisać należy numerek jak na poniższym obrazku - ja gram na 24 świecie czyli Nawaho. [pl(numer świata).the-west.pl], a więc tak:

Screensho_qspxpwa.png


numer zestawu można zdobyć następująco: Otwierasz ekwipunek --> Zestawy Wyposażenia (jak nie masz to zapisz jakiś) --> Obok nazwy zestawu masz 3 linki (załóż, zmień, kasuj) <-- najedź myszką na któryś z tych 3 linków ale nie klikaj, teraz w dolnym lewym rogu pojawi się linijka z numerkiem w nawiasie, zapamiętaj go i wpisz w odpowiednie miejsce (zależnie od nr twojego serwera) zapisz skrypt i odśwież stronę, gotowe!

A na koniec skrypt: https://www.easypaste.org/file/xHB12tiE/TW.My.Button.txt?lang=pl

Wybieramy wolne ściąganie i pobieramy. To tyle, mam nadzieję, że komuś się przyda ;)

Nawiasem szkoda, że autor skryptu zaprzestał pracy nad nim, może go jakoś ulepszę w wolnej chwili jeszcze ;)
 

DeletedUser33692

Gość
Gość
Lol, czemu większość lubi pisać, zanim coś przeczyta i zrozumie, Podany skrypt przez Wojcieszego, a ten jeśli czytając Magbajna rożni się i jest do pobrania w innym źródle ja osobiście życzę Ci powodzenia i milej zabawy ze skryptem jak już ściągniesz ten poprawiony to poczytaj go sobie od A* do Z*, i sprawdź czym się różnią. ja nawet nie bede sprawdzal czyjego jest autorstwa ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Lol, czemu większość lubi pisać, zanim coś przeczyta i zrozumie, Podany skrypt przez Wojcieszego, a ten jeśli czytając Magbajna rożni się i jest do pobrania w innym źródle ja osobiście życzę Ci powodzenia i milej zabawy ze skryptem jak już ściągniesz ten poprawiony to poczytaj go sobie od A* do Z*, i sprawdź czym się różnią. ja nawet nie bede sprawdzal czyjego jest autorstwa ;)

Gdyby skrypt o którym mowa, był mojego autorstwa na pewno bym go wrzucił na (greasyfork.org) albo (github.com). Niestety nie jest, a ja nie mam zamiaru udawać, że jestem autorem, a zmiany jakie wprowadziłem mają na celu służyć tylko lokalnej społeczności. Widać Mozartgra nie masz pojęcia o programowaniu, więc po co ta mowa ? Masz dowody, lub uwagi co do źródła, które publicznie udostępniłem, to napisz, a nie pomawiaj lub piszesz o rzeczach o których nie masz pojęcia. Ścieżka update'u w skrypcie jest oryginalna, odnosi się do serwera jego twórcy, ja jedynie dodałem obsługę serwerów, których nie było, kiedy skrypt był pisany, przetłumaczyłem i dodałem flagę Polski. To jedyne zmiany jakie w nim dokonałem, a jeśli ci nie pasuje hosting to nie moja sprawa. Bo jakbyś był ogarnięty to byś wiedział, że z niego nie można zdalnie uaktualnić skryptu, więc proszę nie pisz bzdur i doucz się, albo zamilcz, bo wprowadzasz tylko innych w błąd.
 

DeletedUser33692

Gość
Gość
Wiesz mam to do siebie, że kłamliwych ludzi postrzegam na odległość, co Cie boli? Kłamiesz na każdym kroku. Wspomniałeś, że zacząłeś grać kilka tygodni temu, robisz sobie żarty z innych głupimi pytaniami co daje vip dla postaci, chwalisz się, że jesteś dobrym informatykiem, przerabiasz skrypty modyfikując je jak pewnie chcesz i udostępniasz do pobrania, a* bronisz się głupota, gdzie byleś przez ostatnie lata? Bo takiej pasji do dzikiego zachodu nie nabiera się w cztery tygodnie.
Nie psuj wizerunku tej zakładki, bo sprawdzone to jest nie to, co podajesz i poprawiasz. ::P
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wiesz mam to do siebie, że kłamliwych ludzi postrzegam na odległość, co Cie boli? Kłamiesz na każdym kroku. Wspomniałeś, że zacząłeś grać kilka tygodni temu, robisz sobie żarty z innych głupimi pytaniami co daje vip dla postaci, chwalisz się, że jesteś dobrym informatykiem, przerabiasz skrypty modyfikując je jak pewnie chcesz i udostępniasz do pobrania, a* bronisz się głupota, gdzie byleś przez ostatnie lata? Bo takiej pasji do dzikiego zachodu nie nabiera się w cztery tygodnie.
Nie psuj wizerunku tej zakładki, bo sprawdzone to jest nie to, co podajesz i poprawiasz. ::P

Kłamię niby w jakim temacie ? Gram jak napisałem od 25-02-2019. Moje pytania jako nowego gracza cię bolą ? Nie muszę ci się tłumaczyć, ale napiszę, że mam ponad 27 letni staż w różnych grach, wychowałem się na DOS i C-64, Żartów z nikogo tu nie robiłem, skoro nie wiem, to chyba jest po to forum, żeby zapytać, prawda ? Zresztą po co ja mam Ci się tłumaczyć, masz problem pisz ticket do supportu i na tym kończę dysputę z Tobą.
 

DeletedUser33692

Gość
Gość
Cieszy mnie to, bo przez szacunek do założyciela tego tematu i jego szerokiej wiedzy nie zamierzam robić śmietnika w tej zakładce.hahahaha!
 
Lol, czemu większość lubi pisać, zanim coś przeczyta i zrozumie, Podany skrypt przez Wojcieszego, a ten jeśli czytając Magbajna rożni się i jest do pobrania w innym źródle ja osobiście życzę Ci powodzenia i milej zabawy ze skryptem jak już ściągniesz ten poprawiony to poczytaj go sobie od A* do Z*, i sprawdź czym się różnią. ja nawet nie bede sprawdzal czyjego jest autorstwa ;)
Jeszcze jak, sprawdziłem czym się różnią. Co więcej - zachęcam Cię do tego samego: https://www.diffchecker.com/TjAMJJ3h
Nie trzeba być geniuszem żeby zobaczyć, że to co się zmieniło to link do zdjęcia, dodanie do listy brakujących światów i polonizacja skryptu ;)
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
Yyyy... to może ja się wypowiem?
Tak, skrypt w oryginalnej wersji jest nieprzystosowany do Polskiej wersji gry, z racji na małą liczbę serwerów, wydaje mi się, że kiedyś pisałem poradnik co i jak zmienić by był przystosowany do nas, ale najwidoczniej gdzieś to usunąłem i ni ma :/
Dziękuje Maqbain za dodanie naszych serwerów do skryptu itp. Do takich manewrów w kodzie nie trzeba mieć doktorata habilitowanego z informatyki stosowanej, więc każdy może to zrobić :) Jednak... trzeba zaufać autorowi, że nie dodał czegoś szkodliwego do kodu !oooooo!
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mała dygresja, Maqbain, z takimi graczami jak Mozartgra - się nie dyskutuje, to mistrz intryg i teorii spiskowych BOOM!! Ja na forum prawie w ogóle się nie udzielam bo to sensu nie ma, większość uznała forum za pewny rodzaj cyrku, w którym każdy na każdego się wykrzyczy miast docenić meritum sprawy, często nie podzielają uwagi pod pozorem gry, zapodaną zmianę czy propozycję. Dużym minusem jest też to, ze moderator forum ma fioła na punkcie kasowania postów

Oceniając pracę i testy Wojcieszego, przegląd screenów, to od razu widać, że dziś skrypty dodają tak wiele do gry, że bez nich The West wygląda jak gra z czasów ery kamienia łupanego. Ale to opcja dla tych, co w grze nie mają wiele do stracenia (ja mam ;-[). Tak jak kiedyś Fusek powiedział, jest za duże ryzyko, że autor danego skryptu, może coś kiedyś dodać (np poprzez aktualizacje skryptu), niekoniecznie ale może i istnieje zagrożenie takowe, że tworząc odpowiedni szablon ustawień w danym skrypcie wyjedzie ci bryły/kase do zera albo jeszcze gorzej
Szkoda, że to fani tj autorzy skryptów mają prawdziwe chęci na wniesienie czegoś ciekawego do gry. Inno wali tylko oferty za bryłki nie udoskonalając silnika gry, nawet zmiany kosmetyczne ich nie interesują

W konsensusie mojego przesłania wzgl. teamu twt; korzystanie ze skryptów to zaufanie do obcego autora, który robi skrypt pomocniczy, ale równie dobrze może zaistnieć ten złośliwy
 

DeletedUser

Gość
Gość
Na stronie autora skryptu pod adresem: https://greasyfork.org/en/scripts/31287-tw-my-button widnieje wpis, że ostatnia aktualizacja była w dniu: 2017-07-20. Dostosowując skrypt do Polskiej wersji The-West chciałem pomóc innym, bo nie każdy zna się na programowaniu, zamieściłem plik w formie tekstowej z rozszerzeniem TXT a nie z rozszerzeniem JS (JavaScript), w tym pierwszym przypadku nic nie grozi, w drugim już tak, bo skrypt może się wykonać jak klikniesz 2 razy na pobrany plik. Serwis w którym umieściłem plik ma skaner antywirusowy i każdy plik jest sprawdzany, nim zostanie upubliczniony. Z w/w serwisu nie ma możliwości zdalnie uaktualnić (zmienić) zawartości skryptu. Ścieżka aktualizacji pozostała aktualna. Można takie uaktualnienia sobie wyłączyć, poprzez skomentowanie linii w której jest podana ścieżka do aktualizacji, lub po prostu ją skasować. Od tej pory nie ma możliwości auto aktualizacji, a co za tym idzie zmiany zdalnej skryptu. Niestety po przeczytaniu opinii na tym forum, doszedłem do wniosku, że będzie lepiej jak plik usunę i zaprzestanę jakichkolwiek form publikacji takich rzeczy, bo widzę, że znawców jest cała masa, ale na konstruktywną krytykę miejsca brak, pojawiają się natomiast pomówienia, wyzwiska i bicie piany.
 
Mozartgra - to troll czym więcej poważnej gadki tym większe trolowanie się zaczyna.

Pamiętaj nie karm trolla , sam w koncu zniknie :)
 

DeletedUser33692

Gość
Gość
Obiecuje nie odzywać się na forum, myśleć pozytywnie. Jeśli selux dorośnie, przestanie przeklinać. Obrażać cały świat za swoje nieudacznictwo i znajdzie, to czego szuka od dawna na dziki zachodzie.
czego on wlasciwie szuka ?
 
Do góry