Władca Pierścieni Trylogia

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser10152
  • Data rozpoczęcia

Która część jest waszym zdaniem najlepsza?

  • Drużyna Pierścienia

    Głosy: 50 43,5%
  • Dwie Wieże

    Głosy: 62 53,9%
  • Powrót Króla

    Głosy: 79 68,7%

  • W sumie głosujących
    115

DeletedUser10152

Gość
Gość
Która część tej Trylogii podobała się wam najbardziej?

Ja osobiście nie mogę się zdecydować, która jest najlepsza, bo każda ma coś fajnego w sobie :)

A waszym zdaniem?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Zaznaczyłem wszystkie - bo Władca Pierścieni to jedna całość, nie ma tak, że jedna część lepsza, a druga gorsza, wszystkie są równie wciągające. Każda ma trochę magii, każda ma w sobie cząstkę "tego czegoś" co sprawia, że chce się do tej książki powrócić.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wszystkie są świetne :]
A co do innych książek Tolkiena to polecam "Silmarillion" i "Dzieci Hurina" :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Zacznijmy od tego, że to nie jest trylogia :)

EGH!Jeśli masz na myśli "Hobbita" to wiedz, że jest on traktowany jako oddzielna książka, a trylogia jest jego pełnoprawną kontynuacją.

Topic:
Wszystkie cześci są dobre, lecz wybór zależy od gustu.Mnie najbardziej się podoba "Wyprawa", lecz inne części jakością nie odbiegają od pierwszej księgi:).
 

DeletedUser

Gość
Gość
EGH!Jeśli masz na myśli "Hobbita" to wiedz, że jest on traktowany jako oddzielna książka, a trylogia jest jego pełnoprawną kontynuacją.

Topic:
Wszystkie cześci są dobre, lecz wybór zależy od gustu.Mnie najbardziej się podoba "Wyprawa", lecz inne części jakością nie odbiegają od pierwszej księgi:).

Nie mam na myśli Hobbita, mówię o Władcy Pierścieni. Poszukaj trochę w wypowiedziach Tolkiena, a sam się o tym przekonasz.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Zgadza się, Władca Pierścieni nie jest trylogią... Powieść została podzielona na 3 księgi, gdyż tak nakazywał wydawca :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Czy to ważne, czy to trylogia, czy trzytomowa książka? Ważna jest treść :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dla mnie wazne jest tez kto tlumaczyl na Polski ta trylogie. Ja uznaje jedno sluszne tlumaczenie Mari Skibniewskiej :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Koniec ostatniej części mnie trochę zawiódł - spodziewałem się, że bardziej rozwinie się wątek przemian w Shire... A w książce wyglądało to, jakby hobbici powiedzieli: "Niechaj źli ludzie stąd zwiewają" i źli ludzie zwiali...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Która część tej Trylogii podobała się wam najbardziej?

Cytat z książki Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia: Słowo od autora "Władcę Pierścieni J.R.R Tolkierna często określa się błędnie jako trylogię; w rzeczywistości jest to jedna obszerna powieść składająca się z sześciu ksiąg wraz z uzupełniającymi ją dodatkami która czasami ale nie zawsze bywa publikowana w trzech osobno zatytułowanych woluminach"

A więc pytanie zadałaś/eś nieodpowiednie. A ankieta nie ma sensu gdyż cała opowieść jest całością i nie można przeczytać Powrotu króla uprzednio nie przeczytawszy dwóch wież gdyż akcja ciągnie się dalej bez przerwy.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dwie Wieze, najwiecej sie dzieje, najlepsza akcja. Jesli chodzi o film to najlepszy Powrot Krola.
Ktos wie kiedy jest planowana premiera filmu Hobbit?

Wszystkie są świetne :]
A co do innych książek Tolkiena to polecam "Silmarillion" i "Dzieci Hurina" :D
Jak tak bardzo lubisz Silimarilion, to mozesz mi napisac rozprawke nt. okolicznosci rodzenia sie zla na podstawie tej opowiesci :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6308

Gość
Gość
Dwie Wieze, najwiecej sie dzieje, najlepsza akcja. Jesli chodzi o film to najlepszy Powrot Krola.
Ktos wie kiedy jest planowana premiera filmu Hobbit?

"- Zaczniemy zdjęcia w marcu 2010 roku i będziemy kręcić przez około 730 dni - zdradził reżyser w rozmowie z pracownikiem wydziału turystyki w Nowej Zelandii."
Źródło: WP
 

DeletedUser

Gość
Gość
A mnie osobiście "Dwie Wieże" najmniej przypadły do gustu.
Przebrnięcie przez księgę czwartą wymagało ode mnie trochę poświęcenia - zapewne dlatego, że nigdy nie darzyłam Froda specjalną sympatią :D.
Najbardziej lubię "Drużynę Pierścienia". Oczywiście w tłumaczeniu pani Skibniewskiej :).
 

DeletedUser

Gość
Gość
A więc tak... podobała mi się księga 2,3,5

Więc po jednej z każdego tomu ;)

1 trochę nudna
4 może i ciekawa ale nie interesowało mnie to
6... gdyby nie Saruman w bag end może byłaby fajna
 
Do góry