ujednolicenie saloonów

czy jesteś za ujednoliceniem saloonu?

• tak

Głosy: 24 92,3%
  • nie

Głosy: 2 7,7%
  • a co mnie to obchodzi?

Głosy: 1 3,8%
  • no co ty koleś lubie być sam na saloonie i gadać do siebie

Głosy: 2 7,7%

• W sumie głosujących
    26
czemu by tak nie ujednolicić saloonów? powiedzmy sobie szczerze zawsze jest tak że jeden saloon jest pełny a drugi prawie pusty (ba raz nawet zdarzyła mi się sytuacja że byłem sam na jednym saloonie) poza tym nie można wybrać w ogóle na jakim saloonie chce się być co sprawia sporo problemów. a tutaj daje powody dlaczego jest sens robienia tego:

jako pierwszy moge dać to że np chcesz pozbierać przyjaciół na event aby dawali ci jajka lub inne fajerwery ale jesteś na tym bardziej wyludnionym saloonie i nikogo nie ma podczas gdy na drugim jest mnóstwo osób które szuka przyjaciól na event. zresztą ta sytuacja tutaj przedstawiona to sytuacja która naprawde się wydarzyła u jednego z grających graczy na musco o ile się nie myle.

po drugie sprawia to też problemy z kontaktem graczy (np chcesz sprzedać jakiś set ale nie wiesz w ogóle komu bo jesteś na tym bardziej upośledzonym saloonie na którym prawie nikogo nie ma) co zmniejsza liczbe potencjalnych klientów.

po trzecie zajeło by to naprawde mało czasu i ogólnie nie byłoby za bardzo kosztowne zresztą można byłoby to zrobić bez problemu w miesiąc lub dwa (szczególnie na takich serwerach na których jest mniej niż 300 osób)

Szczerze? Nie zwracałem nigdy uwagi na to w jaki sposób działa saloon bo mam we friendach osoby z którymi zazwyczaj rozmawiam.
Ale jeżeli tak Ci na tym zależy to masz mój głos na tak :)

Przez to że nie możesz zmieniać salonu teoretycznie nie możesz sprawdzić ile osób jest na danym serwerze bo nie wiesz ile jest salonów.
Prowadzi to do tego że nie możesz faktycznie sprawdzić czy świat jest wymarły bo ty siedzisz na salonie w pięć osób a ktoś inny w pięćdziesiąt.

Teraz myślisz dlaczego to nie zostało jeszcze zrobione? Sprawa jest prosta jak nieugotowany makaron spaghetti. W grze jest specjalny algorytm który analizuje co piszesz.
Zakładając że w telegramach, na pw, czy na dowolnym czacie napiszesz coś o wygrywaniu loterii to jesteś tak jakby oznaczony. Oznaczeni gracze przez jakiś czas przed loterią zostają odizolowanie od innych graczy własnie poprzez umieszczenie ich na salonach praktycznie bez graczy żeby nie mogli się kontaktować z innymi, potencjalnie bryłkującymi graczami, w celu zapobiegnięcia "ustawienia" loterii co w duży sposób zmniejszy przychód firmy.

O co chodzi z ustawianiem?
Grasz na dowolnym świecie i na bardziej zaludnionym jest może 20 osób które chce wygrać a na mało zaludnionych np 5. Ta piątką się złapie jakoś na czacie i wyeliminują rywalizacje i wybiorą między sobą kto będzie inwestował w danej loterii. Jeden dostanie ddlm, inny walentynki itp więc wygrają mniejszym nakładem bryłek/czasu bo będzie wiadomo że nikt poza nimi nie będzie wydawał bryłek na daną loterię. Oczywiście gracze do przodu = inno do tyłu na co twt nie może pozwolić.
Przy bardziej zaludnionym świecie jest to oczywiście bardzo trudne do zrealizowania ale też nie niemożliwe.

Więc po oznaczeniu twoje logi są sprawdzane przez cm'a, dlatego nigdy nie ma czasu żeby zrobić cokolwiek innego, i jak okaże się że tylko piszesz, rozmawiasz na ten temat, a nie masz faktycznie możliwości czy chęci to wygrania loterii to zdejmują oznaczenie i przenoszą cię z powrotem na "normalny salon".

Oooo, zdecydowanie na tak! Jedna z niewielu kwestii gdzie od razu jestem na tak! Nie wiem na ile to wykonalne, podejrzewam, że łatwo nie będzie, ale jako osoba lubiąca dużo pisać to priorytet dla mnie ;d . Co prawda ostatnio trochę mnie zraziły saloony ze względu na codzienne "obrzucanie się mięsem" i brak kontroli osób "z zewnątrz" na to co się wyrabia niemal dzień w dzień (tak, tak było by miło gdyby czasem ktoś z administracji zaglądnął co się wyrabia i jak ludzie się nawzajem traktują - bardzo przykre), a więc jednak wolę szepty (zwykle większa kultura i piszesz z kim chcesz). Jednakże nie raz wylogowywałem się po kilka razy z saloonu 1, logując się po około 10 minut po raz kolejny i kolejny i czasami nawet godzina zajmowała, zanim wbijałem się na saloon 2, gdzie zwykle jest najwięcej graczy, nie licząc resetowania serwera, kiedy to saloon 1 jest tym najbardziej obleganym. Dodam tylko, że odnoszę swoją wypowiedź do światów: Nawaho i Ohio o innych się nie wypowiadam bo nie gram ;) .

Pozdrawiam ::}

Bardzo ciekawe hipotezy na temat salonów? Zapytajcie wprost nasze TW i opiekunów czemu mamy tak wiele salonów przewidzianych na każdy świat, a jest ich więcej niż 5 i zadajcie proste pytanie, od czego zależy w jakim salonie lądujemy albo do jakiego trafiamy po co spekulować i snuć domysły? Będzie fajnie jak udziela Wam na tak proste pytanie prostej odpowiedzi.

Najlepiej gdyby był jeden salon na serwer + nowy osobny na handel żeby syfu nie robić, ale to by wymagało sporej ilości moderatorów żeby nie było syfu a tym mógłby być problem.
Albo dodać do tego ogólnopolski czat z wszystkich serwerów xd