z czym wam się kojarzy dziki zachód

  • Rozpoczynający wątek Komst GT
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Mi Dziki Zachód kojarzył się z Bizonami,poszukiwaczami przygód,bandyci,łowcy nagród,złoto,WestMAN <chciałbym zostać poszukiwaczem przygód lub łowcą nagród> ,
indianie,
 

DeletedUser

Gość
Gość
Z dzikami:)

Pojedynki
Miasta
Piwo
Indianie
Strzelby
Rewolwery

I dużo więcej by wymieniać ale nie chce mi sie:(


To PifPaf:)pif paf
 

DeletedUser

Gość
Gość
:)

Jeansy,Colt, kapelusze,parowozy, kłęby kurzu, saloony,pianole ,lucky luck;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
mi z koniami, indianami, drewnianymi miastami, saloonami i szeryfem z gwiazdą::D:
 

DeletedUser19899

Gość
Gość
A więc tak , gdy pomyślę sobie o dzikim zachodzie to myśle:
western,
tequilla,
whisky,
szybkie konie,
szeryf,
indianie,
bar,
kowbojki(chodzi o buty) ::P:
a i jeszcze takie suche krzaki przelatywujące przez drogę ::DD:
 

DeletedUser3449

Gość
Gość
A mi się kojarzy z taką miską co się do niej pluje w saloonie ^^
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dziki Zachód kojarzy mi się z gorączką złota i poszukiwaniem skarbów :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
drewniane domki -mini miasteczka
dworce kolejowe i pociągi
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dźki zachót kojaży mi sie z łesternami i poszókiwaniem zlota ...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Z pustynią, taką WIEEEEEELKĄ, OGROOOOOMNĄ pustynią usianą skałkami i skąpą trawą. I kaktusami.

Kojarzy mi się też z małymi mieścinami budowanymi gdzieś na prerii "bo tam ktoś znalazł złoże złota, to i my znajdźmy tam swoje".
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dziki zachód kojarzy mi się z malowniczymi preriami, bezprawiem, raczkującą dopiero administracją USA i Wojną Secesyjną przede wszystkim.
 

DeletedUser

Gość
Gość
mi z nachlanymi rewolwerowcami i strzelaniem we wszystko co ma ręce i nogi

i pojedynkami o 12 chociaż to chyba te strzelanie:)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mi z indianami:ind:, zabójstwami,Strzelaninamipif paf,pistoletami,zwierzętami,kaktusami,tequilą,traperem:traper:,meksykanami:meks:,Kowbojami::):,pustynią,i gorącymi i pięknymi kobietami.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mi Dziki Zachód kojarzy się głównie z Indianami. Stworzyli wspaniałą kulturę codzienną i duchowo-religijną. Gdyby nie wojny z białymi, teraz tworzyliby wspaniałą społeczność.
Ale blada twarz miała zaborczą naturę, chcąc wszystko dla siebie, stopniowo wyniszczyła Czerwonoskórych. Proceder ten postępował na wiele sposobów. Wpierw zaczęto masowo polować na bizony - pozbawiło to rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej głównego źródła pożywienia. Potem Amerykę zalała fala kolonistów to właśnie oni kradli Indianom ziemię. Głodnych i pozbawionych ducha walki Czerwonoskórych zamknięto w rezerwatach.
To smutne.
Opisuje to przepiękne ale i zarazem tragiczne zdanie. Cytuję z epilogu książki Winnetou - tom trzeci :
Tu, spoczywa czerwona rasa; nie stała się ona wielka, gdyż nie dano jej osiągnąć wielkości!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser23220

Gość
Gość
Masz rację Radell

Pozatym z:
Strzelaniny,indianie,spokojne rancza, miasta, krzaki takie przelatujące przez drogę, prerie,poker, cowboje/cowgirls, zabawa w salonie,whiscey, wojska, wojny, napady na banki,pociągi, powozy pocztowe, złoto. Można by wymieniać w nieskończoność
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13290

Gość
Gość
Już pisałem kilka lat temu z czym mi się kojarzy. Dziś, kojarzy mi się wyłącznie z THE WEST i RDR.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mi z Clinem Eastwoodem,Brudnym Harym,Boni i Claid.No i bandytami,końmi,pociągami,drewnianymi miasteczkami,napadami,wolnym życiem,salonem i z barmanem,szeryfem,napadami na banki.
 

DeletedUser27647

Gość
Gość
Mi z Indianami, opuszczonymi miastami i pojedynkami.
 
Status
Zamknięty.
Do góry