odrzucony Zmiany w opłatach rynkowych

Dyskusja w 'Propozycje odnośnie gry' rozpoczęta przez użytkownika *KONIU*, 5. Maj 2018.

Poleć tę stronę

?

Jesteś za czy przeciwko wprowadzeniu powyższej zmiany na serwery The-West.pl ?

1. ZA

52,2%
  2. PRZECIWKO

47,8%
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. *KONIU*

*KONIU*

Docenione treści:
    0
    Witam :))
    W związku z zauważalną od dłuższego czasu tendencją spadkową zakupów wszelkich przedmiotów na większości światów proponuję:

-usunąć podatek od wystawianych przedmiotów
    -zamiast podatku od wystawienia wprowadzić podatek od sprzedanych przedmiotów w nie zmienionej wysokości

Dla większości graczy rzeczywiście zajmujących się handlem,a jest takich sporo podatek od wystawienia jest zabójczy.
    Sprzedaż spadła bardzo,zdarza się tak ,że zdejmuje się kilkadziesiąt przedmiotów i po podsumowaniu kosztów wystawienia okazuje się że nie dosyć ,że się nie zarobiło,to jeszcze się straciło na kosztach wystawiania.
    Myślę ,że idealnym rozwiązaniem będzie wprowadzenie podatku od SPRZEDANYCH a nie wystawionych przedmiotów.
    Dodatkowe korzyści z takiego zabiegu ,to większe zainteresowanie handlem,oraz bogatsza oferta rynkowa.
    Myślę że technicznie nie jest to skomplikowany zabieg,podobnym schematem dokonuje się przelewów,trzeba by tylko dostosować to tak ,aby przy zdejmowaniu przedmiotów z rynku automatycznie odliczany był podatek od sprzedanych przedmiotów.

Pozdrawiam
    *KONIU*

2. Skw4ra92

Skw4ra92

Docenione treści:
    16
    ogólnie byłbym za, ale z obawy że "specjaliści" zajmujący się TW znowu coś popsują, i podatek zacznie być pobierany podwójnie, potrójnie lub inną kosmiczną ilość x, bądź w inny dziwny sposób, lepiej niech zostanie jak jest :X
    to zbyt skomplikowany proces :X
    eeech :X

Bulwersator, ReFresh04 oraz BossJwr lubią to.
  3. qoqoq03

qoqoq03

Docenione treści:
    28
    Pomysł dobry, ale jak wspomniał kolega wyżej -> etaty na wyszkolonych informatyków w IG/TWT pewnie wciąż wolne

BossJwr lubi to.
  4. Xxmati4xX

Xxmati4xX

Docenione treści:
    8
    a co w wypadku wymian między serwerami na duże kwoty ? trochę nas podatek zgniecie :D eq co nie zejdzie po 4/5 wystawieniach, można dać komuś za free, albo dać do żyda, wilk syty i owca cała, a na czymś innym i tak sobie można spokojnie odbić, raczej na nie ;)

5. *KONIU*

*KONIU*

Docenione treści:
    0
    Rzeczywiście miałem kilka sygnałów odnośnie wymian między światami.W związku z tym ,że nie było by wówczas możliwości dokonywania takich transakcji, bez dodatkowych obciążeń gracza,można zostawić produkty na obecnych warunkach a przedmioty objąć zmianą,bo w końcu to przedmioty z wysokimi cenami najbardziej nas bolą

6. Czteroręki.Bandyta

Czteroręki.Bandyta

Docenione treści:
    5
    Szanowni Państwo,

W trosce o graczy, którzy nie śledzą rynku zagłosowałem oczywiście na "nie", ponieważ podatek jest hamulcem ręcznym dla nieuczciwych graczy, którzy próbują sprzedawać produkty w znacznie zawyżonej cenie. Brak podatku będzie promował i zachęcał do wystawiania produktów w bardzo wysokich cenach, które będą pułapką dla niezorientowanych graczy. Obecnie handlarz, który stosuje takie sztuczki, ponosi karę w postaci podatku w przypadku niesprzedanego produktu. Zwykle brak sprzedaży oznacza zaporową cenę bądź produkt, który wyszedł z obiegu wiele lat temu.

Według mojej oceny podatek powinien być progresywny, uzależniony od ceny sprzedaży, czyli im wyższa cena sprzedaży, tym większy podatek. Np. na produkty wystawione powyżej 1 000 000$ powinien wynosić ok. 45%, tak aby produkt powyżej 1kk był produktem wartym tej ceny, który z bardzo dużym prawdopodobieństwem się sprzeda. Natomiast na produkt od 750 000$ a 1 000 000% podatek 35% od wartości. Idąc dalej tym tropem, produkty do 50 000% byłyby zwolnione od podatki.

Taki system by przerzucił obciążenia podatkowe z mniej majętnych na bardziej majętnych. Oczywiście przy założeniu, że cena końca produktu z licytacji, również będzie opodatkowana.

7. Napoleon B.

Napoleon B.

Docenione treści:
    24
  8. *KONIU*

*KONIU*

Docenione treści:
    0
    Czteroręki.Bandyta , każdy ma prawo posiadać własne zdanie,ale to co piszesz to brednie.

9. sebalip7777777

sebalip7777777

Docenione treści:
    7
  10. viksonZ

viksonZ

Docenione treści:
    81
    A jakaś argumentacja? (sensowna)

*KONIU* lubi to.
  11. MARS DANIEL

MARS DANIEL

Docenione treści:
    2
    Ludzie czego się bać? Bardziej tej gry nie mżna zrypać.

JESTEM ZA! Może przy okazji naprawią mi targ na BF.

*KONIU* lubi to.
  12. Gothmog88

Gothmog88 Blada Twarz

Docenione treści:
    0
    Dobry pomysł

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.