Wybory Parlamentarne 2015

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser31250
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser31250

Gość
Gość
Siemka

W niedzielę odbędą się kolejne wybory parlamentarne do sejmu i senatu. Na kogo planujecie głosować i jakie partie waszym zdaniem wejdą do sejmu. zapraszam do dyskusji :)
 

DeletedUser28536

Gość
Gość
- Gdybym mógł to głos na PO
- Do sejmu wejdzie PiS, PO, ZL i PSL
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie byłbym pewien Zjednoczonej Lewicy. Za późno się ocknęli, że są wybory. Leszek znów postawił na jakąś kobitkę.

Wejście PISu i PO do sejmu jest pewne. Niestety. Jestem też pewien, że Kukiz'15 również się w nim znajdzie (swoją drogą ciekawi mnie ile mandatów do sejmu otrzyma). Jako czwarte do sejmu wejdzie PSL (Ci to się umieją ustawić). A na końcu albo KORWIN dopnie swego, albo ta cała Nowoczesna.PO znaczy PL.

Sam się waham na kogo głosować. Znam programy (czy też STRATEGIĘ hmpf), ale nic mnie do końca nie przekonuje. Wiele spraw jest zamiecionych pod dywan, a skupiają się na rzeczach, których wykonać się nie da. 12zł/h? Podwyżka emerytur? Dofinansowania armii, szpitali? Obniżka podatków lub ich zlikwidowanie? Skąd na to pieniądze?

Pieniądz robi (albo rodzi - nie pamiętam) pieniądz. Jak jest krucho z tym w kraju to trzeba się przyjrzeć podstawom gospodarki oraz zamknąć źródła odpływu gotówki. Państwo Polskie to państwo absurdów (urzędowych, politycznych, społecznych i moralnych) przez co tracimy setki milionów, a może nawet i miliardy.

Jakoś nikt nie wspomniał, że bardzo wiele zachodnich ziem jest wykupionych przez niemieckich rolników i deweloperów. Nikt nie wspomniał, że gaz łupkowy, którego Polska ma całkiem pokaźne zasoby i dzięki któremu mogłaby stać się niezależna energetycznie, został wyprzedany Amerykanom, Niemcom i innym.

Kwestie imigrantów przemilczę. To gwóźdź do trumny p. Kopacz, a także jej właścicielki - Merkel. W Niemczech (zwłaszcza południowych) zaczynają się protestacje, a parta rządząca traci poparcie - tak jak u nas.


Ale znikąd rozsądku.

Wasi rodzice pójdą i będą głosować na PO albo PIS. Jedni by nie rządziło PO, a drudzy by nie rządził PIS. Nie znając programów, nie znając ich wad i zalet. Poza tym starsi ludzie patrzą na to przez inny pryzmat. Dla nich liczy się to co teraz. Podwyżka emerytur - super, obniżenie podatków - więcej na leki, darmowe leki po 70 czy 80 - żyć nie umierać. Ale nie zdają sobie sprawy, że za to zapłacą ich dzieci i wnuki. Ale pomyślą, że skoro dostaniemy 12zł/h to nam się będzie żyć jak w raju. Ludzie kończą studia, kursy, a w urzędzie pracy słyszą że mogą liczyć na staż w Carrefourze lub Realu. Za psie pieniądze, bo 790zł miesięcznie netto to jest nic (sytuacja z życia wzięta - nie wyolbrzymiam). I jak młody człowiek ma zakładać rodzinę? Jak młodzi ludzie mają tworzyć inne miejsca pracy skoro dla nich samych jej nie ma? Pieniądz napędza pieniądz (o! teraz napędza!?).

Ale cóż. Musimy kombinować jak koń pod górę. Mieć swój kij, marchewkę, ale starać się nie być takim osłem.

Pomyślcie przez oddaniem głosów. Przeczytajcie programy partii, przeczytajcie ich historię, poznajcie ludzi na których chcecie głosować. Wpływajcie na głupie wybory innych.

To od nas zależy przyszłość.:I:
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
To ja może się wypowiem jako komisja wyborcza w mojej szkole, w której co roku są hmm... ,,para"wybory parlamentarne i prezydenckie.

To może tak trochę po statystykach polecę.
Frekwencja-51%
Kto wygrał?
Niepełnosprawni intelektualnie, którzy nie potrafią głosować poprawnie-24%
Korwin-22%
PiS-21%
PO-20%
Kukiz-6%
Braun-5%
Reszta- poniżej progu wyborczego.

Więc to pokazuje jakie mamy młode społeczeństwo... Większość robiła to dla zabawy i by pokazać się kolego (patrz... napisze ,,Izak kozak, izak cary").
Jak to Jan Zamoyski mówił ,,Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…"
 
Telewizja promuje praktycznie tylko dwie partie - a dla wielu jest to jedyne okno na świat - nawet jak mają Internet, to niewiele w nim polityki - a jak już to telewizyjne odpowiedniki (vide tvn24) - nadal duet PO-PIS.
I takich osób jest ponad połowa wśród głosujących.
Kolejna grupa - głosowanie na zwycięzców.
Następna - głos przeciwko PIS/PO, oczywiście oddany na to drugie.
Kościół chyba nadal PIS promuje
Urzędnicy pewnie są elektoratem PO.

Co do Internetu - zupełnie inny układ sił. 180k polubień dla Korwina, gdy PO lubi tylko 70k.

Starszych będzie coraz mniej, a tzw. gimbusy 4 lata temu temu za tydzień mają prawa wyborcze. I proporcje się będą zmieniać. Mniejsze partie dochodzą coraz bardziej do głosu.
 
Zagłosuję na Platformę Obywatelską. Mam swoją kandydatkę, jest młodą, ambitną działaczką, radną miejską od 2006 roku. Sprawdzona w samorządzie, przyda się w parlamencie. Apeluję, abyście taką logiką się kierowali. Niezależnie od poglądów, głosujcie na młodych i pracowitych, nie na leśnych dziadków.


Zgodnie z moimi poglądami ustrojowymi (liberalna demokracja, system parlamentarny, państwo zdecentralizowane i samorządne), ekonomicznymi (społeczna gospodarka rynkowa, oparta na ideologii chrześcijańskiej demokracji, wzorowana na niemieckim ordoliberalizmie z czasów Adenauera), światopoglądowymi (umiarkowany konserwatyzm społeczny, który każe mi bronić życia poczętego, jednak nie przeszkadza patrzeć z szacunkiem i tolerancją na mniejszości seksualne czy sprawę in vitro, akceptujący przyjazne współistnienie Państwa i Kościoła) i międzynarodowymi (pogłębianie integracji europejskiej, Polska opierająca swoje bezpieczeństwo na członkostwie w NATO, a nie egzotycznych sojuszach) oddam głos na partię której działaczem zostałem w styczniu - Platformę Obywatelską Rzeczpospolitej Polskiej.
 

DeletedUser

Gość
Gość
oddam głos na partię której działaczem zostałem w styczniu - Platformę Obywatelską Rzeczpospolitej Polskiej.

Niestety dzieci po rodzicach przejmują poglądy. Sam też w moich pierwszych wyborach głosowałem na PO - bo rodzina była za PO, no to chyba muszą być dobrzy. Dobrze, że się ocknąłem.

Dobrze Old, że się wkręciłeś do partii. Szkoda, że takiej. Nie dziwi mnie że głosujesz na "pracodawce".
 

DeletedUser28536

Gość
Gość
Niestety dzieci po rodzicach przejmują poglądy. Sam też w moich pierwszych wyborach głosowałem na PO - bo rodzina była za PO, no to chyba muszą być dobrzy. Dobrze, że się ocknąłem.

Dobrze Old, że się wkręciłeś do partii. Szkoda, że takiej. Nie dziwi mnie że głosujesz na "pracodawce".

A widzisz teraz jakaś lepszą opcję niż Platworma Obywatelska?
 
Niestety dzieci po rodzicach przejmują poglądy. Sam też w moich pierwszych wyborach głosowałem na PO - bo rodzina była za PO, no to chyba muszą być dobrzy. Dobrze, że się ocknąłem.

Dobrze Old, że się wkręciłeś do partii. Szkoda, że takiej. Nie dziwi mnie że głosujesz na "pracodawce".

Zapisałem się do niej z powodów ideowych. Twoje sugestie są krzywdzące, sugerują, że jeżeli ktoś popiera inną partię niż Ty to musi być karierowiczem. Formalnie jestem tylko członkiem młodzieżówki. Do partii zapiszę się w najbliższych miesiącach, nie biorąc pod uwagę czy to partia władzy czy nie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
A widzisz teraz jakaś lepszą opcję niż Platworma Obywatelska?

Obecnie nawet Ruch Narodowy jest lepszą opcją.

Zapisałem się do niej z powodów ideowych. Twoje sugestie są krzywdzące, sugerują, że jeżeli ktoś popiera inną partię niż Ty to musi być karierowiczem. Formalnie jestem tylko członkiem młodzieżówki. Do partii zapiszę się w najbliższych miesiącach, nie biorąc pod uwagę czy to partia władzy czy nie.


Ach te idee. Nie nazwałem Cię karierowiczem dlatego, że popierasz partię mi wrogą. Jednak po coś się do niej chcesz zapisać. Racja? Po to by robić w niej karierę...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Obecnie nawet Ruch Narodowy jest lepszą opcją.

A oni poza demolowaniem Warszawy coś potrafią? Jak się ich widzi to aż tęsknota bierze za LPRem, w porównaniu z tymi chuliganami Giertych czy Kotlinowski byli ludźmi z klasą*.


*Można powiedzieć że nadal są. Giertych miał charakter żeby zakończyć ponurą V kadencję Sejmu a Kotlinowski jest sędzią TK. Porównywanie wiecznego studenta Winnickiego czy Kowalskiego po podstawówce do dawnego LPRu rodzi łatwo zauważalną różnicę.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Gość
Gość
PO wyprzedaje naturalne zasoby Polski za bezcen i ogólnie prowadzi uległą politykę zagraniczną, byleby tylko pozostać u łask głów innych państw. Płacimy za gaz najwięcej w Europie, a w Parlamencie Europejskim nasze władze godzą się na wszystko, co ogranicza naszą suwerenność. Nie każdy nawet wie, że niemieckie siły porządkowe mogą ot tak bez zgody parlamentu interweniować na terenie naszego kraju.
PO ignoruje masowe społeczne protesty, mając demokrację w głębokim poważaniu. Tusk kłamał, że nie podniesie VAT-u, teraz Kopacz w tajemnicy przed Polakami zgadza się na przyjęcie imigrantów, których Merkel na własną odpowiedzialność zapraszała do Unii.

Każdy zresztą sam doskonale wie ile afer, przekrętów i kłamstw zapewniła nam Platforma przez ostatnie lata rządów. Ludziom, którym telewizja i gazety robią wodę z mózgu wydaje się to normalne, ale wcale takie nie jest.
 

DeletedUser

Gość
Gość
To pokazuje, jak lekceważący stosunek masz do polityki. Sformułuj jasny zarzut wobec PO i przedstaw partię na którą oddasz swój głos.

Poważnie człowieku weź ty się tym nie chwal, tak samo że chcesz na nich głosować, bo to pokazuje twój poziom.
Widać że wszedłeś do struktur i dostałeś broszurkę do przeczytania, a nie znasz prawdziwej historii PO i kogo zastąpili.

Tak tutaj przez ciebie przepychana kandydatura Zyrandola nie przeszła wiesz dlaczego? nie dlatego że Duda byłby lepszym prezydentem, ale dlatego że każdy i wszystko było by lepsze od komora, nawet drewniany osioł z sali gimnastycznej byłby bardziej decyzyjny.

A teraz co do PO: 8 lat rządów w tym: przepchnięcię sródków z OFE do ZUS w kwocie 150mld gdzie po drodze zniknęło 10mld.

afrea amber gold- skąd jest amber? z gdańska, gdzie PO ma swoje korzenie? W gdańsku. Gdzie pracował synek tuska? w OLT express, do kogo należał OLT? do amber.

Podwyszenie Vat do 23% miało byc na 2 lata, ciągnie się już chyba z 5lat

i wiele wiele innych w tym: ustawianie stołków W niku przez burego, nagraniia sikorskiego, kwacha i reszty o ustawianiu stanowisk.

Na szczęście nie udało się bo w porę odsunięto zyrandola od władzy to: odpaństwowienie lasów państwowych

więc mi jie wciskaj że PO to coś robi, oprócz okradania narodu od 8lat.

a tą twoją działaczkę to ja znam z Łodzi, pusty łeb, po za w miare facjatą nic nie ma. Brak wiedzy, brak kompetencji, kolejna rura która chce dorwać się do stołka i ustawiać swoich pociotków.

Na wyborach zagłosuję na PIS, nie dlatego że ich popieram, ale wszystko jest lepsze niż PO. Chcesz być dalej okradany wybierz PO i PSL, albo SLD.

a te bujdy o państwie policyjnym to śmiech na sali, pamiętam czasy rządzenia Pisu i nie pamęitam żeby państwo było policyjnym.
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
Poważnie człowieku weź ty się tym nie chwal, tak samo że chcesz na nich głosować, bo to pokazuje twój poziom.
Widać że wszedłeś do struktur i dostałeś broszurkę do przeczytania, a nie znasz prawdziwej historii PO i kogo zastąpili.

Tak tutaj przez ciebie przepychana kandydatura Zyrandola nie przeszła wiesz dlaczego? nie dlatego że Duda byłby lepszym prezydentem, ale dlatego że każdy i wszystko było by lepsze od komora, nawet drewniany osioł z sali gimnastycznej byłby bardziej decyzyjny.

A teraz co do PO: 8 lat rządów w tym: przepchnięcię sródków z OFE do ZUS w kwocie 150mld gdzie po drodze zniknęło 10mld.

afrea amber gold- skąd jest amber? z gdańska, gdzie PO ma swoje korzenie? W gdańsku. Gdzie pracował synek tuska? w OLT express, do kogo należał OLT? do amber.

Podwyszenie Vat do 23% miało byc na 2 lata, ciągnie się już chyba z 5lat

i wiele wiele innych w tym: ustawianie stołków W niku przez burego, nagraniia sikorskiego, kwacha i reszty o ustawianiu stanowisk.

Na szczęście nie udało się bo w porę odsunięto zyrandola od władzy to: odpaństwowienie lasów państwowych

więc mi jie wciskaj że PO to coś robi, oprócz okradania narodu od 8lat.

a tą twoją działaczkę to ja znam z Łodzi, pusty łeb, po za w miare facjatą nic nie ma. Brak wiedzy, brak kompetencji, kolejna rura która chce dorwać się do stołka i ustawiać swoich pociotków.

Na wyborach zagłosuję na PIS, nie dlatego że ich popieram, ale wszystko jest lepsze niż PO. Chcesz być dalej okradany wybierz PO i PSL, albo SLD.

a te bujdy o państwie policyjnym to śmiech na sali, pamiętam czasy rządzenia Pisu i nie pamęitam żeby państwo było policyjnym.

Zapomniałeś dodać świeżutkie taśmy które przed chwilą w telewizji pokazali w sprawie sprzedaży Ciechu. Jak dla mnie PO jest skończone.
 

DeletedUser

Gość
Gość
nie dla olda, on klepie jakieś bzdury typowe dla ludzi z małym ilorazem o unii o jakimś tam invitro

powiem ci coś człowieczku: w unii jest tak każdy za siebie a inni mnie nie interesują. Więc ty się nie martw o unie, jak przyjdzie czas ta wasza unia kopnie was w d... a polecicie tak daleko że miniecie i Rosje i Chiny.

Poważnie doawno już powinni przed wyborami robić badania ilorazu inteligencji i takich ludzi nie dopuszczać do głosu. Najgorsze że taki głąg trafi między inne głąby i będzię tak krakał i inni to przyjmą.

tak jak kiedyś była taktyka PO na wygraną- straszenie Pisem. Szkoda tylko że PO za swoje 8lat rządów spuściło Polskę do miejsca w którym była w 89r.

Myślicie że tak nie jest? myślicie że zarabiacie więcej? to sobie policzcie, mój stary zarabiał porównywalną kasę w sensie stać go teraz na to samo co kiedyś. Stoi w tym samym miejscu. Więc gdzie ten dobrobyt?

a takich to ja znam, wlazł do PO, żeby dorwać się do ciepłego stołeczka i zgarniaż po 12 miesięcznie. Szczerze mam nadzieje że PIS wygra i Tuska , rostowskiego, sikora i innych postawi przed trybunałem stoanu za knucie przeciwko Polsce i jej obywatelom i świadome i celowe ich okradanie i upodlenie. Bo polak w Polsce to teraz jest największy wróg
 

DeletedUser30622

Gość
Gość
Obecnie na naszej scenie politycznej wybór to tylko mniejsze lub większe zło.
Z jednej strony mamy faszystowski PiS, gdzie Pan J rządzi w 100%(wszystko o tym jest w regulaminie ich partii, warto poszukać ) ma absolutną władzą co również tyczy się tego, że jeśli ktoś inny będzie Prezesem RM to będzie musiał się o słuchać inaczej zostanie odwołany( taka sytuacja już miała miejsce). Jak słucham obietnic jakie oni dają to, aż ciężko się nie uśmiać. Na większość z nich pieniądze chyba z kosmosu będą brać bo naszego państwa na to nie stać, a jeżeli to zrealizują to trzeba liczyć się z tym że podatki prawdopodobnie wzrosną i to sporo.
Z drugiej strony mamy PO, partię która poniekąd zrobiła wiele dobrego, ale też i wiele negatywnych rzeczy zniechęcających ludzi do głosowania na nich. Wiadomo umowy śmieciowe, wiek emerytalny i tym podobne weszły od nich, ale należy pamiętać, że wiele się polepszyło za ich rządów. Nie wydają mi się złą opcją na wybór , można by dać im szansę i dalej zaufać.
No i jeszcze reszta partii, Lewica, Korwin o tych nawet nie ma co mówić. Petru, niby spoko, ale jednak jest to partia w stylu PO tylko różnią się w niektóych postulatach. Kukiz, od czasu wyborów prezydenckich naprawdę sie "popsuł" miał zniszczyć system,a teraz ma zamiar do niego dołączyć , łączyć się w koalicje itp. Jednak leci tylko na hajs ;)

Wujek,
Myślisz ze te stawianie przed trybunałem jest dobre ? Przez całą swą kadencję będą się sądzić i atakować tych co ich nie dopuszczali do władzy przez tyle lat. Sprawy kraju zejdą na drugi tor, to najważniejsza będzie "zemsta" na przeciwnikach.
Ciepły stołeczek ? Każdy w sejmie tylko po to jest, żeby kasy natrzepać i tam zostać. Gdyby dostawali mniej kasy to może by tam byli ludzie z pomysłem i chęcią zmian, a tak mamy tych samych od kilkunastu lat co tylko latają między partiami byleby kasę trzepać.
Co do zarobków, pod uwagę musisz też wziąć to, że nie tylko wysokość zarobków wpływa na możliwości zakupów. Ceny produktów też nie stoja w miejscu. Głupim przykładem jest McDonald, zobacz sobie ceny jakie były kilka lat temu a jakie są teraz.

Podsumowując, chciałbym wam życzyć udanych wyborów zgodnie z sumieniem i obyście byli zadowoleni z wyników.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Zapisałem się do niej z powodów ideowych.

Nie ma to jak zapisać się z powodów ideowych do partii, która układa program według sondaży xD Chyba że to jakiś nowy nurt zwący się sondażyzem, wtedy zwracam honor.

Liczę na #efektZandberga, niech będzie 5% w niedzielę. No i Korwin pod progiem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry