zaakceptowany Zlecenia

Dyskusja w 'Propozycje odnośnie gry' rozpoczęta przez użytkownika Sharlatan, 16. Cze 2017.

Poleć tę stronę

?

Czy pomysł mógłby zostać wprowadzony

1. Tak

28 głos(ów)
    96,6%
  2. Nie

1 głos(ów)
    3,4%
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Sharlatan

Sharlatan

Docenione treści:
    4
    Obecnie targ działa tak, że osoba wystawia dany towar, daje jakąś cenę i ktoś może kupić. Brakuje możliwości w drugą stronę.
    Ciężko będzie mi wytłumaczyć pomysł, ale spróbuje oczywiście.
    Proponuje dodać nową zakładkę do targu tzw. "Zlecenia".
    Osoby mogą tam powiedzieć, że chcą kupić dany towar za daną cene. Taka jakby oferta np. chce płaszcz doolinsa za 1kk dolarów.
    Powiedzmy, że Gracz X ma nagłą potrzebe kupić dynamit, nie będzie pytał dookoła "czy masz", pisanie w opisie postaci "Kupie XYZ" jest dobry tylko dla topek.
    To z tym pomysłem gracz X może wystawić zlecenie, że kupi 100 dynamitu za 100k. I jakiś Gracz Y zainteresuję się tą ofertą. Pojedzie do miasta A, da dynamit, dzięki czemu dostanie 100k. A gracz X może odebrać towar w mieście A. I tak prezentuje się ten pomysł.

Co to da?
    Łatwiej będzie na pewno zdobyć to, co się chce. Nie będzie już konieczności pytania na forum "Czy sprzeda ktoś dynamit".
    Poza tym niektórzy gracze (taki ja) chcieliby mieć np. doolinsa choćby na 3 lvl. A jak z tym jest, wiadomo. Być może niektóre osoby, gdyby zobaczyły, że kupie płaszcz doolinsa za dość wysoką cenę, skusiliby się.
    A jeśli chodzi o nowe serwery, gdzie nie ma setów - gracze poszukują różnego rodzaju przedmiotów od różnych umiejętności. A jak wiadomo, w danym mieście w sklepach nie trafiają się wszystkie itemy i niektóre chciałoby się kupić z innych miast. W moim sojuszu jest niejednokrotnie dyskusja "jesteś w tym mieście?" "kupisz mi te spodnie?". Z tym że nie wszystkie miasta należą do sojuszu.

To już koniec mojego wypracowania. Powiedzcie co sądzicie.
    Pozdrawiam

MówMiKacper, Kvasar oraz ReFresh04 lubią to.
  2. Sharlatan

Sharlatan

Docenione treści:
    4

Taki obrazek, który by lepiej objaśnił pomysł. Po lewej widać co gracz XXX chce kupić. Dalej po prawej za ile. Potem pokazane, jak długo trwa podróż do miasta, gdzie można te fasolki wymienić za pieniądze. Następnie czas, jak długo to trwa. Osoba, która chce te fasolki, (tutaj jest to gracz o nicku XXX). I oczywiście opcja "Skorzystaj z oferty", może dolar to zła ikonka bo tutaj daje się towar, a nie pieniądze.
    Oczywiście też opcja "Dodaj zlecenie" by była i wyszukiwarka danego towaru też.

3. dasew2015

dasew2015

Docenione treści:
    0
    czyli jednym słowem zamiana towaru z gotówką :)
    wystawiasz na targ gotówkę którą można kupić za towary
    dla mnie ten pomysł jest super

4. Sharlatan

Sharlatan

Docenione treści:
    4
    Dokładnie, sam bym lepiej tego nie ujął ;)

5. DzoHKS

DzoHKS

Docenione treści:
    9
    Zawsze to jakies ułatwienia w grze.

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.