Wasze ulubione książki

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser11649
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Ktoś już wcześniej o tym pisał ale ja również polecam książki autorstwa Trudi Canavan.

"Trylogia Czarnego Maga" - bestseller
"Era pięciorga"
"Trylogia Zdrajcy"

Do tego "Uczennica Maga", "Szepty Dzieci mgły". Wszystkie książki posiadają ten genialny klimat fantastyki. Od pierwszej trylogii nie mogłam się oderwać. Szczerze polecam.

::):
 

DeletedUser

Gość
Gość
ja polecam wszystkie książki ,,Harry Potter" :I:
 

DeletedUser

Gość
Gość
James Clavell - Król szczurów
Andre Norton - seria Świat czarownic
Anne Rice - seria Kroniki wampirze - zapoczątkowane Wywiadem z wampirem
Alistair MacLean - praktycznie wszystko co napisał
Joanna Chmielewska - ale raczej starsze niż bieżąco powstające książki; kryminały z poczuciem humoru
Andrzej Sapkowski - Trylogia Husycka
Andrzej Pilipiuk - Wędrowycz rządzi ;)
a i jestem fanką komiksu Thorgal - mam wszystkie zeszyty (te piewsze wydane jeszcze w latach 80-tych przez wydawnictwo KAW)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pilipiuk - Operacja Dzień Wskrzeszenia

Sapkowski - Wiedźmin , Trylogia Husycka

Stieg Larsson - Trylogia Millennium
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Matthew Stover - Luke skywalker i cienie Mindora
Karen Miller - Oblężenie
Karen Miller - Misja na Lanteeb
Voronica Britney-Robinson i Haden Blackman - Ruiny Dantooine
 

DeletedUser

Gość
Gość
John Flanagan - Wszystkie części serii "Zwiadowcy"
Rick Riordan - Wszystkie części serii "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy"
Robert Muchamore - Wszystkie części serii "Cherub" i "Henderson Boy's"
J.R.R. Tolkien - "Hobbit" i wszystkie części trylogii "Władca Pierścieni"
 

DeletedUser5455

Gość
Gość
Polecam coś dla strategów:
Sun Tsu: "Sztuka Wojny".
 

DeletedUser

Gość
Gość
J.R.R. Tolkien - "Hobbit" i wszystkie części trylogii "Władca Pierścieni"
LOTR to nie trylogia. To, że są 3 filmy nie czyni z niego trylogii...

Gdzieś tu już pisałem, ale doszło trochę "nowości":
Obie części Metra Glukhovsky'ego, chociaż pierwsza lepsza. Bardziej dynamiczna. Ale druga też niekiepska.
Wiedźmin. Obecnie czytam Chrzest ognia, sporo tych książek fantasy przeczytałem i powiem, że w niektórych kwestiach opowiadania Sapkowskiego nawet Tolkiena przebijają, m. in. opisami, które są po prostu ciekawsze.
Kamienie na szaniec, czytałem sporo razy, chyba jedna z niewielu naprawdę ciekawych lektur jaka mi się w tym roku trafiła.
Jak skończę siedmioksiąg Wiedźmiaka, to się za Ojca chrzestnego Puzo wezmę. Czytał ktoś? Podobno bije film na głowę, więc w moim odczuciu musi być świetna, ale to się zweryfikuje jak już przeczytam.
 

DeletedUser

Gość
Gość
trolololo

książka też była w trzech częściach :)

Trolololo, jakby się dokładnie czytało, to by się zauważyło, że ksiąg jest 6... To, że są zawarte materialnie w 3 książkach nie czyni z LOTRa trylogii. Tolkien zresztą pisał 4 część, ale nie zdążył dokończyć z powodu swojej śmierci.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Trylogia Terrachów Williama Kinga:
Anioły Śmierci
Wieża węży
Zabójca Królowej


I oczywiście LOTR ::DD:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dziwne, nikt nie czyta książek Roberta Ludluma o_O ?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wiedźmin Piękna książka chodź jestem chłopakiem muszę powiedzieć, że w końcowych momentach leciała mi łezka :meks:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Fiodor Dostojewski ,,Bracia Karamazow'' , Stanisław Brzozowski ,,Płomienie'' , Witold Gombrowicz ,,Ferdydurke'' , Fryderyk Nietzsche ,,Tako Rzecze Zaratustra'' , Cortazar Julio ,,Gra w klasy'' , Marcel Proust ,,W Poszukiwaniu Stracon ego Czasu''
CDN...
 

DeletedUser24357

Gość
Gość
Wiedźmin -Andrzeja Sapkowskiego, na drugim miejscu trylogia Władcy Pierścieni ;) Niedługo zabieram się za Pana Lodowego Ogrodu ponoć zacna książka :)
 

DeletedUser2758

Gość
Gość
Jak ktoś nie jest podatny na prawicowe poglądy i rasizm, to nawet zakazany 'Mein Kampf' może czytać. :nie: Chociaż lepiej nie.

Najlepsza książka jaką czytałem: 'Chłopcy z placu broni'. Nie znam lepszej, może dlatego, że raczej nie czytam, ale naprawdę książka ma przesłanie :I:
 
Status
Zamknięty.
Do góry