Wasze ulubione książki

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser11649
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
"Sto lat samotności" Marqueza
wszystkie przetłumaczone książki Umberto Eco - teraz czytam "Historię brzydoty"
historyczne - Norman Davies
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wszystkie książki Wiesława Wernica, Karola Maya i Logina Jana Okonia :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja lubię:
-Trylogię indiańską,
-Harry Pottera,
-Książki Juliusza Verne,
-Tomka Wilmowskiego
-Buszujący w zbożu



Mam ok.35 gigantów a najstarszy to chyba 12 numer.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17531

Gość
Gość
Zdecydowanie mogę tu polecić 'Trylogię Czarnego Maga' autorstwa Trudi Canavan. :> Książki świetne, zresztą tak jak pozostałe które napisała. Teraz zacząłem 'Trylogie Ery Pięciorga' i zapowiada się świetnie.

'Wiedźmin'-całe siedem książek, choć ostatnia nieco, a nawet bardzo przesadzona w swej zawiłości. Można odnieść wrażenie, że Pan Andrzej sam się zaplątał. :> Niestety 'Trylogii husyckiej' nie mogę już polecić z takim czystym sercem. To nie to samo co 'Wiedźmin', a nawet dużo mniej.
Ostatnio ukazała się także 'Żmija', otrzymała wiele negatywnych opinii, lecz ja nie ocenię dopóki nie przeczytam. ;)

Oczywiście, tradycyjnie 'Harry Potter', świetne zarówno dla tych starych wyjadaczy fantasy jak i wprowadzenie do tego świata. Książka dobra zarówno dla młodych i starych.

'Pieśń Lodu i Ognia' autorstwa George'a R. R. Martina. Świetne książki. Te cykl rozpocząłem czytać rok temu, niestety nie wszystkie części zostały już spolszczone i mi pozostaje czekać. Obecnie ukazały się 4 części w czym dwie po dwa tomy. Polecam z czystym sercem.

Teraz szykuje się do rozpoczęcia 'Kronik Jakuba Wędrowycza'. Ale to dopiero później. ;>
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mnie zainteresowała książka:
-"Przygody Mikołajka"
-"KAMIENIE NA SZANIEC"
Tą drugą polecam;D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Lovecraft
"zew cthutlhu" :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser562

Gość
Gość
Z innych dobrych książek polecam, trylogię - Achaja

Jak czytałam Achaje to nie mogłam się oderwać... ta książka jest genialna:D na razie przeczytałam 2 tomy, niedługo mam nadzieję złapię 3. Ponoć będzie też tom 4:)
ciekawostka: znam córkę autora Achai :) [musiałam się pochwalić:p]
 

DeletedUser

Gość
Gość
Książki Tolkiena i Alchemik Paula Coelho :D
Fajne są jeszcze Verna i książki Maja
 

DeletedUser

Gość
Gość
no to i ja cos od siebie dorzuce;)

Ciezko odpowiedziec na pytanie, jaka jest "ulubiona ksiazka". latwiej byloby wskazac ulubionego autora;) Rozumiem, ze chodzi tu o podawanie tytulow, wiec i ja Wam kilka pozycji podrzuce. W ostatnim roku czytalem i uwazam, ze warto polecic:

- Jacek Piekara (Saga o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie. Warto zaczac od "Plomien i Krzyz", nastepnie najnowsza ksiazka - "Ja, inkwizytor"... by wreszcie dojsc do serii wlasciwej - "Sluga Bozy", "Mlot na czarownice", "Miecz aniolow", "Łowcy dusz"; tegoz samego autora - "Ani slowa prawdy" [czyli opowiesci o Arivaldzie z wybrzeza])
- Maja Lidia Kossakowska (seria "upior poludnia" jest dla bardziej wymagajacych czytelnikow i nie wszystkim moze sie podobac, ale z czystym sumieniem moge polecic juz klasyke "angel fantasy" - "Siewca Wiatru". Szczegolnie, ze 18 lutego bedzie premiera kolejnej czesci)
- Andrzej Ziemianski (ktos juz wymienil "Achaje', wiec nie ma co dublowac tej pozycji. Warto jeszcze siegnac po "Ucieczka z Festung Breslau" [tytul zmieniony przez wydawnictwo. oryginalny to "The HOLMES"] i "Breslau Forever")
- Trudi Canavan (australijska pisarka, tworzaca urocze sztampy [klony HP] - "Gildia Magow", "Nowicjuszka", "Wielki mistrz" - czyli Trylogia Czarnego Maga. Niezle sie czyta, chociaz niczego nie wnosi do gatunku:) Z Ery pieciorga wydano narazie [w Polsce] dwie ksiazki - "Kaplanka w Bieli" i "Ostatnia z Dzikich". W kwietni winna byc ostatnia czesc - "Glos Bogow". To juz bardziej dojrzala trylogia, lecz nadal nieco przegadana:) Mozna poczytac w podrozy)
- Jakub Ćwiek (w ostatnim czasie ukazaly sie dwie jego ksiazki - "Gotuj z Papiezem' - poplakalem sie ze smiechu :) Jest to zbior bardzo dowcipnych opowiadan. "Ćwiekowo"-dowcipnych:); "Ofensywa Szulerow, t.1" - czekam na druga czesc [ma sie ukazac niebawem]. Wejdzcie na strone wydawnictwa Runa i odszukajcie link do tego tworu. Naprawde niezle:)
- konczac ksiazki fantasy, przeczytane w ciagu ostatniego roku - Miroslav Zamboch (Swietny czeski pisarz! Dlugie opowiadanie - "Sierzant" - nieco nieprzewidywalne, ale zapadajace w pamiec. Warto!; "Na ostrzu noza" - Opowiesc o wyprawie Koniasza. Dwa tomy wypelnione akcja. Nie zauwazycie, kiedy sie skoncza. kawal dobrej lektury; "Bez Litosci" - tez dobra, mroczna, brutalna, chamska i ostra ksiazka. Nie od parady Zambocha nazywaja "czeskim Sapkowskim")

Z pogranicza fantasy:
- Eugeniusz Dębski (czyste fantasy to "O włos od Piwa" - opowiesci o xameleonie ciag dalszy; seria o detektywie Owenie Yeatsie, czyli "Tamta strona Swiata", "Tamta strona czasu", "Wladcy nocy, zlodzieje snow"... - ksiazki inspirowane tworczoscia nastepnej osoby z listy, czyli...)
- Raymond Chandler (tu juz uderzamy z grubszej rurki ;) Chandler powolal do zycia jednego z najklimatyczniejszych detektywow - Marlowe'a. takie pozycje jak "Zegnaj laleczko", "Wielka glebia/gleboki sen" czy "Dlugie pozegnanie" to juz klasyka gatunki [powiesci detektywistyczne])
- Jeffrey Archer (jeden z najbardziej poczytnych pisarzy brytyjskich. rok 2009 [i poczatek 2010] obfitowal w tlumaczenia jego ksiazek [wszystko dzieki wydawnictwu Rebis] - "Kane i Abel", "Corka Marnotrawna", "Stan Czwarty" i "Wiezien urodzenia" to wciagajace arcydziela. Czemu arcydziela? Sporo czytam, ale tylko w przypadku Archera moge powiedziec, ze "dialogi zapadly mi w pamiec":) Ostatnia jego pozycja, to "Sciezki Chwaly", do ktorej juz zabieram sie od jakiegos czasu [lezy na polce i czeka na swoja kolej] to ucieczka od typowego "archerowego' political-fiction, na rzecz... biografii?:))

Ksiazki, ktorych NIE polecam:
- Alla Gorelikowa - "Korund i salamandra" (w zyciu tak sie nie wynudzilem!)
- Stephen King - "Cujo" (alez mnie to wymeczylo.. w zyciu nie siedzialem nad jedna ksiazka tak dlugo jak nad Cujo. Przykro mi, ale stylu Kinga "nie zniese". A moze nie stylu, a tlumaczenia?;))
- Anna Kańtoch - "Przedksięzycowi" (niespojna, przemodzona, bez sensu:)
- Boris Akunin - "Nefrytowy rozaniec" ("radziecka" odpowiedz na Marlowe'a? lipa... straszna lipa. przynajmniej dla mnie. moze komus sie spodoba?)


generalnie w ubieglym roku mialem szczescie do ksiazek. to co sie czytalo okazywalo sie godne polecenia. Bylo tego jeszcze troche, ale albo autora, albo tytulu nie pomne.

pozdrawiam i zycze milej lektury!
 

DeletedUser

Gość
Gość
- Boris Akunin - "Nefrytowy rozaniec" ("radziecka" odpowiedz na Marlowe'a? lipa... straszna lipa. przynajmniej dla mnie. moze komus sie spodoba?)

pozdrawiam i zycze milej lektury!

akurat trafiles na jedna z gorszych ksiazek Akunina
polecam azazel, gambit turecki lub lewiatana

pozdrawiam
whisk
 

DeletedUser10202

Gość
Gość
Oczywiście Trylogia Tolkiena , po za tym Pieśni lodu i ognia , Gildia magów warto przeczytać :) polec wszystkie z wymienione książek są bardzo ciekaw ale na początek gildia magów , jedna z wielu książek przez które trudno zasnąć jak się nie przeczyta do kończą , Bo co się wydarzy w następny rozdziale ??? haha
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19181

Gość
Gość
Wszystkie książki Szklarskiego z serii "Przygody Tomka" ,jednak niestety nie dorwałem Grobowca Faraonów ,ale czytałem Tomka w tarapatach.Autor wydał ją pod pseudonimem Fred Garland.Czytałem ,także Maya najlepsza jego książka wg. mnie "Skarb w Srebrnym Jeziorze" no i aktualnie Karola Bunscha.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Chciałbym Wam polecic ksiazke :

Moje Drzewko Pomaranczowe - José Mauro de Vasconcelos

czytam sporo ale naprawde dawno nie czytalem czegos tak dobrego

Noty wydawców i inne informacje
Tytuł tekstu: z okładki

Zezé, chłopiec z bardzo ubogiej rodziny, nieprzeciętnie wrażliwy i inteligentny, stwarza sobie świat fantazji, w którym chroni się przed otaczającą go brutalną rzeczywistością, obdarzając ludzkimi przymiotami zwierzęta i rośliny. Ukochane drzewko pomarańczowe staje się jego jedynym przyjacielem, któremu zwierza się ze swych nieszczęść oraz opowiada o dziecięcych psotach i figlach.

W nieprzyjaznym świecie dorosłych Zezé znajduje jednak czasem wsparcie i uczucie; przede wszystkim u Portugalczyka, Manuela Valadaresa, który w pewien sposób zastępuje mu ojca.

Jednakże życie zbyt wcześnie uczy chłopca, czym jest cierpienie. Niewinne i beztroskie dzieciństwo zostaje na zawsze przerwane przez przedwczesne doświadczenie bólu i tęsknoty.

[Muza, 2007]
 

DeletedUser13290

Gość
Gość
Też wam coś polecę ;)

Paulo Coelho "Pielgrzym" :eek:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pierwsze, które przyszły mi do głowy:
- Christopher Moore 'Błazen', choć nie tylko, bo to czarujący autor ::D:,
- autorstwa Andre Norton, (tu jak wiadomo łańcuszek dość długi)
- autorstwa Sapkowskiego, z 'Wiedźminem' na czele,
- ktoś już wymieniał, ale nie mam siły szukać gdzie kto i kiedy. Kossakowska świetnie pisze.
Wiem, że w temacie jest pytanie o książki, ale nie ma tematu z autorem, więc sobie pozwolę tak to zostawić. ::P:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Odkopuję temat ;P

Dla nieco starszego towarzystwa mogę polecić książki Waldemara Łysiaka. Jest on jednym z najlepszych współczesnych pisarzy polskich. Niestety polskojęzyczne media starają się go nie zauważać. W szczególności zachęcam do przeczytania pozycji ,,Rzeczpospolita kłamców - Salon'', książka winna być lekturą w szkole średniej...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Władca Pierścieni, Wszystkie tomy wiedźmina (właśnie czytam), hobbit

- Jacek Piekara (Saga o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie. Warto zaczac od "Plomien i Krzyz", nastepnie najnowsza ksiazka - "Ja, inkwizytor"... by wreszcie dojsc do serii wlasciwej - "Sluga Bozy", "Mlot na czarownice", "Miecz aniolow", "Łowcy dusz"; tegoz samego autora - "Ani slowa prawdy" [czyli opowiesci o Arivaldzie z wybrzeza])

ooo popieram brat czytał i go strasznie wciągnęło mam na półce wszystkie tomy mam zamiar sie zabrać do czytania :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Dla amatorów mocnych wrażeń polecam literaturę Stephena King'a. Bardzo ciekawe horrory, fabuła mocno rozbudowana. Najczęściej trzymają w napięciu do samego końca.

Oprócz tego oczywiście książki naszego polskiego A.S.'a :p
'Wiedźmin' to po prostu najlepsza seria jaką przeczytałem.

Dla fanów Paktofoniki polecę również książkę pt. "Paktofonika - Przewodnik Krytyki Politycznej". Czyta się fajnie, ale jest strasznie krótka (w końcu to scenariusz filmowy, nie? :p). Przeczytałem w niecałe 3 godziny ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry